Зонуването на Тонkата

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Съб Юни 21, 2014 4:46 pm

Здравейте !
След близо три месечни опити да съм в Зоната ще се опитам да споделя своите успехи и терзания с вас. Моля и разчитам на подкрепа и помощ.

Но първо - Благодарности на всички вас за позитивизма и готовността на всеки да е полезен !
Благодаря най-вече на Пипи за куража да създаде и поддържа това място даващо надежда и здраве на всеки от нас!
Този сайт ми даде надежда, че българите все още можем да се обединяваме и да споделяме успехите си ! :yess:

И сега да ви се представя - Започнах да зонувам с две основни цели:
1.Комерсиална - да си върна самочувствието като намаля килограмите и
2. Здравословен проблем - наследствен артит
Стартирах зонуването си на16.03.14г. с тегло - 97 кг, талия - 107см , ханш - 130 см. Да не забравя да напиша - висока съм 174 см.
Четох, смятах и изчислих - необходими са ми 9 блока разпределени - 2, 2, 1, 3, 1 съответно закуска в 7.30 /щото ставам около 6.30ч/, обяд 12,30, първа закуска - 16-16,30 ч.,вечеря 19-19,30 и последно ядене към 10,30 - 11.00ч. В първите 5-6 седмици всичко беше ОК - свалях килограми и имах невероятна енергия :smdance: , но в последствие започна да ми се спи много и да ми е отпуснато. :think2: Пак се зарових в сайта и реших - увеличавам дневната дажба с 1 блок. Придадох го към обяда и продължих да тегля, комбинирам и приготвям зонови манджи и кексчета :chef1: за малките похапвания.Като че ли всичко се върна отново, но за кратко. Тука е мястото да си призная и малките прегрешения - незоново хранене по Великден, 3-4 командировки и 1-2 гостувания / май толкова бяха/,но въпреки това вървях напред. Нарочно не се теглих и мерих често и за да съм по-конкретна:
................16.03..........08.05..........21.06.
тегло ............97............91..............90
талия ..........107............92..............95
ханш........... 130..........117.............117
На 22.05. си получих рибеното масло Now Foods, Super EPA, Double Strength, 240 Softgels и започнах да пия по 6 на ден – 3 сутрин и 3 с късното хранене. И от тогава до сега намаляване на мерките "йок", а и килограмите се закучиха за мой ужас. Моля, помагайте - къде греша ?
Последна промяна Tonkata на Съб Ное 29, 2014 3:47 pm, променена общо 6 пъти
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Зонуването на Тонkата

Зоната
 

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот TanyaS » Съб Юни 21, 2014 6:32 pm

и при мен е ставало така...дълго време килограмите не помръдват , но след това продължават надолу. И мен са ме съветвали да не се впечатлявам от това. Аз на твое място не бих се притеснявала. Омега 3 не може да е причина за задържането на килограми и мерки. Напротив, моите наблюдения показват, че в доза 5 гр. дневно засилват обмяната и настроението, намаляват килограмите. Аз не бих си увеличила блоковете! По скоро бих променила видовете храна - БВМ !
Успеех!
Постиженията ти са чудни!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tatyana » Съб Юни 21, 2014 9:03 pm

Добре дошла, Тони :bouquet:
Хубаво е, че си се престрашила да пишеш, след толкова месеци зонуване :). С помощта на всички по-опитни зоНбита нещата пак ще тръгнат надолу, само имай търпението за това. Увеличаването в талията знаеш, че може да се дължи на месечен цикъл, фази на луната и др. причини за задържане на течности. В ханша резултатите ти са УАУ... :bigsm18: ...и аз искам така.
Самочувствието ще си го върнеш със сигурност и няма да е само заради загубените кг. Просто Зоната прави чудеса с хората, които са достатъчно търпеливи и упорити да я следват, а кг са само допълнителен бонус :yess:.
Сподели по-подробно менюто си и ако се налага - винаги ще има кой да го коригира. Освен това от всичко, което изчетох досега е твърде вероятно в момента да се горят мазнинки около органите, защото това е много по-важно за организма, отколкото това как изглеждаме ;)
Виждам, че си упорита, така че просто продължавай напред в същия дух и споделяй. Успех :bigsm21:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Нед Юни 22, 2014 12:29 am

Много сте мили TanyaS и Tatyana ! Благодаря ви много за насърчителите думи! Точно от тях имам нужда сега. :)
Че трябва да направя нещо е "очевадно", но не знам какво.
Това е едно примерно мое меню:
Закуска - 7.30 - 2 блока + 3бр. рибено масло
хляб Бонус ръжен - 1 ф
домат - 240гр
извара 50гр или св.филе 28гр
маслини 3бр. или 3 бадема/кашу
Като се появи проблема с тоалетната :th: закуската ми стана - попара от 1 ф сухар+ 28гр.нискомаслено сирене+200мл.топла вода + 2ч.чаши череши или я намалих на 1 1/4 блока

Обяд - 2 блока
хляб Бонус - 1ф
домат 240г или краставица 200г+120г домат
извара 50г + св.филе 28г или сирене 28г+пил.филе печено
маслини 6бр или 6 бадема/ кашу

Закуска - 1блок
зърнена закуска с овес

Вечеря - 3 блока
хляб Бонус - 1 ф - препечена
вино - 120мл
салата - зеле 200г + краставици 240гр
зехтин - 1 ч.л.
извара 100г + св.филе 28г или пил. филе 56г + извара 50г

Късна закуска - 1блок + 3 бр. рибено масло
Ако съм гладна - 1 ф хляб Бонус + 50г извара + 3 бадема
или
1/2 кис. мляко 2% подсладено със Стевия + 3 бадема

Водата която изпивам дневно е 3-4 л. Аз и преди пиех много вода.

В последно време изпитвам желание за нещо сладко. В Лидъл си намерих натурален шоколад 74% и да си призная :pray: последната седмица май всеки ден си похапвам по 2-3 квадратчета /всяко по 12,5г/. ОХ казах го ! Признат грях - половин грях !
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Italiano » Нед Юни 22, 2014 12:43 am

Уоу, Тони, имаш доста неща за изчистване.

1. В сутрешната ти закуска липсва 1 ПБ и 1 МБ.
2. Свинското филе (освен ако не е филе "Елена"), е 42 гр. Освен това не е препоръчителна честата му употреба.
3. Това с "нискомаленото сирене" не върши работа, щото пак е с доста мазнини. Трябва да е обезмаслено.
4. Цели 2 чаени чаши череши?! Това са много блокове въглехидрати. А протеините къде са, освен 1 блок сирене?
5. Пилешкото филе, освен ако не става въпрос за печено пилешко месо от гърди, е 42 гр. за 1 ПБ.
6. На едно място имаш печено пилешко филе, но не си писала грамаж, а и дали си го мерила преди или след печене.
7. Следобедната ти закуска е "зърнена закуска с овес" ... какво всъщност е това?!??
8. В късната закуска имаш блок кисело мляко с 2% масленост, но въпреки това хапваш и допълнително мазнини.
9. Е, това с шоколада вече ... ти си знаеш, че не трябва. И то в поредни дни.

Гледам, че доста често хапваш хляб, а плодове почти не ядеш. Ами, като ти се яде сладко, компенсирай го със сладкото от плодовете. И зеленчуците ти не са разнообразни. Имай предвид, че фибрите от плодовете и зеленчуците подпомагат ходенето до тоалетна (освен основния принос към по-бавното навлизане на въглехидратите в кръвта).

На пръв поглед някои от нещата са дребни. Например сиренето и други съфорумци си го хапват така необезмаслено. но като се натрупат всички тия 8 забележки + 1 гигантска (№9) и си стават доста пропуски.

Сега, ще кажеш "ама преди се хранех така и отслабвах". Да, но е много по-лесно да се отървеш от задържаните течности, отколкото да почнеш да гориш същинските мазнини.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Karrita » Нед Юни 22, 2014 7:26 am

Italiano написа:2. Свинското филе (освен ако не е филе "Елена"), е 42 гр.

Ити, имам чувство, че става въпрос за свинско месо, а не за колбас, което си е 28 гр. Но нека Тони да уточни.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Нед Юни 22, 2014 8:53 am

Абе, знаех си че греша ама не можех сама да преценя къде. Друго си е Професор да те "диагностира". Благодря ти, Italiano !!! :bouquet:
Сега на въпросите:
2. Свинското филе (освен ако не е филе "Елена"), е 42 гр. Освен това не е препоръчителна честата му употреба.
Филето е "тип" колбас от контра филе. Купувам го от Лидъл, но за съжаление няма таблица с хранителна стойност за да го изчисля по етикет. Единствното което пише е - 100г филе е направено от 119г контра филе. Засега само този продукт като ям нямам чувството, че съм захапала учебника по химия :ang: !

3. Това с "нискомаленото сирене" не върши работа, щото пак е с доста мазнини. Трябва да е обезмаслено
Сиренето което ползвам е масленост 25% - каквото и да значи това. От скоро започнах да го купувам, тъй като изварата малко ми опротивя - имам чувството че изядох продукцията на една мандра :laugh1: Ще съм благодарна на всеки, който ми пише как си обезмаслява сиренето или какви млечни продукти ползва.

4. Цели 2 чаени чаши череши?! Това са много блокове въглехидрати. А протеините къде са, освен 1 блок сирене?
Ето тук ме настъпа по болното място ! И аз се чудех дали това което правя е редно. В Таблицата с хранителните блокове пише - Череши - 8бр. - дигам поглед нагоре и титула на колоната е чаши и аз решавам - 1 БВ череши е 8 ч.чаши, за да не са твърде много вземам 1/4 блок /2 ч.ч./ и компенсирам с 7г сирене 1/4 БП и 1 бадем /сега виждам , че това не съм го написала :pray: /. Моля, пишете така ли е ?!

5. Пилешкото филе, освен ако не става въпрос за печено пилешко месо от гърди, е 42 гр. за 1 ПБ.
Пилешкото филе е от гърди и е го меря печено.

7. Следобедната ти закуска е "зърнена закуска с овес" ... какво всъщност е това?!??
Това което обикновено ям в 16ч. е Мъфен с овесени трици /по рецепта/ и не знам тая простотия как съм написала. Моля, за извинение ! :pray:
Останалото е ясно ! Ще се поправя !!!
Последна промяна Tonkata на Нед Юни 22, 2014 9:48 am, променена общо 1 път
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот GODzillata » Нед Юни 22, 2014 9:21 am

Привет и добре дошла, "тайно зонуващата"! ;) :bouquet:

Аз бих ти препоръчал на закуска 2 филийки, на обяд 1, а на вечеря - 0.

Весело и успешно зонуване! :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот tanita68 » Нед Юни 22, 2014 11:13 am

GODzillata написа:Привет и добре дошла, "тайно зонуващата"! ;) :bouquet:

Аз бих ти препоръчал на закуска 2 филийки, на обяд 1, а на вечеря - 0.

Весело и успешно зонуване! :yess:

А аз бих препоръчала изцяло спиране на филийките!
А иначе черешите са 8бр. или някой беше изчислил 64гр. за 1БВ.
Последна промяна tanita68 на Нед Юни 22, 2014 11:14 am, променена общо 1 път
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот HippoDel » Нед Юни 22, 2014 11:14 am

Toni написа:2. Свинското филе (освен ако не е филе "Елена"), е 42 гр. Освен това не е препоръчителна честата му употреба.
Филето е "тип" колбас от контра филе. Купувам го от Лидъл, но за съжаление няма таблица с хранителна стойност за да го изчисля по етикет. Единствното което пише е - 100г филе е направено от 119г контра филе. Засега само този продукт като ям нямам чувството, че съм захапала учебника по химия !

3. Това с "нискомаленото сирене" не върши работа, щото пак е с доста мазнини. Трябва да е обезмаслено
Сиренето което ползвам е масленост 25% - каквото и да значи това. От скоро започнах да го купувам, тъй като изварата малко ми опротивя - имам чувството че изядох продукцията на една мандра Ще съм благодарна на всеки, който ми пише как си обезмаслява сиренето или какви млечни продукти ползва.

4. Цели 2 чаени чаши череши?! Това са много блокове въглехидрати. А протеините къде са, освен 1 блок сирене?
Ето тук ме настъпа по болното място ! И аз се чудех дали това което правя е редно. В Таблицата с хранителните блокове пише - Череши - 8бр. - дигам поглед нагоре и титула на колоната е чаши и аз решавам - 1 БВ череши е 8 ч.чаши, за да не са твърде много вземам 1/4 блок /2 ч.ч./ и компенсирам с 7г сирене 1/4 БП и 1 бадем /сега виждам , че това не съм го написала /. Моля, пишете така ли е ?!

Привет и от мен!
В Лидл има една много вкусна пуешка шунка, може да я опиташ, тя е по-добър вариант от свинското.
Ниско маслено сирене, до колкото знам има "Маджаров", макар че и то е с доста мазнини(мисля, че бяха 10гр.), 35гр са 1ПБ+2МБ, т.е. ако го ядешне трябва да не добавяш мазнини, но не е желателно да го хапваш често, защото мазнините в сиренето не са от полезните.
8бр. череши са 8бр.череши, а не чаши. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Нед Юни 22, 2014 12:43 pm

:bouquet: GODzillata, Tanita68 i Hippo много ви благодаря ! :bouquet: За мен са много важни вашите коментари !

Ще се възползвам от предложението и ще опитам пуешката шунка. А за черешите терзанията ми бяха доста големи и все ме глождеше че нещо не е наред, но нали един от основните принципи на Зоната е да се спазват количествата и аз изпълнявам. Да ама Не ! :notagree:

За следобедната си закуска съм си приготвила солен кекс - оня вкусния с шунка и сирене ама аз сиренето го замених с 110 гр извара - нали имам да заличавам провинения !

За вечеря - планувам:
салата - краставици - 240гр +домати 120 гр + малко кр.лук и магданоз + 1ч.л. зехтин
вино - 115гр
кайсии
извара - 112гр.+ св.филе 28гр /да го свърша и си купувам пуешко/

Късната за куска ще е 1/2 кис. мляко
Последна промяна Tonkata на Съб Ное 29, 2014 3:49 pm, променена общо 1 път
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот GODzillata » Нед Юни 22, 2014 2:17 pm

Toni написа:
Късната за куска ще е 1/2 кис. мляко


+ блок мазнини да не забравиш! :idea:

Това за филийките, което ти казах, е по препоръка на ендокринолог-диетолог.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот HippoDel » Нед Юни 22, 2014 2:58 pm

Тони, свинското филе за вечерята, трябва да е 42г за блок, както ти беше писал Италиано. Само месото се смята по 28г, имам предвид сурово месо, което си готвиш.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот gogo » Нед Юни 22, 2014 4:48 pm

Тони, ако ти с яде шоколад можеш да пробваш натуралния на Lindt. Аз си купувам чат-пат от него. Взимам с най-големия процент какао. Май беше 99% какао. Изчислил съм, че 1 блокче от него е 1БМ. Слагам си 1 блокче в устата и чакам да се разтопи. Истинско блаженство. Да ти е сладко.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Tonkata » Нед Юни 22, 2014 9:47 pm

Върнах се от танци и веднага надникнах в дневничето си. Много е приятно да видиш, че някой живее с твоите проблеми и с готовност ти помага. :applaus:

"+ блок мазнини да не забравиш!"
Това за филийките, което ти казах, е по препоръка на ендокринолог-диетолог

GODzillata, Не съм написала, но кис.мляко е 2% / още нямам навици да изписвам всичко/ и ако правилно съм разбрала не е необходимо да добавям мазнини.Така лие ?
А в препоръката за филийките, като се замисля има логика и определено ще я имам предвид. :yess:

„.........свинското филе за вечерята, трябва да е 42г за блок”


Хипо, Италиано писа че филето трябва да е 42г, а не 28 ама кой да помни :think2: . Благодаря за напомнянето, вече няма да забравям. Обещавам !

„.........ако ти с яде шоколад можеш да пробваш натуралния на Lindt.”


Гого, яде ми се. Аз обожавам натурален шоколад – създава ми чувство за съвършенство. Но както е казал един велик човек /вече не помня кой/ – Изкуството иска жертви ! Аз ще го перефразирам – Зоната иска жертви! особено когато сам си си я наложил в името на нещо по-добро.
Използвам случая да те попитам – Преди физическо натоварване задължително ли трябва да се хапва по 1 блок ?
Последна промяна Tonkata на Чет Юли 24, 2014 7:58 am, променена общо 1 път
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тони

Мнениеот Italiano » Нед Юни 22, 2014 10:51 pm

Не е задължително, но е желателно 30 минути преди натоварването да хапнеш нещо леко.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта