Дневникът на Катеринка

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Ное 10, 2015 9:13 pm

Как отказах цигарите :applaus:
Първо се надъхах здраво :lol: например много ме издразни че филип морис намалиха лм- а с 70 ст на кутия, от 4.90 на 4.20 лв, знам го, защото тогава продавах цигари. Представяте ли си с каква надценка работят, щом могат да си позволят да намалят с толкова, защото лм- а спрял да върви!!!! Само се замислете, 70 стотинки на кутия!!!! А колко още печелят???? Карат безумно скъпи коли, живеят в безумно скъпи къщи, буквално се къпят в разкош , който ние им осигуряваме продавайки себе си и здравето си, всяка цигара, коята изпушваме прави някой по богат, а нас по болни. Храним се по зоната за здраве, а не можем да спрем да пушим. Ами как се спират цигарите, като сме пристрастени. Освен тюртюн вътре не се знае още каква химия има. Това ми беше втората стъпка- да си призная че съм зависима от цигарите. После се разболях посред лято от някакъв вирус, който разбира се ме удари в дробовете. Толкова много кашлях , че не можех да погледна към цигарите, и реших, че това е момента, и трябва да севъзползвам. Докато мибеше зле беше лесно, пооправих се и започна да ми се пуши, аз обаче се заинатих и си викам няма пък, не може онези горе да ни се подиграват, НЯМА ПЪК ДА ПУША, НЕ МОЖЕ ЕДНА ЦИГАРА ДА Е ПО СИЛНА ОТ МЕН!!!!!
Като ми се припушеше почвах да бърша прах, или нещо друго, намирах си някакво занимание, така се отвличах и забравях за известно време.
Със всеки ден ставаше все по лесно.
Приятелите ми казваха- не можеш да издържиш, пак ще ги почнеш, направо подскачах вътрешно и още повече се амбицирах.
Като мина месец , почнаха да ми казват, че хората и след три месеца ги почвали пак, аз се амбицирах още повече. Викам си- че то най трудното мина, няма пък да пуша.
После ми казваха, че и след шест месеца съм можела да пропуша :laugh1: да бе да :laugh1: ще почна :laugh4: аз едва се оттървах, няма да ги почна.
Вече не пуша две години и четери месеца.
Чуството да се пребориш е страхотно!
Чуството да дишаш е невероятно!
Оказа се, че пушачите миришели много на лошо :laugh4:
Дрехите им също миришат на лошо.
А като влязат в стая веднага след като са пушили, направо могат да те усмъртят :mrgreen:
Уверена съм, че не съм по голям инат от вас!
Трябва ви месец инат, и най трудното минава :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Зоната
 

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Вто Ное 10, 2015 9:18 pm

Е, аз без инат преди няколко години ги бях спряла за седем месеца, но загубих мама и... Та сега пак им се каня, пък да видим... :) Но пред компа у дома много вървят. В офиса е по-лесно, че ходя на балкона. Но у дома е ужас.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Ное 10, 2015 9:23 pm

Много са сладки пущините :mrgreen:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Нед Ное 22, 2015 1:09 pm

Понеже морковите вече били в зелената зона, минах на салата зеле с моркови :lol:
За обяд си направих салата от два блока:
Зеле 150 гр. 3/8 бв
Моркови 50 гр 5/8 бв
Печени чушки 140 гр 1 бе
За пръв път ям зеле с печени чушки и много ми хареса :)
Хапнах и три блока скумрийка за протеини
Една мандаринка
И девет кашута :yess:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот NikoLinia » Нед Ное 22, 2015 7:18 pm

Здравей Кате!
Току-шо направих твоите мъфини с нахутено брашно. Обаче според мен са доста кисели. Защо слагаш 3 с.л. оцет? Каква е целта на толкова много оцет? Мисля, че вкуса страда от количеството на тази съставка. :(
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Пон Ное 23, 2015 9:39 am

Оцета и содата, използвани в случая за набухвател, могат спокойно да се заменят с бакпулвер. От содата винаги остава един привкус, който поне на мен не ми допада (освен в топла содена питка, ама не зонова :) )
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Пон Ное 23, 2015 3:19 pm

Днес за закуска хапнах:

ПЕЧЕНИ ЧУШКИ 140ГР 1В
НАХУТ 40ГР 1В
ПЕЧЕНА ТИКВА 130ГР 1В
СИРЕНЕ 30ГР 1П
МЕСО ПЕЧЕНО 50ГР 2П
МАСЛИНИ 9БР 3М
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Вто Ное 24, 2015 8:13 am

Честит имен ден, Кейт! Бъди здрава! :bigsm22:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Ное 25, 2015 9:27 am

Мерси Маня, и ти да си жива и здрава!!! :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Ное 25, 2015 8:03 pm

На маня и гръмна компа и форума опустя :(
аз днеска готвих грах :chef1:

ГРАХ

ЗА ТРИ ПОРЦИИ, ВСЯКА ПО 3 БЛОКА ВЪГЛЕХИДРАТ


ПИПЕР ПРЕСЕН 240 ГР 1В
ДОМАТИ КОНСЕРВА ДОМАШНА 240 ГР 1В
ГРАХ ЗАМРАЗЕН 240 ГР 6В

СОЛ, ПОЛОВИН ДАФИНОВ ЛИСТ, 1 С.Л. ДЖОДЖЕН, ЩИПКА КИМИОН, ЩИПКА ЧЕРЕН ПИПЕР, МАЛКО ЛЮТ ПИПЕР, ГОЛЯМА СКИЛИДКА ЧЕСЪН, БАХАР 2 ЗЪРНА.
ВСИЧКО ЗАЕДНО СЛОЖИХ В ТЕНДЖЕРКА И ГОТВИХ ПЕТНАДЕСЕТИНА МИНУТИ.
РАЗДЕЛИХ НА ТРИ ПОРЦИИ, ВСЯКА Е ТРИ БЛОКА ВЪГЛЕХИДРАТ, И ТРЯБВА ДА СЕ БАЛАНСИРА С ТРИ БЛОКА ПРОТЕИН И ТРИ БЛОКА МАЗНИНИ.
ПОЛУЧИХА МИ СЕ ТРИ ПОРЦИИ ПО 550 ГР ВСЯКА, ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НЕ ОБЪРНАХ ВНИМАНИЕ КОЛКО ВОДА НАЛИВАМ :))))
ГРАХА Е В ОРАНЖЕВАТА ЧАСТ НА ТАБЛИЦАТА, НО МНОГО МУ СЕ БЯХ ЗАТЪЖИЛА :))
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Чет Ное 26, 2015 1:25 pm

Katerinka написа:На маня и гръмна компа и форума опустя :(
О, Кейт, той е опустял от доста време. Аз и без комп у дома си следя новопоявили се постове, но мразя да пиша през оная мъненка сбъркана клавиатура на мобилното чудо, друго си е голям монитор, клавиатура, на която да си ползваш и двете ръце без да гледаш и да си пишеш ли пишеш...
Мисля си, че повечето зонковци или са се отказали, или са се отегчили, или има много интересни риалитита по скапаните телевизии ( :lol: кое от кое по-тъпо, по-пошло, по-безвуксо - направени с цел да ни опростачат напълно, че да ни е все тая какво се случва по света и у нас :stupid: ), или са постигнали пълна нирвана следвайки Зоната и хич не им е до споделяне на опит. Е, появява се някой новичък, колкото да поддържа тръпката у някои у нас да сме полезни доколкото можем с прочетено и личен опит. Но...
А може вече всички в България да са станали фиданки и да са напълно излекувани след действията на новия министър на здравеопазването :laugh1: и хич, ама хич да не им е до Зоната.

Но всички те, които са я напуснали по някаква причина, рано или късно ще се върнат към нея, или просто ще си страдат...

Форумът ми прилича на национален обект със затихващи функции :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Чет Ное 26, 2015 2:23 pm

Може да сме малко, ама сме качествени :laugh1:

И да те питам :lol: кат сам влязла, имам една арония на прах, ама се чудя да я изхвърля или да си я хапнем, че няма и етикет с въглехидратите, рових се в нета, продават и с етикет, ама не ми се купува още :lol:
В теб ми е надеждата :pray: да ме свтнеш :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Чет Ное 26, 2015 3:11 pm

Да не си посмяла да я хвърлиш. Без да броиш слагаш по 1 с.л. в някое сутришно смути. Аз дори си купувам чай от арония, и си го добавям към смутито по 1 с.л. (а той си е само люспи от арония май :lol: ). От сичките тия чернички дребнички плодчета по нашите земи тя има най-богато съдържание на долфинидини и лекичко се доближава до маки берито, пък е относително по-евтина. Аз си я броя за полифенолче. Просто не прекалявам с количеството (освен ако не е сурова - тогава е 80 г за блок). А я има и под формата на лайт сок на Vitanea със стевия, често си го добавям към смути. Само дето не се сещам какво беше количеството.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Чет Ное 26, 2015 5:36 pm

От ТИТ я купих, щото ми се стори изгодно :laugh1:
Няма да я хвърлям, ще си слагаме в киселото мляко :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 27, 2015 7:23 am

Снощи хапнах за вечеря един голям мъфин. 2 бв
Домати консерва 240 гр. 1 бв
Кашу 9 бр. 3 бм
И рибка скумрийка печена 110 гр. 3 бп
Все едно ядох риба с хляб. :laugh1: много вкусно :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 27, 2015 6:19 pm

МЪФИНИ ОТ СВАРЕН НАХУТ
10 МЪФИНА , ВСЕКИ ПО 1 БПВ
ПО РЕЦЕПТА НА МОЕТО МАЙЧЕ

НАХУТ СВАРЕН 400 ГР 10В
ЯЙЦА 2БР ИЛИ 12 ПЪДПЪДЪЧИ ИЛИ 1 ЯЙЦЕ И 2 БЕЛТЪКА 2П
В ТОЯ СЛУЧАЙ 12 ПЪДПЪДЪЧИ
СИРЕНЕ НИСКОМАСЛЕНО 180ГР ИЛИ ПЪЛНОМАСЛЕНО 240ГР 5П
ИЛИ СМЯТАТЕ СИРЕНЕТО ПО ЕТИКЕТ :)) В ТОЯ СЛУЧАЙ ПЪЛНОМАСЛЕНО
ИЗВАРА ОЛИМПУС 150ГР 3П
ПОДПРАВКИТЕ СА МАЛКО СОЛ, ЧЕРЕН ПИПЕР, КИМИОН, ЧУБРИЦА, МАГДАНОЗ, КОПЪР.
ПОНЕЖЕ СМЕСТА НЕ СЕ ПОБИРАЛА ВЪВ ФОРМИ ЗА МЪФИНИ, МАЙКА МИ Я РАЗПРЕДЕЛИЛА В 10 КЕРАМИЧНИ ФОРМИЧКИ ЗА КРЕМ КАРАМЕЛ :))
НЕ СЛОЖИЛА ГХИ В СМЕСТА, НО НАМАЗАЛА ФОРМИЧКИТЕ, ЩЕ СТАНАТ ОЩЕ ПО ХУБАВИ АКО ИМАТ МАСЛО.
ИЗПЕКЛА ГИ НА СИЛНА ФУРНА ДО ЗАЧЕРВЯВАНЕ :))
НА МЕН МИ НАПОМНЯТ КАРТОФЕНИ КЮФТЕТА:)))
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта

cron