Бременност и кърмене в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Апр 01, 2014 9:19 am

Марианка, това че пиеш толкова много вода е чудесно. За бременните е препоръчително(да не кажа задължително!) да пият повече вода, защото рискът да се получи цистит или бактерии в урината при бременност се увеличава, за да се избегне това се перпоръчва пиенето на повече вода за разреждане урината. Да не говорим за другите ползи от пиенето на вода, които си ги знаем. :hug:
Така че пий смело, колкото повече, толкова по-добре! :msmile11:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Зоната
 

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 01, 2014 9:23 am

Честно казано нямам представа по колко вода съм пила, но аз не съм била в зоната тогава. Всъщност имам някаква ориентация, защото само на работа изпивах по 1,5л. А честото ходене до 00 си е характерно за бременните жени така или иначе. Аз едва успявах да се прибера от работа(ходене пеша около 2км), особено пък ако мина и през магазините да пазарувам.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Апр 01, 2014 9:48 am

Танита благодаря,Хипо аз да съгласна съм обаче забелязах,че как да го обясня ами примерно тази сутрин ставам тегля се и ми показва едни килограми мама миа нали всеки ще каже нормално е бременна си и т.н та легнах отново без да съм хапвала пийвала и след около 30 мин ми се припишква отново,съответно реших отново да се кача на кантара и показа с 400 гр надолу.Това ме притесни да не би да задържам вода от камилското ми напояване всекидневно!
Извинявам се за подробностите! :shy:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот Tony » Вто Апр 01, 2014 9:59 am

marianapanova написа:Тони, Танита вие като бременни дали сте обърнали внимание пи колко вода нс ден сте пили?
Аз стигам до 4 литра и пия вода 24 часа в денонощието и разбира се много пишкам, но имам чувството, че това е много вода която я пия. Питам една позната която също е бременна тя казва,че изобщо не и се пие и не пие много вода.


С първата бременност пиех по-малко..около 2 л, обаче с втората бях като теб, хем не съм спазвала зоново хранене. Мисля си, че е чудесно да се пие повече вода. Все пак може да е удачно да се консултираш с наблюдаващия те лекар и ако е необходимо да ти изпише витамини и минерали. :peace1:

Аз и двата пъти не съм приемала специални добавки, но се хранех много разнообразно и с големи количества плодове и зеленчуци. :bouquet:

Танита, и тук нещата с детската консултация стоят по подобен начин.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Апр 01, 2014 10:02 am

Тони благодаря и на теб да ще се консултирам с наблюдаващия ми лекар сега на 10 съм на изследвания и ще я попитам!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Апр 01, 2014 10:10 am

marianapanova написа:Танита благодаря,Хипо аз да съгласна съм обаче забелязах,че как да го обясня ами примерно тази сутрин ставам тегля се и ми показва едни килограми мама миа нали всеки ще каже нормално е бременна си и т.н та легнах отново без да съм хапвала пийвала и след около 30 мин ми се припишква отново,съответно реших отново да се кача на кантара и показа с 400 гр надолу.Това ме притесни да не би да задържам вода от камилското ми напояване всекидневно!
Извинявам се за подробностите! :shy:

Марианка, колкото и парадоксално за звучи, пиенето на вода помага за извхвърлянетоп на водата от организма. А това, че ти си изпишкала 400г, означава, че не задържаш вода. Да задържаш, значи да си стои в теб и да не можеш да я изпишкаш. Точно затова като влезем в Зоната, през първия месец започваме да пишкаме по-често и се освобождаваме от излишната вода, защото зоновия начин на хранене помага за изхвърлянето и, а пиенето на повече вода спомага допълнително. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Апр 01, 2014 10:57 am

Да Хипо то е логично,тази бременност ме затъпява :hm:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 01, 2014 11:13 am

Марианка, моя гинеколог беше противник на приемането на готови витамини с каквито е пълно в аптеките, предназначени уж за бъдещите мами. Аз през цялата бременност не съм пила никакви витамини, само това, което си осигурявам от плодовете и зеленчуците, които си хапвам. А вчера попаднах на статия, някакво интервю на един български гинеколог, който казваше, че витамините, предназначени за бременни трябва да се приемат само при необходимост и да се избират такива, произведени от европейски компании, защото произведените от американски компании съдържали вещество, което причинявало втвърдяване на черепа на бебето и в много случаи се стигало до секцио поради невъзможност да се роди по естествен път. Ако намеря статията ще ти пусна линк на лични.
А ние с малкия днес му ударихме един сън по никое време. Нещо и двамата ни е хванала някаква гадна хрема. Явно сме понастинали заради променливото време. Нощес ме остави да спя само 4 часа и сега като заспа и аз се търкулнах. :bigsm1: :bigsm2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Апр 01, 2014 12:08 pm

tanita68 написа:Не знам как стои въпроса с майчинството тук, но срещам много финландки с по две, три и дори четири деца. И това са млади жени.
Даже преди няколко месеца, когато за първи път срещнах една майка на разходка с четирите и деца бях леко шокирана. Не заради броя на децата. Просто се учудих как успява да се справи с четири деца на разходка навън.

Да, и в България има такива майки, но са по-мургавки.
И не водят децата на разходка, а ги пускат да се разхождат сами из контейнерите, кофите и центъра.
(чудя се каква емотиконка да сложа - смешна или тъжна ...)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Апр 01, 2014 2:34 pm

Да Ити това е жалката истина за нашата държава само мургавелкимургавелкитете раждат по 3-4 деца и ги карат са ровят в кофите и живеят от помощи и детски надбавки, аз преди 2 години когато бях безработна а мъжа ми взимаше 350лв отивам при социалните и жената ми казва извинявай мойто момиче общия доход на 3-ма ви трябва са е 200 лв за да пуснеш молба за социална помощ! Излъга ме това е ясно,а мургавите взимат ли взимат помощи :gunshot:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 01, 2014 2:53 pm

Доколкото знам на член от семейството трябва да е 200лв, а не на тримата 200лв.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Апр 01, 2014 4:35 pm

И аз така знам но както и да е всичко е лъжа в БГ
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот Tony » Вто Апр 01, 2014 7:37 pm

Italiano написа: Да, и в България има такива майки, но са по-мургавки.
И не водят децата на разходка, а ги пускат да се разхождат сами из контейнерите, кофите и центъра.
(чудя се каква емотиконка да сложа - смешна или тъжна ...)


А, да имаш да вземаш! :lol: Имам няколко приятелки с по 3 деца и са си чисти българки, с прекрасни семейства и обгрижвани деца! Имам и 2 приятелки с по 4 деца - интересно, че и на двете децата са им все момчета :) - пак са си чистокръвни българки и си гледат и издържат децата сами..така де имат си семейства и си ги отглеждат в любов и разбирателство. ;)

Тук също семейство с 2 деца е рядкост, болшинството са с по 3 и 4 деца, но то има и причина. Семействата с по 4 и повече деца не плащат данъци, а получават бутните си доходи. :)

За пиенето на повече вода само да вметна, че може да е удачно да се поговори с лекар, защото съм чела че големите количества вода "отмиват" и намаляват нивата на някои минерали и може да е необходимо да се набавят чрез храна, или добавки. :peace1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Апр 02, 2014 11:37 am

Ето това е - в БГ има такива майки, но са по-скоро изключение, докато при вас е тенденция.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот marianapanova » Сря Апр 23, 2014 9:40 am

Здравейте,няма ли нови бременни в зоната :angel:
Аз съм около зоната немога да кажа че я спазвам стриктно опитвам се но сега нещо не ми се получават нещата :( ,за което ми е много гадно :sad:
Дъщеря ми има варицела,джипито казва,че не е опасно,но всички ми казват да стоя далеч от нея.....как да страня от детенцето си немога просто аз обичам да си я гушкам и целувам ,дали знаете нещо за това?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Апр 23, 2014 11:19 am

До колкото знам, ако ти си боледувала от варицела, нама проблем. Ако не си, само тогава е опасно. :)
Между другото имах една съседка, която изкара варицела в 8 или 9 месец, беше доста мъчително за нея, но роди здраво детенце.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта