Рибено масло в Зоната - Част 3

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот sotir » Съб Сеп 15, 2018 9:05 am

peterstamov написа:
За спорта........днес ми донесоха за проба от Турция. 20 лева го платих, но сега при тях е трудно, че лирата се мени всеки ден и цените не са актуални защото го намирам и за 10 лева, но вер. не са обновени!

Триглицерид, IFOS, 150мл. ...само е с ниска концентрация! Тестове като го отворя.


На втория час замръзна във фризера.
п.с. Твоито е с аромат на лимон , моите са с аромат на портокал. :)
sotir
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 10:21 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот peterstamov » Пон Сеп 17, 2018 12:10 pm

sotir написа:
peterstamov написа:
За спорта........днес ми донесоха за проба от Турция. 20 лева го платих, но сега при тях е трудно, че лирата се мени всеки ден и цените не са актуални защото го намирам и за 10 лева, но вер. не са обновени!

Триглицерид, IFOS, 150мл. ...само е с ниска концентрация! Тестове като го отворя.


На втория час замръзна във фризера.
п.с. Твоито е с аромат на лимон , моите са с аромат на портокал. :)


Очаквах го това ........много му е ниска концентрацията и вероятно има холестерол предполагам и др. и т.н.
Още не съм го отворил!
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот peterstamov » Вто Сеп 18, 2018 6:58 pm

Имам една поръчка от Order Date: August 27 .....нещо е заседнала August 31 - Melrose Park , US , IL

Случва ли се това и др. път?
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот peterstamov » Пет Сеп 21, 2018 9:15 am

Туй горното пристигна вчера!

Друго да питам ....Вечерна иглика ...GLA......ALA и т.н. За съпругата? Това дали може да се приема веднъж седмично или по-често?

Natural Factors, WomenSense, RxOmega-3, 120 Enteripure Softgels

Или нещо такова...
Jarrow Formulas, Evening Primrose, 1300 mg, 60 Softgels

Или само маслото веднъж седмично?
Now Foods, Evening Primrose Oil, 1000 mg, 90 Veggie Softgels
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот lady_turpenie » Нед Окт 07, 2018 7:19 pm

Привет, бихте ли погледнали тази добавка дали може да се взима и да удовлетвори нуждите от омега 3? Извинявам се предварително ако вече е разисквано.

https://revita.bg/%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1 ... i-1035-mg/
Животът е това, което се случва докато ние си правим други планове.
Джон Ленън
lady_turpenie
 
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2018 12:47 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Маня » Пон Окт 08, 2018 7:02 am

Може да проверите сама

http://www.vzonata.com/kalkulator-za-ribeno-maslo/

Но не става :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот silvia_ » Пон Окт 08, 2018 11:03 am

Извинявам се много, но наистина не успявам да намеря формулата,по която изчислявах колко капсули риб.масло трябва да приемам ,за да достигна до препоръчителната доза. Знам, че има калкулатор, но искам да мога да смятам сама, защото не всякога мога да влизам в сайта и да ползвам наличната тук информация.
Маслото на което съм се спряла е със следните параметри: EPA -480mg, DHA -320 mg, брой капсули 60. Доколкото си спомням - EPA+DHA =800 mg. И от тук насетне - не си спомням как трябваше да доизчислявам :stupid:
silvia_
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Окт 08, 2018 10:54 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Маня » Пон Окт 08, 2018 2:22 pm

Актуалната доза препоръчвана от Бари Сиърс е 3 г EPA+DHA дневно, които е добре да са в съотношение 2:1

На опаковките следва да има описано брой капсули като препоръчителна доза от производителя.
Трябва да е посочено общото количество мазнина, което съдържат (защото няма 100% само ЕРА+DHA в нито един предлаган продукт)
Първо трябва да си определите концентрацията на двете омеги в общото количество мазнина, което трябва да е минимум 60%.

Да вземем вашия пример, макар че не е пълна информацията. Ако приемем че в 1 капсула се съдържат 480 мт ЕРА и 320 мг DHA - общо мг, а общото количество мазнина в капсулата е 1 г (1000 мг), то концентрацията се определя като % - 800 : 1000 х 100 = 80% (една отлична концентрация). Но ако тези 800 мг омега-3 се съдържрат да речем в 3 капсули, тяхното общо количество мазнина вече нараства и ще е поне 3000 мг (стандартно капсулите са по 500 или 1000 мг). Тогава резултатът ще е такъв 800 : 3000 х 100 =26.66% - такова масло изобщо не купуваме.

А как да си определите колко капсули да приемете: 3000 : 800 - 3,75 капсули - и понеже такава опция няма избирате дали да пиете 3 или 4 капсули.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот silvia_ » Пон Окт 08, 2018 2:35 pm

Благодаря много, Маня!!
Тези 800 мг. са в една капсула - това е продукта ,който съм поръчала:https://www.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-Omega-800-by-Madre-Labs-Pharmaceutical-Grade-Fish-Oil-80-EPA-DHA-Triglyceride-Form-1000-mg-30-Fish-Gelatin-Softgels/82845

А как да си определите колко капсули да приемете: 3000 : 800 - 3,75 капсули - и понеже такава опция няма избирате дали да пиете 3 или 4 капсули.
- Тук не разбрах как направихте изчисленията :th: От къде се взе тази стойност 3000?
silvia_
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Окт 08, 2018 10:54 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Маня » Пон Окт 08, 2018 6:47 pm

silvia_ написа:Благодаря много, Маня!!
Тези 800 мг. са в една капсула - това е продукта ,който съм поръчала:https://www.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-Omega-800-by-Madre-Labs-Pharmaceutical-Grade-Fish-Oil-80-EPA-DHA-Triglyceride-Form-1000-mg-30-Fish-Gelatin-Softgels/82845

А как да си определите колко капсули да приемете: 3000 : 800 - 3,75 капсули - и понеже такава опция няма избирате дали да пиете 3 или 4 капсули.
- Тук не разбрах как направихте изчисленията :th: От къде се взе тази стойност 3000?


Препоръчаната в последните публикации на Бари Сиърс дневна доза ЕРА+DHA е 3 г = 3000 мг. В една капсула от продукта се съдържат 800 мг (сбора от двете омеги). За да получиш колко капсули ти трябват делиш нужната доза (3000 мг) на съдържанието в една капсула (800 мг), за да разбереш колко капсули трябва да приемеш, за да я достигнеш. Резултатът е 3,75 капсули. Няма как да разделиш капсулата, затова закръгляваш на 4 капсули - 4 х 800 = 3200 мг омеги или 3,2 г. Ако вземеш 3 х 800 = 2400 мг или 2,4 г (малко по-малко от препоръчваната доскоро доза от 2,5 г омега 3 дневно).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот lady_turpenie » Пон Окт 08, 2018 9:21 pm

Мен тази история с рибеното масло ме изнервя и май ще се наложи да мина без него. Благодаря на Маня за бързата реакция. :)
Животът е това, което се случва докато ние си правим други планове.
Джон Ленън
lady_turpenie
 
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2018 12:47 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Маня » Пон Окт 08, 2018 9:31 pm

lady_turpenie написа:Мен тази история с рибеното масло ме изнервя и май ще се наложи да мина без него. Благодаря на Маня за бързата реакция. :)


Това някак не ми се връзва с ника Ви lady_turpenie :laugh4: . Да, може и без рибено масло, въпросът е каква е целта Ви на престоя в Зоната. Тя все пак си има няколко основни елемента. Естествено основното е балансираното хранене, но за да има ефект то трябва да е допълнено от омега-3 мастни киселини, за да се получи добър баланс и на айозаноидите, да се потуши тихото възпаление в организма. Следват физическите натоварвания и медитацията. Това са все стъпала за достигане на Зоната. А за това е нужно наистина търпение и да не се изнервя човек от дребните пречки по пътя към нея, за да не си вдига кортизола излишно :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот lady_turpenie » Пон Окт 08, 2018 10:17 pm

Не знам, след цял месец четене на темата излиза, че става само едно, в България нищо не може да се намери, а аз не мога да си го поръчам, така че ще мина без него. Конкретни цели предвид състоянието си не си поставям, само да се чувствам по добре. Просто съм изумена в какъв проблем се превръщат добавките и колко време отнема да се поръчва, смята, ходи насам натам и прочие емоции :) . А Лейди Търпение е героиня от едно фентъзи и е рядка плетка като характер ;) По медитацията също не си падам много, така че сигурно и това ще пропусна. Адмирации за всички, които си го причиняват(поръчването на добавките), но нямам сили и енергия за това в момента :) И още веднъж Ви благодаря, Маня, за бързите и позитивни отговори.
Животът е това, което се случва докато ние си правим други планове.
Джон Ленън
lady_turpenie
 
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2018 12:47 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот vladoni » Вто Окт 16, 2018 2:41 pm

Здравейте Зонатори :)

Някой дали знае, каква е разликата между обикновената доставка на Iherb - "Delivery by Local Post", и тази -"Delivery by Local Post Plus"?

Какъв е Plus-а за нас реално,ако някой е пробвал?

Това, което аз предполагам е да спестява тези 15,50лв, които БГпощи взема за обработка на митническата декларация.
И да остане само плащането на ДДС-то.

Но дали е така,със сигурност, може да каже ,само някой с опит - пробвал този вид доставка.

Благодаря предварително!
vladoni
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Май 27, 2016 10:16 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Маня » Вто Окт 16, 2018 4:13 pm

В последно време правя поръчките си само с втората опция. Те пристигат като препоръчана пратка и дори понякога ми ги носят на адреса (ако не е много натоварен в конкретния ден пощальона). И нито един път не са ме разходили досега до митница, откакто ползвам тази опция за шипинг. Но докога ще е така - казва ли ти някой :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот vladoni » Сря Окт 17, 2018 11:05 am

Благодаря за отговора. :)

Искаш да кажеш че с "Delivery by Local Post Plus" , дори да е много повече от 30лв сумата на поръчката,както аз мисля да е за около 150лв- отива в пощенския клон, а не на митница ,така ли?! :hm:

Поздрави.
vladoni
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Май 27, 2016 10:16 am

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron