Пътешествието на Джули

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот Reason » Пет Окт 17, 2014 12:38 pm

Manya, чел съм Зоната не през пръсти.Просто я тълкувам по различен начин от Вас. Разликата е там, че не я спазвам толкова стриктно, защото това за мен не е диета, а начин на живот. Не си играя със сметки на блокове, а я разглеждам доста по-мащабно и резултатите са налице. Спазвам основните й принципи, като има някои тънки моменти, които са много спорни за мен. Като това, че растителните протеини не се усвоявали. Първо не се сещам да го пише някъде из книгата това (това го намерих тук из форума) и второ, дори и да го пише за мен то просто не е вярно. Изказвам лично мнение, че вглъбяването в толкова сметки е излишно и натоварващо, което води до разочарования, тъй като повечето хора искат резултати сега и на момента. Тегленето на тия кантари е показателно.
Reason
 

Re: Пътешествието на Джули

Зоната
 

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот _belladonna_ » Пет Окт 17, 2014 12:55 pm

Reason написа:Спазвам основните й принципи, като има някои тънки моменти, които са много спорни за мен. Като това, че растителните протеини не се усвоявали. Първо не се сещам да го пише някъде из книгата това (това го намерих тук из форума) и второ, дори и да го пише за мен то просто не е вярно. Изказвам лично мнение, че вглъбяването в толкова сметки е излишно и натоварващо, което води до разочарования, тъй като повечето хора искат резултати сега и на момента. Тегленето на тия кантари е показателно.

Има го, има го в книгата. :) Бари си го казва.
А и мисля че е само предимство това. Така поемаме повече храна. :)
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот Reason » Пет Окт 17, 2014 1:10 pm

За мен това не е вярно. Не мога да го приема за вярно, защото има достатъчно много примери за вегани, които имат уникални тела. За да го обясня и за да си защитя мнението трябва да обясня съвсем накратко какъв е принципа на фитнеса. Тренираме, за да създадем микроразкъсвания в мускулните влакна, които по-късно попълваме чрез аминокиселините, които са блокчетата строителен материал за мускулите. Знаем всички (предполагам), че протеина се разпада именно до аминокиселини. Прицнип в спортното хранене е, че за трениращи мъже се предпоръчват 3 гр. на кг. телесно тегло протеин на ден. За един мъж със среден ръст 180 см., добре изчистен, с около 10% мазнини и с добра мускулатура това означава около 78-84 кг. Тоест дневната му протеинова дажба е около 240 гр. протеин. На тази база, се изчисляват и останалите макроелементи, които приема един спортист дневно спазвайки основните принципи на Зоната. Е, питам сега аз... ако растителните протеини не се усвояват, то тогава един веган откъде приема такова количество протеин на ден? Какви храни приема, че да постигне такива резултати? Вече пуснах в друга тема този линк:
https://www.youtube.com/watch?v=mvJHw64fxgQ

Има достатъчно други примери на вегани, постигнали подобни резултати. Няма как, ако не се смятат растителните протеини.
Reason
 

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот _belladonna_ » Пет Окт 17, 2014 1:14 pm

Имаше соева зона за вегетарианци обяснена в книгата, но тъй като не ме касае не я помня много. Соята си е протеин. Определено има вариант за вегетарианци, да.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот Reason » Пет Окт 17, 2014 1:22 pm

Соята не е ли растение от семейство бобови? Защо тогава да смятаме соята като протеинов източник, а боба примерно не? Чета книгата и си я тълкувам, като се опитвам да не я следвам като кон с капаци. Може и да го пише точно това наистина и поради факта, че не съм го приел за чиста монета да съм го изтрил от харда си (мозъка). :th:
Reason
 

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот julypv2 » Пет Окт 17, 2014 2:06 pm

Здравейте Reason, Белла и Маня,
благодаря за съветите. Няколко уточнения:
- не се тегля всеки ден, а веднъж седмично. Като освен тегло си записвам и мерките на ханша и талията. Тази седмица се претеглих два пъти, защото ми поискаха кг от болницата.
- спазвам абсолютно всички правила на Зоната - пия вода по 2.5 л, 30 минути преди и 1 час след хранене. Спазвам блоковете и мин. 4 часа между храненето, пия рибено масло и се движа.
- по отношение на храненето ми като вегетарианец - има много спорни теории за протеините, но вече има много статии, в които се посочва как да се съчетават протеините в различните плодове и зеленчуци, за да се превърнат в завършени. Самата аз разбирам и виждам, че Зоната, на пръв поглед не е за вегетарианци. Но някак вярвам, че мога да нормализирам дисбаланса в основните минерали и хормони в организма ми. Прави сте нужно ми е време, за да експериментирам, да се запозная вдълбочина с метода на Зоната. И ако аз успея и споделя опита си, мога да помогна на други вегетарианци. Вярно също е, че Зоната не е панацея. Принципно повечето вегетарианци нямат проблеми с теглото, но понякога нещо се случва в тялото ти и докато се усетиш, ето ти 15кг отгоре. Така че, ако се окаже че това не е моя метод, ще бъда честна към себе си и другите.
- по отношение на соята - тук, освен ако не е лично производство, не бих рискувала да си я купувам, особено след като имам някакъв дисбаланс вътре в тялото ми, не е нужно да си усложнявам проблема.
- за сухия протеин, наистина имам доста притеснения за него и все още не съм убедена, че е нужно да си го купувам. Все пак мога да си набавям протеин от белтъци, извара и риба.Ако вече съвсем ми омръзне този протеин, може би ще помисля за сух.
- според мен спортните ми занимания по водна аеробика са ми достатъчни. Фитнес не мога да спортувам и не ми е любимо занимание. Имам две операции на стомаха и червата и много от уредите не мога да ползвам. Не бих искала да рискувам точно в момента със силови упражнения. Във фитнес залата в момента мога да използвам пътеката, степера, колелото и да плащам за това е безмислено. Ходя много пеш. Карам си колелото из града.

Благодаря ви, приятели за подкрепата. За сега, се опитвам да получа вдъхновение от вашите лични дневници. Всеоще ги чета и се запознавам, кой как и какво е преминал.

Усмивки от мен.
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот julypv2 » Нед Окт 26, 2014 6:36 pm

Здравейте ЗоНоВци,

докато се учих, тук е имало сериозно движение като на магистрала "Хемус". Една седмица бях във Варна, колкото можех спазвах си зоновите блокове. За съжаление чичко Вирус, ме побутваше от тук и там, аз все не му се давах, но днес ме повали. Вече съм с температура и ужасно главоболие. Та, ще изоставя Зоната и ще отмарям.

Сега докато си лежа на леглото с този чичко Вирус, ще се забавлявам, докато чета дневниците ви и ще видим каква ще я подхващам след като се оттърва от чичкото :bored1:

Усмивки.
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот Tonkata » Вто Окт 28, 2014 5:14 pm

julypv2 написа:Здравейте ЗоНоВци,

докато се учих, тук е имало сериозно движение като на магистрала "Хемус". Една седмица бях във Варна, колкото можех спазвах си зоновите блокове. За съжаление чичко Вирус, ме побутваше от тук и там, аз все не му се давах, но днес ме повали. Вече съм с температура и ужасно главоболие. Та, ще изоставя Зоната и ще отмарям.

Сега докато си лежа на леглото с този чичко Вирус, ще се забавлявам, докато чета дневниците ви и ще видим каква ще я подхващам след като се оттърва от чичкото :bored1:

Усмивки.

Здравей, Джули ! :Hello:

Днес ми е ма-а-алко по- спокойно и имам време да ти кажа Добре дошла и да ти пожелая успех ! :bouquet:

Чичко Вирус още ли ти е на гости ? Ако не ще да си ходи доброволно да му помогнем, като извикаме на помощ тоз господин :msmile6:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот julypv2 » Сря Окт 29, 2014 1:18 pm

Здравей Тонката,
дам, за съжаление чичко Вирус се оказа Госпожа Ангина. Успях и смъкнах температурата, но кашлицата все още ме раздира и мъчи. Почти невъзможно да си говоря. Слава Богу, че тук можем да си пишем :-)

Ходих до този чичко :msmile6: , изписа ми шепа хапчета...е няма накъде, послушно ги пия :bored1:

Но си мисля, утре да се връщам в Зоната, имам да изпълнявам голям план...та стига лежане, време е за :kolelo: и да яхвам :flwitch: .

Благодаря за хубавите думи. Скоро ще пиша пак.
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот julypv2 » Вто Ное 04, 2014 8:55 am

Здравейте ЗоНовЦи и скъпо дневниче,
ами след повече от две седмици боледуване и ужасната кашлица, която продължава да ме тормози, реших да пиша. Докато боледувах, тайничко ви четях и се скатавах :) . Тези две седмици не бях много в Зоната, заобикалях, заобикалях, крака не ми останаха :lol: Миналият четвъртък си викам: "Е стига де, не е ли по-добре да мина на пряко и тъкмо ще мина през центъра на Зоната". Да, обаче явно съм минала през минирани територии и съм бувално за :prison2: Така няколко дни се изкушавах от курабийки и течен шоколад. :bored1:

Вчера, въпреки че в неделя бях приготвила две гоздби за седмицата: мусака с патладжан и леща, реално имах само една Зонова закуска. Цял ден тичах от едно на друго място и така и не успях да седна на някоя пейка и да си хапна приготвеното. Вечерта се прибрах с липсата на какъвто и да е апетит. Изядох само един банан и шепа семки и това беше.

Но тази сутрин (вторник), решена, че е нужно добро поведение, за да ме изкарат от :prison1: предсрочно. Та за днес менюто ми е:

Закуска в 8.00 с кисело мляко (хапнах само 1/2 чаша, защото се оказа доста гъстичко и цели 3.6%) със 56 г извара, 80 г грозде.

Обяд 13.00 с мусака от патладжан (направена по рецепна на някой от вас, но не помня кой я беше споделил)

Следобедна закуска в 17.00 Овесен мъфин (по зонова рецепта)

Вечеря в 19.00 Салата от 200 г зеле (1/2 БВ), 120 г чушки (1/2 БВ) и 56 г риба тон (консерва в собствен сос, 2БП) и настъргани 2 бр. орехи. За десерт 80 г грозде (1БВ)

Е, това е. Посипах си сол върху главата. Признавам се за виновна без бой и затова, сега ще държа добро поведение. А вие не ме хокайте много, само отвреме на време някоя друга забележка по повод менюто. :)
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот julypv2 » Вто Ное 04, 2014 1:17 pm

Днес, вторник 4.11, направих малка промяна за обяда. Не ми се хапваха 3 блока от мусаката с патладжан, затова си стоплих само 2 блока мусака и 1 чаша Активия с малини (хем станаха общо 3БПВМ, хем имах и нещо сладичко за десерт). Мисля, че не съм прегрешила с Активията? :hm:

Усмивки.
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот Karrita » Съб Ное 15, 2014 12:25 pm

"Активията" е пълен боклук - нито мляко като мляко, нито малини (плодове) като малини ( плодове).....
Вземи си Олимпус 0%, сложи си 82 гр мляко, 100 гр малини и 3 бадема ( може и 6 :) ) и си готова :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот gogo » Съб Ное 15, 2014 1:44 pm

Да, Активията е пълен боклук.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот danix89 » Нед Дек 11, 2016 7:24 pm

И аз смятам, че в повечето добавки слагат някъкви по-силни спортни стимуланти например стероиди. Един път бях пил Азотен бустер и целия се бях изринал от пъпки отидох на лекар и там ми казаха, че нивата на тестостерон са ми повишени и то с много голямо количество. Така, че много трябва да внимавате от какви сайтове поръчвате.
danix89
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Дек 11, 2016 7:18 pm
Мъж

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот julypv2 » Пон Май 15, 2017 9:48 pm

Здравейте Зоновци,
доста дълго време не бях ви писала. Причините са толкова много, но няма да ви занимавам с тях сега.
Имам хубава и лоша новина.
Хубавата е, че станах майка на близнаци, момчета. Големи симпатяги. Ето вече 7 месец. :)
Лошата е, че след като ми спря кърмата качих отново 20 кг и сега съм 77 кг и с все още неприбрало се коремче. При новите изчисления от 9, минавам на 10 блока дневно. :skyle5:

За близо година бях успяла да се преборя с желанието ми за сладко, но ето че тази моя мания се върна отново. Направо се виждам в чудо. Хапвам верно по зоната, но на око. Нали досега гледах да има кърма. Е, тази задача вече не е на дневен ред.

Сега ще имам нужда от цялата ви подкрепа и дано успеем да нормализираме теглото, да се справя отново с моята мания за сладко. :bored1:

Надявам се да успея с ваша помощ и подкрепа. Последните три седмици бяха пълен провал. И започнах да се чудя какво се случва? :bored1:

Пожелавм на всички много усмивки. И ще пиша при първа възможност. :)
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот julypv2 » Пет Май 26, 2017 7:49 am

Важно за мен:
Рожков: 15 г - 1БВ
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron