Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Окт 06, 2014 9:12 pm

Кари, от известно време ползвам грахов протеин, но нямам оплаквания. Сигурни ли сте, че проблемът идва от протеина на прах?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Окт 06, 2014 9:18 pm

Да не е предозирала протеина на прах? Все пак има допустими дневни дози, дори да не си в зоната.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Окт 07, 2014 5:56 am

Проблемът се изразява в обриви по тялото, които доста сърбят. Преди време е ходила на лекар ( не че е имало полза), но след като не употребява протеин, няма проблеми. Не го е предозирала, преди време е пила някакви билки и като, че ли проблемът е отшумял за известно време, но скоро пак се появи. Тя си мислеше, че е само от суроватъчния, затова го смени с грахов, но уви.... Сега започва да пие рибено масло, аз все се надявам, че то може да помогне!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Melkat » Вто Окт 07, 2014 4:57 pm

Преди много години имах хранителна алергия - появяваха се обриви по лицето винаги след като ядях някакъв протеин, без значение животински или растителен (естествено не става въпрос за протеин на прах, а месо, боб, ей такива неща). Един колега ми каза много простичко и евтино лекарство. Трябваше да хапвам по парченце, колкото грахово зърно индийско орехче. За съжаление не помня колко пъти на ден. Може би два или три пъти. Алергията ми изчезна яко дим.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Окт 07, 2014 6:43 pm

Мелкат, бобът не е протеин :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Окт 08, 2014 12:56 pm

В бобовите храни има доста протеини. Просто не са протеин за Зоната, но иначе са си. А в Зоната не ги броим, защото са с фибри, а Барито казва, че тогава протеините почти не се усвояват. Но са си протеини.
Затова и има протеин на прах от соя или грах.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Melkat » Сря Окт 08, 2014 3:17 pm

Ити е дал отговор вместо мен. Протеинът в бобовите не е протеин според Зоната, но явно моят организъм е бил на друго мнение ;)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот julypv2 » Пон Окт 13, 2014 6:58 pm

Здравейте ЗоНовЦи,
надявам се някой да ми даде съвет. От днес ме е хванал някакъв стомашен вирус - каквото и да хапна, стомахът се бунтува и всичко отива в тоалетната. При разстройство рядко имам апетит и често първия ден наблягам на водата и повече течности. Но нали сме в зоната, та си мислех ако можете да ми дадете идеи какво да хапвам и да се преборя с този стомашен вирус без лекарства, че и без това са ми в повече заради другите ми неща.
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Melkat » Пон Окт 13, 2014 7:36 pm

Опитай с "домашна лимонада" - сода, разтворена в оцет. Обикновено помага при разстройство.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот roksi » Вто Окт 14, 2014 10:49 am

Свари си джоджан, и го пии като чай през целия ден.
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Окт 14, 2014 10:56 am

И си го яж като месо през целия ден.
:mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот sidtus » Пон Окт 27, 2014 8:14 pm

Зравейте,

Започнах зоната преди повече от два месеца, понеже на профилактичен преглед ми измериха кр.захар над норма два пъти 6.4, а и съм генетично предразположена- с наднормено тегло съм +родителите ми са със старчески диабет..

Няма да разказвам колко отчаяна бях, но важното е, че два месеца по-късно съм с 10 кг надолу и причината, поради която пиша резултатите от кръвните изследвания, след тези месеци:
Кр. Захар 5.15
Холестерол 5.54 (реф. До 5)
Триглицериди 0.65 (реф. Над 0.64)

Малки притеснения имам заради урината, резултатите за белтък и кетони е (+), не мога да си го обясня, но ще се постарая с водата по-стриктно следващте две седмици и ще повторя изследването :hm:

Макар и да не съм писала особено исках да благодаря на всички ви за съветите, опита, който сте споделили тук! Знам, че за мен, а и вероятно за много хора, които нямат възможност да пишат по една или друга причина те са безценен дар :hug:
Аватар
sidtus
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 2:14 pm
София

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот eldass » Вто Окт 28, 2014 12:20 pm

sidtus, здравей и поздравления за намалените килограми. Те са първа стъпка към подобрение. Добре е да повториш изследванията на урината, и задължително да ги види лекар. Имаш ли оттоци по лицето, краката?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот sidtus » Вто Окт 28, 2014 3:09 pm

eldass, Благодаря ти!!!!

Мисля си, че нямам подобни проблеми, поне нямам усещане за такъв проблем... Сутрин ли да гледам дали са ми надути крайниците...?

По отношение на лекарска консултация - съвета на лекаря е да ги повторя след 2-3 седмици и да следя за други симптоми...

Поздрави :bouquet: :bouquet: :bouquet:
Аватар
sidtus
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 2:14 pm
София

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот eldass » Вто Окт 28, 2014 7:55 pm

Е, щом ги е гледал вече лекар, добре. Защото тези показатели на урината не са добри. Може би търпиш някакъв очистителен период, но в урината не трябва да има белтък и кетони. Друг подобен симптом е ацетонов дъх, но съм сигурна че го нямаш.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот sidtus » Сря Окт 29, 2014 1:19 pm

eldass написа:Е, щом ги е гледал вече лекар, добре. Защото тези показатели на урината не са добри. Може би търпиш някакъв очистителен период, но в урината не трябва да има белтък и кетони. Друг подобен симптом е ацетонов дъх, но съм сигурна че го нямаш.


Eldass, Благодаря ти ! Нямам такива симптоми... Също съм на мнение, че организмът по-скоро се пречиства постепенно, след толкова години небалансиран режим...
Аватар
sidtus
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 2:14 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron