Дневникът на ginette

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Маня » Пон Май 05, 2014 7:20 pm

Body Fat %:47
Body Fat Weight (lbs):75 -34 kg
Lean Body Mass (lbs):85 - 38.5 kg


Body Fat %:33
Body Fat Weight (lbs):43 - 19.5 kg
Lean Body Mass (lbs):87 - 39.5 kg

Ето ги. Сори за подвеждането, но при мен талия и обиколка при пъпа винаги са съвпадали. Моето бойлерче е над пъпа. :laugh1:

Намалила си мазнините с 14.5 кг
Увеличила си крехката телесна маса с 1 кг
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ginette

Зоната
 

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Пон Май 05, 2014 7:34 pm

Manya ,при мен талията ми е по- малка ,затова за себе си съм правила измерванията,за да проследявам ,къде на-бавно намалявам в см.Оказа се ,че и при корема е трудно ,а и не само там :laugh1: :laugh1: Извинявай ,че толкова те обезпокоих с моите сметки . :hug: :hug:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Маня » Пон Май 05, 2014 7:41 pm

Няма проблем. :) Успях само да задимя кухнята в опит да претопя домашното масло, което извадих от сметана и маскарпоне, да видя какво гхи ще се получи - но сега няма да има такова - че и буркана спуках :laugh1: :laugh1: :laugh1: и изтече - слава богу на мивката, иначе щеше да е голямо чистене :laugh1: :laugh1: :laugh1: Но аз съм си такава домакиня, често забравям нещо на котлона.

А днес направо се стреснах от себе си. Сигурно ме хваща Алцхаймер :laugh1: Снощи ми се обади козметичката ми да се уговорим да мина днес при нея, защото официално не е на работа. И сутринта отидох да пия кафе с приятелка, после тръгнах за цигари, минавам покрай салона, виждам че е отворен, и тъкмо да помахам ръка за "добро утро" и зацепвам, че аз май трябва да съм там. Сутринта изобщо нямах спомен, че трябва да се явя в 10 при жената. И часа не знаех колко е - оказа се 10:20. :laugh1: :laugh1: Не знам да се смея ли, да плача ли. Ама ще го ударя на смях :laugh1: :laugh1: :laugh1: Та и маслото така...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Tatyana » Пон Май 05, 2014 7:55 pm

Ако може още веднъж за неразбрали като мен кое точно се мери :). Аз по този калкулатор измерих корем, който си е доста повече см от талията. Не съм много добре с английския, но при жените си преведох, че се мери корем, а при мъжете Waist - талия. Или нещо греша?
А иначе ползвам и този калкулатор. Харесва ми, че има и възраст, защото си мисля, че на 20 и на 50 години не стоят по еднакъв начин нещата. Моля някой по-вещ по въпроса за калкулаторите да каже дали този последния е добър :th: .
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Маня » Пон Май 05, 2014 8:01 pm

Мари се обиколката в коремната област точно на нивото на пъпа. За някои като мен това е талията (от години, там ми е най-тясната част от туловището :lol: ). Другата мярка е бедрата (ханша) реално най-широката част - това в най-честите случаи е 4-5 пръста под пъпа. Но зависи от фигурата. Така че прекарваш сантиметъра по себе си и търсиш най-широкото място от пъпа надолу.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Tatyana » Пон Май 05, 2014 8:23 pm

Благодаря, Маня :hug:. Сега вече разбрах. По-лесно ми е с българския калкулатор. Трябва да видя дали има голяма разлика при изчисленията.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Вто Май 06, 2014 8:02 pm

Manya написа:Няма проблем. :) Успях само да задимя кухнята в опит да претопя домашното масло, ...... че и буркана спуках :laugh1: :laugh1: :laugh1: и изтече - слава богу на мивката...:laugh1: :laugh1: :laugh1: .....
А днес направо се стреснах от себе си. Сигурно ме хваща Алцхаймер :laugh1: Снощи ми се обади козметичката ми да се уговорим да мина днес при нея, защото официално не е на работа. И сутринта отидох да пия кафе с приятелка, после тръгнах за цигари, минавам покрай салона, виждам че е отворен, и тъкмо да помахам ръка за "добро утро" и зацепвам, че аз май трябва да съм там. Сутринта изобщо нямах спомен, че трябва да се явя в 10 при жената. И часа не знаех колко е - оказа се 10:20. :laugh1: :laugh1: Не знам да се смея ли, да плача ли. Ама ще го ударя на смях :laugh1: :laugh1: :laugh1: Та и маслото така...
Ай, какво съм ти причинила ,не ти стигат твоите разнообразни менюта ,които сътворяваш , :chef1: а и ние на главата ти с нашите сметки .Но ..и много ме развесели . :laugh3: :laugh3: :laugh3: Зоната ,явно много ни обсебва ,аз се усещам как, без повод си правя някакви изчисления , и после се чудя,че съм забравила нещо съществено ,.... луда работа . :laugh4: :laugh4: :laugh4:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Вто Май 06, 2014 8:17 pm

Tatyana написа:А иначе ползвам и този калкулатор. Харесва ми, че има и възраст, защото си мисля, че на 20 и на 50 години не стоят по еднакъв начин нещата. Моля някой по-вещ по въпроса за калкулаторите да каже дали този последния е добър :th: .
То много сайтове с калкулатори ,но аз съм решила за себе си да следвам режима на Д-р Сиърс и да използвам неговият калкулатор ....Аз много харесвам един френски сайт ,където се посочват и годините и като си нанеса мерките ,след изчисленията пише -Трябва да качите още 2 кг. :smdance: :smdance: :smdance: Но аз вярвам на Сиърс . :applaus:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Вто Май 13, 2014 11:18 am

Аз пак да питам за ГХИ . :think2: Намерих според мен качествено мандраджийско масло -12.50 лв.кг. ,но в момента има промоция на немско в една верига -2.79лв.- 0.250 гр . ,та не знам от кое да купя ,някой би ли ме посъветвал . :hug:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Маня » Вто Май 13, 2014 11:23 am

Погледни етикетите - допускам, че в немското все ще има някое от Е-тата. Мандраджийското се предполага, че не е толкова "пречистено" като останалите, а и винаги е с по-малка трайност. Аз винаги бих избрала мандраджийското.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Italiano » Вто Май 13, 2014 11:48 am

Няма какво да се чудиш - мандраджийското вземи!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Вто Май 13, 2014 11:57 am

Manya написа:Погледни етикетите - допускам, че в немското все ще има някое от Е-тата. Мандраджийското се предполага, че не е толкова "пречистено" като останалите, а и винаги е с по-малка трайност. Аз винаги бих избрала мандраджийското.
Маня ,благодаря ти за бързия отговор :hug: Погледнах немско масло ,което имам ,никъде не пише за Е-та.Това не означава ,че няма такива .Затова си права ..по-добре мандраджийско масло да използвам .За съжаление в много наши продукти не пише какво съдържат .Аз купувам насипна извара ,но така и не успях да разбера
,какво има в нея .. :think2: :think2: Питах ги не веднъж и отговора е един и същ -няма такива изисквания все още. :gunshot: :gunshot: Те това е ..
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Вто Май 13, 2014 12:00 pm

Italiano написа:Няма какво да се чудиш - мандраджийското вземи!
Ити ,вече не се чудя -купувам мандраджийско и действам :lol: :lol: :lol:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Вто Май 13, 2014 12:16 pm

Имам си чушчица :smdance: :smdance:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Italiano » Вто Май 13, 2014 12:17 pm

Честито!
Айде още много да направиш! :yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Вто Май 13, 2014 12:26 pm

Italiano написа:Честито!
Айде още много да направиш! :yess:
Мерси ! Ще,ще ,надявам се ,ама нещо съм скарана с писането.. :laugh:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта