Дневникът на ДиДи

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Чет Окт 09, 2014 4:54 pm

Аз съм на много чайове, много витамини (всякакви портокали, лимони и т.н.), витамин Ц от ампули и за гърлото и стрепсилс.

Иначе болки в гърлото, температурата ми почва да се вдига и тя, чувствам се като в менопауза (а съм на 26 :lol: ) - обливат ме само горещи и студени вълни, главоболие, болки в гърба ... ужас... а по принцип не боледувам никак често!
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Зоната
 

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пет Окт 10, 2014 4:37 am

Italiano написа:Мен ме хвана за 1 ден гърлото.
По съвет на хомеопат направих няколко гаргари с вода и сода бикарбонат.
1 ч.л. сода в 1 ч.ч. вода. Макар аз да го направих малко по-концентрирано.
Мина и забравих дори.


Реших да направя твоята гаргара, че се събудих в 5:30 сутринта със зверската болка при преглъщане, голям кошмар :(

И не знам дали не е от тоя стрепсилс, голяма простотия пише в листовката, уж се взима за болки в гърлото, а към страничните ефекти пише: "затруднения при преглъщане" ...
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот gogo » Пет Окт 10, 2014 4:49 am

Тия дни и аз имах проблеми с гърлото. Справих се за отрицателно време като дигнах дозата на рибеното масло и взимах и витамин Ц. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пет Окт 10, 2014 8:12 am

gogo написа:Тия дни и аз имах проблеми с гърлото. Справих се за отрицателно време като дигнах дозата на рибеното масло и взимах и витамин Ц. :)


Аз си пия по 5 хапчета от рибеното, но сега, това гърло ме побърква.... ставам пак и не мога да преглътна, имам си апетит, но много ме боли като преглъщам .... тъкмо сложих пак чая .... и ще продължа с тая гаргара и Вит Ц
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот roksi » Пет Окт 10, 2014 9:34 am

намажи си гърлото с клеева тинктура, (въпреки че боли )няколко пъти през деня и пии по 30к.може да са разпедени с малко вода поне 2 пъти дневно, за няколко дни го направи и всичко ще премине.Аз така се справям с клеева и соли.Поне до сега винаги успешно.
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Italiano » Пет Окт 10, 2014 11:45 am

Диди, продължаваш ли със содата?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пет Окт 10, 2014 12:53 pm

Italiano написа:Диди, продължаваш ли със содата?


Да! От 5 часа сутринта, после в 9, после към 11, и ей сега пак, знам, че трябва поне 5-6 пъти на ден ... дано отшуми. А това с клеевата тинктра не го бях чувала дори.
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Пет Окт 10, 2014 1:00 pm

Клеевата тинктура действа много добре. Във вторник с две гаргари ми мина гърлото. А иначе си я пия три пъти на ден по 30 капки в малко водичка.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пет Окт 10, 2014 1:14 pm

Manya написа:Клеевата тинктура действа много добре. Във вторник с две гаргари ми мина гърлото. А иначе си я пия три пъти на ден по 30 капки в малко водичка.


Майка ми ме кара с нишадър. Тя е болна и тя, заедно с баща ми и още един куп приятели ... Обичам го тоя сезон, но не и с тия грипове постоянно.... Моята имунна система е сравнително стабилна, за 8 месеца откакто почнах работа, 1 ден не съм си взела, защото съм болна, и преди това, по принцип съм доста издържлива, повечето подобни грипове ги подминавам без да ме докоснат, ама сега ... греда ... явно не съм безсмъртна :lol:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Пет Окт 10, 2014 1:54 pm

О, това с нишадъра е бая гадничко. Едно време детенце като боледуваше, го натисках да му мажа гърлото, а то пищеше горкото. И един ден си намазах моето и повече не повторих при детето (само скимтеше " не искам Мишадър, не искам Мишадър!). Но иначе помага при гнойна ангина - чисти налепи. За гърлобол е бая силно.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пет Окт 10, 2014 2:51 pm

Manya написа:О, това с нишадъра е бая гадничко. Едно време детенце като боледуваше, го натисках да му мажа гърлото, а то пищеше горкото. И един ден си намазах моето и повече не повторих при детето (само скимтеше " не искам Мишадър, не искам Мишадър!). Но иначе помага при гнойна ангина - чисти налепи. За гърлобол е бая силно.


Аз помня, че ме водиха да ми обират гърлото с някаква гадост при една баба (нашите не можеха и двамата, пък и не давах хаха) ... отвратителна работа ... Не знам как се маже гърло, не съм го правила никога, но са ми го правили и знам колко е отвратително без значение с какв те мажат.
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Съб Окт 11, 2014 8:43 am

Лоша работа. И днес се събудих в 5ч, заради болки в гърлото при преглъщане. Горе долу само то ме мъчи. Видях го, червено.... Продължавам с гаргарата със сода, както каза Италиано, но няма напредък. Пия витаним Ц ампули всяка сутрин, пия си рибеното масло, оставам си в зоната, опитвам се да ям повече плодове съдържащи витамини ... температура и главоболие вече нямам ...но това гърло ме мъчи много! 5ти ден вече :refuse:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Italiano » Съб Окт 11, 2014 11:43 pm

Manya написа:Клеевата тинктура действа много добре. Във вторник с две гаргари ми мина гърлото. А иначе си я пия три пъти на ден по 30 капки в малко водичка.

Хммм, значи пиеш по 90 капки тинктура на ден, но въпреки това те хвана гърлото ... :hm:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Нед Окт 12, 2014 12:22 pm

Italiano написа:
Manya написа:Клеевата тинктура действа много добре. Във вторник с две гаргари ми мина гърлото. А иначе си я пия три пъти на ден по 30 капки в малко водичка.

Хммм, значи пиеш по 90 капки тинктура на ден, но въпреки това те хвана гърлото ... :hm:


Не сме от желязо явно! :) Аз днес съм много по-добре! Ако някой го интересува, взех си Бисептол - пия по 2 пъти на ден (12 ч) по 2 таблетки. А и вчера взех 1+кг лимони, всичките в Булета с мед и малко вода, и пий! Днес гърлото ми е МНОГО по-добре, преглъщам си нормално! :smdance:

Еее, дойде малко хрема на негово място, ама пък предпочитам хрема пред гърло. Най-вече предпочитам да съм здрава, де :lol:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ginette » Нед Окт 12, 2014 12:43 pm

ДиДи ,опитай Стеримар, безобиден е и много помага ,на мен поне :yess:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Нед Окт 12, 2014 12:58 pm

ginette написа:ДиДи ,опитай Стеримар, безобиден е и много помага ,на мен поне :yess:


Това не го бях чувала. Благодаря за съвета! :yess:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта