Рибено масло в Зоната - Част 3

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Съб Фев 16, 2019 4:45 am

Pupi написа:Здравейте.Попрочетох доста от това което е писано във форума за рибеното масло и съм набелязал това за пазаруване ,но да попитам по опитните срува ли си https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Omega-3-Fish-Oil-Lemon-Flavored-16-9-fl-oz-500-ml/14627#details Благодаря.

Пупи, Now Foods, Omega-3 Fish Oil, Lemon Flavored, 16.9 fl oz (500 ml) не е лошо робено масло. То е произведено в Норвегия и е молекулярно пречистено. Предполагам, че ще мине и теста с фризера. Във финансово отношение също е много изгодно. Единствената ми забележка е, че не е триглицеридна форма, която е безусловно за предпочитане. California Gold Nutrition, Omega 800 by Madre Labs, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, Triglyceride Form, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels и Sports Research, Triple Strength Omega-3, 1250 mg, 30 Softgels са много качествени рибени масла, които са и триглицеридна форма. Последното, на Sports Research, има и сертификат по IFOS, което означава доказано високо качество.Не е за подценяване и факта, че от тези 22 рибени масла може да се поръча по 2 опаковки и цената е под 30 лв. без доставката, т.е ще дойде в пощата. Дори да ги пратят на митница не се дължат никакви такси освен 1,50лв. Маслото на NOW обаче е над 30 лв. и там нещата отиват към митницата и свързаните с това такси, ДДС, което оскъпява значително поръчката. В момента тече 60 часова промоция на рибените масла -15% от стойността им - https://www.iherb.com/c/Fish-Oil-Omegas-EPA-DHA. Ако се добави и Rewards код още -5%, напр. GBS139, и намалението си става цели 20%, което си е много изгодно!
Така че аз бих избрал рибеното масло на Sports Research или на California-Gold-Nutrition.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот svet_cvet » Пон Фев 18, 2019 9:37 am

Направих поръчка на ОМЕГА 800, голямата опаковка.
https://www.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-Omega-800-by-Madre-Labs-Pharmaceutical-Grade-Fish-Oil-80-EPA-DHA-Triglyceride-Form-1000-mg-90-Fish-Gelatin-Softgels/85180
С поръчката на 3 броя от витамин Д транспорта става 0. Дори и да го хвърлите, ще спестите шипинга. Отстъпката с код DDOMEGA се начислява автоматично, слага се и отстъпка с код на друг потребител (напр.-CLF386 или код на друг потребител от форума). За вит.Д- който се слага за да се махне шипинга-не е най-усвояемата форма.
Изображение

Кода DDOMEGA е валиден до 18.02 /понеделник/ - 20:00ч и е еднократен
svet_cvet
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Мар 09, 2017 11:20 am
България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот hrizantema » Вто Фев 19, 2019 4:13 am

Моите доставки на рибено масло винаги са били безплатни с Delivery by Local Post. Каквото и да поръчам, ако е до 100$ и до 1,8кг., доставката е била безплатна. Последната ми доставка беше миналия месец. :)
Аватар
hrizantema
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 13, 2017 4:37 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот svet_cvet » Вто Фев 19, 2019 9:06 am

hrizantema написа:Моите доставки на рибено масло винаги са били безплатни с Delivery by Local Post. Каквото и да поръчам, ако е до 100$ и до 1,8кг., доставката е била безплатна. Последната ми доставка беше миналия месец. :)


През последния месец вдигнаха много доставката.
svet_cvet
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Мар 09, 2017 11:20 am
България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Ane » Чет Фев 28, 2019 11:46 am

Здравейте. Имам питане относно приема на витамин Е. От известно време пия рибеното масло на Sports Research, Triple Strength Omega-3, 1250 mg, 30 Softgels по 2 капсули на ден, като добавям по една капсула витамин Е UI400. Въпросът ми е нужно ли е да добавям вит.Е и в каква концентрация, ако е нужно? Освен това ровейки се из интернет попаднах на някакво изследване, че приема на витамин Е водел до повишаване на риска от рак на простата. И тъй като и синът ми, който е на 14 год., пие заедно с мен от тези две неща се замислих за ползата и вредата.... Ако някой има повече инфо ще съм му много благодарна!
Ane
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 08, 2019 2:57 pm
София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пет Мар 01, 2019 4:55 am

Ane написа:Здравейте. Имам питане относно приема на витамин Е. От известно време пия рибеното масло на Sports Research, Triple Strength Omega-3, 1250 mg, 30 Softgels по 2 капсули на ден, като добавям по една капсула витамин Е UI400. Въпросът ми е нужно ли е да добавям вит.Е и в каква концентрация, ако е нужно? Освен това ровейки се из интернет попаднах на някакво изследване, че приема на витамин Е водел до повишаване на риска от рак на простата. И тъй като и синът ми, който е на 14 год., пие заедно с мен от тези две неща се замислих за ползата и вредата.... Ако някой има повече инфо ще съм му много благодарна!

Бари Сиърс препоръчва дози витамин Е от 100-400 UI(виж тук). Витамин Е в рибеното масло го предпазва от разваляне (гранясване). На Sports Research, Omega-3 Fish Oil, Triple Strength, 1250 mg, 30 Softgels не е указано колко е съдържанието на витамин Е. Има зададен въпрос тук. И аз предполагам, че не е съществено, но за твое успокоение можеш да отправиш запитване до производителя за точното количество.
И само да вметна, че в 1 капсула от горното масло има 0,937 гр. EPA+DHA, в 2 капсули са 1,874 гр. Поддържащата доза според д-р Сиърс е 2,5-3 гр. EPA+DHA на ден( виж тук въпрос 55), т.е трябва да пиеш поне по 3 капсули дневно.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Ane » Пет Мар 01, 2019 9:35 am

Благодаря ти, gogo! И Честита Баба Марта!!! :)
Ane
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 08, 2019 2:57 pm
София
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Kichka » Пет Мар 22, 2019 3:30 pm

Здравейте и от мен! От седмица се опитвам да спазвам "Зоната". Благодарности на тези които помагат и съветват без тях щеше да е отчайващо трудно. Чета форума вече седмица и някак си не ми се иска да повярвам, че само в Щатите има качествено масло. Никой ли не си е намерил добър продукт на Европейският пазар. Съгласна съм за критерия цена-качество, но има и варианти в който няма транспорт, такси, мита и т.н.Потърсих някой от маслата който горещо се препоръчват и са по IFOS в аптеки в Белгия и Холандия и да, ударих на камък. Странно ми е да липсват подобни качествени продукти и се питам защо? Дали аз не съм оцелила правилните аптеки или наистина няма такива продукти? Когато си нов в "Зоната" естествено е в началото да си леко объркан. Информацията която трябва да изчетеш и отчасти да помниш е доста за новаци.Затова и аз ще помоля опитните и знаещите да изкажат мнение за този продукт. Благодаря!
https://www.bol.com/nl/p/vista-omega-3- ... modal_open
Отдолу в Productspecificaties е описано съдържанието.
Теста с фризера е преминат след 5часов престой.
Kichka
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 22, 2019 2:28 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Съб Мар 23, 2019 8:11 am

Kichka написа:Здравейте и от мен! От седмица се опитвам да спазвам "Зоната". Благодарности на тези които помагат и съветват без тях щеше да е отчайващо трудно. Чета форума вече седмица и някак си не ми се иска да повярвам, че само в Щатите има качествено масло. Никой ли не си е намерил добър продукт на Европейският пазар. Съгласна съм за критерия цена-качество, но има и варианти в който няма транспорт, такси, мита и т.н.Потърсих някой от маслата който горещо се препоръчват и са по IFOS в аптеки в Белгия и Холандия и да, ударих на камък. Странно ми е да липсват подобни качествени продукти и се питам защо? Дали аз не съм оцелила правилните аптеки или наистина няма такива продукти? Когато си нов в "Зоната" естествено е в началото да си леко объркан. Информацията която трябва да изчетеш и отчасти да помниш е доста за новаци.Затова и аз ще помоля опитните и знаещите да изкажат мнение за този продукт. Благодаря!
https://www.bol.com/nl/p/vista-omega-3- ... modal_open
Отдолу в Productspecificaties е описано съдържанието.
Теста с фризера е преминат след 5часов престой.

Здравей,
Поздравления, че си решила да се храниш по Зоната. В един момент неминуемо ще видиш ползите.
Относно рибеното масло(РМ) не знам защо си останала с впечатление четейки форума, че само в САЩ има качествено РМ. Факт е обаче, че РМ, а и много други хранителни добавки, поне тези, които мен ме интересуват и съм сравнявал, в България са в пъти по-скъпи отколкото в iHerb, въпреки поскъпналата доставка от там напоследък.
Виж дневника ми четвъртия пост.
Накратко, РМ трябва да е концентрирано. Твоето е такова. Трябва да е молекулярно пречистено. Не намерих такава информация. По добре е да е триглицеридна форма за по-добро усвояване, но също не намерих информация. Добре е, че е минало теста с фризера, но това показва само, че някои от наситените мазнини са отстранени при фракционната дестилация.
С две думи търси РМ, което е концентрирано, което е триглицеридна форма, което е молекулярно пречистено. Плюс е да има сертификат по IFOS. Последното е скъпо "удоволствие", но все пак е маркер за качествено РМ.
За мен, за този момент от iHerb избирам Sports Research, Omega-3 Fish Oil, Triple Strength, 1250 mg, 180 Softgels
Успех с зонуването и не се притеснявай да питаш каквото и да е! :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Kichka » Нед Мар 24, 2019 12:24 pm

Благодаря gogo! Търпението с което помагаш на всеки новак и добротата да споделяш и помагаш е надежда, че "ЧОВЕЧНОСТТА" все още съществува. Остани си все така добронамерен, търпелив и здрав!
Тъй като английският не ми е майчин и се затруднявам, не винаги успявам да преценя правилно написаното. След изчетеното вече знам, че концентрацията на EPA и DHA е важна, комплексно с молекулярното пречистване и триглицеридната формула е бонус както и сертификата по IFOS. Просто ми беше любопитно защо, препоръчате рибени масла не ги откривам в Европейски аптеки и кой са качествените с тези характеристики в Европа?Доста е трудно да се проверява всеки един добър продукт по IFOS в коя държава се предлага и къде. Опитах с няколко, но не ми се получи. Не ме плаши поръчка от iherb, просто исках да знам от къде в Европа мога свободно да си взема рибено масло с такива характеристики (и кое е това масло, защото избора е огромен и е невъзможно да прегледаш всеки продукт). Сега смятам да помоля приятелка в Норвегия да провери как е при тях и дали има подобни продукти съответно и цената. Малко изнервящо действ трудният достъп до нещо качествено с нормална цена, но явно не само в БГ е така.
Хубав ден и още веднъж благодарности!
Kichka
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 22, 2019 2:28 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот чичо Чарли » Сря Мар 27, 2019 8:25 am

Здравейте на всички, които влизат в сайта и пишат, защото в последно време май се ползва само за четене, а народа вече контактува във фейсгрупата. Ще се възползвам от мнението на Гого за РБ на Sport Research. Винаги съм се доверявала на съветите му и мисля, че не съм сгрешила. Днес пуснах поръчка. Напоследък от РБ на Madre Lab Омега 800 не съм особено доволна, защото след прием се усеща типичния рибен вкус. Мисля, че и още един потребител беше писал подобно оплакване. Успех на новото попълнение приело Зоната като начин на хранене. :)
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот peterstamov » Сря Мар 27, 2019 6:19 pm

Кичка, вече 3 пъти взимам за децата, по 6 броя, че сваля цената. От Англия!
Има си и за възрастни!

https://www.barebiology.com/collections/all
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Kichka » Чет Мар 28, 2019 8:52 pm

peterstamov написа:Кичка, вече 3 пъти взимам за децата, по 6 броя, че сваля цената. От Англия!
Има си и за възрастни!

https://www.barebiology.com/collections/all


Благодаря много за споделената информация.Аз също опитах да поръчам Sport Research, обаче двете опаковки по 30 капсули+ транспорта излиза 19,67$ по курса на митницата излиза 33,87 лв. Следвайки съветите на gogo тази пратка е вероятно да иде на митница.При вас така ли идва или аз бъркам нещо? И още нещо да попитам, че доста се поизмъчих, как се качват снимки?
Kichka
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 22, 2019 2:28 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Kichka » Чет Мар 28, 2019 9:27 pm

Само да споделя,направих първата поръчка която е под 30лв. но поръчах Life Extension, Omega Foundations, Super Omega-3, 60 Softgels.Спомням си,че още в началото на форума се препоръчваше,дано не съм сбъркала и се надявам да изразите мнение.
Kichka
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 22, 2019 2:28 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пет Мар 29, 2019 9:43 am

Kichka написа:И още нещо да попитам, че доста се поизмъчих, как се качват снимки?

Тук ще намериш инструкция. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пет Мар 29, 2019 10:48 am

Kichka написа:Само да споделя,направих първата поръчка която е под 30лв. но поръчах Life Extension, Omega Foundations, Super Omega-3, 60 Softgels.Спомням си,че още в началото на форума се препоръчваше,дано не съм сбъркала и се надявам да изразите мнение.

Life Extension, Omega Foundations, Super Omega-3, 60 Softgels четейки състава му е доста добро рибено масло а и в момента има 15% отстъпка от цената до 03.04.2019 г. Концентрирано е. В една капсула от 1000 мг има 600 мг. EPA+DHA. Има сертификат по IFOS. Произвежда се само от един вид риба(минтай) уловена в Аляска, т.е от дива риба. Д-р Сиърс казва, че рибеното масло не трябва да е добито от повече от 3 вида риби и то от риби, които са ниско в хранителната верига. Молекулярно пречистено е. Предполагам, че ще мине и теста с фризера. Единствените ми забележки са, че не е триглицеридна форма и донякъде, че освен рибено масло има и други неща - полифеноли и лигнан. Те сами по себе си са полезни, но аз предпочитам, пък и д-р Сиърс беше писал някъде(намерих го - тук -> "ПРОЦЕНТНО СЪДЪРЖАНИЕ НА ОМЕГА-3 В РИБЕНОТО МАСЛО" -> към края на секцията), че рибеното масло не трябва да съдържа разни други съставки.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта