Отслабване в Зоната - тема 2

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Melkat » Пон Ное 10, 2014 4:10 pm

roshla написа:
gogo написа:Признат грях - половин грях. :lol: Качвай се на колелото и по-малко слизай от него. :laugh4:


:lol: признат грях, ама килограмите не са ми на половина. :lol:
Това с яденето пред огледалото, на голо, наистина ли помага? :sad:

Нищо не пречи да опиташ, roshla, и после да споделиш опит с останалите ;) Годзи даже предложи и снимки да се правят "преди" и "сега" :laugh1:
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Elina1 » Сря Дек 10, 2014 10:36 am

Ще преместя тука въпроса си, дано имате идеи как да постъпя, че този глад доста ме измъчва. Ако не е правилното място, нека модераторите го изтрият.
Ето ме и мен, след месец в зоната мога да се похваля с 4 свалени килограма и 8 сантиметра по - малка талия. Само че, след прегрешенията по Никулден се появи проблем, постоянно съм гледна(оставам гладна след самото хранене) и не изпитвам "онази" енергия. Увеличих блоковете с един, но пак не успявам да се справя. Менюто ми за днес бе
Закуска 1Б
извара 56гр. - 1БП
овес 7 гр(в несварено състояние) - 1/2 БВ
фурма 1 бр. - 1/2 БВ
ленено семе 1/2 с.л. - 1БМ
Обед 3Б
омлет от 4 белтъка, изпечен в форма за мъфини с 140гр. печени чушки 2БП +!БВ
пилешки гърди 28 гр. - 1БП
домати 240 гр. - 1БВ
ф. Бонус ~ 28гр. - 1БВ
зехтин в доматите - 3БМ
Междинна 1Б
сирене котидж(ниско маслено) 63 гр. - 1БП
краставица 480 гр. 1БВ
маслини 3 бр. - 1БМ
Вечеря 3Б
пилешки гърди 84 гр. - 3БП
домати 240 гр. - 1БВ
крем супа от карфиол - 1БВ
Бонус 1 ф. - 1БВ
Зехтин в доматите - 3БМ
Междинна 1Б
котидж 63. гр - 1БП
фурми 2 бр. - 1БВ
бадеми 3 бр. - 1БМ
Междинна 1 Б
пуешки гърди 42 гр. - 1БП
червено вино 115гр. - 1БВ
маслини 3бр. 1БМ

Това е. Опитах се да си разпределя храненията горе долу на 3 часа, за да не огладнявам, но почти през цялото време съм гладна. Пия по три/четири кафета на ден( намалявам ги!) и поне по 3 литра вода. Висока съм 158 и в момента тежа 76 кг.
НЕ МОЖЕ ВЕЧНО ДА ВАЛИ!
Аватар
Elina1
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 10:25 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Сря Дек 10, 2014 11:01 am

Сутрешната закуска, според Бари, трябва да е основно ядене, като обеда и вечерята. Пробвай да я направиш поне 2 блока и намали блоковете за обеда или вечерята с един. Експериментирай.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Сря Дек 10, 2014 2:48 pm

Правилно ли разбрах, че след вечерята имаш 2 междинни?
Нещо не ми се връзва.
В какви часове се храниш, та имаш 2 след вечерята? И по принцип в какви часове се храниш? Да не се окаже, че някъде интервалите са неправилни ...
Пробвай да смениш хляба бонус. Може пък от него да се получава така, макар и аз да го хапвам.
И, да - засили закуската с още 1 блок. Направо едната междинна след вечерята я прехвърли в закуската.

Но ми е странно, че с 10 блока чувстваш постоянно глад, а аз съм с 11 (т.е. само 1 блок разлика) и нямам такъв проблем.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Сря Дек 10, 2014 3:04 pm

Обърни внимание и на хормоналната настройка. Чувство за глад се появява от "лоши" въглехидрати (като хляба, макар и Бонус). Пробвай въглехидратите да са само от един вид (само зеленчук да речем и то само от зелените). Можеш да експериментираш с увеличаване количеството на протеините и намаляване количеството на въглехидратите. И още нещо, "чувството за глад" понякаго е лъжливо. То по-скоро е чувство за жажда, която някак си несвикналият със зоновото хранене организъм приема като чувство за глад. При такова усещане просто изпий чаша вода или още по-добре чаша топъл чай (сега сезонът го позволява). И храненията не трябва да са "на три часа". От сутрешната закуска до обеда трябва да са между 4 и 5 часа. Толкова трябва да са и от обеда до следобедната закуска. А след нея вечерята трябва да е след около 2-3 часа.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Elina1 » Нед Дек 14, 2014 4:47 pm

Хормоналната настройка действа. Намалих въглехидратите и чувството за глад изчезна. :smdance: :smdance: :smdance:
НЕ МОЖЕ ВЕЧНО ДА ВАЛИ!
Аватар
Elina1
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 10:25 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Нед Дек 14, 2014 11:49 pm

Elina1 написа:Хормоналната настройка действа. Намалих въглехидратите и чувството за глад изчезна. :smdance: :smdance: :smdance:

Още едно потвърждение, че Зоната не е измислена система, а се гради на стабилни основи. Всичко написано от Барито намира потвърждение в реалния живот. :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Melkat » Вто Яну 06, 2015 4:19 pm

Имам въпрос към онези, които са достигнали желаните килограми и не отслабват вече. В зоната съм от близо 6 месеца и вече съм 49 кг при ръст 158 см. Време е да спра да отслабвам. Увеличих малко мазнините, но продължавам да отслабвам. Въпросът ми е как се храните, за да не сваляте килограми и да останете в Зоната?
Сега съм на 9 блока, дали да прибавя още един? :th:
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Вто Яну 06, 2015 8:04 pm

Melkat написа:Имам въпрос към онези, които са достигнали желаните килограми и не отслабват вече. В зоната съм от близо 6 месеца и вече съм 49 кг при ръст 158 см. Време е да спра да отслабвам. Увеличих малко мазнините, но продължавам да отслабвам. Въпросът ми е как се храните, за да не сваляте килограми и да останете в Зоната?
Сега съм на 9 блока, дали да прибавя още един? :th:


Колко малко увеличи мазнините?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Сря Яну 07, 2015 1:17 pm

Да, един блок е вариант.
А мазнините пробвай да ги удвоиш, т.е. при 3 блока за обяд (примерно) хапвай 6 блока мазнини (предполагам, че сега добавяш само 1 допълнителен блок), щото то от 49 кг. наистина вече няма къде надолу да слизаш ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Сря Яну 07, 2015 1:28 pm

Italiano написа:..... щото то от 49 кг. наистина вече няма къде надолу да слизаш ...
:laugh1:
Не си прав, Ити, има още мегдан за надолу... поне до 48, ако спази съотношението ръст минуст 100. А може и повече. Според мен смъкването на килограми спира, когато организмът постигне оптималното си състояние. Но някои предпочитат все пак да им остане малко пухкавичко по разни места :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Melkat » Сря Яну 07, 2015 5:23 pm

Правилно предполагаш, Ити, малко означава 1 блок в повече мазнини.
Верно е, Маня, има мегдан още, ама финанси няма за нови дрешки, та стига толкова :) Не ща да отслабвам повече. Сега целта ми е доброто здравословно състояние.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Сря Яну 07, 2015 5:57 pm

Ооо, колко по приятно е дрешките ти да са свободни и да се веят около теб... Така че това не е оправдание, ако организмът има нужда да сваля още :laugh1: . Най-добре влез в сайта на Бари и си изчисли крехката телесна маса и процента тлъстинки, така ще си най-сигурна има ли още мегдан за сваляне що се отнася до нуждите на организма. Ако телесните мазнини са 22%, тогава няма къде повече да смъкваш. А ако все пак си решила да задържиш тези килограми - удвояваш мазнините. И можеш да си включваш и по някой червен продукт в менюто - до 25% от цялото.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Melkat » Сря Яну 07, 2015 8:33 pm

Изчислих ги, Маня - 22,27% телесни мазнини. Не са идеалните 22%, ама и на тези кандисвам :) А иначе дрешките ми наистина се ветреят около мен. Мани това, но ще вземат да ми се смъкнат панталонките та за резил ще стана :lol:
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Сря Яну 07, 2015 8:40 pm

Е, ти пък, за някакви си 27 стотни от идеала - значи - двойни мазнини - леле, мечта - ядчици, зехтинче бол :laugh4: Че повече гуакамоле.. Направо ти завиждам :laugh4: И още един блок към някое от основните хранения.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Чет Яну 08, 2015 5:47 am

Melkat написа:Изчислих ги, Маня - 22,27% телесни мазнини. Не са идеалните 22%, ама и на тези кандисвам :) А иначе дрешките ми наистина се ветреят около мен. Мани това, но ще вземат да ми се смъкнат панталонките та за резил ще стана :lol:

Сложи си коланче или тирантки, че на някой може да не му издържи сърцето. :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта