"Голямото завръщане" на dani1712

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

"Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот dani1712 » Пет Юни 06, 2014 11:01 am

Добре дошли на всички решили да надникнат в моя дневник :hug: :bouquet: :hug:

Реших още в самото начало на завръщането си в Зоната да си създам дневник за моя собствена мотивация , а и за дискутиране по някои въпроси, които неминуемо ще възникнат около моето спазване на режима. Сигурна съм , че ще възникнат такива, защото аз си спазвам Зоната по малко по-различен начин от всички вас, но това си е мое решение, което съм взела за себе си. Различията са ми относно мазнините, но за това по-нататък ...

За тези, които не ме познават да споделя, че имам кратък опит със Зоната още от 2009 год, след което прекъснах , но през 2011 год започнах доста сериозно да спазвам този режим заради множество здравословни проблеми. Две години стриктно си я спазвах и мога да твърдя, че този режим ми помогна да си подобря здравето чувствително. Именно през този период започнах и много да чета относно моите проблеми и начина на хранене. Така стигнах до решението да сменя режима си на хранене, а и малко ми беше дотежало това вечно пресмятане и теглене. Но ето ме тук отново сред вас. Просто вчера сутринта се събудих с мисълта , че започвам Зоната. Иска ми се да преборя някое и друго килце за лятото, че последните 2-3 месеца се отпуснах и започнах да си позволявам неща, които не бива да ям. А те ми се отразяват не само килограмово, а и здравословно Радвам се, че този режим има толкова много почитатели вече, а и е много по-лесен с толкова готови и споделени рецепти.
Аватар
dani1712
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Май 03, 2013 6:57 am

"Голямото завръщане" на dani1712

Зоната
 

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот venci68 » Пет Юни 06, 2014 11:14 am

Добре дошла, четях ти коментарите в предния форум :)
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот dani1712 » Пет Юни 06, 2014 11:23 am

И така започвам с 10Б, разпределени - 3, 3 , 1, 3. Тъй като лягам сравнително рано, защото ставам рано засега поне мисля да спестя късната закуска. При необходимост ще я включа . Но за сега мисля да я карам така.
Вчерашният ми ден започна, а и завърши успешно. Планувах си храненията още от сутринта и успях да спазя всичко до края на деня. Макар, че изобщо не знаех , че ще започвам Зоната от предния ден и не бях напазарувала походящи зелени храни успях да си балансирам менюто с наличните продукти.
З- пълнозърнести макарони със сирене и зехтин - 3Б
О - поширано заешко месо с яхния от бакла -3Б
С.З. - кисело мляко с ядки - 1Б
В - заешко месо със салата от домат, маслини и десерт череши - 3Б
За днес менюто ми е :
З - Сухар и половина с лютеница и сирене+ маслини + череши - 3Б
О- Заешко месо + карамелизиран лук + салата от домат и чушка - 3Б
С.З. - кисело мляко + лешници -1Б
В -като вчерашната
Да видим за събота какво меню ще измисля, че съм 14 часа на работа и ще трябва всичките ми хранения да са там . Дано да успея да спазя всичко правилно.
Аватар
dani1712
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Май 03, 2013 6:57 am

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот dani1712 » Нед Юни 08, 2014 9:29 am

Ето ме с отчет за 3-ти ден :) Беше доста труден , защото бях на 14-часова смяна и трябваше почти всичките ми хранения да са на работа , но успях да се справя с малка предварителна подготовка ;)
Закуска - 2 Б извареничета + 1 Б кисело ммяко = 3Б ПВМ
Обяд - поширано заешко месо -3ПБ + салата домат и краставица 2ВБ + 9 маслини 3МБ + 2 чл варено жито за десерт ( тук малко на око ги броих за 1 ВБ, че нали беше задушница и не можех да откажа ) = 3БПВМ
Сл. З. - 1/2 кисело мляко = 1 Б ПВМ
В - Задушена кайма 3 ПБ + гъби , зелен лук и 1 сл дом. пюре 1ВБ + 1ВБ бяло вино + 1ВБ череши за десерт= 3 Б ПВМ

След 3- дневно диетуване съм 1 кг надолу. Напълно ми е ясно, че това е вода, но след няколко месечно движение на стрелката само надясно, се радвам, че най-сетне видях изместването й в ляво :shy: А сега трябва да запретвам ръкави и отново да започна :chef1: за следващите няколко дена, че да няма издънки :)
Аватар
dani1712
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Май 03, 2013 6:57 am

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот dani1712 » Пон Юни 09, 2014 5:28 am

Отчета ми за ден 4-ти :) :
З - 2Б извареничета + 1Б айрян = 3 Б ПВМ
О - същото като предната вечеря =3 Б ПВМ
С.З.- 1Б бананови палачинки
В - заешко руло с моркови и гъби - 3ПБ , 1,5 МБ, 0,25 ВБ + салата от домат, ктаставица и чушка с маслини - 1,5 МБ, 1,75ВБ + 1ВБ бяло вино = 3 Б ПВМ
Аватар
dani1712
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Май 03, 2013 6:57 am

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот Tatyana » Пон Юни 09, 2014 8:59 am

Дани, добре заварила и в твоето местенце :bouquet:
Още много свалени кг и см ти желая, но най-вече здраве :yess:.
Какви са тези извареничета, за които пишеш? Мисля, че не съм ги срещала в готварската тема :think2:. И банановата палачинка моля да споделиш как точно я правиш.
Благодаря за всички вкусни рецепти от преди, които с удоволствие си хапвам :chef1:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот dani1712 » Пон Юни 09, 2014 2:58 pm

Tatyana, благодаря за пожеланията :hug:
Извареничетата ги има в моите любими рецепти отпреди доста време. Този път малко и промених като замених бялото брашно с овесено и вместо олио смлях 6МБ лешници в сместа. Сложих и шарена сол вътре в сместа. Оформих 24 топчета, които сплесках и пекох върху домакинска хартия. Получиха се много хрупкави и ароматни солени бисквитки.
А банановите палачинки видях тук от темата с рецептите, но при мен нещо се получи рядка сместа и не можах да ги изпека в незалепващ тиган, че ми се разпадаха при обръщане и затова ги пекох отново във фурната. Но от тях гледам да хапвам по 1 б на следобедна, че иначе ми се получиха доста сладки ( явно бананите бяха много добре узрели) и ме е страх сутринта да не ми отворят глада за сладко.
Аватар
dani1712
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Май 03, 2013 6:57 am

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот Tatyana » Пон Юни 09, 2014 6:04 pm

Много благодаря за линка :hug:. Аз само в този сайт се почувствах като у дома си и не влизам в други. Сега ще добавя доста нови рецепти към файловете, които си направих от готварската тема тук. Друго си е да се увеличава зонби-бандата :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот tanita68 » Вто Юни 10, 2014 8:49 am

Дани, необходимо ли е да се слага и захар към сместа? Наистина не е много, но все пак е въглехидрат. Рецептата не е с мая, така че ми се вижда ненужна. За содата не е необходима захар, за да бухне.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот HippoDel » Вто Юни 10, 2014 9:22 am

tanita68 написа:Дани, необходимо ли е да се слага и захар към сместа?

И аз се питах същото? :think2:
Също винаги съм се питала, защо содата трябва да се гаси в нещо, в случая оцет?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот dani1712 » Пет Юни 13, 2014 2:51 pm

О, моята рецепта породила питанки :) , но ме извинете за късното включване, че 4 дни бях извън цивилизацията . Върнах се адски изморена, но пък много " заредена" ;)
tanita68 , захарта не е от чак такава необходимост - може и без нея, защото както казваш ти нямаме мая. Според мен просто "пречупва" вкуса. Може би съм я включила като съм се водила по основната рецепта :doNotKnow: По принцип на всички тестени изделия е добре да присъства и захар и сол за по-добър вкус. Но, който гледа да е супер стриктен може спокойно да я прескочи.
Hippo, химически не мога да обясня защо содата се гаси в оцет или кисело мляко, както е в някои рецепти. Но от личен опит мога да кажа, че нещата не се получават по един и същи начин с изгасена и с неизгасена сода . Явно, за да се задейства и да подейства като набухвател й трябва киселина. Също мога да кажа, че там където има повече яйца и се сложи неизгасена сода самото тесто става по- тъмно (това също от личен опит). НО винаги содата може да се замени с бакпулвер и да се пропусне содата.

И така отчета ми за 4-те дена извън цивилазацията - хранене на око с повече набавяне на В от алкохол :lol: Зарадвах се, че кантара одобрява това хранене и показва, че свалените преди това 1,5 кг са все още такива.
Аватар
dani1712
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Май 03, 2013 6:57 am

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот tanita68 » Нед Юни 15, 2014 2:17 pm

О, благодаря за отговора! Аз вече два пъти ги правих като пропуснах захарта и замених половината от брашното с овесени трици. Втория път замених и 2 блока от изварата с 2 блока котидж. Но май бяха станали по-добре само с извара.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот dani1712 » Нед Юни 15, 2014 8:24 pm

tanita68 , и аз, както писах в началото направих доста изменения. Изцяло замених бялото брашно с овесено и ги пекох във фурната вместо да пържа.

Днес си подготвих протеините за цялата седмица :chef1: . Смлях домашна кайма и си подготвих 10 бургера от по 126 гр. всеки :) . Приготвих и 10 шишчета с готово изтеглено месо и ги замразих разстелени в тавичка. Когато стегнаха ги прехвърлих във плик и така няма да мисля цяла седмица какво да бъде менюто . Просто вадя по 2-3 да се размразят и пека на скарата. Плюс салата и чаша вино вечер за В всичко е балансирано :bow:
За закуска спретнах баницата със сирене . А за удоволствие на душата си направих почти балансирани шоколадови бонбони :choco: . Там само мазнините са малко в повече, но за мен това не е проблем.

Е, няма такъв режим - хапваш от вкусно, по-вкусно без да стоиш гладен и отслабваш :dance: :dance: :dance:
Аватар
dani1712
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Май 03, 2013 6:57 am

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот Tony » Нед Юни 15, 2014 8:51 pm

Дани, моля те да споделиш за бургерите как ги смяташ и правиш, че мислих за 2-та дни път и аз нещо такова да си направя. А и за шишчетата също - освен месо, слагаш ли нещо друго между него? И баница мисля да правя за из път също, барабар с добруджанките, дето са вариация на твоите изваренки - децата ми ги обожават :) Ще трябва да мина на някаква такава храна поне 2-та дни и закуската на третия докато отидем на пазар в София. :think2:
Последна промяна Tony на Нед Юни 15, 2014 9:59 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот dani1712 » Нед Юни 15, 2014 9:12 pm

Tony, бургера представлява голямо кюфте :) Смлях в месарския магазин 60% телешко месо за готвене + 40 % св. бут. Това е, за да съм сигурна, че все пак ям месо ;) . Омесих каймата с подправки - сол, черен пипер, чубрица, магданоз и една глава наситнен лук. Оставих я да престои в хладилника и след това оформих големи топки от по 126 гр за 3БП. Всяка топка разплесках на голямо кюфте и наредих върху поднос, застлан със свежо фолио, за да не залепнат един в друг. Когато стегнаха напълних в кесия, за да ми е удобно да си вадя по колкото ми трябва. Чудех се дали да не ги изпека и тогава да замразя. Но избрах този вариант.
Шишчетата направих от пилешко филе -по 84 гр за шишче и от свински бут - по 126 гр за шишче. Овкусих си предварително месото . Разделих го по грамаж и слагах по 1-2 парченца лук и зелена чушка измежду тях. Смятам , че по 1Б лук и чушка за 10 шишчета спокойно може и да не се брои, защото на порция ще имаш по 1/10 ВБ.
Аватар
dani1712
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Май 03, 2013 6:57 am

Re: "Голямото завръщане" на dani1712

Мнениеот Tony » Нед Юни 15, 2014 10:04 pm

Благодаря! И аз така от години си правя кайма, дори и тук където се продава смляно месо, та ще ми остане само да ги пека, че да ги ядем за из път. Ще направя и нещо като овесени палачинки с извара и яйце, в които да ги увивам, но ще ги правя по 2 бл, че с палачинките да станат 3 и ще натегля зеленчуци в кутии...ще оцелеем по пътя, значи. ;)
Последна промяна Tony на Пон Юни 16, 2014 6:44 am, променена общо 1 път
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron