Спорт и упражнения в Зоната

Форум за всички спортуващи – ползите от спорта и как да постигнем по-добри резултати

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Яну 21, 2014 1:16 pm

И аз така веднъж ходих на зумба и дотам.
Скучно ми се видя.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Зоната
 

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Crunk » Вто Яну 21, 2014 5:00 pm

Да да аз снимките съм ги виждал доста са надъхващи ... Беше споменал нещо, че иска да изчисти още подкожни мазнини за тях се интересувам и за мускулната маса дали се е покачила :) .
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот vanja » Вто Яну 21, 2014 11:35 pm

Моето спортуване засега е народни танци - 2 пъти седмично по 1 час - голямо скачане пада. Преди ходех и на плуване, но нещо съм го позарязала, няма да е зле отново да тръгна на басейн. Много обичам да вървя пеш, при всяка възможност гледам да вървя, защото на работа по цял ден съм седнала...
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Съб Яну 25, 2014 12:19 pm

Момчета ударих я през просото и декември тотално се освиних :laugh4: Качих доста на мазнини и не мога да преценя на мускул как съм се придвижил... но след нова година съм железен... 24-ти ден съм в зоната без прекъсване (1ви януари го отписах :lol: ) и съм качил 2 блока на ден в менюто... засега свалям добре, но дали съм качил мускул ще разбера по натам. Поздрави!
Райнов, чудя се тая панелка как не е паднала от тия скокове!

Баце и аз се чудя кога ше падна на долния етаж... панела нз колко издържа ама мукета си се търка здраво :wow:
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот eldass » Съб Яну 25, 2014 4:37 pm

Записвам се и тук. Спортувам 5-6 пъти седмично, но не ми личи... :laugh1: :laugh1: :laugh1: Дано сега като съм в Зоната уж, да има промяна. :lol:
Започнах да пия Диаспорал 300, защото зимата ми се схващат краката. Дано не нарушавам много въглехидратите от захарозата в него.
Измерих % телесни мазинини по книгата 24,3 , а по калкулатора в официалния сайт 25% - над 14 кг. мазнини.
Какви са вашите наблюдения по отношение на телесните мазини, сравнявате ли на определен пероид, с какво темпо намаляват?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот yaneva » Пон Яну 27, 2014 11:07 pm

Здравейте приятели,
имам нужда от съвет относно фактора физическа активност и дневната нужда блокове.
Ходя на фитнес 3 пъти седмично около 2часа тренировка, като редувам
- долна част (клек,мъртва тяга, напъни и още 4-5 упражнения) + кадио 30-40 мин
- горна част (7-8 упражнения) + кардио 30-40 мин

Въпросите ми: Това като умерени тренировки ли трябва да го смятам ( х 0.7) Излизат ми 11 блока. Тези 11 блока -само за дните в които тренирам? Трябва ли в останалите дни да приемам по- малко блока.
Имаше период в които не тренирах и приемах по 9 блока,Сега тези 11 блока ми се виждат много и ме е страх да не стане застой в колограмите.

Ох,май много се шашкам,но за първи път виждам светлинка в тунела и не искам да я губя. Много искам да сваля тия килограми.
yaneva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 4:58 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Пон Яну 27, 2014 11:33 pm

Изобщо не се притеснявай за застой в килограмите, от значение е че спазваш пропорциите и си в зоната. Ако сметнем че на месец сваляш по 4кг (В книгата пише че 4-5кг на месец е напълно нормално) излиза че на ден се губят окло 130г мазнини, а 2та блока които приемаш "в повече" са 14г протеин и 18г въглехидрат (3те грама мазнини даже няма да ги спомена), така че изобщо няма да те забавят. Според мен си сметнала активността си правилно, хапвай си 11блока независимо дали е тренировъчен или почивен ден и се радвай на резултатите. Успех!
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот yaneva » Вто Яну 28, 2014 12:52 pm

Благодаря Райнов ;)
yaneva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 4:58 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот pfoenix » Пон Фев 17, 2014 8:23 am

Искам да попитам, след колко време след закуска може да се ходи на фитнес.?
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Фев 17, 2014 9:06 am

pfoenix написа:Искам да попитам, след колко време след закуска може да се ходи на фитнес.?

Поне 30 мин.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот pfoenix » Пон Фев 17, 2014 11:04 am

Значи не е проблем, ако днеска съм отишъл на фитнес след 1 час и нещо след закуската.?

Вечер преди вечеря пак ли 30 мин. да отида на пътеката?
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пон Фев 17, 2014 11:22 am

pfoenix написа:Значи не е проблем, ако днеска съм отишъл на фитнес след 1 час и нещо след закуската.?

Вечер преди вечеря пак ли 30 мин. да отида на пътеката?


Стреми се поне 30 минути, а ако са 1.30 мин още по-добре според мен, защото вече храната се е разградила добре и ще си използваш пълноценно запасите от енергия.

Колко блока преди и колко блока след тренировка хапваш?
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот pfoenix » Пон Фев 17, 2014 11:42 am

3 блока преди

3 блока след
pfoenix
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Фев 09, 2014 7:59 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Crunk » Пон Фев 17, 2014 12:12 pm

Аз по-принцип ако имам хранене от 4 блока хапвам 2 блока и след около 30 мин - 1 час тренирам и веднага след тренировка 2 блока. След това продължавам по схема.
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Хриси » Пон Фев 17, 2014 3:27 pm

А пък аз да се оплача, че си взех да въртя обръч, нооо се оказа, че нямам и помен от детските години как се върти :bored1: Дали обръча не става, защото като бях малка беше дървен, а сега е един лек пластмасов, крив и буквално се свлича от мен :stupid:
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Вто Фев 18, 2014 8:33 am

Хриси написа:А пък аз да се оплача, че си взех да въртя обръч, нооо се оказа, че нямам и помен от детските години как се върти :bored1: Дали обръча не става, защото като бях малка беше дървен, а сега е един лек пластмасов, крив и буквално се свлича от мен :stupid:

хахаххаха, Хрис, голям си сладур :love: :love: много ведра идея- да се върнем в детските години с това въртене на обръчи :yess: :yess: аз си спомням, че моят беше тежък, ама не дървен- 100% пластмаса, но не знам какви има на пазара. Идва ми веднага да прибягам да си купя един и да ти споделя какво мисля, ама сега съм се запалила за ролери и някой да сподели дали какви да си купя :think2:
П.С. Да се похваля със страхотната ми придобивка от фоумролер http://shop.bb-team.org/bb-team-foamroller, с който си масажирам мускулите след тренировка- действа ме главозамайващо добре след една много тежка тренировка :laugh3:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Спорт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта