Извън-Зонов клюкарник - Част 1

За различните неща от живота, които ни вълнуват, и са ни интересни, но нямат пряка връзка с темата за Зоната. Теми от всякакъв характер, за всичко и за всеки.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Tatyana » Съб Юни 28, 2014 3:17 am

Късно прибиране от петъчен купон :dance: (зонов естествено, макар и на око) и няма как да си легна, ако не хвърля едно око на сайта - направо се признавам вече за пристрастена, но пък това ми харесва ;).
Сега вече сериозно (въпреки часа). Ити, за някои неща просто няма разумно обяснение или поне такова, което да ни хареса. Както Маня много точно е отбелязала по-горе – срещу природните стихии не можем да ритаме. За всичко друго също съм съгласна с нея – за голямо съжаление е абсолютно права. И това не е само у нас. Друг е въпроса, че голяма част от тези катаклизми са причинени от човешката дейност. Трябва да сме много глупави, ако не разбираме все още, че всяко действие има равно по сила противодействие. С други думи - няма как да си развяваме байрака както решим и да си мислим, че това ще остане без последствия някога. Това е един от законите на Нютон, макар и казан с по-обикновени думи. Природата (Бог, Енергията или както ще да се казва) е изключително мъдра.
Има и други закони, които все още не са открити, но това не пречи те да си действат. Земята никога не е била плоска и винаги си е имало гравитация – все тая, дали това е открито и доказано или не. А хора дори са били измъчвани и са умирали, защото са дръзнали да се изправят срещу статуквото в онзи момент… :gunshot:
Но явно продължаваме да сме глупави и да не виждаме по-далече от носа си. Какво очакваш от общество, което все още гледа какво имаш (материално), какъв ти е поста, а не вижда какъв си всъщност?
Свидетели сме на зачестили в последно време природни стихии (дори аномалии, защото се появяват там, където преди не е имало такива), но както оптимистите казват „Има още накъде” – не, че това звучи много оптимистично в случая :( .
Още преди 15-20 години един мъдър човек разказваше за много от нещата, които вече се случват сега и естествено тогава не му вярвахме (или пък не ни се е искало да вярваме)… Така, че както той каза, живеем в много интересно време – време на интензивни промени. Никой от нас не е случайно точно тук и точно сега… всеки има своята роля.
Както и да е – стана много философска темата и затова ще спирам засега. Не знам дали има почва да се развие плодотворна дискусия, затова само нахвърлям.
Във връзка с горното – не е случайно, че Пипи е създала този сайт (хиляди благодарности за това :applaus:, макар, че знам, че го знае, ама винаги е хубаво да благодарим за всички хубави неща в живота ни), не са случайни хората тук (макар и голяма част от тях само да преминават), не е случайно, че аурата на този сайт излъчва любов и взаимопомощ :romance-adore: и тук има невероятна концентрация на добри хора, с големи сърца :skyle12: . Скоро ще се регистрира 700-ния член и това ще продължава лавинообразно… е, и това не е случайно :bigsm1: .
Стига за днес, че нещо много се разфилософствах. Хубави почивни дни на всички и приятно ЗоНбиране :hooo:
Последна промяна Tatyana на Съб Юни 28, 2014 11:56 am, променена общо 1 път
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Извън-Зонов клюкарник

Зоната
 

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот baci » Съб Юни 28, 2014 9:55 am

:rose4:
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Tatyana » Нед Юни 29, 2014 1:46 am

Няколко пъти правих опити да пиша, ама явно интернет не харесва писанията ми и ги трие, ама аз съм "тъпа, но упорита" и продължавам за 5-ти път да си прокарам това, което исках да напиша :bigsm1:
Благодаря ти Бачи за розата - дори и един човек да е прочел поста ми с разбиране - ще съм удовлетворена :). Има смисъл от всичко, което правим - дори 1 човек да е прочел горното и да го е осмислил, аз ще съм много щастлива. И се радвам, че темата се развижи - дори само с четене...около 30 души са го прочели за денонощие.
Знам, че много хора си мислят същото - все тая, че не пишат в сайта. Исках да им покажа, че има и други "луди" и за радост се множим все повече.
Радвам се и за друго - 4 души са се регистрирали в сайта само за денонощие - наистина вярвам, че това ще продължава лавинообразно... :bigsm4:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Karrita » Нед Юни 29, 2014 9:53 am

Честит имен ден на всички, които празнуват днес! :bigsm40: :hooo:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот baci » Нед Юни 29, 2014 10:16 am

:bigsm40: 115!
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Karrita » Нед Юни 29, 2014 10:19 am

baci написа::bigsm40: 115!

2x115 :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот petia » Вто Юли 01, 2014 9:47 am

Привет на всички, имам нужда от помощ.Кажете ми на какъв кантар се мерите? Предложете ми хубав, но надежден,евтин и точен кантар, съответно и марка. От 15 дни търся и на нищо не мога да се спра. Меря се на механичен 20 годишен, които тотално вече е издал багажа.Имам електронен купуван за двадесет и няколко лева от Кауфланд, но ме мери с близо 5 кг повече и го потроших от яд. Сега търся, но нищо не ми лови окото. Предлагат и такива които измерват не само кг , но и мазнини,мускулна маса,кости . Добри ли са, някой да има такъв?Дали да не си взема втора употреба електронен от сайт...Не искам китайски в никакъв случай! Предлаганите в Техномаркет,Технополис и Зора кантари никъде не пише чие производство са. Как да се ориентирам какви са? Предложете ми нещо което ще издържи 100кг..Благодаря предваритено!
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот HippoDel » Вто Юли 01, 2014 1:04 pm

И аз преди време бях задала подобен въпрос. :)
Tatyana написа:До магазина за диетични храни тук (до Халите) има магазин за дребна домакинска техника. От там си взех домакинската везна на цена 25 лв. Вероятно има и кантари. Ще проверя тези дни като мина от там.
Tatyana написа:Както и предполагах, в магазин за който писах по-горе, има и електронни кантари - пак немски. Гаранцията е 2 години. Тези, които измерват и мазнините в тялото са по 39 лв., а обикновените кантари са по 22 лв. Всичките са от прозрачно стъкло.
На път ми беше и един магазин за техника на бул. Хр. Ботев - "Модерен дом", близо до спирката на ул. Пиротска (под магазина за килими). Там китайските кантари са по 22 лв. Имаше един, който е на немска фирма, но е правен или в Полша или в Китай - продавачката не беше много сигурна :think2:. Неговата цена е 29 лв. И те са стъклени, но са цветни, та ще е проблем дали ще ти се вържат с интериора ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот petia » Вто Юли 01, 2014 2:21 pm

Благодаря Hippo,но не съм от София. Интересува ме и каква марка ползвате. Много евтин ми се струва този за мазнините,втора употреба вървят 50 лв .А за този какво мислите като марка дали е китайски http://www.amazon.it/JOYCARE-JC-430-Bil ... B008731NQC
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот gogo » Вто Юли 01, 2014 3:55 pm

Петя,
Сигурно е пак китайски. Обаче има китайски и китайски. Аз си имам електронен кантар, който мери само килограми. Това с мазнини и други подобни ми се струва търговски трик. Ако имаш възможност като купуваш кантара да можеш да го пробваш, например с нещо на което му знаеш точното тегло. Ако покаже точно или почти точно не виждам причина да не го вземеш. Успех с избора. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот HippoDel » Сря Юли 02, 2014 10:23 pm

Петя, като марка бих ти препоръчала Beurer, немска марка, аз имам такъв от 3 години и го ползвам всеки ден, много съм доволна.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот petia » Чет Юли 03, 2014 6:13 am

Hippo написа:Петя, като марка бих ти препоръчала Beurer, немска марка, аз имам такъв от 3 години и го ползвам всеки ден, много съм доволна.

Благодаря ти, но вече поръчах,немски Медион не е скъп мери кг, мазнини,вода.а колко ще е мал не знам.Днес идва, че на моя и на комшийката се измъчих, и двата мерят с два кг отгоре.Ако и тоя ме мери повече ще търся друг. Казаха ми , че всички кантари мерят с от 1 до 2 кг повече на 100 кг тегло. Да , и аз вече съм 100 , а не 105 кг и започнах втори месец в Зоната.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот marianapanova » Пет Юли 04, 2014 3:03 pm

Знаете и,че в София д-р Симеонов е отворил зонов ресторант?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Пет Юли 04, 2014 4:26 pm

Знаем, знаем.
Виж в дневника на Татяна.
:lol:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот marianapanova » Пет Юли 04, 2014 6:17 pm

Ще трябва да посетим тизи зонов ресторант. Много ще ми е интересно какво предлага!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Извън-Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Пет Юли 04, 2014 10:15 pm

Както писах - прочети в дневника на Татяна.
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към За всичко извън Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта