Отслабване в Зоната - тема 2

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Дияна » Вто Яну 20, 2015 11:49 am

Italiano написа:
Дияна написа:Примерно меню
Закуска
160 гр. ананас
112 гр. извара
6 бадема

Обяд
Херинга маринована - 126 гр.
Маслини - 9 бр.
филийка хляб - не е ръжена, но знам, че трябва да бъде такава

Маня ти е написала как стоят нещата.
Но да ти обърна внимание на тази маринована херинга - тя е толкова мазна, че направо не можеш да си представиш колко мазнини поемаш с нея.
Ако я ядеш често, то с нея си съсипваш Зоната.

Ананасът е в оранжевите храни, т.е. не е за честа консумация.
А подозирам, че не е пресен ананас, а го взимаш от консерви, които пък също са "мариновани" с много захар или подсладители.

Отделно въглехидратите за обяда (освен червени, т.е. неблагоприятни) са ти малко, а трябва да са 3 блока.


Ананаса е пресен и знам, че е червен, но се съобразявам с това което имам според сезона.
От рибите, както четох с най-голямо съдържание на рибено масло имаха скумрия, сьомга и херинга и трите са мазни.
В момента зеленчуците са ограничени, които мога да откъсна от градината, а тези от магазина са с много отрови, затова предпочитам да ям домашни печени чушки или други консервирани.
Имам домашно сирене и понеже то не е обезмаслено реших да си купя извара от магазина, в която не знам, какво има, но определено не е по-добро от домашното ми сирене. Вкуса й е ужасен и е мазна. Дали тя е по-полезна?
Дияна
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:44 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Вто Яну 20, 2015 12:56 pm

Ананасът не е в червената зона, а е в оранжевата.
Честно казано съм изненадан, че има откъде да си купиш пресен ананас, а не си купуваш други пресни плодове и зеленчуци.
Айде, при зеленчуците наистина няма голям избор, но при плодовете имаш ябълки, мандарини, портокали, киви, грейпфрути ... все от зелената зона.

За изварата - да, по-полезна (което не означава автоматично по-добра) е от домашното ти сирене, защото то е доста високомаслено. Вече зависи каква извара си си купила.

За херингата имах предвид, че е мазна самата марината. Ако ядеш прясна риба, няма значение колко е мазна.
Но ти ядеш маринована в мазнина (най-вече растителна) риба и оттам става крайно неполезна.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Лори » Вто Яну 20, 2015 4:21 pm

Всъщност и аз искам да попитам за домашните продукти...някак странно ми е да ги избягвам, краве мляко например, домашно кисело мляко за сметка на купени, които нямат НИЩО млечно....Не ми върви за по-здравословно някак..
И да, знам че няма мляко в купените, понеже съм пробвала да ги използвам за закваска....

Иначе ананаси има навсякъде, явно не си обърнал внимание :)

Аз да се похваля за две седмици в Зоната съм -1,5кг :smdance:
Лори
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 09, 2015 7:56 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Вто Яну 20, 2015 4:29 pm

Никой не отрича качествата на домашното мляко, но за да се ползва в зоната, е добре да се обезмасли. Има домашни технологии за това. Има специална тема по въпроса. Така обезмасленото мляко може да се подкваси, да се направи на извара, на рикота. А отделеното масло да се преработи в гхи. Прясното мляко не е препоръчително да се ползва. Подквасването и подсирването променят химическия му състав и го правят по-лесно усвоимо от човешкия организъм.

Ако разполагате с домашно мляко и имате желание да го направите пригодно за ползване в Зоната, трябва да му посветите малко повече време. Има зонковци, които го правят.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Лори » Вто Яну 20, 2015 4:52 pm

Manya написа:Никой не отрича качествата на домашното мляко, но за да се ползва в зоната, е добре да се обезмасли. Има домашни технологии за това. Има специална тема по въпроса. Така обезмасленото мляко може да се подкваси, да се направи на извара, на рикота. А отделеното масло да се преработи в гхи. Прясното мляко не е препоръчително да се ползва. Подквасването и подсирването променят химическия му състав и го правят по-лесно усвоимо от човешкия организъм.

Ако разполагате с домашно мляко и имате желание да го направите пригодно за ползване в Зоната, трябва да му посветите малко повече време. Има зонковци, които го правят.

Благодаря, аз все още не успявам да изчета всичко, просто време не ми стига.
Лори
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 09, 2015 7:56 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот ginette » Вто Яну 20, 2015 6:52 pm

Лори ,разбирам ,че отскоро се стараеш да си в Зоната . Желая ти успех и много търпение . :yess: Относно домашното кисело мляко ,Маня те е ориентирала ,къде да прочетеш Но тъй като в началото може да ти се стори много объркващо ,избери си само от зелените храни ,поне2-3 месеца .Прежали домашното мляко ,използвай купешко с 1% и след като прочетеш повече в сайта ще видиш ,,че не е толкова сложно .Аз започнах с мляко от1% ,след това подквасвах домашно мляко,което след време реших да го обезмаслявам ( не можеш да си представиш ,колко много мазнина изкарвам,от която си правя ГХИ ) Според мен е добре да забравиш поне за сега домашното мляко ,колкото и да ти е вкусно . :(
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот roshla » Сря Яну 21, 2015 10:19 am

Italiano написа:
roshla написа:Аз питах заради това че имам проблем с черния дроб, а цвеклото е много полезно за чистенето му, с две думи страдам от стеатоза на черния дроб и ми се искаше да комбинирам и да съм си в зоната, но по добре да забравя за цвеклото.

Ами, тогава си яж цвекло. Просто не го прави на сок.
Къде-къде по-полезно е да ядеш цялото цвекло, отколкото да пиеш сок без фибри!

Здравейте.
За цвеклото реших без сокчета, а да си го хапвам. Вчера се излъгах да си купя артишок :wow: има ужасен вкус ама си го хапвам сега, че ми е полезен за дробчето :)
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Дияна » Чет Яну 22, 2015 12:40 pm

Manya написа:Никой не отрича качествата на домашното мляко, но за да се ползва в зоната, е добре да се обезмасли. Има домашни технологии за това. Има специална тема по въпроса. Така обезмасленото мляко може да се подкваси, да се направи на извара, на рикота. А отделеното масло да се преработи в гхи. Прясното мляко не е препоръчително да се ползва. Подквасването и подсирването променят химическия му състав и го правят по-лесно усвоимо от човешкия организъм.

Ако разполагате с домашно мляко и имате желание да го направите пригодно за ползване в Зоната, трябва да му посветите малко повече време. Има зонковци, които го правят.


Имам следният въпрос: Когато сте на ресторант и примерно за вечеря трябва да приемете 2 блока + 1 блок за късна закуска, но вие седнете на масата в 19.30 до 22.30 часа примерно и за цялото това време изядете постепенно тези 3 блока проблем ли е това? Ако е проблем вие, какво правите, когато сте поканени на дадено събитие и трябва дълго време да прекарате на масата и да съблюдавате да се храните Зоново?
Дияна
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:44 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот mahona » Чет Яну 22, 2015 1:17 pm

Моя опит със софрите ,гостите и ресторантите е следния(може да не ти допадне) :lol: :Сядам с всички..за около 30 мин си изяждам чинно на око блоковете и после си тоя на минерална вода цялата вечер..дори не ми се прихапва нищо,защото съм сита. :laugh1: Но ми е ясно ,че вероятно повечето хора не биха го направили по този начин :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Чет Яну 22, 2015 1:35 pm

Виж сега - когато имаш извънредни поводи (ресторанти, гости), не пречи и да превишиш малко блоковете.
Най-важното е да успееш да спазваш баланса, нищо че може да хапнеш/пийнеш 1-2 блока повече.
Пък понякога, според повода, забравяш за сметките и се отпускаш една вечер. Ама после си продължаваш в Зоната.

И сега нещо по-важно: тази тема почва да се дублира с темата за храненето.
Тук коментираме най-вече отслабването.
Затова дискусията кое, по колко и как да го ядем, не трябва да се води тук, а в основната тема
Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Чет Яну 22, 2015 1:47 pm

Тъй тъй! Само дето за някои Зоната е само отслабване и те затова се ориентират към тази тема :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Лори » Сря Яну 28, 2015 3:02 pm

ginette написа:Лори ,разбирам ,че отскоро се стараеш да си в Зоната . Желая ти успех и много търпение . :yess: Относно домашното кисело мляко ,Маня те е ориентирала ,къде да прочетеш Но тъй като в началото може да ти се стори много объркващо ,избери си само от зелените храни ,поне2-3 месеца .Прежали домашното мляко ,използвай купешко с 1% и след като прочетеш повече в сайта ще видиш ,,че не е толкова сложно .Аз започнах с мляко от1% ,след това подквасвах домашно мляко,което след време реших да го обезмаслявам ( не можеш да си представиш ,колко много мазнина изкарвам,от която си правя ГХИ ) Според мен е добре да забравиш поне за сега домашното мляко ,колкото и да ти е вкусно . :(

Така и правя - купувам, но със сигурност ще опитам обезмасляването, но в момента наистина силите ми стигат дотук...с тия деца :oh: Благодаря ти :bouquet:
Предпочитам да отделям малко време за спорт, че трябва много да се стягам.
Аз не съм изчела всичко все още и може да сте го обсъждали, но ще попитам дамите все пак - има ли някой след раждане? Как отслабвате? Как се стягат тия кореми и дали влияят хормоните на отслабването или Зоната се справя с тях?
Лори
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 09, 2015 7:56 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Дарина » Чет Яну 29, 2015 11:43 pm

ТАка, аз се включвам с едно наблюдение върху мен самата и моля за някакъв комнетар!
Направи ми впечатление, че усещам, че стомахът ми е пълен, т.е. той е наситен с храна, обаче на мен някак още ми се яде, и ми се струва, че ми се ядне тестен продукт. Въпреки, че казвате че в началото трябва да са стриктни зонуващите, има ли някой който да слебее като яде хляб. Защото на мен ми остава това да проблам. ИНаче през 2 -3 дни, се оказва, че пак съм преяла вечер... Изяждам храна, която не ми е вкусна, просто за да ям.... Някой пробвал ли е ... Имал ли е проблем като мен...
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Пет Яну 30, 2015 8:31 am

Като ти се хапва "тестен" продукт - направи си зонови мъфини, зонова пица, зонов тутманик - рецептите са на сайта. Има и в темата за готвене. 1/2 филийка пълнозърнест ръжен квасен хляб или бонус/тонус за 1 БВ към вечерята също няма да ти навреди. Пробвай и моите бирени бисквитки (1 БВ). Но просто не прекалявай. Ако си направиш нахутени кюфтета, те също създават чувството че хапваш тестяно.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Ани » Нед Фев 15, 2015 10:16 pm

Здравейте,
За първи път пиша във форум, затова се извинявам предварително, ако объркам нещо.
Запознах се с начина на хранене <<Зоната>> преди 7 години. Тогава се пробвах да го спазвам, но ми изглеждаше ужасно, че всичко се слага на кантара преди да се хапне, и много ме тормозиха белтъците, винаги ми идваха в повече и накрая вече се ми се повдигаше от гледката на месо или сирене.
Отново се интересувам от този начин на хранене, заради доста качени килца, който упорито отказват да изчезнат независимо от усилията, които полагам.
И така искам да попитам тези, от вас, които спазват Зоновото хранене свалили ли са килограми, колко, за какъв период, задържалили ли са ги и най-вече как с справят с яденето на толкова белтъци?
Много благодаря предварително за отговорите ви :)
Ани
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Фев 15, 2015 10:09 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Melkat » Пон Фев 16, 2015 10:08 am

Здравей, Ани :) Храня се зоново от 7 месеца. Свалих 12 - 13 кг за около 5 месеца. Сега си хапвам малко повече мазнини, защото не искам да свалям повече ( то няма и къде повече, че ще изчезна от лицето на Земята :laugh1: :) Продължавам да се храня така, защото се чувствам чудесно, не пия хапчета за сваляне на кръвното налягане, не се уморявам 3 часа след започване на работния ми ден, настроението ми е добро. Много ми е странно, че белтъците те тормозят. 84 грама пилешки гърди за триблоково ядене никак не са много. Преди Зоната аз почти не ядях месо, но сега не се затормозявам с хапването му :) Сутрешната ми закуска е с извара, а малки закуски са айран или мъфини, които са по рецепти от сайта. Месото е за обяд и вечеря. А пилето по китайски е божествено, не можем със съпруга ми да му се наситим :) Аз малко съм поизменила рецептата, като я комбинирах с друга за пиле. Използвам печени чушки, слагам много подправки и малко червено вино. Става муцка :) Благодаря на авторките на двете рецепти :applaus:
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron