Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Юни 24, 2015 5:47 pm

"С питане до Цариград се стига...", а и до правилното практикуване на Зоната... и малко четене... :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Чет Юни 25, 2015 7:17 pm

Всяка свободна минутка това правя,Маня-чета! Даже последната седмица доста от работата си зарязах,за да чета тук :)
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот negat1ve » Пон Ное 02, 2015 9:38 am

Някои имал ли е проблеми с крампи на краката след няколкомесечно зонуване? По принцип винаги съм го имал този проблем, но предния път казах на личната лекърка за Зоната и тя извъртя нещата, че е от недостиг на магнезий вследствие на диетата. Предписа ми хранителни добавки под формата на таблетки и проблема отшумя за месец-два, сега предполагам ще стане същото. Някакви идеи за храни или напитки богати на магнезий или някакво друго решение на проблема?
Аватар
negat1ve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 12:01 am
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Ное 02, 2015 10:11 am

Трябва да приемаш магнезий - в аптеките се предлагат различни форми. Лично аз периодично го включвам поне за два месеца (или до отшумяване на крампите, които също имам доста преди Зоната). И най-вече есенно-зимния период, защото изглежда не успявам да си го набавя с храната.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Katerinka » Пон Ное 02, 2015 5:03 pm

Майка ми го има, но години преди зоната, последно и взех от iherb, пие го три пъти на ден, и след около месец най накрая и спряха крампите. Аз ги получавам понякога лятото от преумора, пия една - две седмици и се оправям. В зоната консумираме много плодове и зеленчуци, но за съжаление остарели, а и ние ги преработваме, и унищожаваме минералите. Преди правих проучване какво да ядем за да си набавяме магнезий, оказа се че не можем да изядем толкова храна :lol: сега се сещам за витамин с, че количеството му в плода след два дни пада с 50% :(
Взимам магнезий на солгар
http://eu.iherb.com/Solgar-Magnesium-with-Vitamin-B6-250-Tablets/14071
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Анемия, миома

Мнениеот rawsuny » Сря Яну 13, 2016 9:05 pm

Здравейте, ЗоноБаривци!

Новорегистран потребител, живял със Зоната от юни 2015г. до октомври 2015г., започнах на 59кг., стигнах до 50, но в един слънчев октомврийски ден направих силен месечен цикъл, след който се оказах с желязо -1,2 и хемоглобин -83. Не можех да ставам около месец, спрях Зоната, качих 10кг., не това е проблемът, а липсата на енергия. Губя енергия при всеки цикъл. Лошото, е че от 09.12.2015г. до днес 13.01.2016г. вече трети цикъл ми идва за такъв период, и се чудя дали не е от хормоните, дали не е от Зоната или от това, че съм на 46г. и ми е време за онази веселата възраст :bored1: . :laugh1: :laugh4: :laugh3: Ако има някой с подобни проблеми - моля, помагайте със съвети, щото вече ми идва да се гръмна :gunshot: :о
rawsuny
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Дек 07, 2015 4:11 pm
Жена

Re: Анемия, миома

Мнениеот Katerinka » Сря Яну 13, 2016 9:31 pm

Лекарите какво казват?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Анемия, миома

Мнениеот roksi » Сря Яну 13, 2016 10:08 pm

Моя приятелка , имаше подобни оплаквания, и поради тази причина започна да се храни зоново, нещата се поуспокоиха,въпреки,че я кара на око относно меренето.Лекар и предписал само вечерна иглика, и да продължава да се храни така ,щом се чувства по добре.
Пп Консултация със специалист -задължително!!
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Анемия, миома

Мнениеот Katerinka » Чет Яну 14, 2016 8:31 am

Преди три години, ми дойде цикъла много слаб, след седмица се засили и не искаше да спре мръсника , дори направих кръвоизлив, отидох на лекар, и се оказа че имам киста, пих хапчета, отидох пак, и всичко беше ок. След това обаче, цикъла ми се разбърка, пропусках по няколко месеца, на два пътими продължи над 20 дни. Пак отидох на лекър, пак пих хапчета, и съвсем спря да ми идва. Почнах зоната, и реших да не ходя на лекар, и да видя какво ще стане. След седем месеца в зоната , последните два месежца ми е редове, без болки, и приключва за 4-5 дни.
После ще добавя, че ме търсят....
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Анемия, миома

Мнениеот Katerinka » Чет Яну 14, 2016 11:06 am

Такааа, да си довърша :laugh4:
Сигурна съм , че положителните промени при мен се дължат на зоната, но най вече на приема на рибено масло. Нещата се подобриха след като почнах да го приема.
Не може зоната да ви е повлияла зле! Възможно е да не е успяла да се справи с болеста ви за толкова кратък период, просто не сте й дали време, но най важното е , дали сте комбинирали зона с рибено масло!
Другото важно според мен е , дали сте се хранили по зоната правилно? Много е важно блоковете ви да са били достатъчно, според мен е важнои да си в зоната, а не около нея, съдя и по себе си :laugh1: разликата е огромна. Но още един път ще изтъкна важноста на рибеното масло. Тук въф форума има доста информация, сега ще имаме възможноста да прочетем и книгата на Бари за рибеното масло.
Моя съвет към вас е:
Посетете лекар, захващайте се сериозно със зоната, четете здраво и пийте рибено масло фармацевтичен клас.
Сигурна съм че здравето си заслужава няколкото часа, които трябва да отделим на зоната :laugh4:
Тук има раздел дневници, поразходете се из тях :laugh4:
Аз скоро ще навърша 42 годинки :sad:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Анемия, миома

Мнениеот rawsuny » Чет Яну 14, 2016 4:23 pm

Благодаря ви, Зонобаровци, че откликнахте. Давате ми надежда, че спасение има. Ще почна рибеното масло. Ще пиша малко повече по-късно, защото днес ми е малко замаяно и главата ми е празна. Забелязвах, че при повече от 3 блока ми е по-добре. 5 блока ми дават повече сили, което ми е странно за жена с моите кг и малко движение. :th:
rawsuny
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Дек 07, 2015 4:11 pm
Жена

Re: Анемия, миома

Мнениеот Маня » Чет Яну 14, 2016 5:08 pm

rawsuny написа:Благодаря ви, Зонобаровци, че откликнахте. Давате ми надежда, че спасение има. Ще почна рибеното масло. Ще пиша малко повече по-късно, защото днес ми е малко замаяно и главата ми е празна. Забелязвах, че при повече от 3 блока ми е по-добре. 5 блока ми дават повече сили, което ми е странно за жена с моите кг и малко движение. :th:


Това какво значи, че ти е добре, като изядеш наведнъж 5 блока. Значи ли това ще на всяко голямо хранене ще си похапваш по 5 блока? Я вземи сподели едно дневно меню, че нещо тези 5 блока ме объркаха (като взема под днимание размерите ти). Напиши го в дневника си, моля!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Анемия, миома

Мнениеот rawsuny » Чет Яну 14, 2016 6:17 pm

В момента си правя блоковете едно към гьотере в зависимост от това колко ми е отпаднало. Няколко пъти съм си правила 4 блока за закуска и след 40-50мин., ако все още се влача си пийвам едно прясно млекце 1% от Лидъл - 220г с 3 бадема или лешници. След млякото ми светва пред очите. Това с повечето блокове го практикувам от една седмица, но не всеки ден. Сега стигам до извода, че на мен може би ми трябва да приемам по 2 блока през 2 часа примерно. Иначе от юни до септември бях на по 3 блока. В момента освен другите ми екстри се опитва и да ме боли гърлото, но не се давам на грипа. Примерно хапване днес -

З - 28г овесени ядки, 168г котидж от Лидъл, 1/4 портокал , 50г ябълка. Без мазнини, защото изядох обезмасления котидж вчера и днес имах само мазния. След около час 220 гр. пр. мляко с 3 лешника.

О - 3ч.ч сварени броколи, 28 г сирене, 2 белтъка, 1/2 ч.ч кисело мляко , зехтин, правих ги на тиган вместо на фурна, но пак стана. 1 мандарина. И понеже продължаваше да ми е отпаднало - хапнах 1 портокал и 1 парче домашна торта " Гараш", щото половинката е сладкар и беше направил.

Нещо като следобедна закуска в 16.00ч. - 2 Блока.
Салата от домати - 240 г с 28 г сирене, зехтин. 28 телешко месо, 1 мандарина, 3 лешника.
И в 17.30ч. - 220г пр. мляко 1 % с 3 лешника.

За вечеря - кюфтета от телешка кайма с праз, грах и доматен сос от пасирани домати от Лидъл.

Мисля, че добре си похапвам :laugh4: , но когато ми е замаяно съм забелязала, че само хапването ме държи по време на цикъл. Пия и някакви витамини на Форевър ливинг, също и лициум на Форевър ливинг. За рибеното масло още не мога да се ориентирам какво да си купя от БГ. :think2:
rawsuny
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Дек 07, 2015 4:11 pm
Жена

Re: Анемия, миома

Мнениеот Katerinka » Чет Яну 14, 2016 8:03 pm

:hm:

З - 28г овесени ядки, 168г котидж от Лидъл, 1/4 портокал , 50г ябълка. Без мазнини, защото изядох обезмасления котидж вчера и днес имах само мазния. След около час 220 гр. пр. мляко с 3 лешника.

Котиджа ти трябва да е 183 гр, овесените ядки ако са лидълски, не стават, преработени са, по добре ги замени с един блок сварен овес, и един блок нещо друго, прясното мляко е вредно, намали консумацията му :)

О - 3ч.ч сварени броколи, 28 г сирене, 2 белтъка, 1/2 ч.ч кисело мляко , зехтин, правих ги на тиган вместо на фурна, но пак стана. 1 мандарина. И понеже продължаваше да ми е отпаднало - хапнах 1 портокал и 1 парче домашна торта " Гараш", щото половинката е сладкар и беше направил.
Обада си го провалила, портокала ти е два блока, и заедно с тортата са те изкарали от зоната, трябвало е да хапнеш само половин портокал +блок протеин и мазнини

Нещо като следобедна закуска в 16.00ч. - 2 Блока.
Салата от домати - 240 г с 28 г сирене, зехтин. 28 телешко месо, 1 мандарина, 3 лешника.
И в 17.30ч. - 220г пр. мляко 1 % с 3 лешника.
Следобедната бива, но по добре да ги беше хапнала заедно.
За вечеря - кюфтета от телешка кайма с праз, грах и доматен сос от пасирани домати от Лидл

Това е мойто мнение :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Анемия, миома

Мнениеот igito » Съб Яну 23, 2016 1:03 pm

Rawsuny, прясното мляко не е добър вариант за теб, тъй като употребата му води до нарушаване усвояването на желязото. Чак да е вредно... не знам, аз го обичам. Аз имам дългогодишен проблем с желязото. Енергия нямаш не защото храната ти не е достатъчно, а защото ти е нисък хемоглобина и железните ти депа са празни, т.е. няма кой да захранва мозъка и органите с кислород. Повярвай,знам много добре какво е това. Чувстваш се като риба на сухо, вдишваш с пълни гърди, но все едно не дишаш, всяко движение ти коства такова задъхване, че все искаш да легеш, но все тая. Тоолкова много желязо съм изпила, че :think2: направо могат да ми викат Желязната лейди. Без да натрупаш желязо в депата, няма да почувстваш енергия. Зарежи прясното мляко за поне една година или поне не го ползвай като храна. Хормоните ще се нормализират и ще се оправи и другия проблем. Спазвай грамажите в блоковете. Яж пресни зеленчуци и плодове, тъй като Витамин С помага за усвояването на желязото. Консултирай се с лекар, аз освен желязо пия и витамини В. Цикълът ми се нормализира и няма и следа от всякакви там странични работи. :peace1:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Nikka » Сря Фев 24, 2016 7:05 pm

Здравейте и от мен,
Започнах да спазвам предписанията на зоната от две седмици.
Всъщност започнах отзад напред (уча се в движение), спазвам разпределението на блоковете и ползвам основно храните от зелената част на таблицата с малки включвания на някои от оранжевите продукти.

НО: от няколко дни имам неприятно главоболие, което се появява по различно време.
При някой от вас имало ли е този проблем? Дали се дължи на промяната на храненето?
Аватар
Nikka
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 24, 2016 6:54 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron