Дневникът на Ваня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот gogo » Съб Авг 09, 2014 10:18 am

Ванче, какво си се умълчала. В Зоната си, надявам се. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Ваня

Зоната
 

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Нед Авг 10, 2014 5:49 pm

gogo написа:Ванче, какво си се умълчала. В Зоната си, надявам се. :hug:


О-о, в зоната съм твърдо, просто не ми остава много време за писане, събота и неделя ходим по плажове, през седмицата имах и гости :) но си спазвам всичко точно, само веднъж ходихме на заведение и я карах на око.
Сега ми е малко по-трудно, че спазвам постите и за протеини вземам тофу или риба, та малко ми омръзна това тофу, много трудно си изяждам блоковете, тофуто се яде 85г за блок и то само от него се засищам...Вчера едвам изядох 8 блока, но така ще е още една седмица :) , после ще хапвам пак изварка
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот eldass » Пон Авг 11, 2014 8:21 am

Ваня, браво на теб, че се справяш с яденето на тофу. :) Преди 5 години опитах и за повече не питам. :lol:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот gogo » Пон Авг 11, 2014 9:54 am

Ванче, в Кауфланд са пуснали на промоция(50% намаление - 11,99лв.) електронна везна. Ако не си си решила до сега проблема то можеш да я погледнеш. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Маня » Пон Авг 11, 2014 12:07 pm

Ваня, за следващите пости се запаси със соев протеин (има го в iherb на Now Foods) и соя на зърна (от магазините за здравословна храна). Тя се вари супер и можеш да си я сготвиш като боб на фурна. Става страхотна манджа. Май бях писала рецептата в моя дневник.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Пон Авг 11, 2014 3:03 pm

eldass написа:Ваня, браво на теб, че се справяш с яденето на тофу. :) Преди 5 години опитах и за повече не питам. :lol:

ама то си е вкусно, аз до сега само в Кауфланд съм виждала и от там си го купувам, просто е малко безсолно, но аз и без това обичам по-безсолна, така че не проблем вкуса, а количеството. като трябва да изям 3 блока и то само тофуто е 255г - едвам се справям с количеството :lol:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Пон Авг 11, 2014 3:08 pm

gogo написа:Ванче, в Кауфланд са пуснали на промоция(50% намаление - 11,99лв.) електронна везна. Ако не си си решила до сега проблема то можеш да я погледнеш. ;)


Благодаря, Гого! Ще отида да го погледна, но се съмнявам, че ще мога да го изпробвам дали и той няма да се самоизключва набързо...Засега си карам със стария, макар че като ми изключи по средата на тегленето и трябва наново да започна и само му се каня :gunshot: :gunshot: , после вече ми е минал ядът :lol: :lol:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Пон Авг 11, 2014 3:13 pm

Manya написа:Ваня, за следващите пости се запаси със соев протеин (има го в iherb на Now Foods) и соя на зърна (от магазините за здравословна храна). Тя се вари супер и можеш да си я сготвиш като боб на фурна. Става страхотна манджа. Май бях писала рецептата в моя дневник.


Преди си бях купила от този соев протеин, но го ядох и след постите, че ми беше много вкусен и докато се наканя да си поръчам, ще дойдат следващите :lol: :lol:

Маня, а тази соя на зърна как да я ям, виждала съм печена соя - тя става ли за БП и какво количество да ям? А тази за варене колко време трябва да се вари? Аз си мислех соеви кълнове да си направя, но четох, че докато покълнат не трябва да са в хладилник и не знам да не се развалят зърната в тези жеги...
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Маня » Пон Авг 11, 2014 3:44 pm

vanja написа:
Manya написа:Ваня, за следващите пости се запаси със соев протеин (има го в iherb на Now Foods) и соя на зърна (от магазините за здравословна храна). Тя се вари супер и можеш да си я сготвиш като боб на фурна. Става страхотна манджа. Май бях писала рецептата в моя дневник.


Преди си бях купила от този соев протеин, но го ядох и след постите, че ми беше много вкусен и докато се наканя да си поръчам, ще дойдат следващите :lol: :lol:

Маня, а тази соя на зърна как да я ям, виждала съм печена соя - тя става ли за БП и какво количество да ям? А тази за варене колко време трябва да се вари? Аз си мислех соеви кълнове да си направя, но четох, че докато покълнат не трябва да са в хладилник и не знам да не се развалят зърната в тези жеги...


Ето ти рецептата за "Боба" от Соя

"БОБ" НА ФУРНА
ама не съвсем
соева измишльотина

10 БПВМ

480 г тиквички - 2 БВ
560 г печени чушки - 4 БВ
260 г лук - 2 БВ
80 г зелен лук - 1 БВ
2 с.л. доматена салца - 1 БВ (по етикет)
2 1/2 ч.ч. сварени соеви зърна (пообелени) - 10 БП
2 ч.л. зехтин - 6 БМ
1 1/3 ч.л. гхи - 4 БМ
1 стрък пресен чесън, чер пипер, кимион, сол, сумак, кориантър - на вкус

Накиснатите за 8-10 часа соеви зърна се претриват с ръце, за да паднат люспите. След това се варят до омекване - около час.
Една хватка за варене на бобови култури (ако не е в тенджера под налягане) - Варите в малко количество вода и щом кипне доливате по 1 ч.ч. студена вода и така няколко пъти. Боб, нахут, соя увират много по-бързо
Сварената соя се пасира с пасатор или в робот - но не напълно. Хубаво е да останат и цели зрънца. Тиквичките се настъргват на едро ренде. Чушките се пюрират. Лукът се нарязва наситно. Всичко се смесва, добавят се мазнината и подправките.

Пече се в тавичка на 180 градуса с вентилатор 30 минути.

Колиеството на соята съм взела от сайта на Бари - 1 блок сварена соя е 1/4 чаша. А тя не набъбва. Така че и в сурово състояние е толкова.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Вто Авг 12, 2014 1:47 pm

Благодаря Маня, непременно ще я пробвам тази рецепта :chef1:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Нед Яну 04, 2015 8:14 pm

Здравейте приятели,
Да се похваля вече направих една година в зоната, макар че напоследък нямам много време да пиша, но не се отказвам :) . Покрай празниците през декември имах доста слизания от колелото, но сега намалих блоковете на 10, за да оправя пораженията, иначе съм на 11-12 за задържане на кг. Радвам се на много енергия и здраве . В началото започнах съвсем плахо, с много грешки докато се науча, но благодарение на всички вас аз успях да вникна и да разбера принципите, благодарение на вас и на този сайт всичко това беше възможно. Благодаря на Пипи, че е създала този сайт и на вас, че ми помогнахте да се справя, особено в началото, когато не знаех от къде да започна. Желая ви щастлива и успешна Нова година! :hug:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот gogo » Нед Яну 04, 2015 11:29 pm

Ванче, ЧНГ и на теб. Много любов и късмет. :hug:
Не мисля, че е добра идея да намаляш блоковете. Може да стане така, че да почнеш да намаляваш не мазнините в тялото си, а крехката си телесна маса, демек мускулатурата си, т.е да почнеш да се самоизяждаш :mrgreen:
В първия си пост на дневника съм добавил линк към калкулатора на д-р Сиърс, който изчислява и % телесни мазнини и крехката телесна маса. Карай си на изчислените блокове, спазвай си Зоната и пораженията сами ще се изчистят. За къде си се разбързала. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот vanja » Пон Яну 05, 2015 10:32 pm

Гого, имаш предвид този калкулатор, който е добавен на 3 януари ли? Пробвах по него, но до сега не съм си смятала %мазнини, тук ми дава 50%, което ми се струва много. Тук ми изчисли, че трябва да приемам по 11 блока, но аз като съм на 11-12 и задържам теглото. Може би трябва само с 11? А иначе по калкулатора от сайта преди година ми беше сметнато 9 блока, но не ми стигаха, усещах глад и ги увеличих на 10, за да свалям. Тогава не съм си смятала % мазнини, за да направя сравнение. Аз следя кг, но мерките не ги следя, макар че като съдя по дрехите и те са намалели . :smdance:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот Pipilota » Вто Яну 06, 2015 4:47 am

Какъв калкулатор е добавен на 3ти януари и къде...да не съм пропуснала нещо?
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот gogo » Вто Яну 06, 2015 6:39 am

pipilota написа:Какъв калкулатор е добавен на 3ти януари и къде...да не съм пропуснала нещо?

Пипи, става въпрос за този калкулатор , който добавих в първия си пост от дневника ми. Затова и исках за малко едит.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Ваня

Мнениеот gogo » Вто Яну 06, 2015 6:44 am

vanja написа:Гого, имаш предвид този калкулатор, който е добавен на 3 януари ли? Пробвах по него, но до сега не съм си смятала %мазнини, тук ми дава 50%, което ми се струва много. Тук ми изчисли, че трябва да приемам по 11 блока, но аз като съм на 11-12 и задържам теглото. Може би трябва само с 11? А иначе по калкулатора от сайта преди година ми беше сметнато 9 блока, но не ми стигаха, усещах глад и ги увеличих на 10, за да свалям. Тогава не съм си смятала % мазнини, за да направя сравнение. Аз следя кг, но мерките не ги следя, макар че като съдя по дрехите и те са намалели . :smdance:

Ванче, 50% мазнинки са ти множко, пък и нали те знам - нямаш в никой случай толкова. Нещо си объркала сметките. Може би обръщането в паундове или инчове. Ако искаш прати ми мерките си на лични и аз ще те преизчисля. :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта