Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Съб Сеп 20, 2014 1:41 pm

Доколкото и аз съм чела, казеинът в млякото наистина се смята, че не е приемлив за човешкия организъм, освен в кърмаческия период. Малко по-различно стои въпросът с киселото мляко. Защото в прицеса на подквасване казеинът се разгражда от ензимите, които се съдържат в подквасата/сирището. Затова е препоръчително да се консумира кисело мляко, а не прясно. Както и сирена и извари, при които процесът на подсирване също разгражда молекулите на казеина.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Сеп 20, 2014 6:17 pm

Значи отпада като вариант. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Reason » Съб Окт 18, 2014 12:03 am

Нека и аз да спомена малко за протеините като добавки. Първо теорията, с това което съм запознат и после ще споделя и впечатленията ми от различните марки през, които съм минал.

Използва съвета си към ДиДи, че не ми се драска едно и също по 2 пъти.
Изолата е протеин, който ... не заслужавате тази информация.
Суроватъчен протеин е ...не заслужавате тази информация.
Марките:

Optimum nutrition (ON)- ...не заслужавате тази информация.
BSN - ...не заслужавате тази информация.
Gaspari - ...не заслужавате тази информация.
Scitec Nutrition - ...не заслужавате тази информация.
MEX - ...не заслужавате тази информация.
Synthrax - ...не заслужавате тази информация.
MusclePharm - ...не заслужавате тази информация.
Mutant - ...не заслужавате тази информация.
NOW Foods - ...не заслужавате тази информация.
Universal - ...не заслужавате тази информация.
Amix - ...не заслужавате тази информация.
Последна промяна Reason на Пон Окт 20, 2014 1:27 pm, променена общо 1 път
Reason
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Melkat » Съб Окт 18, 2014 9:32 pm

Reason написа: Scitec Nutrition - унгарска фирма за хранителни добавки с много добро качество. В момента ползвам техните продукти - протеини и аминокиселини. Като качество ги поставям доближаващи се до ON. На вкус са изключителни, по-добри от BSN и Gaspari и бих казал равни с ON. Цената, обаче е значително по-ниска от горните марки (да не се гледа silabg.com - там цената им е безбожна). Също използват ацесулфам. Объркващо е и изключително голямото разнообразие на протеини, което предлагат, като от протеин до пртоеин има съвсем дребни и несъществени разлики.

А линкче към сайта, от който купуваш, Reason? :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Reason » Нед Окт 19, 2014 12:18 am

Ето от >>>ТУК<<<
Последна промяна Reason на Пон Окт 20, 2014 1:24 pm, променена общо 1 път
Reason
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Melkat » Нед Окт 19, 2014 12:54 pm

Мерси, Reason :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пет Окт 24, 2014 11:39 am

Не мога да разбера какво е това! Тук всички си помагаме и обменяме мнения. Понякога някой не е съгласен с другите, изказва своите съображения и това е нормално. Но само защото не са ти приели предложението да превърнеш един приятен форум с приятни хора в зона на фитнес-маниаци не виждам защо трябва да скриеш всичката информация, която преди това си дал. Нормално е не всички да са на твоето мнение.
Дай сега аз като се интересувам от плетене и бродерии да запълня форума с теми как се отразява зоната на плетенето на чорапи например! Възмутена съм от подобно държане!
Извинявам се на модераторите, че пиша не по темата!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tony » Пет Окт 24, 2014 2:39 pm

Танита, не е това причината - Reason имаше дневник и там се разразиха едни страсти....не ти е работа да знаеш...четох по диагонал и мисля, че Пипи писа, че е вероятно да го изтрие, защото самият Reason се отказа да пише повече.
Фитнеса и спорта са малка част от цялата дандания. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пет Окт 24, 2014 6:06 pm

Явно като съм липсвала една седмица във форума и съм изпуснала нещата. Но все пак е гадно това!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот нередовен » Вто Ное 18, 2014 5:13 pm

Здравейте,преди 2 месеца си взех 2х кутии ( Whey Gold Standard )по 2кг от сайта ( силабг ) ползвах едната половината до като за 2 дни отсече яко и се промени вкуса и миризмата..като на вкиснато.Звъннах им за рекламация,всичко точно прати кутията ще я пуснем в лаборатория,като преди да пусна кутията отворих втората и тя същата вкиснатa и нея я пратих.Та рекламация няма,стандартни обясненения,американски вариант бил за бг пазар ли някви такива щуротии,колeгите го пробваха няма промяна на вкус и миризма.Kато питах за резултати от лабораторията дали ще ми изпратят ( едва ли има такава като си знаят продуктите и замаяват е така за спорта ) не може ако съм искал сам да съм си пуснал !!! ???

Ок,това и ще направя като имам 2-3 опции комисии/лаборатории.Tа въпроса ми е някои по запознат да помогне ако e имал същия проблем,мисля да ги съдя ?

Добри прoмоции за сметка на какво ? Развалени или със изтекъл срок на годност продукти,шмекерии големи сте.Дано повече хора видят това и се замислят преди да пазаруват от вас.
нередовен
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 18, 2014 5:11 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Karrita » Сря Ное 19, 2014 7:49 am

Мдааа, този сайт отдавна ми е в графата " Шменти капели"....
Можеш да се свържеш с комисията на потребителите, трябва да се раздуха случаят за да има някакъв ефект.
Аз лично съм много доволна от http://izgorimazninite.com/, можеш да се обадиш и по телефона, човекът дава консултации.
Успех!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот нередовен » Сря Ное 19, 2014 10:12 pm

Ето и снимки на кутията, докато го снимам и котката седи на 3метра от мене не идва и да подуши кво има,правете си сметкa.Kато преди това съм гледал,гледал....дa намеря къде точно пише срока на годност..Но,праща ме го във лаборатория за изследване и оппп срока на годнос на кутията...Има ли няма ли срок на годност последно ?

Изображение
Изображение
Изображение
нередовен
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 18, 2014 5:11 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Пет Ное 21, 2014 1:03 am

Здравейте!
искам да помоля,който е поръчвал от IHERB.com да ми препоръча кой протеин да си поръчам,че искам тези дни да го направя,наближава декември и покрай шпразниците,ако се закъснее чета,че много ще се забвят поръчките.
Искаше ми се Пламъчето да каже мнението си,но май не влиза от исвестно време,затова ще съм благодарна на всеки,който ми каже мнението си(аз съм се спряла на неовкусени,защото може да се пече с тях и доколкото разбрах,е добре да са изолати,но все пак искам и вашето мнение:)....гледах един,но не зная дали като пише ванилия е подсладен:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Sports-W ... =null&ic=7

или този е по-добре,макар,че ми се искаше да е повече като количество:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Sports-W ... =null&ic=2

или това,на доста добра цена е,но не знам като качество:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Soy-Prot ... null&ic=25
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Ное 21, 2014 5:07 am

newwoman777 написа:Здравейте!
искам да помоля,който е поръчвал от IHERB.com да ми препоръча кой протеин да си поръчам,че искам тези дни да го направя,наближава декември и покрай шпразниците,ако се закъснее чета,че много ще се забвят поръчките.
Искаше ми се Пламъчето да каже мнението си,но май не влиза от исвестно време,затова ще съм благодарна на всеки,който ми каже мнението си(аз съм се спряла на неовкусени,защото може да се пече с тях и доколкото разбрах,е добре да са изолати,но все пак искам и вашето мнение:)....гледах един,но не зная дали като пише ванилия е подсладен:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Sports-W ... =null&ic=7

или този е по-добре,макар,че ми се искаше да е повече като количество:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Sports-W ... =null&ic=2

или това,на доста добра цена е,но не знам като качество:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Soy-Prot ... null&ic=25

Ваниловия няма захар, но има подсладител - ксилитол(E967). Уж е безвреден. :hm:
Соевият протеин уж е от не ГМО соя, ама :th: .
Остава май Now Foods, Sports, Whey Protein Isolate, Powder, Natural Unflavored, 1.2 lbs (544 g)

PS:Отговорил съм ти и в дневника ми. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Ное 21, 2014 8:13 am

gogo написа:


След няколко проби се спрях именно на този. И съм много много доволна, защото мога спокойно да го комбинирам както с плодове, така и със зеленчуци и да го ползвам в подсладен или солен вариант според настроението и желанието. На добра цена е и е много добър като качество. Излиза по 8 г за 1 БП.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Пет Ное 21, 2014 2:53 pm

Благодаря ви(Маня,Гого) и аз на този се спрях и ще поръчам(искаше ми се да е голямата разфасовка,но няма да се вместя в 80-те долара :peace1:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron