Дневникът на Красимир

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот nympheacea » Съб Фев 01, 2014 2:32 pm

Краси как върви?
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Красимир

Зоната
 

Re: Дневника на Красимир

Мнениеот KGB » Нед Фев 02, 2014 12:09 pm

Vanja благодаря за тайната за приготвяне, ще го пробвам и тава :)


KandY написа:Здравей, от мен и добре дошъл!
Карфиолът става на страхотна крем-супа с морковче и лук, подправяш с кимион, зехтин по мярка накрая и е супер! Според въглехидратните блокове можеш да добавиш овес, елда или киноа. Но и без последните я правя гъста почти като по-рядко пюре ! Всички у дома я харесват, изчислявам си доза за 4 порции по 3 ВБ, готова я претеглям и разпределям на четири. Надявам се да ти хареса. А риба си приготвям с домати- оставям рибата 3 БП да покъкри с 360 -1,5 БП домати, зехтин и накрая добавям нарязан чесън и магданоз, допълвам с 1 ВБ хляб и зелена салата 0,5 БП- става супер.


KandY, Здравей!
Извинявай, ако нахалствам но може ли да ми кажеш, точно какви и колко като грамаж продукти използваш за тази супа, защото само риба и пилешко вече ми омръзна :)
Благодаря ти предварително ;)
KGB
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 8:23 pm
Свети Влас

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот KGB » Нед Фев 02, 2014 12:22 pm

nympheacea написа:Краси как върви?



При мен нещата вървят супер, днес правя точно втора седмица в зоната, чувствам се добре, пия по 4-5 литра вода и съм свалил 6,5кг, коремчето ми се прибра, вече не е изпъкнало като бременна хлебарка в 3-я месец :laugh4: .
Доволен съм от резултата, както визуално, така и емоционално.
Сега от понеделник почвам и с фитнеса, направил съм си снимки как съм изглеждал в деня на започването на зоната и ще си правя всяка седмица по една за да показвам какво съм постигнал, както за лична мотивация, ( макар, че нямам нужда все още от допълнителна мотивация, но все пак) така и да се показва на хората, които искат да почнат зоната, какво могат да постигнат.
И за миг не съм си помислял да се отказвам, макар че има всекидневни и целодневни случаи в които хората около мен искат да ме изкушават. Събираме се всяка вечер да играем карти с приятели и се вадят едни домашни торти, курабии, кексове, сладки, но странно на мен не ми се хапва нито трохичка, а преди можех да я изям цяла торта и да искам ОЩЕ - това ако ми го бяха казали преди месец, че мога да го направя щях да се попикая от смях :laugh: .
KGB
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 8:23 pm
Свети Влас

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 02, 2014 7:20 pm

Айццц, Красииии :smdance: , страшен си :yess: Поздравления за изчезналите килограми, и нали знаеш, че ще дойде момент в който няма да сваляш с тази скорост, и ще има и периоди на задържане. Тогава му е майката да не се откажеш, и да не ти спадне мотивацията. Ако настъпи такъв критичен период в главата ти, да знаеш, че спасението е тук при нас ;) :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот Gazilot » Нед Фев 02, 2014 11:28 pm

KGB написа:Извинявай, ако нахалствам но може ли да ми кажеш, точно какви и колко като грамаж продукти използваш за тази супа, защото само риба и пилешко вече ми омръзна


Краси, телешко, свинско ? В Несебър в магазина На бай Течо продават свинско бон филе на 9 лева, прясно, днес колят днес продават. Свинското крехко не е за всеки ден, но като ги редуваш ти идва един път в седмицата...
Калмари с чесън. Телешки кюфтета. Свежо сирене с босилек, зехтинец, чер и червен пипер и винцок. Крем супите стават лесно: запичаш протеина, пиле , свиня, теле, дробиш на късове, взимаш домат, карфиол, броколи (което си избереш, малко лук за плътност и пасираш. И имаш балансирана супа. С телешка кайма се правят сърми, балансирани. С домати и пиле се прави страхотна манджа.
Има мнооого разнообразие. Впрегни въображението си.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот Gazilot » Нед Фев 02, 2014 11:29 pm

Оффф, че съм. За най депресираните от еднообразието - ИМА лъч надежда - МЪЪЪФИНИ!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот Хриси » Чет Фев 06, 2014 4:02 pm

И тиквен крем-карамееел! (който май само аз си ям). :th:
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот KGB » Вто Мар 18, 2014 9:11 am

Хорааа, помагайте и по скоро местните, не мога да си намеря нискомаслено Cotegge cheese, взех едно от лидъл, но има доста висока масленост 20%.
ПОМАГАЙТЕ :pray:
KGB
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 8:23 pm
Свети Влас

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 18, 2014 11:36 am

KGB написа:Хорааа, помагайте и по скоро местните, не мога да си намеря нискомаслено Cotegge cheese, взех едно от лидъл, но има доста висока масленост 20%.
ПОМАГАЙТЕ :pray:

:Hello: Краси, в лидл има и с по-ниска масленост, но те са смесени с високомаслените, във всяко кашонче има по 1,2 до 3 бр. нискомаслени, просто трябва да поровиш повечко. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот Karrita » Вто Мар 18, 2014 12:27 pm

Краси, в нашия Лидл последно време трудно можеш да намериш нискомаслен, бързо свършва. Аз даже вчера в Бургас намерих само едно останало!
В Жанет има котидж, но е на друга фирма, не съм го пробвала, но и там бързо свършва....
Аз лично ям от другият, като не мога да си намеря нискомаслен, но мен не ме притесняват мазнините, даже напротив, защото аз нямам килограми за сваляне.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот did_i » Вто Мар 18, 2014 1:42 pm

Здравейте,
аз си вземам от Пени едно на марка Campus - körniger frischkäse. За 100 гр. продукт показателите са следните -П-13, В-1, М-4. Кофичката е 200гр. Ползвам 1/4 от кофичката за 1 Блок и не добавям мазнини. Ако имате Пени наблизо може да го пробвате. По-евтино е от Котиджа, който съм вземала от Кауфланд, мисля беше 1,70 лв. Също така има една немска шунка също с много добри показатели, но в момента не мога да ги цитирам по памет.
did_i
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Мар 12, 2014 4:44 pm

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот KGB » Сря Мар 19, 2014 1:08 pm

Karrita написа:Краси, в нашия Лидл последно време трудно можеш да намериш нискомаслен, бързо свършва. Аз даже вчера в Бургас намерих само едно останало!
В Жанет има котидж, но е на друга фирма, не съм го пробвала, но и там бързо свършва....
Аз лично ям от другият, като не мога да си намеря нискомаслен, но мен не ме притесняват мазнините, даже напротив, защото аз нямам килограми за сваляне.



Karrita, при мен е обратно, аз имам доста мазнини да свалям, в началото по изчисления имах 27% подкожни, като килограми някъде от порядъка на 21-22 кг. телесни мазнини, сега съм ги намалил, стигнах до 19% и всичките са в областта на корема, мускулите на гърдите, на краката, ръцете се изчистиха много бързо, е има и там още к'во да се желае, но корема ми е доста проблемна зона :yess: и затова гледам мазнините да ги контролирам :) Сега си взех една извара на мероне, с 0гр. мазнини, 1 гр. въглихидрат и 18. протеин на 100гр. на вкус не е като cottage, но с маслини като си го хапвам е добре :), но ще продължавам да си търся обезмаслено cottage, като намеря нещо добро ще споделя.
KGB
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 8:23 pm
Свети Влас

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот TheCatCharli » Сря Мар 19, 2014 5:24 pm

KGB написа:Karrita, при мен е обратно, аз имам доста мазнини да свалям, в началото по изчисления имах 27% подкожни, като килограми някъде от порядъка на 21-22 кг. телесни мазнини, сега съм ги намалил, стигнах до 19% и всичките са в областта на корема, мускулите на гърдите, на краката, ръцете се изчистиха много бързо, е има и там още к'во да се желае, но корема ми е доста проблемна зона .......


При мен положението е същото, може би една идея по зле :laugh4: , то при мъжете общо взето това са проблемните области. Мен това ме възпира да почна силови упражнения, че тая маса ако стане на мускули ще изглеждам кат горила. :lol:
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот KGB » Съб Апр 19, 2014 12:16 am

Здравейте, зонуващи другари!!!
Днес правя 3 месеца в зоната, е разбира се имаше и дни на прегрешение с някое друго парче торта, но домашно приготвени.
Много съм доволен от нещата, които постигнах през тези 3 месеца, а те са:
Стабилизирах показателите на черния дроб от Холестерол- 10.1 вече съм в границите 5.1 :smdance: :yess:
АЛАТ и АСАТ ( енцимите на черния дроб ) бяха доста притеснителни, но и там вече съм в норма :yess:
Показателите на добрия холестерол са подобрени.
И да разбира се, свалил съм 11кг мазнини, за тези 3 месеца общо 14 кг съм надолу, чувствам се страхотно, енергичен, подвижен, гъвкав, разбира се всичко това не е постигнато само със зоната, а и много усилия във фитнеса.

Ето и снимки как изглеждах преди 3 месеца и как изглеждам сега.

http://dox.bg/files/dw?a=c1ec900b3c

http://dox.bg/files/dw?a=e22956659a

http://dox.bg/files/dw?a=bc02a9fe0c

Който не е в зоната, а иска да е здрав и физически и психически и да се чувства добре в кожата си, да не му мисли много, а да почва да смята блоковете и да влиза в зоната :) :applaus:
KGB
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 8:23 pm
Свети Влас

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот GODzillata » Съб Апр 19, 2014 6:41 am

Баво, молодец! :yess: :)

Ама ти не си бил пълен и преди..........усещам, че е имало и здраво фитнес през тези 3 месеца, а? :th:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Красимир

Мнениеот KGB » Съб Апр 19, 2014 10:01 am

GODzillata написа:Баво, молодец! :yess: :)

Ама ти не си бил пълен и преди..........усещам, че е имало и здраво фитнес през тези 3 месеца, а? :th:


Абе да ти кажа, пълен си бях, за моите 1,69м височина - 84.6 килограма са си доста и тежат, задъхваш се, в областта на корема много тлъстини, а сега съм 70,7кг и няма да ти казвам какъв кеф е, бягам като луд и ми е готино, преди не смеех да тръгна да тичам щото всичко по мен се тресе, иначе за тренировките- да доста тренирам, през ден правя силови тренировки по 45-50 мин., а когато нямам силови тренировки тичам по 5-6 км, пада се по 25-30 мин., най- големия кеф е че махам много тлъстини по мен, остава паласките да изчистя, но с желание и упоритост ще постигна и това, но трябва да си призная, че общо събрани имам около 10-12 дни прегрешения, хапнах си суши, което много обожавам, тортички и кошнички, но домашно приготвени с опит да бъдат балансирани, но това беше в началото, сега 1 месец съм плътно в зоната без дори и ден прегрешение, увеличих блоковете,в началото хапвах по 11-12 блока, сега хапвам по 16 блока, тъй като едновременно с топенето на мазнини гледам да кача и някое друг килограм мускул, че ако работя само да свалям мазнини, ще се изгубя и ще взема да стана 60 кг :laugh1:
KGB
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 8:23 pm
Свети Влас

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron