Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Фев 25, 2016 1:52 pm

Да, при някои хора се стига до главоболие. Обикновено отшумява за няколко дни.
Аз си го обяснявам с освобождаване на токсините, задържани в организма.
Пий си редовно водата и би трябвало по-бързо да ги изхвърлиш.
По-нататък вече не би трябвало да го имаш.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Нед Мар 27, 2016 9:41 pm

Привет от мен!
Искам да попитам някой от вас бил ли е с високо кръвно(150/90) и след колко време в Зоната може да се очаква спадане,става въпрос за мой близък ,който е млад(22г.),с нормално тегло,тренира поне 3 пъти в седмицата и е с нормални изследвания,но вдига кръвно....по моя препоръка започна Зоната,но след 1 седмица пазене пак си му е високо? :th:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Мар 28, 2016 7:00 am

Нека напомня, че Зоната не е магическо хапче, което от раз решава всички здравословни проблеми. Високото кръвно налягане може да се дължи на много причини. За млад човек това е доста неприятно.
В книгата си ОмегаRx Бари Сиърс дава пример за човек с доста по-високи нива на кръвно налягане, при който подобрение се е получило в рамките на месец, но с прием на 9 г омега-3 мастни киселини комбинирани с диета Зоната.
Аз лично бях с високо кръвно, когато започнах Зоната. В продължение на 6-7 месеца не спирах предписаните ми лекарства. Едва когато в продължение на месец кръвното ми беше стабилно на приемливи за възрастта ми стойности прекратих приема на медикаменти и останах само на зоново хранене и все още на високи дози рибено масло (поради други здравословни проблеми, вече не кръвното). Самият Бари не препоръчва да се спира предписано от лекар лечение.
Важно е и човекът, който е започнал Зоната наистина да спазва принципите й.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Пон Мар 28, 2016 9:20 am

Маня написа:Нека напомня, че Зоната не е магическо хапче, което от раз решава всички здравословни проблеми. Високото кръвно налягане може да се дължи на много причини. За млад човек това е доста неприятно.
В книгата си ОмегаRx Бари Сиърс дава пример за човек с доста по-високи нива на кръвно налягане, при който подобрение се е получило в рамките на месец, но с прием на 9 г омега-3 мастни киселини комбинирани с диета Зоната.
Аз лично бях с високо кръвно, когато започнах Зоната. В продължение на 6-7 месеца не спирах предписаните ми лекарства. Едва когато в продължение на месец кръвното ми беше стабилно на приемливи за възрастта ми стойности прекратих приема на медикаменти и останах само на зоново хранене и все още на високи дози рибено масло (поради други здравословни проблеми, вече не кръвното). Самият Бари не препоръчва да се спира предписано от лекар лечение.
Важно е и човекът, който е започнал Зоната наистина да спазва принципите й.


Да и аз така му казах,че едва ли за по-малко от 3 месеца ще му се регулира.
Той пие от доста време пак по моя препоръка -на И-херб по 4 бр. от Рибеното,вит.Е-1бр.,Магнезий,Чесън(чела съм,че и те -последните 2-свалят кръвното),Цинк(но за него прочете,че не е препоръчително да се пие повече от 7 дена и го спря).Химия не иска да започва да пие,докторът му е казал,започне ли да ги пие,трябва цял живот да ги пие,а знаем как увреждат други органи тези лекарства...Другото,което мен ме смущава и му казах е,че понеже прави много тежки тренировки по 2 часа минимум,е ,че яде по повече блокове от определените за него-например след тренировки яде по 5 блока,защото казва,че изпитва страшен глад,а и на другото голямо хранене май яде по 5 блока салати...Явно ще трябва да прочете книгите на Бари Сиърс,а тази ,която ти каза,Маня-ОмегаRx Бари Сиърс,има ли я онлайн,че те младите,освен електронни,едва ли ще вземе да чете друга.
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Мар 28, 2016 10:03 am

Има вероятност блоковете да са му малко. Да си ги изчисли с калкулатора от сайта на Бари Сиърс и трябва да приема еднакво количество блокове и в дните, в които тренира, и в тези, в които не тренира.
В сайта са публикувани преводи на книги на Бари Сиърс. Оттам могат да се четат онлайн.

При интензивни тренировки Бари препоръчва преди тренировката да се хапва 1 блок (малка закуска).

Абе, трябва да се попрочете, а не да кара урбулишката...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Пон Мар 28, 2016 10:36 am

Маня написа:Има вероятност блоковете да са му малко. Да си ги изчисли с калкулатора от сайта на Бари Сиърс и трябва да приема еднакво количество блокове и в дните, в които тренира, и в тези, в които не тренира.
В сайта са публикувани преводи на книги на Бари Сиърс. Оттам могат да се четат онлайн.

При интензивни тренировки Бари препоръчва преди тренировката да се хапва 1 блок (малка закуска).

Абе, трябва да се попрочете, а не да кара урбулишката...


Всъщност аз доста съм му разказала за Зоната,макар,че е добре и той да си прочете :)
И да,изчислил си е блоковете по тази таблица,но не му стигат!
И това спазва-половин час преди тренировка яде 1 лек блок.
Много е малко времето все още явно-от 1 седмица я пази....
по-скоро моят въпрос беше дали има хора,на които зоната е помогнала при високо кръвно!
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Katerinka » Пон Мар 28, 2016 9:55 pm

Зоната и моите родители :lol: :
И двамата ми родители вдигаха кръвно преди зоната. Баща ми , 71 годишен ,почваше от 10 часа сутринта, и през деня го вдигаше още няколко пъти. По цял ден мерех кръвно и разнасяхме кофи с гореща вода. Лекарите казваха че е от възраста, на нервна почва, че симулира и се преструва и т.н. страдаше от сънна апнея, не можеше да се качва по стълбите, на всеки две стъпала правеше почивка. Не излизаше от вкъщи сам, защото го беше страх че ще му стане лошо и ше умре. Уморяваше се много бързо. По цял ден спеше... сигурно има и още , но не мога да се сетя за всичко. След като почна зоната вдигна кръвно един- два пъти през първия месец, после изведнъж се усетихме , че вече не вдига кръвно. Май през първите три месеца го вдигна няколко пъти , не помня, но на втория месец взе да му пада кръвното и постепенно намалихме хапчетата, и на третия ги спряхме. Скоро пак вдигна кръвно , и нещо го болеше врата който е доста ошипен, вдигнах му рибеното масло на 10гр за месец и оттогава не го е вдигал. През първите месеци пиеше по 3 гр омега, после по 5. сега пие по 5гр, свеж е като краставичка, не вдига кръвно, няма апнея, сутрина рано излиза сам на разходка и не иска да взима кучето с него защото много го бавело а той искал да върви бързо :lol: изпращаме го с разни поръчения по пет пъти на ден и той никога не отказва, живеем на втория етаж , а той един път като се прибирал се замислил нещо и се качил до четвъртия без да се усети :laugh1: има леко подобрение в паметта, която му беше много зле и мисля че при по големи дози омега ще има още, но за съжаление не можем да си го позволим :(
Да ми е жив и здрав и пу да не му е уруки :)
За девет месеца няма нито едно преднамерено излизане от зоната - старх лозе пази :lol: забравих да спомена че преди зоната постоянно беше на афламил, защото много го боляха шиповете по врата, сега в къщи дори нямаме афламил, май все още понякога го понаболяват , но явно е търпимо :)
Като съм седнала да пиша да разкажа и за майка ми , може на някой да му е от полза.
Жена на 69 години , хапчета за кръвно пиеше редовно, вдигаше от време на време, спря да пие хапчетата си за кръвно през третия месец, защото много и падаше кръвното, имаше обаче постоянни болки в костите, изкривяване на единия крак, от там болки в коляното, всяка стъпка й причиняваше болка. Не мога да ви опиша що мазила измазахме, и що обезболяващи изпи. Не можеше да измине и 100 метра от болки в краката. Когато започнахме зоната нямах и представа какво е зоната, мислех че това е диета, първата ми цел беше да хвана цаката на менютата, а родителите ми я започнаха за да ме подкрепят в отслабването , за да не ме дразнят докато аз гладувам :laugh1: почнах да чета по внимателно след първия месец. С оскъдните си знания започнах да давам на майка ми 3-4 грама омега от втория месец ( тогава си купих от херба ) след четири месеца стриктна зона и малки количества масло болките й понамаляха, тогава Гого ни светна за фармацевтичното масло а и аз се бях пообразовала сравнително и реших да й вдигна дозите на 6 грама, после на осем, не се усетихме кога спряха да я болят кокалките :) като че ли стана изведнъж. През шестия- седмия месец спря да я боли коляното при всяка стъпка, след това започна да се качва и слиза по стълби без куцане. Все още не може да си свие крака добре, но предвид изкривяването това е неминуемо. Януари месец вдигна няколко пъти кръвно, през няколко дни и се оплака от лека болка в единия бъбрек, точно тогава върлуваше при нас грип, а майка ми трябва много да се пази от грип, и аз реших да й вдигна омегата на 10 гр. След една седмица висок прием на омега вдигна кръвно още един път, и от тогава е нормално 120/70 След месец прием на 10 гр, намалих дозата й на 5 гр омега на ден. Майка ми иска всеки ден да ходим на разходка, по цял ден не спира, шета напред назад :lol:
Нямала съм такива очаквания от зоната! Никога не съм предполагала че баща ми ще спре да вдига кръвно, но най вече съм впечатлена от резултата при майка ми :pray: За мен Зоната е пътя и истината и живота! Тя е истинско чудо, научно и фантастично! Тя разкрива огромния потенциал на нашите тела и изключителната им способност към самолечение. За мен зоната е най великото постижение на човечеството ! А Бари Сиърс е моя ГУРУ !
Всяко едно усилие което човек полага за да си приготви храна според принципите на зоната се отплаща стократно, и всичките оправдания като нямам време, не мога да меря, не ми е дошло времето и др, са пълни глупости!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Вто Мар 29, 2016 12:27 am

Katerinka написа:Зоната и моите родители :lol: :
И двамата ми родители вдигаха кръвно преди зоната. Баща ми , 71 годишен ,почваше от 10 часа сутринта, и през деня го вдигаше още няколко пъти. По цял ден мерех кръвно и разнасяхме кофи с гореща вода. Лекарите казваха че е от възраста, на нервна почва, че симулира и се преструва и т.н. страдаше от сънна апнея, не можеше да се качва по стълбите, на всеки две стъпала правеше почивка. Не излизаше от вкъщи сам, защото го беше страх че ще му стане лошо и ше умре. Уморяваше се много бързо. По цял ден спеше... сигурно има и още , но не мога да се сетя за всичко. След като почна зоната вдигна кръвно един- два пъти през първия месец, после изведнъж се усетихме , че вече не вдига кръвно. Май през първите три месеца го вдигна няколко пъти , не помня, но на втория месец взе да му пада кръвното и постепенно намалихме хапчетата, и на третия ги спряхме. Скоро пак вдигна кръвно , и нещо го болеше врата който е доста ошипен, вдигнах му рибеното масло на 10гр за месец и оттогава не го е вдигал. През първите месеци пиеше по 3 гр омега, после по 5. сега пие по 5гр, свеж е като краставичка, не вдига кръвно, няма апнея, сутрина рано излиза сам на разходка и не иска да взима кучето с него защото много го бавело а той искал да върви бързо :lol: изпращаме го с разни поръчения по пет пъти на ден и той никога не отказва, живеем на втория етаж , а той един път като се прибирал се замислил нещо и се качил до четвъртия без да се усети :laugh1: има леко подобрение в паметта, която му беше много зле и мисля че при по големи дози омега ще има още, но за съжаление не можем да си го позволим :(
Да ми е жив и здрав и пу да не му е уруки :)
За девет месеца няма нито едно преднамерено излизане от зоната - старх лозе пази :lol: забравих да спомена че преди зоната постоянно беше на афламил, защото много го боляха шиповете по врата, сега в къщи дори нямаме афламил, май все още понякога го понаболяват , но явно е търпимо :)
Като съм седнала да пиша да разкажа и за майка ми , може на някой да му е от полза.
Жена на 69 години , хапчета за кръвно пиеше редовно, вдигаше от време на време, спря да пие хапчетата си за кръвно през третия месец, защото много и падаше кръвното, имаше обаче постоянни болки в костите, изкривяване на единия крак, от там болки в коляното, всяка стъпка й причиняваше болка. Не мога да ви опиша що мазила измазахме, и що обезболяващи изпи. Не можеше да измине и 100 метра от болки в краката. Когато започнахме зоната нямах и представа какво е зоната, мислех че това е диета, първата ми цел беше да хвана цаката на менютата, а родителите ми я започнаха за да ме подкрепят в отслабването , за да не ме дразнят докато аз гладувам :laugh1: почнах да чета по внимателно след първия месец. С оскъдните си знания започнах да давам на майка ми 3-4 грама омега от втория месец ( тогава си купих от херба ) след четири месеца стриктна зона и малки количества масло болките й понамаляха, тогава Гого ни светна за фармацевтичното масло а и аз се бях пообразовала сравнително и реших да й вдигна дозите на 6 грама, после на осем, не се усетихме кога спряха да я болят кокалките :) като че ли стана изведнъж. През шестия- седмия месец спря да я боли коляното при всяка стъпка, след това започна да се качва и слиза по стълби без куцане. Все още не може да си свие крака добре, но предвид изкривяването това е неминуемо. Януари месец вдигна няколко пъти кръвно, през няколко дни и се оплака от лека болка в единия бъбрек, точно тогава върлуваше при нас грип, а майка ми трябва много да се пази от грип, и аз реших да й вдигна омегата на 10 гр. След една седмица висок прием на омега вдигна кръвно още един път, и от тогава е нормално 120/70 След месец прием на 10 гр, намалих дозата й на 5 гр омега на ден. Майка ми иска всеки ден да ходим на разходка, по цял ден не спира, шета напред назад :lol:
Нямала съм такива очаквания от зоната! Никога не съм предполагала че баща ми ще спре да вдига кръвно, но най вече съм впечатлена от резултата при майка ми :pray: За мен Зоната е пътя и истината и живота! Тя е истинско чудо, научно и фантастично! Тя разкрива огромния потенциал на нашите тела и изключителната им способност към самолечение. За мен зоната е най великото постижение на човечеството ! А Бари Сиърс е моя ГУРУ !
Всяко едно усилие което човек полага за да си приготви храна според принципите на зоната се отплаща стократно, и всичките оправдания като нямам време, не мога да меря, не ми е дошло времето и др, са пълни глупости!


Катеринка,много интересен и насърчителен беше разказа ти,благодаря ти! :bouquet:
И браво на тези възрастни хора,че са имали куража да започнат Зоната,заслужавало си е! :yess:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот The Jack » Сря Окт 05, 2016 7:00 pm

След повече от месец стриктно зоново хранене (е, имам си 2-3 прегрешения по невнимание, не от лакомия) и пиене на рибено масло,и превъплащавене във воден дух :msmile11: , днес си пуснах кръвни изследвания. Почти всички показатели са в норма, но ще напиша тези, които главно ме интересуваха или са извън норма.
MCHC 355 H* g/l 315.00 350.00
Глюкоза 5.6 mmol/l 3.00 6.20
Холестерол 4.6 mmol/l 3.00 5.20
HDL-холестерол 1.15 mmol/l 0.90 1.29
Триглицериди 2.0 H* mmol/l 0.68 1.90
LDL-холестерол 2.4 mmol/l до 3.34

Та, МСНС е леко над нормата, но триглицеридчетата ме притесняват повече, а още повече ме притеснява съотношението им с HDL холестерола - 4. А-ха и съм се потопил в токсичната мазнина. Между другото, представям си какви са били изследванията преди месец :stupid: - живите мъртви :laugh4: В началото си викам, брей 2/1,15=1,75, че то почти съм супер бре, ама после като преизчислих заради мерните единици - картинката се промени.
В тоя ред на мисли се замислих дали увеличени триглицериди могат да се получат и от свалянето на килограми, и то от мазнотии - за 1 месец съм смъкнал над 5 кг. и почти 10 см. от шкембето :smdance: . Само, че съм доста далеч от медицината и не съм сигурен доколко тази логика е научно обоснована. Не ме разбирайте погрешно - не съм се шашнал от резултатите, а напротив, то аз очаквах доста по-грозна картина - направо си плачех за печат върху челото “ силно токсично“ :laugh4: Та, ако на някой му идва отръки медицината, да сподели какво мисли за моята логика и намесата на триглицеридите в нея. То и глюкозата не ми аресва много, ама все пак е в норма :think2:
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот shtur4e » Пет Окт 14, 2016 12:32 pm

Здравейте и от мен, "новопристигнала в Зоната". От 3 дни се храня "блоково", но усещам болки в бъбреците. Иначе всичко друго е ОК - прилив на енергия и жизнерадост. Притеснява ме дали този проблем не е следствие от завишената консумация на протеини, тъй като досега съм употребявала само 3-4 пъти седмично протеини - главно месо и яйца. През 3-те ми начални дни в зоната, ползваните протеини са под формата на обезмаслена извара, яйца, кисело мляко и конопен протеин (био). Няколко пъти повторих нужните измервания и преизчислявах броя на блоковете, необходими за деня, но резултатът е все същия - 11. Нямам здравословни проблеми, също и такива, насочващи към бъбреците - например високо кръвно... На 46 години съм и спортувам 3 пъти седмично по 1 час (плуване). Пия около 2 литра вода дневно. Не желая да спирам зоновия начин на хранене. Моля някой със сходен проблем или със съвет по темата, да сподели! Благодаря предварително.
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Окт 20, 2016 10:48 am

Смятам, че не е от протеините.
Още повече от тези, които си изредила.

Да не би покрай спорта и захладнялото време да си допуснала студеното да те хване потна/загрята?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот shtur4e » Чет Окт 20, 2016 11:38 am

С радост споделям, че болките в бъбреците изчезнаха. Да се надявам, че е била някаква пренастройка на организма към завишеното количество протеини, които се налага да приемам и че останалите компоненти на блоковете са свършили своето за по-лесното им усвояване. Хубаво е да си в Зоната! Здраве и късмет на всички! :yess:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот velislava » Вто Ное 15, 2016 9:50 am

Привет на всички зонуващи. Преди около две години открих сайта ви и от тогава почти всеки ден съм тук, но не съм писала. Какво казва Бари за хормоните на щитовидната жлеза, дали се повлияват от режима му на хранене и живот?
Аз го открих свързано с увеличените ми нива на глюкоза 6,02, висок общ холестерол 6, 37, триглицериди в норма,( не мръднаха нито нагоре нито надолу 2 години). Но се позакръглих с 4 килограма( 61кг/ 164см). Обяснявах си го с менопауза ( на 52 год съм), но реших да си добавя на своя глава в профилактичните годишни изследвания и ТСХ и ФТ4. И не са в референтните стойности. ТСХ при реф. стойности 0,35-5,5 е 5, 693 mlU/l, а ФТ4 при реф. стойности 12-26 е 11,66 pmol/l. Та значи висок ТСХ и нисък ФТ4.
Признавам, че по скоро съм кръжала около вместо да съм била в зоната. Тази седмица ще ида на лекар за да ми даде направление, ако реши.
Благодаря ви от сърце за подкрепата, която оказвате на всеки, който я е поискал, за това, че с любовта и постоянството си поддържате сайта жив. Изумена съм от невероятния труд на Маня да преведе и публикува такова огромно количество страници. Хубав ден.
Аватар
velislava
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 13, 2016 5:58 am
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот JustMe » Съб Ное 19, 2016 7:09 pm

Здравей Велислава, честно да си призная, но съм чела нищо от Бари по въпроса, но и аз съм с подобен проблем, но при мен анти телата са в норма, само ТСХ е висок. Най-добре посети ендокринолог, който ще ти назначи всички необходими изследвания, обикновенно освет ТСХ и ФТ4, задължително има и МАТ(ако не се лъжа). Ендокринолога е длъжен и да направи ехография на жлезата, преди да постави окончателна диагноза. Чела съм доста за отклоненията в работата на щитовидната жлеза и доколкото съм запозната, това е автоимунно заболяване, което се води нелечимо. Специално за щитовидната жлеза, спокойно мога да ти кажа, че откакто съм в зоната, режима на хранене в комплект с хормоните които пия(това е малко неприятаната част, налага се да се пият хормони, които допълват липсващите), нямам никакви оплаквания. Преди имаше дни в които едва се вдигах от леглото. Качването на килограми е от неприятните симптоми за този вид проблеми, но далеч не е най-неприятния.Май се отклоних от темата :)
Това, което мога да ти препоръчам е преди всичко да посетиш ендокринолог, тъй като резултатите варират в зависимост от възрастта, от времето, от начина на живот и т.н. Не можеш да се доверяваш изцяло на референтнте стойност, трябва ти специалист, който да ги разчете. Изследванията се правят задължително сутрин на гладно, без да си пила кафе и най-важното без да си пушила(не знам дали си пушач, но ако си, това е задължително условие за верни резултати). Примерно моите резултати в летния сезон са в норма спрямо референтните стойности на лабораторията, но според ендокриноложката са в норма за 50 годишна жена, а за 30 годишна са си високи.
Другото, което мога да ти препоръчам е, независимо от мнението на ендокринолога да си продължиш със зоната, защото това е режима с който лично аз се чувствам най-добре и нищо друго не ми е помагало да се чувствам достатъчно добре, за да мисля за намалената функция на щитовидната жлеза по 20-30 секунди на ден, след като видя блистера с хормоналните таблетки и докато си изпия хапчето :) След това изобщо забравям, че имам такъв проблем ;)
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Raniya » Вто Апр 18, 2017 1:43 pm

Здравейте!
Посещавах редовно форума тука преди време с идеята да зонувам, но тогава не ми се получиха нещата. Сега влизам притеснена заради хормоналните ми изследвания - освен с 25 кг след втора бременост излишно тегло, се оказа че и всички полови хормони са ми разбутани:
високи TESTOSTERON, FSH, ANDROSTENDION, DHEA-S
Нямам окосмяване или други белези за високия тестостерон, нямах проблем и със забременяването...сами килограмите ме мъчат. Четох, че тези хормони са свързани с хипофизата, панкреаса и инсулина.
Преди да ме натъпчат със синтетични хормони искам да оставя тялото си да се справи само - с подходящ здравословен режим. Помня преди време, че някои споделяха тука как Зоната им е помогнала при хормонален дисбаланс.
Ще съм благодарна, ако някой с такъв опит или някой от ветераните тука ( Пипилота, Италиано, Гого, Мариянка...тези съм ги запомнила :) се включи със съвет ще ми помогне ли Зоната в моя случай.
Поздрави
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Вто Апр 18, 2017 1:56 pm

Здравейте Raniya,

Повече от сигурно е, че Зоната може да ви помогне да преодолеете хормоналните си проблеми.
В момента превеждам книга на Бари Сиърс, посветена именно на влиянието на Зоната върху хормоните в човешкия организъм. Надявам се скоро и тя да е достъпна за четене в сайта. Но и без да сте я прочели просто се хванете здраво със Зоната, защото тя е първото решение за регулиране на хормоналния баланс на организма преди да се натъпчете с каквито и да е изукствени заместители.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron