Дневникът на АНИ

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на АНИ

Мнениеот Ani » Вто Фев 18, 2014 11:38 am

Здравейте, мили ЗОНуващи!

Най-накрая намерих време да започна моя дневник.Надявам се, че ще имам време да споделям.А и оттука би трябвало да се мотивирам повече….Иначе малко се отчайвам..
И така…..Аз съм Анито,решена твърдо да отслабне, защото иска да е сигурна, че ще е здрава, болести няма да я повалят и , ЧЕ най-накрая ще изглежда добре и ще е секси във всяка дреха,защото едно слабо тяло изглежда добре независимо с какво е облечено.Искам да сложа една поличка и един потник и готово, решен ми е проблемът за лятото, не да мисляяяя, търся и подбирам, защото оттука ми се издува нещо оттам пък виси :( .Какво да кажа-това ми тежи и ме прави нещастна.Искам да влизам във всеки магазин и това , което ми хареса да ми застава WOW!! :bouquet:
Прочетох двете книги на д-р Сиърс и на Папазова.Хареса ми и ми допадна начинът на хранене,който е супер логичен. Харесва ми , че отслабването е страничен ефект, а не диета , с която трябва да се отслабне и да мислим само за това (въпреки че не преставам да мисля за това). Целта ми е около 40 кг. Ама и на 20 ще съм предоволна.
Така… измерих се , изтеглих се…..Мерките няма да пиша , но кг ми бяха 86,5, когато си получих кантарчето на 05.02.14. Всъщност лятото ходих на фитнес и там все бях 93,92 и т.н. Вкъщи като се теглих края на януари бяха 88 , а сега с този бях 86,5, понеже не живея вкъщи.
Така към днешна дата , а и към по предишните съм 85.5!!!Един килограм (или може би два, за съжаление нямам другите кантари на разположение)!?!?!?Първо да си призная имах два, три пъти едни прегрешения , ама след това след четвъртия час си продължавах по зоната.Талията ми е с 3 см по-малко.Това –добре.Поръчах си рибеното масло , дето Гого препоръчва и пия по 6 всеки ден на два пъти по 3.
По принцип нали е писано “не гледайте кг, а сантиметрите”.Все пак ,когато имаме по-малко сантиметри, означава и , че сме се смалили и дрехата ни е леко широка, нищо, че кантарът не се смъква.Ама мен ме гложди от вътре- Защооооооооо не намаляват тия килограми.Вие всички тук , които описвате с по 4, 5 кг на месец, а аз ще си остана с един!Проклети гени са моите-да трупат могат, ама като стане въпрос за отслабване сигурно 10 год им трябва!!!! :sad:
Та както вече обяснявам , главната цел ми е отслабването.Затова ям само зелените въглехидрати.Дето като че ли много, много не наяждат.Ето-вчера цял ден пил. филе и грозде и бадеми и бях си вече гладна след всеки 2 и 3 час!?
А миналата седмица имах ден само на прясно мляко за въглехидрати и протеини и мазнини отделно-ама няма нищо общо с твърдата храна.Огладнях си много хубаво, та взех и си купих , каквото не трябваше.
Иначе като ползи мога да кажа, че не спа толкова , колкото по принцип си спах и се чувствам добре. Сладко също не ми се яде , освен ако не огладнея!
Със спорта още не съм се захванала,т.к. работата ми е на крак цял ден и не знам дали ще се захвана. Нямам много време. Мисля да почвам кляканията и лицевите , дето са препоръчени в книгата по 5 мин. на ден като достатъчни.
Иначе ми се падат 9 блока. 2 -сутрин, 3- обед, 1 -закуска , 2 -вечеря и 1 -закуска.
Чудя се ,дали да не направя 3 -закуска и 3- обяд и по половин за малките закуски и 2 за вечерята. Може би ще ме държи по дълго така?!
Колкото за смятането на блоковете, си мисля, че го докарвам.Аз ям основно-риба тон консерва, пил. филе., маслини, бадеми, грозде, круши, домати, краставици.И общо взето първо протеините, после въглехидратите и накрая мазнините. Не всичко наведнъж, за да действат по-добре и последователно на хормоните.Не знам дали е добре.
Както се вижда, няма какво толкова да смятам…все една и съща храна, която се смята лесно от таблицата.Филето по етикет.
Не знаааааам, странно ми е защо не върви кантарът надолу…
Може би пък бива да си ям от по-лошите въглехидрати……те по засищат….Ама нали уж ще слабея и само зелени пълня в стомаха….
Помогнете ми хора, дайте съвет и идеи, с които отслабването ще фукционира ..!!!
Знам, че хората, телата и гените са различни на всеки, ама защо ПАК и пак при мен не действа…Аз също съм настроена скептично.Надявам се да се опровергае това ми мнение.


П.П. искам след два месеца да съм понамалила теглото си,за да може като се прибера вкъщи, да се смаят близките ми.И да имам по-високо самочуствие.
:cook1:
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Дневникът на АНИ

Зоната
 

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Karrita » Вто Фев 18, 2014 3:10 pm

Здравей Ани и честито ти дневниче! :)
Като начало, мисля, че трябва да започнеш с 10 блока ( 3-3-1-2-1). Добре е, че ядеш зелените храни, щом искаш добри резултати, и въобще не си мисли, че червените засищат повече ( нали си чела книгите).
Но, който и да стои цял ден само на мляко ще озверее от глад... За мен лично това е лудост! То зелено, зелено, но и там иска подбор! Хапвай месце моме, там е истината. ;) Спазвай си таблицата, другото не го мисли, сами ще си дойдат добрите резултати.
Успех ти желая! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 18, 2014 3:39 pm

Ани, правилно ти е казала Карита- увеличи си блоковете на 10, ако трябва и на 11 по нататък. Придържай се към зелените храни, и по-малко млека. Т.е остави млеката за междинните закуски. Ако си прочела Зоната, значи си разбрала, че за да се слабее, трябва да се яде. Щом си гладна значи не ти стига храната, и организма влиза в режим на запасяване...започни с 10 блока и стриктно две седммици, после ще докладваш пак :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Ani » Сря Фев 19, 2014 10:32 am

Благодаря Ви!!!Точно така ще направя ,ще започна с 10. :)
Въпреки че по всички сметки ми се падат 9.
Да видим какво ще се случи...
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Karrita » Сря Фев 19, 2014 11:43 am

Ani написа:Да видим какво ще се случи...

Само хубави неща могат да се случат със Зоната! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Ani » Сря Фев 19, 2014 12:32 pm

Надявам се,Карита:)
Щото като не си гладен ,животът е лесен, но огладнееш ли ,лесно може да сгрешиш :(
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Italiano » Сря Фев 19, 2014 10:44 pm

Със Зоната глад няма. Стига да си в Зоната, де. ;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 6:50 am

Italiano написа:Със Зоната глад няма. Стига да си в Зоната, де. ;)

Точно попадение.:done:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Ani » Чет Фев 20, 2014 11:15 am

Еми, не знам и аз се чудя и мая.Уж с електронната везна теглих всичко....Затова сега ще пробва с 10, както ме посъветваха.
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Ani » Чет Фев 20, 2014 3:28 pm

А рибката да я размразя , изпека и тогава ли да тегля блоковете?
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Karrita » Чет Фев 20, 2014 3:33 pm

Ani написа:А рибката да я размразя , изпека и тогава ли да тегля блоковете?

Да, Ани.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Ani » Чет Фев 20, 2014 3:38 pm

:love: Мерси,мили хора!
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Ani » Чет Фев 20, 2014 7:37 pm

АААА да си попитам пак нещичко: :th: :th: :th:
Тези зонови закуски задължително ли трябва да са на 4 часа , може ли на 3 ?
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот gogo » Чет Фев 20, 2014 10:16 pm

Ani написа:АААА да си попитам пак нещичко: :th: :th: :th:
Тези зонови закуски задължително ли трябва да са на 4 часа , може ли на 3 ?

Ани, яж ако искаш и през час. Условието е между 2 хранения да няма повече от 5 часа.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Хриси » Пет Фев 21, 2014 6:42 am

Здравей, Ани!
Аз също бих те посъветвала да започнеш с 11 блока, а когато си гладна да ги правиш дори 12. Когато съм била на умопомрачителни диети, нищичко не хапвах, все бях гладна, а резултати никакви почти. Когато започнах да се храня по Зоната, всички вкъщи ми се чудят как с тези пълни чинии слабея.
Напиши ни едно примерно твое меню, кое по колко и как си го балансирала, за да видим дали има някъде има нужда от корекция. Освен това, след втората седмица, би трябвало да ти се пие повече вода. Преди едвам изпивах по една чаша на ден, а сега ела ме виж.
Моят съвет е да не прекаляваш все пак с гроздето, а примерно да го заменяш с ябълки, киви, грейпфрут, домати (дори от консерва), краставица, леща и др. плодове и зеленчуци.
На мазнините също трябва да обърнеш особено внимание, и да се стремиш да само от добрите.
Не се отчайвай, а знай, че рано или късно, резултатите с - кг. са неизбежни!
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Karrita » Пет Фев 21, 2014 12:04 pm

Хриси написа:
Моят съвет е да не прекаляваш все пак с гроздето, а примерно да го заменяш с ябълки, киви, грейпфрут, домати (дори от консерва), краставица, леща и др. плодове и зеленчуци.

Защо, какво му има на гроздето?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта