Дневникът на Пепе

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Katerinka » Пон Фев 01, 2016 10:02 pm

За мен зоната е един постоянен банкет :laugh1:
А ти не се стеснявай, а споделяй рецептички :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневника на Пепе

Зоната
 

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Пон Фев 01, 2016 10:24 pm

Ама наистина е банкет.
То пици, тутманици и мусаки .....
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Пет Фев 05, 2016 9:03 pm

Вече съм към края на трета седмица престой в зоната. Хранителните съотношения ги спазвам много стриктно, но не успявам да изпия всичката тази вода, а от днес включвам и рибеното масло. Прекарах се в аптеката, но следващия път ще си поръчам така като е описал gogo. Свалени килограми я има два я не. Сантиметри още не съм мерила. Първите две седмици се чувствах много бодра. Бръмчах насам натам. Абе все едно си бях пийнала от тубата с бензина. Но тази седмица е голяма мъка. Постоянно ми се спи и то така, че чак залитам. Иначе офиса пада от смях какъв голям човек, а пък какви малки кутийки с храна си носи. Аз пък някакси си се чувствам горда че хрупам салати, а те нагъват срещу мен шоколад и бисквитки. :smdance:
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Маня » Пет Фев 05, 2016 9:19 pm

Браво Пепе, смъкнатите килограми са в норма... Бари казва, че седмично могат да се смъкнат около 450-500 г мазнинки по здравословен начин. Този процес е и малко индивидуален, зависи какви са "запасите", генетиката, "капанчето за мазнините" дали се опитва да се поотпусне. Важно е да се ползва рибено масло, защото то веднага неутрализира неблагоприятния ефект от бързото освобождаване на токсичните мазнини от мастните клетки. Намери време да прочетеш публикуваните вече книжки и доста неща ще ти станат ясни и ще си още по-вдъхновена да хрупаш салатки, а не шоколадче. Макар че какаото е позволено, защото е богато на полифеноли. Въпросът е да не е обработено по "холаднската" технология. В БГ такова предлага Гайо. Могат да се ползват и какаови зърна за мазнина. Стига да обичаш вкуса на какаото (дали има някой, който не го обича :laugh1: )
За водата не се притеснявай. Ако пийваш билково чайче и консумираш сурови зеленчуци и плодове си набавяш необходимите количества вода без да се напъваш да изпиеш 3 литра. А и апетитът за вода идва постепенно. Особено ако не си имала навика да пиеш вода преди Зоната. (Имам дни в които изпивам и по 5 литра, а има дни с по 1,5, ако съм на "течна" храна).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Пет Фев 05, 2016 9:38 pm

Благодаря Маня за подкрепата. Ще живееш сто години, защото тъкмо в момента си записвам твоя рецепта за пица "Маргарита". Изглежда просто страхотно.
Изчела съм първите две книги на Бъри Сиърс и тази на Папазова и сега съм подхванала първата отново за по-бавен и обстоен прочит. Гайото го знам, под офиса ми има магазин за здравословно хранене, но от три седмици го заобикалям от далеч /шоколада имам в пред вид - голяма ми е слабост/. Правих си бонбони по рецепта от сайта с фурми и какао, оказаха се много сполучливи и заместиха нуждата ми от шоколад.
Притеснявам се, защото повечето участници в сайта споделят че през първия месец свалят някак си по-бързо.
В същото време съм обнадеждена, че съм намерила от доста време насам някаква правилна насока в храненето.
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Маня » Пет Фев 05, 2016 9:48 pm

В сайта в раздел ресурси са публикувани "Омега Rx", "Токсичната мазнина" и "Средиземноморската зона" - няма ги на пазара, само тук можеш да ги прочетеш. Така че намери време. А за отслабването - след всичко, което съм прочела и превела от Бари съм убедена, че бързото сваляне на килограми е много вредно. Затова кротко и спокойно. Има и плата - доста време не помръдваш на килограми, а обиколките полекичка се свиват (особено ако се отдели малко време за повечко раздвижване - ама де го това време? :laugh1: Ох, и това е въпрос на дългогодишни навици или липса на навици :laugh4: ). Важно е какво ще те мотивира. Едни се теглят всеки ден, други, като мен - вече на 2 месеца, че и отгоре. Стига ми тегленото на храната :laugh1: и носенето на кутийки.
Забрави книгата на д-р Папазова, тя е с доста грешки в рецептите.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Пет Фев 05, 2016 10:24 pm

Задължително ще прочета това, което ми препоръчваш. Видях че си превела Средиземноморската зона, поразгледах я, но ще я захвана по-сериозно като приключа със Зоната.
За Папазова имах такива съмнения, но реших, че аз нещо бъркам, освен това не ми харесаха и самите рецепти - само лук. Като разгледах рецептите тук ми хареса фантазията във всяка от тях. Вкусни са и се получават доста добре. Обожавам сутрин да закусвам с охладена запеканка от ябълка.
За бързото отслабване е така на сто процента. Гладувах 3 години подред в центъра на Емилова. Започнах гладуването на 104 кг и приключих с него на 130 кг. На нея ли да благодаря или на мене си не знам. Освен йо-йо ефекта и имунната система се срива тотално. Преди гладуването не бях ползвала и един ден болнични, а след него по 6 двустранни бронхита на годината.
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Маня » Пет Фев 05, 2016 10:33 pm

Не е лошо да се върнеш към "Зоната" след като прочетеш тези книжки. Самият Бари споменава, че това е добро решение, защото в тях нещата са обяснени някак по-простичко и достъпно, въпреки многото наука зад текста. А "Зоната" няма да ти избяга. Между другото и трите съм ги превела аз. През последнанта година покрай зонуването :laugh1: . Сега май е време да почна да спортувам :laugh1: Но съм подхванала следващата книга на Бари, та дали ще стигна до спорта :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Пет Фев 05, 2016 10:45 pm

В "Ресурси" видях "Средиземноморската зона", но не виждам другите две. Сега в момента чета едно интервю с Бари Сиърс за токсичните мазнини и тъкмо щях да те питам къде да ги търся.
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Katerinka » Пет Фев 05, 2016 11:09 pm

Браво и от мен за чудесните резултати !!!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Пет Фев 05, 2016 11:19 pm

Благодаря Кате! Аз пък тъкмо бера дерт, че не е бог знае какво постижение.
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Katerinka » Пет Фев 05, 2016 11:57 pm

Хич не се кахъри :laugh4: и аз в началото не свалях, хората пишеха сантиметри, пък моите не мърдаха, и изведнъж , хоп сваленко, и докато се усетя 18 см в талията, и не помня колко в ханша.
сега нещо бях в застой, но вчера кантара пак мръдна с кило надолу. Имам много за сваляне, но вече не бързам, с бързане не става, а и се чуствам супер, все по-добре се движа, днеска седнах крак върху крак без да се усетя, вярно че се бях облегнала назад , но за мен това е огромно постижение :smdance:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Маня » Съб Фев 06, 2016 12:36 am

Ако случайно не ги виждаш, направи един рефреш на букмарка на страницата на сайта. И аз бях изненадана, че са качени двете изведнъж. От страницата във фейса разбрах, че Пипи е намерила време. А не ги виждах. Тъй де, понякога грешката е в моя телевизор :laugh1:

Токсичната http://www.vzonata.com/books/Toxic%20Fat_%20BG.htm

Омега Rx http://www.vzonata.com/books/The%20Omeg ... one_BG.htm
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Съб Фев 06, 2016 5:59 pm

Маня, много благодаря за книгите. Веднага ги започвам. Вчера интервюто за токсичните мазнини много ме заинтригува и намерих разумно обяснение за доста неща които усещам покрай мен. :think2:
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Нед Фев 07, 2016 8:36 pm

Закуската за утре :

Изображение

Използвахме по идея на майка ми блата от зоновата пица, който разделихме на 6 части на лентички - 1 БВ всеки.
И от там изпаднахме в тежки сметки и изравнеия, но в крайна сметка добавихме по 28 грама свинско филе нарязано на лентички и по 19 грама кашкавал 2 БП. Цифрите са такива заради 1/6 яйце и кисело мляко във всеки блат.
За да ги докараме до два блока добавихме и 100 грама репички и 58,8 гр. ягоди. Айде 60 грама от нас да мине. Ядки не добавихме заради кашкавала, филето е доста сухо.
На фасон изглежда много добре и мислим, че е вкусно и прилично като за закуска.
Но за да не смятаме толкова много, въпреки че на мен смятането ми се отдава търсим вариант за мек и гъвкав блат, който да се навива на рулце, но да е изцяло въглехидратен за да се смята по лесно.

Който има нещо в предвид да помага :pray:
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Katerinka » Нед Фев 07, 2016 8:49 pm

Изглежда като гурме :yess: но не се сещам за блат :hm: освен, може бииии :hm: ако си направите малки палачинки, брашно и кисело мляко, и бакпулвет раьбира се, ще трябва да се налучка гъстотата на тестото, в керамичен тиган, намазан с масло гхи, експериментирайх като почвах зоната, но от тогава не съм пробвала, моите бяха със яйца и сирене. Другия вариант е да настържиш кашкавала и шунката в тестото, и някой белтък, ще станат солени катми :lol:
Може тестото фа се подслади, и после да се хапне с ягодки в тахан :lol:
Еееех, мързи ме, иначе бих пробвала :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта