Отслабване в Зоната - тема 2

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот xpdm » Пет Фев 19, 2016 9:00 pm

Маня написа:Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels

Ползвай директно линка, който съм постнала тук. Поръчката става през Интернет с кредитна/дебитна карта (Visa, Mastercard). Доставката може да стане по пощата в рамките на 10-15 дни. Поръчваш си 4 опаковки, които ще ти стигнат за месец, ако приемаш по 3 капсули на ден (2,5 г EPA/DHA - минималната препоръчвана доза от Бари - можеш да прочетеш в сайта преводите на три нови книги, които можеш да намериш само тук). При такава поръчка вероятно няма да те разхождат до митница. За да поддържаш ритъм поръчваш след 10-тин дни следващите 4 опаковки, така че да ти се застъпват.


Благодаря за препоръките! Ще пиша отново за следващите си резултати.
xpdm
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 10, 2014 5:59 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот xpdm » Пет Фев 19, 2016 9:15 pm

Маня написа:От така предложеното меню май стигаш до 8 блока, което е твърде малко, дано си пропуснала да напишеш поне 1 блок преди лягане.
Организмът ти е понатъпкан с химия след поредицата лекарства, които доста са нарушили хормоналния баланс. Ще е нужно вероятно малко повече време, за да се върнат нещата в руслото на Зоната. Освен това както многократно вече поне аз наблягам - всички тръгват към Зоната с грешен подход - това не е диета за отслабване! Отслабването при Зоната се дължи на подобрената обмяна на организма. При определени обстоятелства организмът реагира по различен начин. Има хора които отслабват много бързо, но определено това не е особено здравословно. В други случаи се получава нещо като "плато" - известно време задържане. Тялото ни има своя "памет". Ако дълго време е било на определени килограми, в които се е чувствало относително добре, то някак си ги "пази". И е нужно малко повече време, за да почне да приема, че има нужда да се освободи от излишните килограми.
След толкова много лекарства е много, ама много наложително да включиш и рибеното масло, което ще подпомогне процеса на преодоляване на натрупванията от кортикостероидите. Този нов продукт от iHerb покрива изискванията на Бари Сиърс за фармацевтичен клас рибено масло и е на приемлива за нашите условия цена.
Важното е да не се отказваш, а старателно да спазваш Зоната, както си го правила и преди. Резултатите ще дойдат постепенно сами. Защото макар и да не е панацея, Зоната е доказано най-добрият начин на хранене, който подобрява цялостното състояние на организма.


Маня, извинявай, но греша ли нещо с този овес/ечемик от 2 блока всеки ден? Добре ли е зле ли е, че го приемам всеки ден?
xpdm
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 10, 2014 5:59 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Пет Фев 19, 2016 9:22 pm

Не мисля, че е грешка, но аз поне бих го консумирала по 1 блок и то не всеки ден. И така правя всъщност. Обикновено си накисвам от вечерта 14 г и сутрин ги добавям към смути от домашно изцедено за 24 часа кисело мляко от 0,1% масленост, някакъв плод или зеленчук за втори блок въглехидрат и накиснати от предната вечер 2 блока ядки (или 2 ч.л. смлени ядки - които в повечето случаи са комбинация от бадеми, ореки, лешници и кашу, но може и да е само от един вид).
Друг вариант е смесването на предварително сварения овес с извара и плод и добавяне на подправки като канела, джинджифил, карамфил, куркума, индийско орехче, бахар. Включването на подправки към храната е изключително важно, защото добавя допълнително полифеноли.

Бари препоръчва овеса и ечемика, но ако разгледаш менютата в книгите му, не всеки ден има овесена каша. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот xpdm » Пет Фев 19, 2016 9:58 pm

Маня написа:Не мисля, че е грешка, но аз поне бих го консумирала по 1 блок и то не всеки ден. И така правя всъщност. Обикновено си накисвам от вечерта 14 г и сутрин ги добавям към смути от домашно изцедено за 24 часа кисело мляко от 0,1% масленост,

Маня, цеденото мляко само за протеин ли се взема?
xpdm
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 10, 2014 5:59 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Пет Фев 19, 2016 11:01 pm

В моя дневник ще намериш инфо защо съм го приела като протеин. Минало е след консултация със специалисти по млякото. Голяма част от въглехидратите преминават в цвика. При оцеждане на 4 кофички (1,6 кг) за 24 часа остават 500 г "сухо" вещество, по-богато на белтъци и много бедно на въглехидрати. Не че изчезват напълно. Но са много много по-малко. Затова аз така си го хапвам - за протеин. И ми е много вкусно. :laugh4: Блокът е 60-62 г.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Пон Фев 22, 2016 3:45 pm

xpdm, в обяда ти видях само 2 блока мазнини. Може да е техническа грешка.
Иначе виждам, че блоковете са ти 10, което ми се струва добре и няма смисъл да ги увеличаваш, щом не чувстваш глад.
Най-вероятно си във фаза на застой, за която Маня писа. Не може всеки ден по нещо да е в минус.
Не изключвам и вероятността новото лекарство да влияе на състоянието ти.
Както каза Маня, организмът невинаги приема лесно и с охота новите неща. Трябва му време, за да свикне.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот jani8762 » Пет Мар 04, 2016 10:46 am

Здравейте :) Започнах да зонувам преди около месец (не помня точно датата). Първата седмица свалих 4 кг (най-вероятно вода), след което кантара не мърда, но поне обиколките съм свалила около 2-3 см. Приемах по 9 блока на ден, но се поразрових във форума, прочетох тук-там, и реших да добавя още един блок за деня, та от вчера приемам по 10 блока. Отдавам застоя си на това че нямам никакво движение (за момента не работя), на това че доста често излизах от зоната също, но наистина незнам как да се справя с вечерите навън... Ето например снощи - вечерях салата цезар (маруля с пил.бон филе и крутони и чаша вино), но нито съм теглила нито нищо.... Ето едно мое дневно меню:
Закуска: Чаша прясно мляко с нес кафе към 9, към 11ч 1 яйце (2 белтъка), 1 орех половин ябълка; обяд: готвя пилешко филе с лук и гъби и с-та домати и 3 ореха; следобяд: чаша кис. мляко 2%;вечеря: риба или пил филе по 3 блока и с-та някаква, или забърквам някакъв бъркоч пак (както му казват моето семейство) преди лягане хапвам пак яйце или 2 белтъка, орех и половин ябълка. Незнам дали греша някъде.... :hm: или просто нещата стават по-бавно, или блоковете ми не са били достатъчни, или...незнам :lol: Но не съм се отказала де и нямам такова намерение ;) Ако виждате някаква грешка пишете. PS: тегля абсолютно всичко на електронна везна когато съм си вкъщи...
jani8762
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 24, 2015 4:55 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот marianapanova » Пет Мар 04, 2016 12:04 pm

Jani за застоя не се притеснявай иска се време, аз съм в зоната от 2012г за една година от 125 кг станах 85 кг., след което забременях благодарение на Зоната, хормоните ми се нормализираха и най - после си имаме още едно златно човече! Благодаря на админите за труда да поддържат сайта. След като родих бях 106 кг, започнах стриктно да спазвам режима и стигнах до 88кг. От май месец миналата година не съм свалила и грам, понеже и аз не работя и нямам кой знае какво дяижение. Но днес се качих на кантара и показа 87.6кг, талията ми също мръдна с 2 см. Сега е 98 см. Ханша ми е 112см. Така, че иска се постоянство, но за мен е по важно как се чувствам в зоната. Наспивам се бързо, леко ми е.
Желая ти успех, не се отказвай!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Katerinka » Съб Мар 05, 2016 1:55 pm

jani8762 написа:Здравейте :) Започнах да зонувам преди около месец (не помня точно датата). Първата седмица свалих 4 кг (най-вероятно вода), след което кантара не мърда, но поне обиколките съм свалила около 2-3 см. Приемах по 9 блока на ден, но се поразрових във форума, прочетох тук-там, и реших да добавя още един блок за деня, та от вчера приемам по 10 блока. Отдавам застоя си на това че нямам никакво движение (за момента не работя), на това че доста често излизах от зоната също, но наистина незнам как да се справя с вечерите навън... Ето например снощи - вечерях салата цезар (маруля с пил.бон филе и крутони и чаша вино), но нито съм теглила нито нищо.... Ето едно мое дневно меню:
Закуска: Чаша прясно мляко с нес кафе към 9, към 11ч 1 яйце (2 белтъка), 1 орех половин ябълка; обяд: готвя пилешко филе с лук и гъби и с-та домати и 3 ореха; следобяд: чаша кис. мляко 2%;вечеря: риба или пил филе по 3 блока и с-та някаква, или забърквам някакъв бъркоч пак (както му казват моето семейство) преди лягане хапвам пак яйце или 2 белтъка, орех и половин ябълка. Незнам дали греша някъде.... :hm: или просто нещата стават по-бавно, или блоковете ми не са били достатъчни, или...незнам :lol: Но не съм се отказала де и нямам такова намерение ;) Ако виждате някаква грешка пишете. PS: тегля абсолютно всичко на електронна везна когато съм си вкъщи...



Чела ли си книгите? Питам защото е важно да ги прочетеш, там има много инфо, плюс това ти препоръчвам да следиш форума, много се научава и от чуждите въпроси :lol:
не ми изглежда добре разпределението на блоковете ти!
Според Бари закуската е най важна.
Аз съм разпределила моите 11 блока така : 3+3+1+3+1
и съм забелязала че с излизанки не се отслабва, пробвала съм :lol: вече не излизам, и си отслабвам бавно и славно :laugh4:
В раздел здравословно хранене за начинаещи можеш да си пишеш менютата, и някой ше ти ги провери и поправи ако се налага, но трябва да дадеш по подробна информация :lol: можеш да си направиш дневник и там да пишеш също :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Съб Мар 05, 2016 2:26 pm

Защо ли си мисля, че много често пишещите в тази тема прочитат само думата "ОТСЛАБЛНЕ", а не и продължението "ЧРЕЗ ХОРМОНАЛЕН КОНТРОЛ" :laugh4: . А за да има хормонален контрол, трябва особено през първите месеци в Зоната човек да е максимално стриктен. Тогава и резултатите са много по-добри.
Да, със Зоната се отслабва, бавно и сигурно, но не така бързо както с много други диети (със супер рекламата - 10 кила за 1 седвица :laugh4: ) или разни хапчета-чудо (5 кг за 1 ден :lol: ).
За да се отслабва в Зоната, първото основно правило е да се спазват принципите на Зоната: консумиране предимно на БЛАГОПРИЯТНИ (в таблицата в целено) храни, спазване на съотношението 1:1:1 (протеини:въглехидрати:мазнини) при всяко хранене, спазване на интервала между отделните хранения, закуската да е по възможност (за някои, които години наред не са закусвали е малко трудно) да е най-важното хранене за деня, да се включи поне мъничко физическо усилие (ако не друго, по продължително ходене пеша) и непременно да се приема омега-3 мастна киселина под формата на качествено рибено масло (абсолютно задължително за затлъстели хора, а и не само за тях), за да се елиминира действието на токсичната мазнина, която започва да навлиза в кръвния поток с процеса на "бързото" отслабване, за да не си навлече човек бели на здравето.
Не приемайте Зоната като "диета за отслабване", Зоната е начин на хранене за здраве, който трябва да се следва цял живот, а един от бонусите му е отслабването.

Колкото до "вечерите навън" - нищо по-лесно от това - поръчвате си една мръвка (пилешка, телелшка, свинска) на скара (понякога е много по-голяма, отколкото трябва да се изяде за вечеря, но изяждате парче, колкото с размера на дланта си), поръчвате си обилна салата (молите да не е овкусена, а сами да си добавите към нея мазнината - ако няма зехтин, просто не добавяте, по-добре без мазнина, отколкото с олио) - ако по-голяма от представата ви колко зеленчук трябва да хапнете, просто изяще част от нея и можете да придружите всичко това с чаша вино. Дори да хапнете малко повече от 3-те блока за вечеря, не се тревожете - така поне сте се постарали максимално да балансирате вечерното си хапване.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот jani8762 » Нед Мар 06, 2016 12:35 pm

Не приемам зоната като диета, моля да ме извините, ако е изглеждало така. От както зонувам никога не съм казала че съм на диета - казвам че си имам нов режим на хранене! Никога не съм ползвала хапчета за отслабване, нито вярвам в това че за 1 седмица мога да сваля 10кг. За мен нормалното сваляне на килограми е 2-3кг на месец, не повече. Имам проблем с щитовидната жлеза и пия хапчета - ето затова главно съм тук :peace1: . Ако исках само и единствено да отслабвам щях да мина на "диета" :peace1: . И сега след като се изясних да си кажа резултата след увеличението на блоковете: Застоят ми беше на 82,500кг, но вече съм 80,800кг след 3 дни (малко е множко май :hm: ) Благодаря за отговорите и се надявам да не съм останала неразбрана ;) Хубав неделен ден! :bouquet:
jani8762
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 24, 2015 4:55 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Нед Мар 06, 2016 3:52 pm

Според Бари Сиърс е нормално на седмица да се смъкват 400-500 г (особено в началния период, когато основните смъкнати грамчета идват от отводняване на клетките, затова е препоръчително да се пие достатъчно вода, за да не се стига до обезводняване на организма). При заболявания на щитовидната жлеза е напълно нормално процесът на слабеене да е по-бавен и по-често да се появяват т.нар. "плата" (задържане на теглото). А това, че си смъкнала повече след увеличаване на блоковете показва, че в предишния период не си топила мазнини. Организмът ти е гладувал, без да го усетиш (дори да не си изпитвала глад между храненията) и сам е задържал процеса на отслабване, за да си гарантира нужните му хранителни вещества.

Мога само да те поздравя, че си избрала Зоната като начин на хранене. И моля да ме извиниш за тона на предходния ми пост (макар че не мисля, че съм се опитала да те обидя с него), но в последно време наблюдавам точно този подход към Зоната и това ме кара да си мисля, че хората имат грешна представа за нея. А и из нета се появяват такива глупости по повод на Зоната, че не винаги успявам да се въздържа. :bouquet:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Katerinka » Нед Мар 06, 2016 4:19 pm

jani8762 написа:Не приемам зоната като диета, моля да ме извините, ако е изглеждало така. От както зонувам никога не съм казала че съм на диета - казвам че си имам нов режим на хранене! Никога не съм ползвала хапчета за отслабване, нито вярвам в това че за 1 седмица мога да сваля 10кг. За мен нормалното сваляне на килограми е 2-3кг на месец, не повече. Имам проблем с щитовидната жлеза и пия хапчета - ето затова главно съм тук :peace1: . Ако исках само и единствено да отслабвам щях да мина на "диета" :peace1: . И сега след като се изясних да си кажа резултата след увеличението на блоковете: Застоят ми беше на 82,500кг, но вече съм 80,800кг след 3 дни (малко е множко май :hm: ) Благодаря за отговорите и се надявам да не съм останала неразбрана ;) Хубав неделен ден! :bouquet:


Еееее, браво!!!! В зоната трябва да ся яде :laugh1: затова съм и фенка :laugh4:
Жани има много неща за учене, но човек бързо влиза в крачка :lol: Добре си дошла в групата!!!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот jani8762 » Нед Мар 06, 2016 8:24 pm

Много ми помагате всички тук :smdance: и наистина много ви благодаря :pray: Наистина не съм била гладна, когато приемах по 9 блока (и сега не съм, когато приемам 10) но явно организмът се чувства много по-добре, с малко повече храна :doNotKnow: , а с водата работата е олеле :lol: трябва да приемам по 2,700л. вода, но не си броя чашите. Имам едни халбички по 330мл. и винаги когато се сетя (не е рядко) пия по 1 чаша на екс и се надувам като балон :laugh1: (пия по около 6-7 чаши дневно) Хубава вечер!
jani8762
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Мар 24, 2015 4:55 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот groz » Нед Апр 10, 2016 6:43 pm

Здравейте!Отчетът ми е следния: За 7 месеца- -17 кг. Оказа се че механичният ми кантар тегли с 3 кг по-леко.От 2 месеца имам електронен. На 1 септември съм започнала от 90 кг.Сега съм 73Дрехите ми са широки .Коремът от 114 сега е на99.Талия : от 114 сега е 100. Ханш : от 130 ,на 113.Благодаря на всички за това ,че споделяте, подкрепяте, напътствате.Маня ,благодаря за преведените книги,за многото рецепти.Чета ви всеки ден.Идеите ви са полезни и рационални.Готвя за съпруга ми и майка ми, а за мен както мога , но съм доволна от чудесните резултати. :)
groz
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Дек 02, 2015 5:23 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Вто Апр 12, 2016 9:23 am

Браво, браво! Средно 2,5 кг. на месец е оптималното количество здравословно свалени килограми.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron