Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Сря Ное 06, 2013 1:23 pm

Italiano написа:Да, говоря за тези пресованите ядки.

Ити, аз говорих за Боби, ама ти гузен негонен бяга :laugh1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Ное 06, 2013 1:33 pm

Той питаше за моето накисване в кисело мляко.

Боби, около 15 минути им трябват, щото са пресовани и става бързо.
А пък сварените или на пара ще са готови, та предполагам, че пак толкова време ще им трябва, за да се "консолидират" с млякото. :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Сря Ное 06, 2013 2:24 pm

Italiano написа:"консолидират" с млякото. :laugh:

Бисер подир бисер, майно льо... :bigsm5:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Rodena » Сря Ное 06, 2013 6:07 pm

Преди да питам да дам кратичко отчетче. Днес е третия ми ден. Звучи странно за хора, които скоро ще могат да кажат " О, днес направих 3 години", но...
Първич ден ми беше доста странно. До обяд не чувствах никакъв глад. Появи се чак някъде в късния следобед. След, което отново на вечеря и дори след нея. Скръцнах със зъби в борба със стомаха си и вчера и днес нещата са доста по-различни. Предполагам е нормално първите дни да има наличие да къркорене и промеждутаци на гладна стачка от към червата? Което да подчертая намалява постепенно.
Другото е, че ужасно ми се пие вода и изпивам за тези 2-3 дни повече от нужната ми според калкулатора. Събира ми се почти 3 литра вода. Това проблем ли е? Ходя доста до тоалетна. Пия и след приблизително 30тина минути до 50 вече съм посетила малката стаичка. Нямам идея предходната вода ли изхвърлям или най-скорошно изпитата. Май няма значение. И след това жаждата се връща с нова сила. :laugh4: Тъй, че се надявам да мога да си пия по завидни количества докато това не се попромени, ако това изобщо ще се случи.
Аватар
Rodena
 
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Ное 02, 2013 10:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Ное 06, 2013 6:26 pm

Родена,
Това с водата е добър знак. Пий колкото ти душа сака.
Трябва ти около една седмица, докато организма ти адаптира към новото хранене, за сега ми се струва, че нещата при теб вървят добре, както го описваш. Ти изтегли ли след. закуска, малко по-късно? За да нямаш толкова много часове до вечерята и да не огладняваш.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Rodena » Сря Ное 06, 2013 6:40 pm

Аха, сега премислям дали да не променя малко точно следобедната закуска, а не да залгам на обезмаслено кисело мляко. Май с извара и плод/зеленчук може да ми е още по-добре. Ще пробвам и ще видя. Подсъзнателно нямам търпение да минават дните. Съзнателно обаче гледам часовника и следя да не ям по-рано или по-късно. Скоро ще взема да и навивам аларми.
Аватар
Rodena
 
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Ное 02, 2013 10:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот bobi » Сря Ное 06, 2013 11:09 pm

Е добре, че ми го казвате навреме. Учим ся :lol:!
Вече се сдобих с един пакет немски био овес :wow: . Накиснах го във вряла вода, както се препоръчва и утре ще го пльосна в киселото мляко, ако така ти звучи по добре Каррита, за да забъркам рецептата на Ити.
Родена, браво на теб. Изглежда, че всичко ти се получава много добре.
Знам, че го пише някаде, но ще ми спестите половин час търсене, ако ми кажете колко грама обелена ябълка има в 1БВ. Благодаря!
bobi
 
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 29, 2013 6:52 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Ное 07, 2013 12:17 am

bobi написа:Е добре, че ми го казвате навреме. Учим ся :lol:!
Вече се сдобих с един пакет немски био овес :wow: . Накиснах го във вряла вода, както се препоръчва и утре ще го пльосна в киселото мляко, ако така ти звучи по добре Каррита, за да забъркам рецептата на Ити.
Родена, браво на теб. Изглежда, че всичко ти се получава много добре.
Знам, че го пише някаде, но ще ми спестите половин час търсене, ако ми кажете колко грама обелена ябълка има в 1БВ. Благодаря!


1ВБ=100г ябълка, има го в таблицата.
А овесът, ще трябва да си го свариш утре сутрин, след като се е киснал цяла нощ. Щот иначе ша зобаш...закуската до обяд.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот daliq777 » Чет Ное 07, 2013 12:17 pm

Здравейте, за първи път пиша във форума и отскоро съм в Зоната. До сега съм спазвала голяма част от все известните диети, воля не ми е липсвала и ефект е имало, но голямата ми страст към готвенето и похапването са ми попречвали да задържа резултата.Прочетох доста информация за Зоната и съм на мнение, че именно тя ще бъде разковничето което ще промени мирогледа ми относно начина на приготвяне и съчетавне на продуктите. Надявам се да ме примете тук и с общи усилия да постигна добри резултати.Имам за сваляне около 10-12 кг и с правилен и рационален режим на хранене+активно спортуване, нещата ще изглеждат много по добре от сега. :hug:
Аватар
daliq777
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 12:13 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Ное 07, 2013 12:36 pm

Добре дошла Далия, правилно си се ориентирала а и щом сама си узряла за Зоната ще имаш безспорни успехи.
:text-welcomeconfetti:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Ное 07, 2013 12:39 pm

bobi написа:Е добре, че ми го казвате навреме. Учим ся :lol:!
Вече се сдобих с един пакет немски био овес :wow: . Накиснах го във вряла вода, както се препоръчва и утре ще го пльосна в киселото мляко, ако така ти звучи по добре Каррита, за да забъркам рецептата на Ити.

Така съм по-доволна Боби :), с тая забележка на Hippo за варенето :laugh3:
Да ти е сладко!
Btw, ето сайт за поръчка на овес, който желае, има български, немски, кой каквото му душа иска.
http://www.zelenbio.com/product/3094/bio-oves.html
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Ное 07, 2013 12:49 pm

Karrita написа:Добре дошла Далия, правилно си се ориентирала а и щом сама си узряла за Зоната ще имаш безспорни успехи.
:text-welcomeconfetti:


Съгласна съм с Кари!
:text-welcomewave:
Далия, добре дошла и от мен! :bigsm21:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот bobi » Чет Ное 07, 2013 10:03 pm

Далия, добре дошла и от мен! Питай повече, защото и аз си мислех, че миналата седмица съм бил в Зоната като хрупах овесени ядки на закуска, да ама не! :о
Хипо и Кари, мерси за коментарите! Между другото прочетох препоръката на Хипо след като бях изобал овеса без варене :lol: , ам не беше лошо. Дори смятам да го повторя, стига да не е противопоказно за зонуването. Моля, споделете мнения!
Имам още един въпрос. Много ми харесва една салата, казва се МИСТА и я продават в Пикадили, Кауфланд, Фантастико и пр. Състои се от: айсберг, радичио и фризе, един пакет е 250гр. Колко грама или чаени чаши според вас е 1БВ? Ако трябва да го приравня на МАРУЛЯ (айсбергова салата), по принцип не мога да разбера как 2 глави са равни на 2 чаени чаши за 1БВ! Според мен 2 глави са много повече макар, че не съм рязал, защото винаги си купувам готови.
bobi
 
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 29, 2013 6:52 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот bobi » Чет Ное 07, 2013 10:55 pm

Ха, много малко ми се вижда, че ОВЕСЕНИ ЯДКИ (непреработени) (сурови) 1БВ = 14гр. Дали не е печатна грешка :think: ?!
bobi
 
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 29, 2013 6:52 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пет Ное 08, 2013 8:54 am

Боби изобщо не са малко 14грл тази сутрин закусих с 28гр накиснат от снощи овес с 2 ореха и 2Б извара,мога да ти кажа,че по сита не съм била ;)
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Ное 08, 2013 11:13 am

marianapanova написа:Боби изобщо не са малко 14грл тази сутрин закусих с 28гр накиснат от снощи овес с 2 ореха и 2Б извара,мога да ти кажа,че по сита не съм била ;)

Какво съвпадение Марианче, аз закусих абсолютно същото :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron