Дневникът на ginette

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот GODzillata » Пон Апр 28, 2014 6:31 pm

Manya написа:
GODzillata написа:Отдавна ви гледам, че зобите овес - откъде се купува и как се приготвя? :th:

Аз го намирам в магазини за здравословни храни. В пликче или в насипно състояние. Продава се и в iHerb.
Разни начини за ползване
1. Накисване от вечерта и добавяне към сутрешната закуска (аз така го предпочитам, защото като остане още един ден само на влага леко покълва и ям овесени кълнове).
2. Сваряване, както се вари жито и пак добавен към закуска, салата (като нахута)



Добре де, не е ли все тая ако се ядат овесени ядки? :th:

Колко грама сварен овес е 1БВ?
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на ginette

Зоната
 

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Tatyana » Пон Апр 28, 2014 6:42 pm

Не е все тая :). Аз го меря предварително суров - 14 г за блок. Например 210 г суров овес е 15 блока (5 закуски от 3 блока). Сваряваш, после мериш и делиш на 15, за да видиш колко г е сварения за блок. После мериш 3 блока в 5 кутийки (например от Котидж) и имаш готова закуска - остава да добавиш протеина и маслинки или ядки.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот GODzillata » Пон Апр 28, 2014 6:46 pm

Tatyana написа:Не е все тая :). Аз го меря предварително суров - 14 г за блок. Например 210 г суров овес е 15 блока (5 закуски от 3 блока). Сваряваш, после мериш и делиш на 15, за да видиш колко г е сварения за блок. После мериш 3 блока в 5 кутийки (например от Котидж) и имаш готова закуска - остава да добавиш протеина и маслинки или ядки.


Оффффф...преди малко вечерях и хем ме мързи да се втурна да издирвам по магазините овес, хем ми се иска да го имам и пробвам.......ама накрая май мързелът в мен ще надделее! :shy: :laugh:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Пон Апр 28, 2014 8:21 pm

Ихххаа ,какъв разговор се е завихрил при мен и то за овеса. Много се радвам.Годзи ,овеса го купих съвсем в началото на храненето ми в Зоната от руски магазин.За жалост от него получавам колики,никой до сега не се оплаквал от него.Яд ме е ,защото много ми беше вкусен,варих го малко, много, все тая.Остава да пробвам да го раздробя малко в мелничката за кафе и да го сваря на каша ,др.изход нямам.Аз и с житото имам проблем..
Hippo,реших да си увелича закуската с още 1Б. ,а нахут ям ,на пюре ,кюфтенца(смесвам гo с леща) ,на манджичка като зрелия фасул ..и върху салатка .Много го обичам и ме спасява.
Tatyana,идеята ти за увеличаване на течните БВ ми допадна.Аз досега само събота пиех по 1,2 Б червено вино ,съответно с необходимите БП+БМ.
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Italiano » Пон Апр 28, 2014 11:13 pm

GODzillata написа:Отдавна ви гледам, че зобите овес - откъде се купува и как се приготвя? :th:

Е, добр'утро, бе! Чак сега ли се сети да питаш?!
:laugh:

Аз нямам опит с овеса, но съм чел, че е препоръчителен. Трябва да го пробвам ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот GODzillata » Вто Апр 29, 2014 5:18 am

Italiano написа:
GODzillata написа:Отдавна ви гледам, че зобите овес - откъде се купува и как се приготвя? :th:

Е, добр'утро, бе! Чак сега ли се сети да питаш?!
:laugh:

Аз нямам опит с овеса, но съм чел, че е препоръчителен. Трябва да го пробвам ...


Чак сега? :о :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот HippoDel » Вто Апр 29, 2014 12:01 pm

Italiano написа:
GODzillata написа:Отдавна ви гледам, че зобите овес - откъде се купува и как се приготвя? :th:

Е, добр'утро, бе! Чак сега ли се сети да питаш?!
:laugh:

Аз нямам опит с овеса, но съм чел, че е препоръчителен. Трябва да го пробвам ...
GODzillata написа:Чак сега?

Годзи, Ити май нещо те будалка! :laugh1: А ти оказва се, доста неща от сайта и форума не си чел, а? Нещо си неподготвен, хванахме те. :laugh2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Italiano » Вто Апр 29, 2014 12:01 pm

Ами, Годзи, изобщо не се носят приказки за овесените ми приключения и изобщо не е имало драми. :laugh:
Както и с мъфините ... Изображение
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Tatyana » Вто Апр 29, 2014 12:21 pm

Italiano написа:Аз нямам опит с овеса, но съм чел, че е препоръчителен. Трябва да го пробвам ...

Задавих се от смях със салатата ....след вица на деня :glaugh:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот baci » Вто Апр 29, 2014 1:15 pm

Аз пък имам опит с овеса,
но не ми хареса!
Останах си гладна :bored1: .
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Маня » Вто Апр 29, 2014 1:45 pm

baci написа:Аз пък имам опит с овеса,
но не ми хареса!
Останах си гладна :bored1: .
Явно не си го дъвкала достатъчно, а си го мушнала като пилето от аватара ти :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот baci » Вто Апр 29, 2014 2:03 pm

:laugh3: :laugh3: :laugh3:
Дъвках го. Добавих му и тахан, но си беше малко.
Къде по-засищащо е да изядеш 720 гр. доматена салата.
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Маня » Вто Апр 29, 2014 2:17 pm

baci написа::laugh3: :laugh3: :laugh3:
Дъвках го. Добавих му и тахан, но си беше малко.
Къде по-засищащо е да изядеш 720 гр. доматена салата.

Е, ако си решила само това да са ти 3 БВ, мъничко е, сравнено с почти кило домати. Но по принцип овесът се ползва като добавка от 1 блок към други продукти. Аз винаги добавям към 1 БВ овес (киснат или варен) 2 БВ плод (ягоди, ябълка, киви) или 1 БВ плод + 1 БВМ под формата на какао
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот baci » Вто Апр 29, 2014 2:35 pm

Аз реших, че като се яде 2 пъти седмично, то ще трябва да е поне 3 блока.
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Маня » Вто Апр 29, 2014 2:44 pm

Защо само 2 пъти, защо ми се върти в главата нещо като възможност да се ползва овес или овесени продукти пет пъти в седмицата, ако не се лъжа. Май и аз трябва да прочета това отново. Аз ползвам 1 блок обикновено към сутрешните закуски през работните дни, че ми е най-лесно да си ги нося като обем - така и така закусвам, обядвам и се подкрепям следобед в офиса. Само да не те подведа - но мисля че наистина някъде ставаше дума за 5. :hm: А като си направя мъфини - те пак са си овес, макар и на трици. И пак 1 БВ за бройка или 1/2 ако ги направя по-дребни.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот tanita68 » Вто Апр 29, 2014 2:54 pm

Manya написа:Защо само 2 пъти, защо ми се върти в главата нещо като възможност да се ползва овес или овесени продукти пет пъти в седмицата, ако не се лъжа. Май и аз трябва да прочета това отново. Аз ползвам 1 блок обикновено към сутрешните закуски през работните дни, че ми е най-лесно да си ги нося като обем - така и така закусвам, обядвам и се подкрепям следобед в офиса. Само да не те подведа - но мисля че наистина някъде ставаше дума за 5. :hm: А като си направя мъфини - те пак са си овес, макар и на трици. И пак 1 БВ за бройка или 1/2 ако ги направя по-дребни.

Права си за 5 пъти, ограничението е когато се приемат по-високи количества рибено масло, тогава е 2 до 3 пъти седмично. Заради ГЛК.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта

cron