Дневникът на Радост

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Радост

Мнениеот Radost » Вто Фев 11, 2014 11:38 am

Хайде и аз да цопна в дневниците :)

Значи в Зоната съм от 31.01.2014г.

И малко първоначална статистика :

Години : последните дни на 30 :lol:
Тегло - 125 кг
Ръст - 165 см
Талия-пъп - 123-135 см
Ханш - 128 см
Бедро - 64 -л 65 -д
Бицепс 37 -л 40 - д
Общо телесни мазнини 60,6% при норма 22%

Болежките които имам са постоянно покачване на теглото,най-вече в областта на корема,липса на цикъл ,косопад,окосмяване мъжки тип ,лесна уморяемост ,болки в кръста ,врата,ръцете.Започнах да ходя на лекар в началото на декември ,като при първоначални изследвания бях диагностицирана с диабет 2 тип и насочена към болнично лечение за доуточняване на диагнозите.След това ми бяха поставени следните заболявания:Метаболитен синдром,Затлъстяване 3 ст,Артериална хипертония 1 ст.,Хипотиреодизъм,Остър дефицит на витамин Д, тежка форма на поликистозни яйчници,Дислипидемия ,която според моя районен ендокринолог не е вярна защото холестеролът ми е 4,79 при норма 5,2 ,триглицериди 1,38 /норма до 1,7/,единствено "добрият" холестерол 0,96 а трябва да е над 1,3 ,и за който ме посъветваха да се движа повече .
Хормонални изследвания - леко повишен тестостерон,доста завишен андростенион,ДХЕАС-леко повишен заради килограмите,ТСХ над норма.Отхвърлиха диабета и ми казаха че имам само инсулинова резистентност която е вследствие на многото натрупана мастна тъкан.

Съветът на всички доктори и едно светило в ендокринолията беше да отслабна ,и че всичките ми проблеми ще се разрешат след намаляване на теглото .

Преди основният ми принцип на отслабване беше с гладуване на плодове чай и мед ,правех 20 дневни курсове ,свалях,цикъла ми се възстанови след огромен период на отсъствие ,но след това качвах пак и така до септември когато спря отново и качих от 95 до 125 .Хранех се веднъж дневно,предимно вечер ,по цял ден карах на 1-2 кафета.През 2012 г постъпих спешно в болница ,претърпях двойна операция от апандисит и ми извадиха жлъчката с 11 камъка колкото грахово зърно .След това прочетох че тези гладувания водели до образуването на камъни,колко е вярно не знам .

И така реших че с този режим няма да стане ,започнах да търся друг вариант ,няма да описвам пътя как стигнах до този сайт в чест на Пипи :lol: да не се нервира отново ,важното е че съм тук.

Сега се храня по 11 блока на ден,чувствам се добре ,опитвам се да пия повече вода,до момента докарвам над литър ,иначе калкулатора за водата ми показва 4,14 л което е невъзможно за мен на този етап.

Ще започна да приемам рибено масло ,сега си го чакам да пристигне ,за подсладител ползвам само Стевия ,сега си поръчах 3 различни течни стевии ,обиковена,с вкус на шоколад и френска ванилия от сайта на Iherb,нямам търпение да си ги получа :)

До момента кръвното ми е нормално без хапчета,имам страхотна енергия,чувствам се добре,наспивам се бързо колкото и късно да легна ,преди 2 месеца постоянно гледах да седна или легна ,нямах никаква сила дори за елементарни движения.

Ами това се сещам за момента,ако има нещо което съм пропуснала ще добавям.
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Дневникът на Радост

Зоната
 

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот gogo » Вто Фев 11, 2014 1:03 pm

Радост,
Честито дневниче. :wave: Убеден съм, че с постоянство и съблюдаване правилата на Зоната ще постигнеш това, което желаеш. И много скоро цифрите ще захвърчат надолу. Пожелавам ти да не се отървеш от Зоната никога.:hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот eldass » Вто Фев 11, 2014 2:00 pm

:wave: На най-подходящото място си попаднала. А инсулин мериха ли ти?
Успех и съм сигурна, че ще имаш толкова много поводи за РАДОСТ! :smdance:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 11, 2014 3:24 pm

Eeee, :bouquet: Радосттттт ;) Това е истината, това е началото на един нов за теб живот (само да не се откажеш). Казвам нов живот не само заради това, че ще свалиш килограми, но и за това че ще се излекуваш.Човешкия оранизъм е една униклана машина, която има уникалното действие да се самолекува. Зоната просто е правилното гориво за тази машина. След 6 месеца минимум 2-3 от диагозите които си описала ще са спомен, или съвсем избледнели. За това исках да се представиш, и да запишеш всичко, защото знам, че ще дойде момент в който като си прочетеш заглавната страница на дневника и ще кажеш :jumpwow: :bigsm8: това аз ли съм била.... :yess:

Смело и стриктно напред, а аз поемам инициативата да ти бъда личния "Диетолог" само че безплатен :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Karrita » Вто Фев 11, 2014 8:01 pm

pipilota написа:
Смело и стриктно напред, а аз поемам инициативата да ти бъда личния "Диетолог" само че безплатен :laugh1:

Еееее Радост, това си е направо чест! Давай смело напред и оправдай доверието ни, можеш!
Много успех ти желая и повече радостни дни! :hug:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот vanja » Вто Фев 11, 2014 11:14 pm

Радост, честито ти дневниче и добре дошла сред нас! Сигурна съм, че много скоро ще имаш прекрасни резултати, ще чакаме да докладваш :)
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот yaneva » Сря Фев 12, 2014 11:08 am

Здравей и от мен :wave:
Аз съм също от начинаещите и мога да ти кажа: Не се отказвай! В началото е малко объркващо,но мине ли седмица всичко си идва на мястото.Става толкова лесно и приятно,че се чудиш,как си живял до сега по другия начин.А най-хубавото е, когато се качиш на кантара и видиш,как килограмите падат.Другия ми съвет е да не се теглиш всеки ден,а през 1-2 седмици.Така щастието е още по-голямо.
Когато започнах преди 40 дни,четях за страхотните резултати на всички във форума и се питах дали и при мен ще се случи това чудо.Е.. случи се! Толкова лесно,без глад,без мъки,без усилени тежки тренировки...след първия месец осъзнаваш,че това е истината и това е спасението. :yess:
yaneva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 4:58 pm

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Radost » Чет Фев 13, 2014 3:35 pm

Здравейте милички :hug: :hug: :hug: еха един ден ме нямаше и вие сте ми писали толкова много ,така се зарадвах като отворих дневника ми днес с вашите коментари ,още по голяма беше радостта ми да си имам и чисто нов личен диетолог в лицето на Пипи :hug: на всичкото отгоре и безплатен ,кой е като мен :love:

Гого :hug: няма как да се отърва от Зоната ,а и тя няма да се отърве от мен ,чувствам се прекрасно ,хапвам си зелените храни и никога не ми е гладно както преди .

eldass :bouquet: ,мериха ми инсулина да ,сутрин на гладно е IRI 15,66 при референтни граници 3 - 24.90 ,на 120 мин е 91,48 .глюкоза на гладно 4,8 ,60 мин - 12 ,120 мин - 7 .Кортизол в норма.

Пипи :bouquet: с нетърпение чакам да се случи това и когато чета заглавната страница да бъде само лош спомен как съм стигнала до такива кг и лоши показатели .Само напред заедно :yess:

Karrita :bouquet: давам давам ,запътила съм се към успеха вече 2 седмици ,и ще продължавам докато всичко си дойде в норма и кг и хормони .

vanja :bouquet: разбира се че ще докладвам ,споделена радост - двойна радост :)

yaneva :bouquet: няма отказване ,това си е моят начин ,хапвам си и си слабея ,за меренето и аз не искам всеки ден ,за да не се демотивирам ,затова на 2 седмици или месец по-добре.

Сега да напиша менюто ми от днес ,вие ще кажете дали е добре ,така :

Закуска - 2 бр белтък 1ПБ+ 112 гр извара 2ПБ+ 1,5 портокал 3ВБ+ 9 бадема 3 МБ
Обяд - 168 гр извара 3ПБ+ 140 гр чушки печени 1ВБ+ 240 гр домати 1ВБ+ 480 гр краставици 1ВБ+ 1 ч.л пълна 3МБ
Следобедна - 2 бр белтък 1ПБ+ 100 гр ябълка 1ВБ+ 3 бр бадеми 1МБ
Вечеря - 112 гр свинска шунка 4ПБ+ 360 гр гъби 1ВБ+ 1 портокал 2ВБ+ 100 гр ябълка 1ВБ+ 12 маслини 4МБ
Преди сън - 220 гр кисело мляко 1ПБ+1ВБ + 1 орех 1 МБ

Блоковете са ми общо 12 - 3,3,1,4,1 но аз често ги правя 11 че ми идва много ,3,3,1,3,1 ,грешка ли е ?Как е по-правилното разпределение ?
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 13, 2014 3:47 pm

Radost написа:....Обяд - 168 гр извара 3ПБ+ 140 гр чушки печени 1ВБ+ 240 гр домати 1ВБ+ 480 гр краставици 1ВБ+ 1 ч.л пълна 3МБ

Блоковете са ми общо 12 - 3,3,1,4,1 но аз често ги правя 11 че ми идва много ,3,3,1,3,1 ,грешка ли е ?Как е по-правилното разпределение ?


Тази салата няма изяждане.... :oh: Аз дето се славя, че поемам количества храна, ще видя зор, пък за теб не знам....и другото- ти как стигна до извода да ядеш по 12 блока...защо толкова много...освен ако не си много много висока :th: и не тренираш всеки ден

А и другото да допълня- на основните ястия гледай протеините да са както им казвам "истински", т. е да не са млечни продукти, а чисто хубаво месо ;) Млечните продукти ги оставяй за междинните закуски.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Violka » Чет Фев 13, 2014 3:52 pm

Здравей и от мен Радост :bouquet:
Вярвам, че щом си се захванала няма начин да не се получи, един човек когато желае нещо много силно, то винаги се сбъдва.
Сега за менюто - за обяд тези зеленчуци са огромно количество, краставицата може да намалиш да добавиш лук (ако обичаш разбира се), добави плод. В книгата си доктора съветва количеството храна на едно ядене да не надвишава 500 гр.
Желая ти успех :yess:
Аватар
Violka
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 12:31 pm

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Gazilot » Чет Фев 13, 2014 3:59 pm

500 КАЛОРИИ!!!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Violka » Чет Фев 13, 2014 4:02 pm

Гази, не споря, може и така да е, аз сигурно грешно съм запомнила. Моля за извинение :shy:
Аватар
Violka
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 12:31 pm

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Gazilot » Чет Фев 13, 2014 4:02 pm

А, да. Радост здравей и от мен, и да знаеш - Big Gazi watching You!

хммм, вече е Thin Gazi, ма нейсе :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот eldass » Чет Фев 13, 2014 4:07 pm

Да, не ме плашете с тези 500 гр. :lol: , защото аз ям доста големи количества сурови зеленчуци, а като сложим и изварата....отиде коня у ряката. :laugh1:

С точност от книгага - "...калориите при едно ядене не трябва да надхвърлят 500 калории, или 100 за леките междинни похапвания."
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Gazilot » Чет Фев 13, 2014 4:12 pm

Елдъс, често допускана грешка е, и още по-често дискутирана във форума. Май трябва да се метне във ФАК-а.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 13, 2014 4:38 pm

Gazilot написа:Елдъс, често допускана грешка е, и още по-често дискутирана във форума. Май трябва да се метне във ФАК-а.


Хеххе, Сър Гази....да ти имам съкращението.... и за момент бях в чуденка дали да се метне във ФАКиното кошче, или имаше предвид Frequently Asked Questions :laugh1: Залагам на второто...и да, ще гледам да го вметна някъде, че това объркване с тези 500 грама много ме дразни, най вече че се повтаря вече няколко път... Ще го вземем под внимание ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта