Дневникът на Ваня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Нед Фев 09, 2014 9:33 pm

И като реших, че ми е време и аз да си направя дневниче и ето ме на. Изкиприх се и аз...
До сега само чета дневниците на всички и следя всичко как се прави, но може би ще е по-добре и мен да ме контролирате по-изкъсо, че последната седмица нещо зациклих на едни и същи килограми 58 и няма мърдане...Явно правя грешки. Първите две седмици свалих 2 кг, а сега – какво се излагам, не знам.

Малко за мен – аз съм на 41г от Бургас – още една морска сирена :laugh4: , правила съм различни диети, не че съм била особено пълна, но като мине известно време, те килцата започват да си се трупат ако не се предприемат мерки...Така напоследък се бях позарязала доста и до края на 2012 година бях станала 75 кг без да се усетя. Ядях си всичко каквото без много да му мисля. Чувствах постоянна умора, все ми се спеше, колкото и да си почивах, никога не се чувствах отпочинала, не можех да стоя права на 1 място повече от половин минута – все трябваше да съм седнала, веднага омалявах.

За спорт и дума да не става – нямах сили. Добре, че работата ми е на стол, иначе не знам как ... Започнах да търся някакви начини да променя нещо, натъкнах се на гладуването на Лидия Ковачева и се хванах като удавник за сламка. Започнах да го прилагам – гладувах 2 пъти от по 10 дни с 1 месец почивка, през която съм спазвала стриктно указанията за хранене извън гладуването. В продължение на почти 1 година съм се хранила основно с плодове и зеленчуци, месо почти не ядях, отказах нацяло кафето / преди пиех по 2-3 двойни на ден, защото все ми се спеше и уж да се ободря малко/ .Отслабнах към 15 кг. Забравих нацяло за продукти като захар, шоколад, бяло брашно, пържено, колбаси. Постигнах подобрение на състоянието си, но с цената на много, много глад и лишения - в същото време приготвях обичайната храна за семейството вкл сладкиши, баници и всякакви вкусотии без да опитам от нищо – само си ядях плодове и салатки. Заради занижения калориен прием ми се обостри анемията /която си имах отпреди/, хемоглобина ми падна доста и лекарката ми се беше изплашила. Започнах да получавам и косопад. Постепенно започнах да се храня малко по-нормално, но за 1 месец качих 2 кг ей така...

Отново започнах да търся метод за здравословно хранене, при който няма такива лишения и открих вас. Преди това само бях чувала за Зоната, но не ми беше ясно какво представлява. Сега като разучих много ми допадна, прочетох книгата, която я има онлайн, купих също Ние и зоната, изчетох дневниците и почти всичко от форума и започнах да я прилагам малко по малко, в началото с много грешки, то не че и сега не правя...но се старая. :bow:

Определено се чувствам по-различно откакто започнах да се храня по Зоната- имам много енергия, жизнена и енергична съм, усещам въодушевление, все едно ми предстои нещо много вълнуващо.

Храня се 5 пъти на ден, калкулаторът от сайта ми изчисли 9 блока, но в началото бях все гладна и минах на 10 блока. Физическата ми активност е 2 пъти седмично по 1 час народни танци – яко скачане. Събота и неделя – големи разходки, а през седмицата, сега в студеното по-рядко се разхождам – то след работа вече е почти тъмно.
Надявам се 10 блока да не са ми много :think2: . Висока съм 165, х -100, к- 86.

Разпределила съм си блоковете 3-3-1-2-1 през седмицата в 7ч, 12ч, 17ч, 20ч, 23ч

Да си споделя и менюто за днес
Понеже е неделя и не ставам в 6ч, затова закуската беше в 9 и изядох 2 блока вместо 3, за да огладнея нормално за 12ч
Закуска -9ч – 2Б
170 г прясно мляко 1.5% 1П и 1В
8г протеин сух – 2П
9 бадема
118г печена тиква ½ В – ето тук се усетих, че сбърках, ама късно е чадо, трябваше да изям 237г.... :oh:

Обяд 12ч – 3Б
40г зелен лук – ½ В
1чч карфиол – ¼ В
59г печена тиква – ¼ В
62г тиква и 67г ябълка – общо 1 В /изчислени процентно/
50г бяб боб сварен – 1В
2 яйца – 2 П
40г извара по етикет – 1 П
5мл зехтин – 3М

Закуска 1Б - 17.15ч 220г кисело мляко В|ерея 0.1% с 3 бадема

Вечеря 19.30ч – 2 Б
84 г сьомга
1 чч кисело зеле с червен пипер
3-4 мл зехтин

Късна закуска – ще бъде в 22.30 или 23ч
220г кисело млякао с 3 бадема /както винаги вечер/

За утре менюто е следното
Закуска 7ч – 3Б закуската през седмицата винаги ми е една и съща и не ми омръзва
28г овес – 2В
100г ябълка -1В
159г извара по етикет – 3П
½ суп лъж сусамов тахан – 1М
6 бадема – 2 М

Обяд 12ч
1 варено яйце – 1П
84г шунка пуешки гърди на Пикок – 2 П
1 ч.ч кисело зеле с червен пипер -1В
Сварен нахут - ¼ от 1чч суров нахут – 1В
237г печена тиква – 1В
5мл зехтин – 3М

Знам, че много го коменнтирахметози нахут и в крайна сметка не знам 1/4чч суров или сварен да ползвам. Този който купих беше насипен в плод-зеленчука и нямам етикет. Премерих 1 чч суров и го сварих. :cheff: Ще взема за 1В ¼ от полученото количество. Така ок ли е?

Закуска 17ч – 1Б
220 г кисело мляко с 3 бадема

Вечеря 20ч – 2 Б
Пиле филе 56г
Кисело зеле – 1чч – 1В
Сварен нахут – 1В
3-4 мл зехтин – 2М

Пия вода повече от 2л на ден. Рибено масло още не пия –поръчала съм си го и чакам.

Каква ще да е причината за този застой в киголграмите не знам, при вас колко дни е имало застой най-много. Аз от 01 февруари все си седя на едни и същи.
:doNotKnow:
За помощта ви предварително ви благодаря :hug:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Дневникът на Ваня

Зоната
 

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 09, 2014 9:42 pm

Спокойнооо, случвало се е да има по 2 седмици застой...просто да си помислиш, че кантара е блокирал, и после се събуждаш една сутрин и охоооо, кило и половина надолу...... :yess: :smdance:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот tanita68 » Нед Фев 09, 2014 10:09 pm

Интересното е, че и при мен има застой горе-долу от същото време насам. Да не би да се влияем от луната? ;)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Нед Фев 09, 2014 10:36 pm

И на мен ми мина през ума, че може да има връзка с луната, преди ги бях чела, но не си спомням дали при нарастваща или при намаляща луна беше, пък каква точно е сега не знам...но мисля, че сигурно има връзка :doNotKnow:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот tanita68 » Нед Фев 09, 2014 11:15 pm

Не знам, но се чудя при положение, че сега съм по-стриктна и почти нямам забежки(с изключение на вчерашната закуска) защо няма движение на килограмите. Първите две седмици свалих 2,6кг и бая сантиметри. Но ще чакаме да се размърда пак кантара и дано да е надолу. :bigsm1: :bigsm18:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Маня » Нед Фев 09, 2014 11:30 pm

Бих ви посъветвала да си скриете кантара поне за месец. Ежедневното следене на сантиметри и килограми оказва и негативно психологическо въздействие. А мисълта е голяма работа и може да ви изиграе лоша шега. Следете настроението си, енергията си, работоспособността си. Спазвайте правилата и резултатите ще дойдат от самосебе си. Всеки организъм е различен и по различен начин реагира на промените, които настъпват постепенно с промяната на хранителния режим. А и Зоната не е замислена като система за отслабване, а за здравословно хранене. Отслабването (а в някои случаи лекото напълняване) е вторичен ефект.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 10, 2014 1:09 am

Абсолютно подкрепям Маня с двете си ръце :yess: :yess: Колкото по-рядко се телите, толкова по-големи ще са изненадите, и толкова по-голяма ще е удоволствието от това как се чувствате после ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Karrita » Пон Фев 10, 2014 1:12 pm

Браво Маня, много точно и правилно написано! Подкрепям те на 100 %. Вманиачаването води до негативни последици!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Пон Фев 10, 2014 9:37 pm

Ох, добре, няма да се тегля, но не за цял месец, а за две седмици - компромисно решение :hm: , да видим какво ще покаже после, ако съм качила - направо ще се гръмна.... :gunshot: :gunshot: , но засега поне се чувствам перфектно - имам много енергия, настроението е супер /като изключим сутрините като се кача на кантара :notagree: /, всичко е ок, лягам си късно и ставам рано и не ми се доспива през деня, все съм си бодра.

За вечеря днес менюто си го промених малко
20.30ч - 2 Б
56г свинско филе печено - 2 П - знам, че е от червените свинското, но това е филе и не е мазно
50г лютеница - изчислена по етикет - 1В
1 чч кисело зеле - 1В

-оф това кисело зеле го меря 1 чаша, но то ако се натъпче хубаво може да излезе двойно количество, ако го претегля пък, понеже е поело много чорба и 1 чч зеле тежи 200г, направо не знам дали правилно го вземам така

за утре планирам следното
закуска 3Б - 7.часа
28г овес - 2В
100г ябълка - 1В
1/2 сл сусамов тахан - 1М
6 бадема - 2М
159 г извара по етикет - 3П

обяд - 3Б - 12часа

56г свинско филе - 2П
1 яйце сварено - 1П
1/4 чч сварен нахут - 1В - и тук не съм сигурна за количеството дали е ок
1 чч карфиол - 1/4В
120г краставица - 1/4 В
74г тиква и 20г ябълка - общо 1/2 В изчислено процентно
100 г ябълка - 1В
9 бадема - 3М

закуска 17ч - 1Б
1филия хляб вита- 1В
42г шунка - 1П
3 бадема -1М
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Tatyana » Пон Фев 10, 2014 11:44 pm

Здравей, Ваня. Привет и на всички други момичета и момчета в този страхотен сайт. Още съм нова тук и се уча, но прочетох, че по-горе споменатавате за луната. Има значение в коя фаза е и вероятно това е една от причините да няма много минусчета в килограмите. В момента е във фазата преди пълнолуние и тогава се задържат повече течности и кг. Изчакайте 15 февруари, тогава е пълнолунието и след това килцата ще се топят по-бързо.
Успех на всички :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Вто Фев 11, 2014 7:15 am

Благодаря, Татяна, малко ме обнадежди :) Добре си дошла и ти сред нас :) :)
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Вто Фев 11, 2014 10:49 pm

Днес успях да устоя да не се претегля.

плановете ми зе вечеря малко се объркаха, тъй като трябваше да ходя на театър и щях да се върна късно в къщи, затова преди театъра в 19ч изядох като още една закуска един блок 1филия ръжен хляб Вита 1 В с 42г шунка и 3 бадема.
След това вечерях в 21.30ч обичайните 2 блока - за днес бяха
1/4чч сварен нахут -1В
237г печена тиква - 1В
, 1сл тахан - 2 М
56г пилешко месо филе - 2П

С това си увеличих блоковете за деня и ще станат 11 вместо обичайните 10. Надявам се, че не е проблем, че съм ги увеличила, иначе щеше да мине голям период между закуската в 17ч и вечерята.

за утре планирам следното меню

7ч - 3блока
28г овес - 2В
100г ябълка - 1В
159г извара - 3П
9 бадема -3М

обяд 12ч - 3 блока

237г печена тиква - 1В
1/4 чч сварен нахут - 1В
58г печена чушка и 143г домат - общо 1 В
28г нискомаслено сирене - 1П
1 яйце варено - 1П
28г пилешко месо филе - 1П
9 бадема

закуска 17ч
1 филия вита /25г/ - 1В
42г шунка -1П
3 бадема - 1М

вечерята ще я измисля утре

Изпила съм до към16ч към 2.5л вода, след това не я следих, сигурно има над 3 л.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Сря Фев 19, 2014 3:00 pm

Здравейте мили зонуващи,

няколко дни не съм писала, но най-обстойно чета всичко :) . Продължавам да съм си на 10 блока по схемата 3-3-1-2-1, с малки изключения понякога ям 11, когато следобедната закуска не ми стигне и съм гладна и изяждам още един блок.
Все още си чакам рибеното масло, поръчах го на 31.01, скоро проверявах в сайта, пише, че е експедирано на 05.02, така че вече трябва да пристигне, чакам с нетърпение.

Онзи ден си направих от шоколада по рецептата на Кари – стана много вкусно. Направих си 2 блока и си го изядох сама, но не наведнъж, а си хапвах по 1 лъжичка за десерт – за 2 дни го хапнах, надявам се да не съм превишила много блоковете с това. След време пак ще си направя, че да не прекалявам /все пак има мед вътре, а е от червените/.

Понякога правя сладкиш с извара и овесени трици по рецепта от сайта тук, хапвам по един блок за следобедна закуска, но обикновено не ми стига - не знам дали просто не ме засища или е толкова вкусен, че още ми се яде, не мога да определя, но като направя от него изяждам по 2 блока на следобедна закуска вместо един. Добре, че и малката го харесва и го яде, че да свърши по-бързо.

Сутрин както винаги закуската ми е една и съща – 3Б
Овес 28г – 2В
100г ябълка – 1В
159г извара – 3П по етикет
1 чл чиа -1М
6 ядки -2М

Много ми е всусна тази сутрешна закуска и не ми омръзва. Понякога си добавям щипка стевия към овеса или канела.
Но като започна да пия рибеното масло предполагам ще трябва да разредя ежедневното ядене на овес.

За обяд днес си носех: 3Б
159г извара – 3П /обикновено си нося месце 2блока + 1 яйце, но този път изключение/
¼ чч сварен нахут – 1В
237г печена тиква – 1В
Печени чуши 100г и 30г ябълка – общо 1В
½ сл сусамов тахан – 1М
6 ядки -2М

Тази печена тиква ми стана любимо ядене, като я поръся с канела е превъзходна.

Следобедна закуска -1Б -220г кисело мляко с 3 бадема /за днес е 2% по изключение, иначе си купувам само 0,1%/
Ако не ми стигне, може да хапна още няколко лъжици от млякото, предполагам не е проблем.

Вечерята още не съм решила точно какво ще е, но обикновено си правя голяма салата и печено месце по 2 Б, хапвам и плод за допълване на въглехидратите /довечера ще е печена тиква плодът/

Вода пия над 2л, днес преди обяд усетих глад /след 3блока на закуска!/ и реших, че най-вероятно съм жадна :think2: и се налях с вода и чайове, до12ч на обяд издържах .

Късната ми закуска е кисело мляко с канела и щипка стевия. Чувствам се добре, не ми е тежко след хранене, жизнена съм, не съм уморена сутрин. Следващата седмица ще се претегля да видя има ли резултат :doNotKnow:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Сря Фев 19, 2014 8:35 pm

Днес трябваше да изям 2 блока за вечеря и си приготвих на тиган следното

2 яйца - 2П
40г зелен лук-1/2 В
70г печен пипер 1/2 В
3-4 мл зехтин
1/2 чл черв пипер - не го броя

1чч кисело зеле с поръсен смлян червен пипер - за салата - 1В

Но не ми стигна и още бях гладна и изядох още един блок:
53г извара -1П по етикет
237г печена тиква -1В
3 бадема

Като изям и късната закуска 220мл кисело мляко с 3 бадема в 23ч блоковете ми за деня ще станат общо 11 /вместо 10/

дано не е голяма грешка, че понякога увеличавам с 1 блок /но поне е балансирано/
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот tanita68 » Сря Фев 19, 2014 9:10 pm

Ваня, моята поръчка от iherb също пишеше, че е експедирана на 05.02 и днес я получих. Но аз съм във Финландия, така че вероятно и ти ще получиш твоята тези дни.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Чет Фев 20, 2014 9:00 am

Да си напиша менюто за днес

7ч - 3Б

28г овес- 2В
100г ябълка - 1В
159г извара - 3П по етикет
5г чиа -1М
1/2 сл сусамов тахан -1М
3 бадема -1М

12ч -3Б
84г риба тон от консерва -2П
42г шунка - 1П
200г кисело зеле - 2В
237г печена тиква -1В
1/2 сл сусамов тахан -1М
6 бадема -2М

17ч - 1Б
1/2 кофичка кисело мляко с 3 бадема
/приблизително половин, защото го пия в движение и не мога да го премеря, може да е ма-алко повече от половин/

вечерята ще я мъдря по-късно :cheff:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта