Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот markizzz » Сря Сеп 10, 2014 2:12 pm

Благодаря ти,Кари :bouquet:...ехееее вече и аз съм горд собственик на чушле :smdance:
Истинските неща са невидими за очите
Аватар
markizzz
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 20, 2014 10:15 am
Ямбол,България

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Melkat » Съб Сеп 13, 2014 4:46 pm

Здравейте, зонуващи приятели :) Имам въпрос. Не мога да си спомня къде срещнах понятието "лечебна криза", свързано с този режим на хранене. (не че по принцип това е понятие, което се отнася само за този режим). Някой преминавал ли е през такава лечебна криза след влизането си в зоната и какви са били проявленията й?
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Сеп 15, 2014 11:58 am

Нищо не ми говори на мен ... :think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот mahona » Пон Сеп 15, 2014 12:03 pm

Каква ти криза..в криза бях преди да започна зоната :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Сеп 17, 2014 9:47 am

Мелкат, за Зоната такова понятие не важи. В Зоната няма кризи, там има само хубави неща. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Melkat » Съб Сеп 20, 2014 3:10 pm

http://www.prirodnozdrave.com/lechebna-kriza
Гого, аз имах предвид лечебна криза, а не някакъв друг вид криза. При положение, че Зоната е режи, за здравословно хранене, логично е болен човек, който започне да се храни по този начин, да премине през някаква лечебна криза.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tonkata » Съб Окт 04, 2014 9:37 pm

Melkat написа:http://www.prirodnozdrave.com/lechebna-kriza
Гого, аз имах предвид лечебна криза, а не някакъв друг вид криза. При положение, че Зоната е режи, за здравословно хранене, логично е болен човек, който започне да се храни по този начин, да премине през някаква лечебна криза.

Мелкат, не знам дали има такава криза в Зоната, като че ли нямам спомен да съм чела нещо такова.

Зонуващи, моля :pray: за помощ да се справя с един сериозен за мен проблем. Откакто се помня, като позахлади ръцете и краката ми се "вледеняват". Много се надявах зонуването да ми помогне и да се преборя с това :refuse: , но към момента не забелязвам такива признаци. Вчера отново /а на вън е все още е доста топло/ дисплея на телефона ми не прие докосването ми с пръстите. Бяха посинели от студ, а идва зима-а-а :( .
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот eldass » Съб Окт 04, 2014 10:37 pm

Тони, при мен няма промяна. :notagree: Точно както казваш, застудее ли малко :coldhat: и аз посинявам. Жалко, че не съм :character-smurfguy:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот petia » Нед Окт 05, 2014 8:30 am

При мен също няма промяна, с тази разлика че на мен не ми посиняват пръстите , а под ноктите и устата когато е студено.Досега зъзнах на терасата с цигара и под ноктите бях половината синя / когато ходих на съдов лекар заради посиняването ми казаха че имам Синдром на Рейно това беше преди 6 години, но не ме лекуват и въобще има ли лечение /. Може пък по натам Зоната да ни помогне...
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Karrita » Нед Окт 05, 2014 8:53 am

Имам едно питане. Някой от вас да е алергичен към протеин на прах, даже и към граховия?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот eldass » Нед Окт 05, 2014 10:28 am

Кари, трима вкъщи ядем протеин на прах /млечен изолат само, грахов не съм опитвала/, нямаме реакция.
Какво, при теб да не се появи алергия и търсиш от какво е?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Окт 06, 2014 8:11 am

Имам приятелка, която също е в Зоната и има такава алергия. В началото беше само към суроватъчния протеин, но после се прояви и към граховия. И понеже спортува доста, протеинът и беше много удобен....сега се чуди какво да прави. Затова питах тук, ако някой има такъв проблем да сподели.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот petia » Пон Окт 06, 2014 8:42 am

Karrita написа:Имам приятелка, която също е в Зоната и има такава алергия. В началото беше само към суроватъчния протеин, но после се прояви и към граховия. И понеже спортува доста, протеинът и беше много удобен....сега се чуди какво да прави. Затова питах тук, ако някой има такъв проблем да сподели.

Кари, в какво се изразява алергията на твоята приятелка. Аз си направих шоколада по твоя рецепта с протеин /за първи път ползвам/ и вчера умирах от стомах, не зная дали е от него, предната седмица пък от ечемика.Сега съм малко извън Зоната на глад, но от обяд си почвам пак.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Окт 06, 2014 10:16 am

Karrita написа:Имам приятелка, която също е в Зоната и има такава алергия. В началото беше само към суроватъчния протеин, но после се прояви и към граховия. И понеже спортува доста, протеинът и беше много удобен....сега се чуди какво да прави. Затова питах тук, ако някой има такъв проблем да сподели.

Кари, сигурно ли е, че алергията е от протеина и как се проявява?

А за момичетата, дето им е студено, да ги успокоя - нали знаете, че като губите телесни мазнини, ще ви става още по-студено ...
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tonkata » Пон Окт 06, 2014 8:57 pm

Italiano написа:.....................................А за момичетата, дето им е студено, да ги успокоя - нали знаете, че като губите телесни мазнини, ще ви става още по-студено ... :laugh:

Ити, ама наистина ме успокои :laugh4: !
Бях започнала да си търся диагнозата, пък то какво било - губя телесни мазнини :laugh:
Абе, то за губенето на мазнини добре, ама докато стигна до тези които са допустими за моя ръст и възраст да не прочетете в сайта - Жена на средна възраст спазвайки принципите на Зоната и губейки телесни мазнини е намерена пред компютъра си вледенена и в невъзможност да обясни причината за това !!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Окт 06, 2014 9:06 pm

Студеничко ви е от времето, дами. Е, и по-малкото тлъстинки тук там също си казват думата. Но просто есента е хладна и промяната в температурите беше рязка, нямали сте време да се аклиматизирате. Проблемът се решава с малко по-топли дрешки и повече топъл чай. :laugh1: :laugh1: И гореща вана (душ).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта

cron