Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Мечта_8 » Чет Апр 17, 2014 6:48 pm

Karrita написа:А какво ти пречи да се "центрираш"?
[/quote]
Ами няколко неща:
- пия по-малко вода от необходимото (организма ми ме лъже, че ми е нещо като гладно, а то си е жадно!!)
- два пъти по няколко дена бях извън града и далеч от везна и пробвах всичко на око..
- два - три пъти излизах от зоната по весели поводи с приятелки
Сигурно има и още нещо друго, ама не се сещам сега.
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Апр 17, 2014 6:54 pm

Мечта_8 написа:
Karrita написа:А какво ти пречи да се "центрираш"?

Ами няколко неща:
- пия по-малко вода от необходимото (организма ми ме лъже, че ми е нещо като гладно, а то си е жадно!!)
- два пъти по няколко дена бях извън града и далеч от везна и пробвах всичко на око..
- два - три пъти излизах от зоната по весели поводи с приятелки
Сигурно има и още нещо друго, ама не се сещам сега.

Разбрах :)
Всички сме хора и е нормално да съгрешаваме от време на време. Важното е, че имаш желанието и мотивацията, а с тях нещата неизменно ще се случат. Успех!
А за водата, имай винаги бутилка вода около теб и не чакай да ожадняваш а просто пий, за да научиш организма си да приема повече вода. Аз лично и преди Зоната пиех само вода по много и за мен не беше проблем, но за хора, които по принцип си пият малко вода просто трябва да научат тялото си да приема повече вода. :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Мечта_8 » Чет Апр 17, 2014 7:03 pm

Наистина не винаги имам пред мен бутилка с вода - даже и сега нямам. Аз и преди не съм пила много вода, но както казваш трябва да свикна. Трябва да пия 3 литра, а аз пия 1,5 - 2.... Ще пробвам наистина да сложа една бутилчица вода на ръка разстояние...
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Апр 17, 2014 10:16 pm

Стеф написа:... чифт нови дънки ...

Винаги съм се чудел какво означава "чифт" нови дънки. Дали е два броя от един модел дънки?! :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Пет Апр 18, 2014 11:56 am

:lol: Хммм, Ити, накара ме да се замисля - какво наистина значи.... :hm:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Gushanka » Пет Апр 18, 2014 3:55 pm

Italiano написа:
Стеф написа:... чифт нови дънки ...

Винаги съм се чудел какво означава "чифт" нови дънки. Дали е два броя от един модел дънки?! :laugh:



хаххаа ами според мен и чшфт заради това че обуваш нещо с два крачола... нещо като при чорапите... чифт чорапи, чифт ръкавици, чифт обувки--- :think2:

На мен ми звучи сякаш по-добре от Дънкито ... или Дънката :D

и понеже повечето мисля казваме дънкИ, най вероятно чифт си пасва от това с крачолите...


:mrgreen:
хаха много нещо се разфилософствах..

Хубава вечер :Hello:
Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства.
Аватар
Gushanka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 1:53 pm
София

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот GODzillata » Пет Апр 18, 2014 6:49 pm

Аз пък трябва да пия по 4 литра вода на ден, ама нещо със зор ги докарвам до 2,5 - 3 л. :hm:

В ден, в който съм се насмукал до козирката с вода, ставам по 3 - 4 пъти през нощта да точа бойлера........'баси, т'ва ще ми докара хронично недоспиване. :о :th:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Апр 18, 2014 7:22 pm

GODzillata написа:Аз пък трябва да пия по 4 литра вода на ден, ама нещо със зор ги докарвам до 2,5 - 3 л. :hm:

В ден, в който съм се насмукал до козирката с вода, ставам по 3 - 4 пъти през нощта да точа бойлера........'баси, т'ва ще ми докара хронично недоспиване. :о :th:

Годзи, има решение на проблема и то се казва ПАМПЕРС. :laugh4: :laugh1: :laugh3:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот igito » Пет Апр 18, 2014 7:47 pm

gogo написа:
GODzillata написа:Аз пък трябва да пия по 4 литра вода на ден, ама нещо със зор ги докарвам до 2,5 - 3 л. :hm:

В ден, в който съм се насмукал до козирката с вода, ставам по 3 - 4 пъти през нощта да точа бойлера........'баси, т'ва ще ми докара хронично недоспиване. :о :th:

Годзи, има решение на проблема и то се казва ПАМПЕРС. :laugh4: :laugh1: :laugh3:

Хе хе, може и катетър с торбичка от 35литра. Страхотно се забавлявате. Браво Стеф, и аз си купих нови дънки преди известно време :yess: :yess: , но проявих и неблагоразумието да си купя чифт още по-малки, които не можах да обуя в магазина, но бяха само един брой и мноогооооо ги искаммммм :pray: . Това беше преди 20 дни и днес набрах смелост да ги пробвам, само ей така. Гледам си ги и ми е много готино. Викам си - ще ги пробвам и ще ми стане гадно, че още съм дебела, но пък си казах и друго - ами, ако ги обуя и са ми по-добре от деня в който ги купих, нали ще е супер. И ги напънах...и ги обух :laugh3: :laugh3: но са ми възтеснички и не мога да ги закопчея.....ама ги обух ..пък като ги купувах ги докарах само до средата на бедрата...някой ден ще ми станат, иначе.... :gunshot: :laugh4: :wow:...ама ги обух , нали....за месец съм свалила само 1,8кг.но от от обиколката на талията още 3 см. и от ханша също, е и от гръдната 1 см. Повечето обувки са ми широки и хлопат неприятно, а успях да обуя два чифта от онези от преди бременността, т.е. от преди 5 години, добре, че не ги хвърлих от яд тогава, че сега ще се тръшкам и за обувки.
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Апр 20, 2014 1:02 am

Gushanka написа:хаххаа ами според мен и чшфт заради това че обуваш нещо с два крачола... нещо като при чорапите... чифт чорапи, чифт ръкавици, чифт обувки--- :think2:

Ама така логиката става и за два ръкава. :laugh:
Докато чорапи, ръкавици и обувки са отделно едно от друго, то дънките са един панталон.

А, бе, отслабвайте, та нека после ви се налага да обувате по 4 чифта гащи, за да има как да стегнете колана!
:peace1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот GODzillata » Нед Апр 20, 2014 10:06 pm

gogo написа:Годзи, има решение на проблема и то се казва ПАМПЕРС.


Гого, отсега ли? :th: К'во ще правим някоя година по-късно тогава, а? :lol:

Има и друго решение - спане по корем, дупка в матрака и кофа под спалнята...олабваш маркуча да си виси и точиш, когато усетиш, че простатата алармира. ;) :mrgreen:

Та кажете - как да ми се припие повече вода? :doNotKnow:
През лятото в жегите нямам грижи, ама сега няк'во не ми се отваря глътка. :hm:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Маня » Нед Апр 20, 2014 10:17 pm

GODzillata написа:Та кажете - как да ми се припие повече вода?

Купуваш 2 бутилки минерална вода поне по 1,5 л и ги пиеш докато не ги пресушиш. Ако по калкулатора трябва да пиеш повече от 3 л - 2 бутилки по 2 л - и пак така. Пие ти се не пие - като лекарство, пиеш. Е, вечер преди лягане може да е само 1 чаша преди нощната закуска, че да не се налага да разваляш матрака... До тогава другата ще си я източил :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Апр 21, 2014 7:22 pm

GODzillata написа:
gogo написа:Годзи, има решение на проблема и то се казва ПАМПЕРС.


Та кажете - как да ми се припие повече вода? :doNotKnow:
През лятото в жегите нямам грижи, ама сега няк'во не ми се отваря глътка. :hm:


Годзи, аз правя точно така както е написала Маня. Слагам на бюрото си 2 бутилки по 1,5 л. и като са ми пред очите до края на деня ги пресушавам. Това действа безотказно.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот tonyduve » Вто Апр 22, 2014 6:59 am

Решила съм си проблема с водата с голямо "ТРЯБВА" и бутилка вода от 1,5 литра . Вземам я всяка сутрин на работа и до 15 съм я изпила , няма не искам...А щом аз мога значи всеки може . (Работя в операционна почти през цялото време и дори аз успявам да пия и съответно да пишам :)
Какво ли да кажа за хрониките при нас ?
Моята алергия се вихри въпреки всичко , пробвам какво ли не ...За килограми - тъпча си на едно място , но и обяснение имам . Доста отклонения . Обаче майка ми е джелезо :)
Отказва да се тегли но промяната е видима , няма болки в ставите , ходи като кон....Естествено изглежда добре и готви супер вкусно зоново . Снабдила съм я с кантарче и готви ли готви . Може би ще публикувам някоя нейна рецепта...Много вкусен спанак с овес , сирене и яйца на фурна...Вчера пък правихме една разядка от варени яйца , котидж и самардала ( рецептата не е моя , а на rainbow от Gotvetsmen .)
Аватар
tonyduve
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 8:20 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот GODzillata » Нед Апр 27, 2014 1:26 pm

tonyduve написа:... самардала ...


За съществуването на самардала научих преди седмица - две......тук, в дивия северозапад, не е популярна подправка.... :refuse: ......един момък от Бургас беше направил самардала с яйца, та от там я знам и ми изглежда интересно:
Изображение
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот ginette » Нед Апр 27, 2014 4:57 pm

Здравейте,и аз да споделя как по месеци се е отразила за мен Зоната .Кантарът ми е механичен....
..........Дата..........Тегло..........Ханш..........Корем..........Талия..........Ръст
......16.06.2013........72..............116............107...............?...............160
......20.07.2013........67..............114............102...............89.................
.......8.08.2013........66...............111............100...............88................
......21.08.2013........65...............110............100...............87................
.......8.09.2013.........64...............108.............99...............87................
......21.09.2013.........63...............107.............98...............84................
.......2.10.2013..........62...............105.............98...............82...............
......22.10.2013.........61................104.............97...............81................
......15.11.2013.........60.................?.................?...............78................
.......3.12.2013.........59.................103............91................78...............
......27.01.2014.........59................?.................?.................?................
.......5.02.2014.........58.................101.............91................77.............
........5.03.2014........57.................100..............91...............76.............
.......25.04.2014........58.................100..............90...............76.............
Искам поне още 2 кг да сваля ,но кантара :refuse: :refuse: :refuse:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron