Дневникът на Стеф

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Чет Авг 13, 2015 4:36 pm

:lol: Абе тя че е правилна - правилна е, ама.... ако се спазваше всеки ден щеше да е много добре ;)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Зоната
 

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Авг 31, 2015 9:15 am

Здравейте приятели - имам нужда от вашата помощ. Тази сутрин като стъпах на кантара бях 60,5 кг, а имах обещание към себе си и близките си, че видя ли 60 - спирам цигарите. Та този момент настъпи. Направо съм в паника и не знам дали ще се справя и дали няма пак да напълнея. Някъде бях чела за зонуващи спрели цигарите, но нямам време да ровя и търся, та затова ви моля ако някой се сети или знае кой е опитен и минал вече през това - да ме упъти.
Леле, не вярвах че ще стигна до 60 и затова обещах такива неща, ама..... :stupid: Трябва да се спазват обещанията :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот _belladonna_ » Пон Авг 31, 2015 9:23 am

Аз спрях цигарите и не съм напълняла до момента. Около 3 месеца минаха. Но и не отслабвам долу горе от тогава. Отдавам го на излизанията ми всеки уикенд, а не на цигарите. Поздравления за резултатите и давай смело-цигарите не ни трябват.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Авг 31, 2015 9:29 am

_belladonna_ написа:Аз спрях цигарите и не съм напълняла до момента. Около 3 месеца минаха. Но и не отслабвам долу горе от тогава. Отдавам го на излизанията ми всеки уикенд, а не на цигарите. Поздравления за резултатите и давай смело-цигарите не ни трябват.


Как се справи - увеличи ли си блоковете, учести ли храненията - разкажи ми моля :(
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Маня » Пон Авг 31, 2015 9:36 am

О, и аз искам съвет как да ги спра тия пущини - без да обещавам :lol: На цялото здравословно хормонално хранене тия 2 кутии на ден са си... :angryred: Хич не се тревожа, че ще кача някое кило, после пак ще ги смъкна, но отвратния навик не ме напуска :msmile12: Четенето на п репоръчаната книга за отказване при мен нямаше ефект, уви
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Авг 31, 2015 9:44 am

Маня написа:О, и аз искам съвет как да ги спра тия пущини - без да обещавам :lol: На цялото здравословно хормонално хранене тия 2 кутии на ден са си... :angryred: Хич не се тревожа, че ще кача някое кило, после пак ще ги смъкна, но отвратния навик не ме напуска :msmile12: Четенето на п репоръчаната книга за отказване при мен нямаше ефект, уви


Дано Маня някой ни даде правилен съвет - чувала съм че било като кола маска - рязко и изведнъж. Много ще ми е трудно - това си е пълна зависимост и гаден навик. Като се замисля - то цигарите са винаги с мен - дори и като готвя. А обещах защото........... абе и аз не знам защо обещах. :lol:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот _belladonna_ » Пон Авг 31, 2015 11:16 am

Първо мъжа ми, който е дългогодишен страстен пушач ги спря и това ме мотивира. Не съм увеличавала блоковете, не ми се е налагало. Подготви се психически и тогава. Маалко по често излизам от Зоната като че ли от тогава. Абе има промяна, да не те лъжа-събота и неделя все на сладко налитам. Но гледам да е за по 1 хранене. Общо взето слабостите ми в храненето се изостриха-сладко и тестяно. Но не се позволявам повече от това. А и пиенето :lol: Вечер по 2 чаши вино задължително с мноого вода.
Намери си мотивация - финанси, здраве.
Последна промяна _belladonna_ на Пон Авг 31, 2015 11:22 am, променена общо 1 път
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Авг 31, 2015 11:21 am

Благодаря за съвета. Наистина първо психхически да се подготвя за промяната - но трябва да стане
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Suzi » Пон Авг 31, 2015 12:01 pm

Аз пушех в продължение на 15 години :о Започнах много малка… Стигала съм до 3 кутии на ден. Опитвала съм да ги спра много пъти без успех, но продължавах да търся начин и информация - най-вече информация за вредата им.
През 2010 г. се преместихме с мъжа ми (тогава още не бяхме женени) в София и аз реших, че няма да пуша в жилището, а само на терасата. Така малко ги ограничих. Станах социален пушач - само с приятели, когато съм на кафенце или кръчма. Лошото е, че почти всичките ми приятели пушат и някой като каже „айде на кафе“, първата асоциация е цигара :refuse:

Мъжът ми обаче не пуши и никога не е пушил. Дори ми е споделял, че не си е представял някога да бъде с жена пушачка. Не ми е давал зор да ги спра, но виждах колко му е неприятно да се прибираме вечер миришещи на цигари. Милият, стоял е на маса на открито, с мен и приятелка, на студа навън, за да може ние да пушим :oh:
Реших, че ще ги спирам на Нова година (имах двама познати, които ги бяха спрели на Нова година), та първият опит беше на 01.01.2012 г. Издържах до средата на януари, когато една приятелка ми се обади с думите „айде на кафе“… :lol:

Въпреки всичко продължавах да търся информация за хора, които са ги спрели, за болести, за вредата на организма, за парите, които се пръскат за проклетите цигари и т.н. Хората ги спират по различни причини - някои заради финанси, други заради здраве. И така попаднах на една статия, която разясняваше как дори и да пушиш на терасата, никотинът полепва по дрехите, косата, кожата… и ако отида и прегърна приятеля си, той пак поема натрупаните отрови. Дали е така, не знам, но това беше разковничето за мен. Просто се ужасих от това, че тровя освен себе си и близките си хора :sad:

На 01.01.2013 г. приключих с цигарите. Първият месец беше най-трудно... но мина първото кафе с приятелка, която пуши, мина първата кръчма с компания, която пуши и аз видях, че мога да издържа. Сега дори ме дразни димът, миризмата на цигари.

Щастлива съм да не пуша, най-правилното решение в живота ми!

Килограми качих - 15, но не мога да твърдя, че е само заради цигарите, защото факторите бяха много. Знаех за Зоната, но не я спазвах. През ноември 2013 г. се преместихме в Германия и промените ми дойдоха повечко. А и тук в магазините новите неща ме изкушаваха, да пробвам това, да пробвам онова и всичко стана много бързо. В София спортувах степ аеробика и комбинирана гимнастика, ходех на народни танци, излизах с приятели, а тук изведнъж първите 6 месеца никакво движение, без приятели и с много храна. То пак добре, че не качих и повече :pray:
Така че, не е трудно да спреш цигарите, но трябва наистина да го искаш, да намериш твоята основателна причина и моят съвет - стриктна Зона, за да не стане храната заместител на цигарите, защото после много трудно се свалят килцата, ето аз още не мога да се преборя…

За мен се оказва по-трудно да отслабна, отколкото да спра да пуша. Така че, Стеф, като гледам какво си постигнала със Зоната, сигурна съм, че за човек с такава воля като теб няма да е проблем да направи и следващата крачка към по-добро здраве!

Успех! :yess:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Авг 31, 2015 12:25 pm

Благодаря!! Започвам да се нахъсвам вече :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот tanita68 » Вто Сеп 01, 2015 7:50 pm

Пипи спря цигарите, а също и Гази. Надявам се да не са пропушили отново! :) Успех!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Сря Сеп 02, 2015 5:14 pm

Вярно че така беше.... Дано да намеря време да прочета пак творенията и подвизите на Гази :lol: А на Пипи... не се сещам къде да чета..... :(
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Ное 09, 2015 4:03 pm

Здравейте! Не правете като мен! Хронология на събитията от уикенда:
Събота - имахме сбор на село - печено агнешко, кюфтета, ядки, торта.... Едва не умрях....
Неделя - дояждахме остатъци от съботния ден................ Защо не умрях в събота........ :stupid:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот mahona » Пон Ное 09, 2015 4:24 pm

Стеф толкова добри резултати и поведение в Зоната имаш и си лично мой пример за подражание,че 2 дни освинване не са "заразни" :lol: и са ти простими според мен :yess: :lol:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пон Ное 09, 2015 4:33 pm

Абе то не е до това, че съм излязла от Зоната - просто усещането че си преял, че ще гръмнеш всеки един момент... :lol: Не го пожелавам на никого ;)
А още днес се върнах в Зоната, така че ..... всичко вече е нормално... :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Suzi » Вто Ное 10, 2015 6:22 pm

Стеф, спря ли цигарите? Да не преяде, за да не показва кантарът 60 ;)
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта