Дневникът на igito

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на igito

Мнениеот igito » Вто Мар 04, 2014 2:13 pm

Ето, най-накрая останах сама със свободен компютър у дома. Всички са по разпределение - на детска градина и на работа. Аз съм от Варна, работя в МВР - за това нямам интернет на компютъра в кабинета си, че ще го "хакнете" и ще вземете да ми изработите работата :laugh4: . Имам супермъж и две страхотни еднаквички деца на 5 годинки, след раждането, на които се оставих на заден план за дълго. Преминах през няколко коремни операции и други простотии, включително безмислени диети и т.н. Така, от 20.01.2014г. съм в или около Зоната и имам добри резултати, които вече писах в друга тема. все още свиквам с мерките и теглилките и съм на път да си набавя от "онова" рибено масло и овесени ядки, от които сте толкова доволни. Сега мога да напиша, че съм на 11блока на ден и тази сутрин ядох 2блока от зоновата баничката, която е в сайта и към 200гр. прясно мляко с нес кафе. Ходих до центъра на селото и върнах в библиотеката книгата на д-р Сиърс. След това върших домакинска работа. Обядвах с едно кюфте от домашното месо, 200гр. прясно зеле, чаша сготвен зелен боб с доматен сос, като за 2блока по таблицата и 30 гр киви. Тъй като всички кюфтета бяха направени по грамаж за мен, останалите в семейството въобще не усетиха разлика. Въпреки, че месото е домашно, все пак е в червената графа, така, че не ползвах друга мазнина като го пека, както и за другите храни. не съм сигурна точно какво ще вечерям, но когато сготвя повече например зелен боб и домати, веднага си ги меря и си ги слагам в кутийки в хладилника. Ако готвя без месо, им добавям пуешка шунка, от която винаги имам, а пък иначе готвя с пилешко, което е предварително измерено. Моето семейство не яде зелен боб все още, но за това ще има повече за мен. Сега размразявам акула, но нея ще я приготвя за утре вечер, че като се върна от работа да е готова.
Седмица след започването на Зоната спрях еутирокса, тъй като се чувствах чудесно. Нямам поставена от лекар диагноза за проблем с щитовидната жлеза, но хормоните ми не бяха в границите. Не попаднах и на лекар...както и да е - сега се чувствам чудесно и нямам търпение да натрия носовете на някои мои познати, които твърдят, че това била поредната диета и после щяло да ми се върне тъпкано.
Последна промяна igito на Вто Мар 04, 2014 5:27 pm, променена общо 1 път
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Дневникът на igito

Зоната
 

Re: Дневникът на igito

Мнениеот igito » Вто Мар 04, 2014 5:24 pm

Доволна съм, тъй като тъкмо преди минути установих, че една филия тежаща 60гр. от моя домашен пълнозърнест хляб е точно 27, 0002 и нещо-си въглехидрата,което ще рече 3БВ и е удобно за смятане. На опаковката на брашното пише 65гр. въглехидрати на 100гр. брашно. Аз слагам 500гр. на една доза и хлябът ми тежи 720гр. Нали съм го сметнала правилно.
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Дневникът на igito

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 04, 2014 5:41 pm

igito написа:Доволна съм, тъй като тъкмо преди минути установих, че една филия тежаща 60гр. от моя домашен пълнозърнест хляб е точно 27, 0002 и нещо-си въглехидрата,което ще рече 3БВ и е удобно за смятане. На опаковката на брашното пише 65гр. въглехидрати на 100гр. брашно. Аз слагам 500гр. на една доза и хлябът ми тежи 720гр. Нали съм го сметнала правилно.

Първо, честото ти дневниче. Да си го използваш дълго и да го пълниш все с хубави новини и резултати за намалени килца. :bouquet:
И по моите изчисления 1ВБ=20г от твоя хляб.(от данните за брашното) Ти само брашно, мая и вода ли слагаш в твоя хляб? :think2: Питам, защото някои слагат мляко, мазнина и т.н.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на igito

Мнениеот igito » Вто Мар 04, 2014 7:14 pm

Слагам само брашно, вода и мая, а, и чаена лъжичка ленено масло или зехтин. Аз като смятах,умножих 500гр. брашно по 65гр. въглехидрат и се получи 5х65-325. Претеглих хляба след като се изпече и той тежеше 720гр. Разделих 720на 60и получих 12, т.е. от този хлебец, който не е голям но тежък излизат 12 филии по 60гр. всяка. Тъй като в целия хляб има 325гр.въглехидрат, разделих 325 на 12 и получих 27,0083. всъщност това е почти като просто тройно правило. Дано да съм права... :th: :hm: :hm
ако не съм права, поправете ме, че утре смята да закусвам с него, мога и да изчакам.... :yess: :yess:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Дневникът на igito

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 04, 2014 10:06 pm

igito написа:Слагам само брашно, вода и мая, а, и чаена лъжичка ленено масло или зехтин. Аз като смятах,умножих 500гр. брашно по 65гр. въглехидрат и се получи 5х65-325. Претеглих хляба след като се изпече и той тежеше 720гр. Разделих 720на 60и получих 12, т.е. от този хлебец, който не е голям но тежък излизат 12 филии по 60гр. всяка. Тъй като в целия хляб има 325гр.въглехидрат, разделих 325 на 12 и получих 27,0083. всъщност това е почти като просто тройно правило. Дано да съм права... :th: :hm: :hm
ако не съм права, поправете ме, че утре смята да закусвам с него, мога и да изчакам.... :yess: :yess:

Аз го смятам по друг начин, но и твоят е верен, а и резултатът е един и същ, така че хапвай смело! ;)
Аз го смятам така:
Брашното има 65г на 100, въглехидрати. Значи (100:65).9=1ВБ=13,85г
500:13,85=36ВБ значи в твоя хляб има 36ВБ
Готовия хляб е 720, делим на 36 и получаваме, колко е 1ВБ=20г,
ако филийката ти е 60г, значи е 3ВБ :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на igito

Мнениеот Tatyana » Вто Мар 04, 2014 10:57 pm

Въпреки предупреждението за :gunshot: в другата тема се престраших да ти отворя дневничето. Пък и аз съм тук под прикритие с чуждо име :laugh4:
И аз го сметнах хляба по другия начин, но докато привърша телефонните разговори гледам, че Хипо вече е отговорила.
Хич не ги слушай тези твои познати, които явно изобщо не са в час със зоната, щом си мислят, че е просто диета. Пък и ти със стаж вече втори месец си усетила разликата :)
Много минусчета в см и кг ти желая, а като постигнеш желаното да си зонуваш за здраве :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на igito

Мнениеот igito » Пет Мар 07, 2014 9:28 pm

Мило ми дневниче, :th: :hm: , днес се претеглих и видях, че продължавам да свалям, "бавно, но славно". Беше напрегнат ден, ходих на изпит и бях малко :wow: ,но всичко мина добре и съм доволна. Вълнувам се от проблем с физическото си състояние и някак не ми се пише за това и тук, та ще се опитам да изкарам уикенда в почивка и после ... ще видим :laugh4:
мятам се пак на печения пипер и на пуешкото месо, което си купих от един магазин с името "Л...л" :think2:
трябва да си поръчам и рибено масло, че свършва и ще взема да разуча как го поръчвате
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Дневникът на igito

Мнениеот gogo » Нед Мар 09, 2014 10:38 pm

igito написа:
трябва да си поръчам и рибено масло, че свършва и ще взема да разуча как го поръчвате

Иги, ако говориш за поръчка на рибено масло от iHerb, то в в моя дневник можеш да намериш указание за това.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на igito

Мнениеот yaneva » Пон Мар 10, 2014 11:20 am

Честито ти дневниче :bouquet: :wave: Пожелавам ти прекрасни резултати :yess:
yaneva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 4:58 pm

Re: Дневникът на igito

Мнениеот igito » Чет Мар 27, 2014 10:03 am

Благодаря на всички за подкрепата. Оказа се, че нямам време да пиша и в този дневник, както и в други, в които съм започвала. Може би нямам навик. Ще видим по-нататък.
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Дневникът на igito

Мнениеот Стеф » Чет Мар 27, 2014 10:05 am

Ха, тъкмо се зачудих къде изчезна....
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на igito

Мнениеот igito » Пет Апр 18, 2014 8:04 pm

Стеф написа:Ха, тъкмо се зачудих къде изчезна....

Хора, нямам никакво време, направо съм наизустила голяма част от таблицата с блоковете и само правя храна в кутии, занимавам се със семейството, ходя на работа и ...понеже преди си почивах на компютъра, а сега гледам, че ми е овяхнала реколтата във Фейса хе хе :laugh4: :laugh4: , и се чудя как съм си губела и малкото време за него, както и да е. Обръщам повече внимание на мъжа си и на децата и на скоро се видях с мои съотборнички от отбора по баскетбол, които не бях виждала от 22години. Такъв купон стана. Реших, че ще отделям повече време на хората в моя живот, че той си минава, а не на машините. Иска ми се да мога да видя и всички вас, които сте във виртуалния ми свят. По-честичко ни се случва да ходим по банкетчета и е много яко. Пожелавам весел празник на всички и съм сигурна,че ще изляза извън зоната с козунаците по Великден, но пък е само за малко и е много вкусно. :yess: :yess: , и са наши домашни :chef1:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Дневникът на igito

Мнениеот Tony » Пон Апр 21, 2014 9:52 am

Добре, че влязох, igito, да те поздравя за дневника, че да видя писанията ти за хляба. :yess: Честит дневник и само с хубави новини да го пълниш. :bouquet:
Сега отивам да смятам моите брашна, че аз правя хляб от смесени брашна и дори не слагам мая, ;) а квас, който също е от брашно и вода...та ще видя дали ще мога да хапвам по 15-20 хляб и аз. :laugh:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на igito

Мнениеот igito » Пон Апр 21, 2014 10:22 am

Tony написа:Добре, че влязох, igito, да те поздравя за дневника, че да видя писанията ти за хляба. :yess: Честит дневник и само с хубави новини да го пълниш. :bouquet:
Сега отивам да смятам моите брашна, че аз правя хляб от смесени брашна и дори не слагам мая, ;) а квас, който също е от брашно и вода...та ще видя дали ще мога да хапвам по 15-20 хляб и аз. :laugh:

давай смело, щом е изчислено
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Дневникът на igito

Мнениеот igito » Съб Май 24, 2014 8:58 pm

Леле, то минали два месеца, а аз не пиша нищо. То няма и какво толкова да напиша. Дерзая, горе-долу.Свалям обиколките бавно, но славно.
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Дневникът на igito

Мнениеот gogo » Нед Май 25, 2014 12:41 am

igito написа:Леле, то минали два месеца, а аз не пиша нищо. То няма и какво толкова да напиша. Дерзая, горе-долу.Свалям обиколките бавно, но славно.

Иги, само така. Нали това е целта. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта

cron