Дневникът на Радост

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Italiano » Сря Апр 30, 2014 11:56 am

Верно е добре. Това означава 3 кг. за 1 месец. Перфе!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Радост

Зоната
 

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Kristal » Сря Апр 30, 2014 1:23 pm

Аз не съм спец по градинарство, даже хич, обаче имам клиентка, която се занимава и отглежда домати за които и завиждат всички комшии. Та тя ми е казвала, че пръска доматите с разреден айрян и така ги предпазва от болести и стават перфектни, без никакви препарати.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Слонче » Сря Апр 30, 2014 2:08 pm

Здравей, Радост :)
Аз съм новичка тук, но пък мога да помогна много за зеленчуковата градина! Можеш да задаваш абсолютно всякакви въпроси по технология на отглеждане, грижи, борба с вредители. Сандански е на около 300 м надморска височина /колкото и моето родно село Пазарджик ;) / и за съжаление болести и вредители - бол. В агроаптеките има вече биопрепарати и в малки опаковки. Ето в тази статия също има много инфо http://www.bioselena.com/bg/bio_farmings/view/24/
Трудничко ще е, но не и невъзможно :peace1:
Аватар
Слонче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:34 am
София

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот gogo » Нед Май 11, 2014 12:07 pm

Радост, къде се изгуби? :rose4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Radost » Вто Май 13, 2014 8:32 pm

Ехо тука съм :hug:

Гого прекрасна розичка ,зонувам си аз нищо че по-рядко се включвам ,покрай тез почивни дни нагоре надолу не ми оставаше много време ама не от хапване де :lol:

Слонче ,благодаря ти за линковете и информацията ,почвам да надобрявам ,вече отчетох първа реколта от пресно лукче и много се изкефих ,друго си е от земята направо в чинията . :love: и си мирише едно такова свежо ,вчера се скъсах да копам ,имам мускулна треска ,покрай тия дъждове пръстта беше станала бетон .

Доматките сега цъфтят ,още не са вързали ,чакам ги ,боднах и нови за по-късен добив,имам и разсад още за чушки и биволско сърце ,утре ще садя корнишони ,всичко друго върви добре ,тиквите и тиквичките растат,морковите също ,само магданоза не ми поникна не знам защо .

Така и да се похваля че цикълът ми дойде точно на 1 май сутринта ,така се израдвах ,от септември го чаках всеки Божи ден с надежда ,,това означава че инсулина е влезнал в норма за което съм много щастлива ,хапчетата не съм ги спряла въпреки режима ,реших че ще го направя по-късно .Утре ще правя профил за захарта ,стискайте палци :bouquet:
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот zuzulin » Вто Май 13, 2014 8:41 pm

Браво!!Поздравления :hug: само така и ти стискаме палци.Много ти завиждам(благородно де)за градинката.До преди три години и аз си правех,но дядо и баба много ми помагаха (лека им пръст) ,но сега тук в Италия няма как да си направя.Като си идем в България първа писта отивам да помагам на свекито на вилата-преди 2г. гроздето брах,че другото вече беше свършило,но сега ще е в разгара на лятото-ще падне зеленчуков фитнес :laugh1:
Успех утре!!!
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот eldass » Вто Май 13, 2014 8:41 pm

Радост, само хубави новини покрай теб. :) Вече и реколта щом добиваш, ставаш за Зонов градинар. ;)

Утре ще имаш добри резултати, сигурна съм. :yess: Успех!
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Radost » Сря Май 14, 2014 12:34 pm

Kristal .чудна информация за доматките ми даде ,аз онзи ден молих един комшия да ми ги напръска с разтвор от вар и син камък понеже го видях че си пръскаше лозите,но за следващото пръскане аз ще си го направя с айран ,така ме улесни ,мерси :bouquet:

zuzulin супер си е зеленчуковия фитнес ,като нямам какво да правя се мушвам да си чопля нещо ,днес почивка че снощи валя и е кално .

eldass ти ми даде и нова титла Зонов градинар ,харесва ми :bouquet:

За резултатите лоша новина,много пътувах покрай празниците и се оказа че направлението е изтекло онзи ден и сега не мога да ги направя тези изследвания ,ще ходя пак да искам ако даде доктора .
Аватар
Radost
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 7:26 pm
Някъде между Казабланка и Сандански :)

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Kristal » Сря Май 14, 2014 12:39 pm

Това с разреденото кисело мляко работи, тествано е тука в нашия край многократно, стават супер доматите. Аз сега също се правя на градинарка, имам в двора зелен лук, имам и чушки, сега смятам да засадя стевия, има разсад по 1.50 коренчето. Леле, аз едно цвете не съм отгледала цял живот, сега добре че е майка ми, та се зае тя, иначе двора цял живот е с трева и буреняк :) рай за котараците :lol:
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Karrita » Сря Май 14, 2014 12:41 pm

Чудесни новини покрай теб Радост :yess:
Радвам се и ти стискам палци за резултатите, въпреки, че си мисля, че то организма вече ти показва какви ще са! - добри! :hug:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Радост

Мнениеот Pipilota » Сря Юли 23, 2014 5:56 am

Това също е един от дневниците, в които влизам за да полея цветенцето, обачееее.... :think2: нещо много празно ми се вижда, и съответно ми става леко тъжно...дано тази тишина да е временно явление :(
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта