Дневникът на Vikorini

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Vikorini

Мнениеот vikorini » Чет Яну 26, 2017 9:59 pm

Здравейте,

аз съм Vikorini, на 31г. и се боря с килограмите поне от 10-12години. Висока съм 168см и в момента тежа 75,5кг. за всички тези години варирах между 58 и 86кг (най-много). Пазила съм почти всички диети, които се намират из мрежата, пила съм всякакви отслабващи хапове. Постоянно качвам и свалям по 10-15кг и явно винаги по неправилния начин. Всеки си има причина да започне да зонува, за мен това е пореден (надявам се последен) опит да направя нещо за себе си. От много време не се чувствам добре и се надявам Зоната да ми помогне да се стегна (психически и физически). От всички тези диети, които пазих и хапчета, които изпих си докарах ужасни стомашни кризи, стотици стрии и кофи целулит. Напоследък се стресирам постоянно от всичко и всички. И в крайна сметка реших, че имам нужда да се погрижа за себе си. Нямам идея какво да очаквам и кога ще видя резултат и какъв ще бъде той, но този път не искам да се проваля!
Както и да е, вчера започнах и аз да зонувам, за мой късмет и мъжът ми започна с мен. Разликата е, че неговите блокове са 11, но ядем еднакви неща, просто за него са малко повече.
Менюто ми за двата дни беше с рецепти изцяло от форума. Разпределени както следва:

ДЕН 1:
Закуска: 2БПВМ
400гр кисело мляко - 2БП + 2БВ
6 лешника - 2БМ
Обяд - 3БПВМ
3 парчета от тутманика на СТЕФ - 3БПВМ
Следобедна закуска - 1БПВМ
1 парче от тутманика на СТЕФ - 1БПВМ
Вечеря - 2БПВМ
1 парче от тутманика на СТЕФ - 1БПВМ
200гр. кисело мляко 0,1% - 1БП + 1БВ
3 маслини - 1БМ
Късна вечеря - 1БПВМ
1 парче от тутманика на СТЕФ - 1БПВМ

ДЕН 2
Закуска - 2БПВМ
1 парче от тутманика на СТЕФ - 1БПМВ
3 лешника - 1БМ
200гр кисело мляко - 1БП + БВ
Обяд - 3БПВМ
2 парчета пица Маргарита - 2БПВМ
3 маслини - 1БМ
28гр филе - 1БП
100гр помело - 1БВ
Следобедна закуска - 1БПВМ
1 парче от тутманика на СТЕФ - 1БПВМ
Вечеря - 2БПВМ
1 забулено яйце - 1БП
110гр кисело мляко 0,1% - 1/2БП + 1/2БВ
28гр извара - 1/2БП
120гр домати - 1/2БВ
100гр помело - 1БВ
Късна вечеря - 1БПВМ
1 мъфин - 1БПВМ


Това ми е храната за двата дни. Не съм още много ориентирана с комбинациите, но все пак на втория ден установих, че е много по-добре за обяд да изям две парчета пица и да добавя още нещо от зелената таблица, за да допълня до три блока, от колкото трите парчета тутманик от предния ден. Като ги комбинирам и се наяждам повече.
Като цяло денят ми минава в смятане, готвене и ровене във форума, вероятно скоро ще ми стане рутина и няма да ми отнема толкова време.
Единствения недостатък за тези два дни е подутия ми корем и партито, което си правят чревцата ми - идея нямам на какво се дължи :)
Приемам предложения и препоръки всякакви!
"Българинът е като гълъба - едното око гледа напред,то съди,то прощава грешката; другото око шари наляво и надясно и гледа лесното и кьоравото,начинът за измъкване от всяка ситуация!"
Аватар
vikorini
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Яну 25, 2017 9:35 pm
Жена

Дневникът на Vikorini

Зоната
 

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот kitty-71 » Пет Яну 27, 2017 8:19 pm

Здравейте!
Добре дошли в Зоната!Смятам, че ще се решат всичките ви проблеми ако имате малко търпение. И аз съм сравнително от скоро в Зоната, но мога да ви споделя някои идеи.Направи ми впечатление, че всеки ден ядете почти едно и също, което е нормално за първолаците в Зоната. Какво правя аз.Харесала съм си за сутрешна закуска закуска една палачинка от овесени трици и обикновено хапвам нея.Рецептата е следната:
2БВ - овесени трици - 32гр.
1БП - 2белтъка
1БП - 56гр.извара
От това количество излизат 2 палачинки по1БВП.Трябва да се добавят 2БМ - например 6 бадема. Тъй като на мен ми идват много двете палачинки изяждам една +половин кофичка кис.мляко+3 бадема.Това са 2БВПМ.
За обяд приготвям нещо от сайта или месо + салата или варени зеленчуци, но така, че да имам поне за два дена, тъй като готвя за мен и за сина ми. За следобедна закуска също нещо от сайта - например тутманика на Стеф. :) Сладкиша с боровинки също е много сполучлив, в момента в Лидъл има замразени плодове.
За следобедна закуска също така си приготвям и смес от 2БП изцедено кис.мляко +2БВ ягоди+2БМ - 2ореха.Много е леко и приятно.
Надявам се да съм била полезна.Хубава вечер!
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот vikorini » Съб Яну 28, 2017 11:16 am

Здравей, Кити

Направих сладкиша с боровинки, сложих 4ч.л стевия и червени замразени боровинки от местния магазин (груба грешка - ужасни са, ще взема от лидл другия път). Проблема е че стана горчив, на какво може да се дължи това?
"Българинът е като гълъба - едното око гледа напред,то съди,то прощава грешката; другото око шари наляво и надясно и гледа лесното и кьоравото,начинът за измъкване от всяка ситуация!"
Аватар
vikorini
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Яну 25, 2017 9:35 pm
Жена

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот ТониЕлис » Съб Яну 28, 2017 11:32 am

:)
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот Vilii72 » Съб Яну 28, 2017 1:08 pm

извинявай в рецептата с палачинката и киселото мляко не трябва ли да са 6бадема за два блока мазнина
kitty-71 написа:Здравейте!
Добре дошли в Зоната!Смятам, че ще се решат всичките ви проблеми ако имате малко търпение. И аз съм сравнително от скоро в Зоната, но мога да ви споделя някои идеи.Направи ми впечатление, че всеки ден ядете почти едно и също, което е нормално за първолаците в Зоната. Какво правя аз.Харесала съм си за сутрешна закуска закуска една палачинка от овесени трици и обикновено хапвам нея.Рецептата е следната:
2БВ - овесени трици - 32гр.
1БП - 2белтъка
1БП - 56гр.извара
От това количество излизат 2 палачинки по1БВП.Трябва да се добавят 2БМ - например 6 бадема. Тъй като на мен ми идват много двете палачинки изяждам една +половин кофичка кис.мляко+3 бадема.Това са 2БВПМ.
За обяд приготвям нещо от сайта или месо + салата или варени зеленчуци, но така, че да имам поне за два дена, тъй като готвя за мен и за сина ми. За следобедна закуска също нещо от сайта - например тутманика на Стеф. :) Сладкиша с боровинки също е много сполучлив, в момента в Лидъл има замразени плодове.
За следобедна закуска също така си приготвям и смес от 2БП изцедено кис.мляко +2БВ ягоди+2БМ - 2ореха.Много е леко и приятно.
Надявам се да съм била полезна.Хубава вечер!
Vilii72
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 21, 2017 7:29 pm
Жена

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот vikorini » Съб Яну 28, 2017 3:32 pm

Vilii72 написа:извинявай в рецептата с палачинката и киселото мляко не трябва ли да са 6бадема за два блока мазнина
kitty-71 написа:Здравейте!
Добре дошли в Зоната!Смятам, че ще се решат всичките ви проблеми ако имате малко търпение. И аз съм сравнително от скоро в Зоната, но мога да ви споделя някои идеи.Направи ми впечатление, че всеки ден ядете почти едно и също, което е нормално за първолаците в Зоната. Какво правя аз.Харесала съм си за сутрешна закуска закуска една палачинка от овесени трици и обикновено хапвам нея.Рецептата е следната:
2БВ - овесени трици - 32гр.
1БП - 2белтъка
1БП - 56гр.извара
От това количество излизат 2 палачинки по1БВП.Трябва да се добавят 2БМ - например 6 бадема. Тъй като на мен ми идват много двете палачинки изяждам една +половин кофичка кис.мляко+3 бадема.Това са 2БВПМ.
За обяд приготвям нещо от сайта или месо + салата или варени зеленчуци, но така, че да имам поне за два дена, тъй като готвя за мен и за сина ми. За следобедна закуска също нещо от сайта - например тутманика на Стеф. :) Сладкиша с боровинки също е много сполучлив, в момента в Лидъл има замразени плодове.
За следобедна закуска също така си приготвям и смес от 2БП изцедено кис.мляко +2БВ ягоди+2БМ - 2ореха.Много е леко и приятно.
Надявам се да съм била полезна.Хубава вечер!


Вили, тя точно това е написала - 6лешника са 2БМ, тя ги взима на два пъти по 3бр лешника, което е 1БМ
"Българинът е като гълъба - едното око гледа напред,то съди,то прощава грешката; другото око шари наляво и надясно и гледа лесното и кьоравото,начинът за измъкване от всяка ситуация!"
Аватар
vikorini
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Яну 25, 2017 9:35 pm
Жена

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот vikorini » Съб Яну 28, 2017 4:13 pm

Продължавам отчета

ДЕН 3:
Закуска: 2БПВМ
1 мъфин - 1БПВМ
200гр кис. мляко - 1БП + 1БВ
3 лешника - 1БМ
Обяд - 3БПВМ
1 яйце - 1БП
56гр извара - 1БП
220гр кис. мляко - 1БП + 1БВ
200гр домати + 140гр помело = 2БВ
9 маслини - 3БМ
Следобедна закуска - 1БПВМ
1 мъфин - 1БПВМ
Вечеря - 2БПВМ
1/3 ч.л. песто - 1БМ
3 маслини - 1БМ
80гр домати - 1/3 БВ
160гр краставици - 1/3 БВ
133гр репички - 1/3 БВ
2белтъка - 1БП
42гр шунка - 1БП
100гр помело - 1БВ
Късна вечеря - 1БПВМ
1/2 мъфин - 1/2 БПВМ
1/2 сладкиш с боровинки - 1/2 БПВМ (по нагоре съм написала какъв ми е проблема със сладкиша)


ДЕН 4:
Закуска: 2БПВМ
2 парчета от сладкиша с боровинки - 2БПВМ (все пак трябва да го изям, няма да го хвърлям я :doNotKnow: )
Обяд - 3БПВМ
1 купа супа от спанак + 31,5гр сирене = 1БПВМ
6 маслини - 2БМ
2 белтъка - 1БП
42гр шунка - 1БП
120гр краставици + 360гр домати +6 репички = 2БВ
Следобедна закуска - 1БПВМ
1 парче сладкиш с боровинки - 1БПВМ
Вечеря - 2БПВМ
1 купа супа от спанак + 31,5 гр сирене = 1БПВМ
1 парче сладкиш с боровинки - 1БПВМ
Късна вечеря - 1БПВМ
1/2 мъфин - 1/2 БПВМ
1/2 сладкиш с боровинки - 1/2 БПВМ

Рецепта за спаначената супа:

600гр спанак - 1/2БВ
1/2 лук - 1/2БВ
120гр моркови - 1 1/2БВ
14гр/16гр ориз - 1БВ (50гр сварен трябва да се получи, не ми е ясно как ще се измери точно)
2ч.л ГХИ - 6БМ
125 гр кис мляко - 1/2БВ + 1/2БП
1яйце - 1БП
Около 30гр брашно - 2БВ (аз използвах от нахут)
чесън, сол, черен пипер, 1 с.л домашна пикантина без сол
Запържвате лука и морковите, добавяте спанака и заливате с около 2л вода. Оставяте да поври 20тина минути на среден огън, след което добавяте ориза. Варите до готовност и добавяте топлата застройка от киселото мляко, яйцето и брашното. Тъй като по сметки се получават 6БМ + 6БВ +1 1/2БП за баланс трябва да добавите 4 1/2БП. Аз ги добавих във вид на сирене - 4 1/2БП = 189гр сирене. Разделяте супата на 6 (по около 370-380гр в купа става) и добавяте по 31,5гр сирене на всяка порция и получавате 1БПВМ!!!
https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/12631287_10208736522429137_2841219072205363_n.jpg?oh=fb114423952caf66f12456bfdddf3e85&oe=590DE54B
"Българинът е като гълъба - едното око гледа напред,то съди,то прощава грешката; другото око шари наляво и надясно и гледа лесното и кьоравото,начинът за измъкване от всяка ситуация!"
Аватар
vikorini
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Яну 25, 2017 9:35 pm
Жена

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот vikorini » Сря Фев 08, 2017 10:43 am

Здравейте,

Днес е ден 15 от моето приключение в зоната. Не можах да разбера как се качват снимки тук, за да си кача менюто за тези дни. Както и да е - каква е равносметката. Гладът ми захар почти изчезна, това е супер постожението на живота ми, почти толкова супер, колкото като спрях цигарите. Пак ми се дояжда сладко, но не мисля постоянно за това, както беше първата седмица.
Проблеми - продължава моята драма с подутия корем и проблема с едното място .... може би ще отмине, за сега решението ми е чай Сена преди лягане. Ще ми е интересно да разбера дали някой е имал проблем със зъбите в началото.
Друг плюс е, че спрях да получавам стомашни кризи. До скоро работата беше на умирачка и така и не разбраха от какво ги получавам. Изпила съм куп антибиотици и от една година сутрин и вечер пиех пробиотик, което ми струва 30лв всеки месец само за него .... Сега и него не взимам, спрях го на 6-7ми ден първоначално да видя как ще е без него, но се чувствам добре, за това за сега го спирам.
Днес най-накрая реших да се кача на кантара, като цяло се чувствам по-лека и О Боже! кантара показа 69,9кг как се получи това !?!? Супер мистерия :doNotKnow: ! И къде отидоха тези килограми - това не мога да разбера!? Да падна под 70кг ми беше някакава психологическа бариера, мисля че вече ще ми е много по-леко!
Започнах да вървя пеша, освен народните танци два пъти в седмицата, още минимум три дни правя джогинг по 10-12км. Това е предимството да не работиш зимата - свободното ти време е нон стоп :)

Ами това е от мен за сега! Дерзайте!

P.S. Ще кача и цялото си меню до днес, като открия как става работата със снимките.
"Българинът е като гълъба - едното око гледа напред,то съди,то прощава грешката; другото око шари наляво и надясно и гледа лесното и кьоравото,начинът за измъкване от всяка ситуация!"
Аватар
vikorini
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Яну 25, 2017 9:35 pm
Жена

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот Innil » Чет Фев 09, 2017 8:40 pm

Поздравления Vikorini!
Ето, че се получава и при теб :)
За да нямаш проблем с корема, може да включиш по едно-две кивита в менюто.
Аз хапвам с удоволствие киви.
Относно пробиотика - всяка вечер преди сън пия чаша кефир, който е естествен пробиотик и ми действа чудесно. Кефира си го приготвям сама.
Желая ти воля и постоянство, резултатите ще са налице всеки път, когато се стараеш :)
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот eldass » Вто Фев 14, 2017 10:43 pm

Поздравеления и от мен. На правилното място си. Малко опит още ти трябва и ще си пълниш чинията само с поглед. :) Първоначално се придържай към зелената част на таблицата.
Много добре си решила да повишиш двигателната си активност. Ако прочетеш моя дневник ще видиш, че при някои състояние /инсулинова резистентност/ освен Зона трябва и движение и резултатите не закъсняват. Успех!
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот Gazilot » Пон Мар 20, 2017 1:46 pm

Съгражданке, от доста време не сте писали. Какво се случва, продължаваме ли?
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот vikorini » Чет Май 04, 2017 12:46 pm

Понеже отдавна не съм писала, да се похваля :) вчера се качвам на кантара 66,2 малееее цял месец не падах под 67, сега пак тръгна работата :) продължавам с пълна пара. Днес ми дойде и рибеното масло, което бяха спряли на митницата за цяла седмица ....
Имах няколко прегрешения, ама с тия празници няма как да стане работата :) Най-якото от цялата работа даже не е, че отслабвам, а че се чувствам все по-добре :) Дерзайте мили хора!!!

P.S Кой си ти съгражданино? Да се запознаем :)
"Българинът е като гълъба - едното око гледа напред,то съди,то прощава грешката; другото око шари наляво и надясно и гледа лесното и кьоравото,начинът за измъкване от всяка ситуация!"
Аватар
vikorini
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Яну 25, 2017 9:35 pm
Жена

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот Gazilot » Съб Май 06, 2017 3:39 pm

Когато пяха Емо и Спас в Карамела, един, който дойде на Вашата маса и говори с Траян и Маевата.Сещаш ли се?
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот vikorini » Вто Май 09, 2017 11:33 pm

Gazilot написа:Когато пяха Емо и Спас в Карамела, един, който дойде на Вашата маса и говори с Траян и Маевата.Сещаш ли се?


Жоро нали :smdance: на Милена (главното ни ГУРУ), яко зонбита в този Несебър :chef1:
"Българинът е като гълъба - едното око гледа напред,то съди,то прощава грешката; другото око шари наляво и надясно и гледа лесното и кьоравото,начинът за измъкване от всяка ситуация!"
Аватар
vikorini
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Яну 25, 2017 9:35 pm
Жена

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот coollife » Вто Сеп 12, 2017 9:19 am

Поздравления! Продължавай напред и никога не се отказвай!
coollife
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 9:15 am

Re: Дневникът на Vikorini

Мнениеот TheWitch » Пон Сеп 18, 2017 12:56 am

Браво.
https://how.bg/ - отговори на твоите въпроси :)
TheWitch
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2017 12:50 am
Жена



Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта

cron