Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tonkata » Вто Ное 11, 2014 8:58 am

Здравейте !
Почти всяка година пролет и есен имам проблем с ноктите на ръцете - стават меки, чупят се, белят се на пластове. Надявах се, че като спазвам принципите на Зоната тази есен да ми се размине, но уви. Не само не ми се размина, ами се и засили - белят се на пластове все едно беля печени чушки. :refuse:

Ако някой от вас е имал такъв проблем и е намерил решение ще съм благодарна да сподели. Благодаря предварително ! :applaus:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Ное 11, 2014 9:35 pm

Здравей Тони аз имам този проблем,т.е имах до преди година моите нокти също се белеха,беше кошмарно,но спряха,незнам зоната ли ми е повлияла,но сега са мекички е не както преди по -добре са,но поне не се белят. Аз даже мисля или в тази тема за Здравето или в дневника си също съм писала за този проблем. Мога да те посъветвам да приемаш витамин А,най-вече рибеното масло би помогнало. Дано съм ти била полезна!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tonkata » Сря Ное 12, 2014 10:57 pm

Марианка, благодаря ти за отговора! :applaus: Ще прегледам темата и дневника ти, а рибено масло пия повече от 6 месеца.Надявам се и при мен да отшуми. :)
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пет Ное 14, 2014 9:06 pm

Аз преди години имах подобни проблеми с ноктите. По съвет на познати си купих от аптеката витамини за коса и нокти, не си спомням вече как се казваха, но като обясних в аптеката за какво се отнася от там ми ги предложиха. След приема им проблема изчезна, дори ноктите ми станаха много твърди и като пораснат малко повече започват да се чупят поради това, че са твърди. Гледам да не си оставям маникюр. :) А откакто се храня в зоната пък изобщо нямам проблеми с ноктите.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Tonkata » Пет Ное 14, 2014 9:39 pm

Танита68, много се надявам тоя късмет да споходи и мен. :yess:
Ама ще е вярна и приказката "Помогни си сам, та да ти помогне и Господ" - ще отида до аптеката да попитам за такива витамини. Ако се сетиш какви са били, пиши. :pray:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот ginette » Вто Ное 18, 2014 3:41 pm

Бях ви споделила за моите проблеми с хроничния ми запек(констипацията).Изпълних стриктно вашите съвети -топла вода на гладно ,плодове ,мноого вода ,но нищо не помагаше .Преди това пиех чайчета ,без сена ,опитвала съм и Хуск и в момента имам 3 препарата ,но винаги след приема им имах ужасни спазми ,болки и тежест в стомаха .След като belladonna препоръча Алое сух екстрат на кристали ,реших да опитам . Много съм доволна .Не очаквах толкова добър резултат .А аз бях тежък случай .Нямам вече спазми ,нито тежест в стомаха.Всяка вечер пия според указанията и съм редовен посетител в WC ,без болки .И ако някой има същият проблем може да опита .
Благодаря ти belladonna за споделеното :bouquet:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот sidtus » Нед Ное 30, 2014 12:19 pm

Здравейте,

Дали имате информация или опит как Зоната повлиява заболяване като миома?

Тъй като това е заболяване, причинено заради високи нива на естрогени, разсъждавайки логично, продължителен престой в зоната би трябвало да намали увеличаването й, но дали има съфорумки, които да споделят мисли по темата... :think2:

Благодаря :bouquet:
Аватар
sidtus
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 2:14 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogoh » Вто Фев 24, 2015 5:38 pm

Пак аз ... и пак с въпрос. Рових се из нета за информация дали таблетките за смучене, за възпалено гърло съдържат захар. Само на едно място попаднах, че не се препоръчват за диабетици. Означава ли това, че съдържат захар? Ако на ден поемам по 4 - 5 такива таблетки - как мога да разбера какви БВ съдържат? Същото се отнася и за прахчетата от сорта на фервекс, тайлол хот и подобни.
Те т'ва е Минке положението ...
Аватар
gogoh
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 10:23 am
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Вто Фев 24, 2015 5:40 pm

Искаш да кажеш, че в онези километрични листовки към лекарството няма описание и съдържание на таблетките?!
Иначе не са нещо, което ползваш често, та затова няма смисъл да го мислиш толкова.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogoh » Вто Фев 24, 2015 6:33 pm

Italiano написа:Искаш да кажеш, че в онези километрични листовки към лекарството няма описание и съдържание на таблетките?!
Иначе не са нещо, което ползваш често, та затова няма смисъл да го мислиш толкова.


На фервекса има - 11,2 гр. захароза във всяко саше. Но това не ми прилича нито на захар, нито на глюкоза :hm: , а и в таблицата на бб тим го няма ... като захароза. А за таблетките - има само разни химически названия. :( ама аз не съм химик. Има обаче ето това (за таблетките хексоралетен):
"Забележка за диабетици: Съдържанието на въглехидрати в една таблетка за смучене съответства на 0,1 хлебна единица."
- което също нищо не ми говори :refuse: .
Те т'ва е Минке положението ...
Аватар
gogoh
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 10:23 am
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Сря Фев 25, 2015 12:06 pm

Хаха, какво е пък това "хлебна единица"?! :lol:
Виж сега, когато ти се наложи, си ги пий/смучи без да ги броиш.
Като цяло тия таблетки за смучене са гола вода - по добре прави гаргара със сода. Или мед с черен пипер, лимон и джинджифил. Или яж чесън.
С пожелания да не ти се налага!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 25, 2015 12:17 pm

Аз когато ползвам такива таблетки не ги броя. А иначе, е най-добре да попиташ в аптеката каквото те интересува за таблетките, след като си диабетик. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogoh » Сря Фев 25, 2015 12:54 pm

Благодаря и на двама ви!
Италиано ... и аз се ровя сега (поонеже от днес съм в болнични, имам време) и търся какво е това "хлебна единица", но за сега без резултат.
Хипо... , аз все още не съм диабетик :lol: , и се надявам да не стигам до там :pray: . По-нагоре в постовете си съм писал, че имам свръхпроизводство на инсулин, което се води диабет тип 2, но е обратим процес, т.е. - лекува се. Преди всичко заради това започнах зоново хранене :) и второрто е редукция на килата, което по-скоро не е проблем за мен, защото с инат го постигам. Друг е въпроса дали успявам да ги задържа за по-дълго време.
Сега, като се опитвам да стана стриктен изпълнител на режимното хранене - сигурно ще преодолея и това. За това задавам много въпроси и съм благодарен, че получавам полезни отговори от хора с опит.
А до къде ще стигна ... времето ще покаже. Надявам се да е :peace1: .
Те т'ва е Минке положението ...
Аватар
gogoh
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 10:23 am
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogoh » Сря Фев 25, 2015 1:04 pm

Пак съм аз ... Намерих нещо:

"Една хлебна единица = 12 грама въглехидрати
Например 1/2 филия хляб = 1/2 банан = 1 среден картоф = 1/2 киви = 30 г кифла = 1 чаша прясно мляко = 1 чаша кисело мляко = 1 ябълка = 1/2 грейпфрут = 1 портокал = 9 зърна грозде = 2 супени лъжици сварен ориз = 12 г въглехидрати = 1 ХЛЕБНА ЕДИНИЦА
Чрез тази система добивате конкретна представа за количественото съдържание на въглехидрати в отделните хранителни продукти. Колко хлебни единици дневно трябва да приема всеки от вас, зависи от телесното ви тегло, физическа активност, от необходимите ви калории."
- цитат от нета.

:think2: т.е. 1 хлебна единица се равнява на 1,25 БВ ... Значи всяко погълнато прахче, ме е дебалансирало с 1,25 БВ. :th: . Важното е, че вече е известно. По-добре късно, отколкото по-късно :smdance: .
Те т'ва е Минке положението ...
Аватар
gogoh
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 10:23 am
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Сря Фев 25, 2015 1:07 pm

На първо четене - хлебна единица = 12 г въглехидрати. До известен момент се е ползвала за определяне на строгите диети за диабетици. Съществуват таблици за хлебните единици в основни хранителни продукти.
В последно време на диабетиците се препоръчва да ползват не тези таблици, а таблици за калорийност и енергийна стойност на храните.
Допускам, че за различните форми на диабет се допуска приемът на определено количество хлебни единици.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Сря Фев 25, 2015 3:28 pm

Gogoh, 1,33 ВБ, ако трябва да сме точни.
Ама не му се "вталявай" толкова на тия прахчета, мен ако питаш.
Но най-добре да ги избягваш, де - те не са нищо по-различно от парацетамол с овкусители и още малко химия.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта