Спорт и упражнения в Зоната

Форум за всички спортуващи – ползите от спорта и как да постигнем по-добри резултати

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Пон Окт 14, 2013 12:51 pm

Райнов прекалено съм невежа във тренировките,с което не се гордея разбира се. Затова искрени благодаря за помоща. Днес наистина наблегнаха на нападите и блоковете. Утре нов ден ще тренирам коремите,ръчище и гърбище. Имам едно питане колко трябва да трае всяка една тренировка+кардио(то може ли да е скачане на въже и изкачване на стълби) Благодарско за програмата ще я следвам неотлъчно


Скачането на въже на мен ми е любимото кардио, препоръчвам ти го. Стълби не съм изкачвал, но предполагам че потят доста :lol: За това колко да е дълга тренировката няма еднозначен отговор... зависи от доста неща:
Колко упражнения правиш
По колко серии от всяко
Колко ти е почивката между сериите
Кардиото когато го правиш за загрявка 3-5мин ти стигат. Когато ти е ден само за кардио, да е минимум 20мин.
Днес щом си наблегнала на напъдите, утре ще е интересно да споделиш как се чувстваш (ако можеш да станеш и да отидеш до компютъра :laugh1: )
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Зоната
 

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Окт 14, 2013 6:36 pm

Райнов не думай още днес едва се движа колежката ми се смее. А за паузи и колко е дълга трен.ми незнам но ми е достатачна да лазя после. Утре ще си засеча и ще докладвам. П.С пиша през телефона мързеливата
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Окт 15, 2013 8:46 am

Добро утро днес се чувствам прекрасно,направих тази тренировка за горна част на тялото в продължение на 30 мин :laugh: доста пот се изля хаххаха,но за сметка на това се чувствам заредена.Не е много натоварваща,но за мен начинаещия е добре.Усмихнат ден :bouquet:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Окт 15, 2013 9:03 pm

marianapanova написа:Добро утро днес се чувствам прекрасно,направих тази тренировка за горна част на тялото в продължение на 30 мин :laugh: доста пот се изля хаххаха,но за сметка на това се чувствам заредена.Не е много натоварваща,но за мен начинаещия е добре.Усмихнат ден :bouquet:

Ей, Марианка,
Ти направо ни сложи в малкия си джоб. Браво на теб! Голямо насърчение си, да знаеш. :hug:
Ти намаш ли си дневник? Търсих, ама не можах да намеря.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот marianapanova » Сря Окт 16, 2013 7:43 am

Хипо нямам дневник,но се замислям да сътворя :) радвам се,че мога да ви мотивирам :hug: Но днес ми беше ден за кардио,с което не се справих издържах 3мин :( :wow: надявам се следващия път да са 5мин.Малко след мъчителното за мен кардио закусих 200гр ябълка 112гр извара и 6 маслинки
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Окт 16, 2013 6:38 pm

marianapanova написа:Хипо нямам дневник,но се замислям да сътворя :) радвам се,че мога да ви мотивирам :hug: Но днес ми беше ден за кардио,с което не се справих издържах 3мин :( :wow: надявам се следващия път да са 5мин.Малко след мъчителното за мен кардио закусих 200гр ябълка 112гр извара и 6 маслинки

Марианче,
Би било хубаво да си направиш дневник. Ти имаш дълъг опит и прекрасни резултати в Зоната и ще е чудесно да ги споделиш на едно място. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот marianapanova » Сря Окт 16, 2013 7:07 pm

Да знам Хипо,но нямам много свободно време. Надявам се скоро да го направя :bouquet:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пет Окт 18, 2013 2:37 pm

Марианка
за да намалиш напрежението в мускулите след като приключиш с тренировката ги разтягай, надявам се, че Райнов знае подходящ линк да покаже за какво говоря.
Така почти няма да имаш мускулна треска.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пет Окт 18, 2013 3:35 pm

Нимфи благодаря за информацията :hug:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пет Окт 18, 2013 6:27 pm

Направих едно търсене в youtube, това са различни видове разтягане на мускулите и всичките са за начинаещи
http://www.youtube.com/results?search_query=stretching+exercises+for+beginners&oq=stretching&gs_l=youtube.1.2.0l10.114.1123.0.5302.6.2.0.0.0.0.143.211.1j1.2.0...0.0...1ac.1.11.youtube.GXdocbN35F4
Не съм ги гледала, но имай в предвид че на теб ти трябва само по едно упражнение за съответния мускул който ти е бил натоварен. Тук целта е да заемеш определена посиция при която усещаш натоварения мускул като напомпан, задържаш в положение колкото можеш (ще почнеш да усещаш как мускула се отпуска) като се върнеш в нормална позиция, усещането е много облекчаващо. Ако след тренировка чувстваш мръвката като топка, след разтягане се чувства като рибица(на форма) :laugh1:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пет Окт 18, 2013 7:21 pm

Нимфи злато си :love:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот milve » Пон Ное 11, 2013 11:15 pm

Да изтръскаме праха от хубавата тема.
Бях на среша на танцовия състав от ученическите ми години? Естествено в битова кръчма.Танци, хора , ръченици с часове. И можех още....Не се изморих и не получих инфаркт на дансинга.Това миналата година нямаше да се случи.Просто щях да си стоя и да гледам от масата да си поръчам 5 манджи и да се самосъжалявам, че за поредна година не мога да играя. Прибрах се в 3 сутринта и си пуснах "Ганкиното" - комшиите сигурно полудяха ама.....
Със спорт и зоната = имах чудна вечер.
Сложих "малките" калпазани (на по 35-40 години в джоба на сакото си) :bigsm15:
Аватар
milve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 10:33 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Ное 11, 2013 11:30 pm

milve написа:Да изтръскаме праха от хубавата тема.
Бях на среша на танцовия състав от ученическите ми години? Естествено в битова кръчма.Танци, хора , ръченици с часове. И можех още....Не се изморих и не получих инфаркт на дансинга.Това миналата година нямаше да се случи.Просто щях да си стоя и да гледам от масата да си поръчам 5 манджи и да се самосъжалявам, че за поредна година не мога да играя. Прибрах се в 3 сутринта и си пуснах "Ганкиното" - комшиите сигурно полудяха ама.....
Със спорт и зоната = имах чудна вечер.
Сложих "малките" калпазани (на по 35-40 години в джоба на сакото си) :bigsm15:


Милве, Милве,
ЗоНбирала си се яко! Гледам държи те и не те пуска, браво на теб! :bigsm18:
Давай все така! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Ное 12, 2013 1:42 pm

Браво Милве, тропни едно хорце и за нас :lol:
Пък и навреме си почнала с тренировките, да си във върхова форма за празниците :dance: :party:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот milve » Пон Ное 18, 2013 11:34 pm

Ами викам да си кажем ей тука кой кога и къде тренира, защото никой не минава често в тая тема....
Както пише Карито , идват празници - трябва да сме във форма. Няма само Райнов да се надува с онзи "теракот"...
Ами ако лятото на 2014 решим дето се казва, че: " светът е кръчма - да седнем на една маса" нали ще трябва да изиграем "дайчовото" ,"джунгурица", "чичовото" , "двата пъти" и куп други хора и ръченици ?
Аватар
milve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 10:33 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Ное 19, 2013 11:26 am

Моите тренировки се изразяват в следното:
5 дена в седмицата сутрин преди работа упражнения по 15-20 мин. - йогийски упражнения, упражнения с гири за ръце и талия, клекове, упражнения с уред за грациалис и бричове, упражнение за дупе и коремни преси. Имам си схема и си я следвам.
2 дена ( почивните) йога - 30-40 мин. и понякога каране на велоергометър.
И когато мога вървене пеша.
Това ми е спорта. ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Спорт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron