Дневникът на АНИ

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Хриси » Пет Фев 21, 2014 12:36 pm

Кари, според гроздето има повече плодова захар от ябълката. Ето пример:
http://www.bb-team.org/articles/3642_grozde и в ябълка: http://www.bb-team.org/articles/3445_yabalki, т.е. в гроздето има два пъти повече захари. Освен това в ябълката има повече пектин и фибри. Да ме прощава Барито, ама с грозде трудно се слабее.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на АНИ

Зоната
 

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Karrita » Пет Фев 21, 2014 12:54 pm

Щом е в зеления списък, няма опасност да надебелееш. Аз ям всеки ден по 2 блока грозде и не съм мръднала нагоре в килата :)
"Гроздето е богато и на витамини – C, B и провитамин A, които укрепват нервната система, стените на кръвоносните съдове, костите, ноктите и имат благотворно влияние за зрението. Наличието на много калий подкрепя сърдечния мускул, отделя излишните течности, затова гроздето и сокът му се препоръчват при високо кръвно налягане, прекарани инфаркти, атеросклероза, артрити, подагра, камъни в бъбреците или в жлъчката. Магнезият, калцият, фосфорът, желязото, помагат за лечение на рахит, за изграждане на младите кости и зъби, предпазват от анемия. Багрилните вещества в гроздето имат съдоразширяващ ефект, което предпазва от инфаркт."
С това разбира се не казвам, че ябълката не е полезна, а просто, че в гроздето няма нищо лошо :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Ani » Пет Фев 21, 2014 1:05 pm

Здравей, Хриси, може би наистина е най-добре да споделя , какво ям.

Ето днес например:

Закуска- 3 Блока

Пил. филе-3x30 гр.
Пъпеш- 130 гр.
Грозде- 160 гр
9 бадеми

На мен гроздето ми е по-вкусно от ябълките хихиихихи.
След малко ще отида до магазина да си купя пъпеши, че те са ми най -вкусни засега.

Така …сега да отбележа:филето го смятам по 30 гр на блок, защото го смятам по етикет ( 23,7 протеини на 100 гр порция).Обаче за обяда ми днес ще взема 42 гр. както е в таблицата.Т.к. в началото по спомен ядох по 42гр. и май не огладнявах , възможно е заради грамажа.Та днес ще направя експеримент.

Обяд-3 блока

Филе-3x42 гр
Домати-240 гр
Круша- 2x100 гр.
9 маслини

За вечеря ще имам пъстърва най-вероятно .


Е , какво мислите?! :th:
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Italiano » Пет Фев 21, 2014 1:20 pm

Хриси написа:Да ме прощава Барито, ама с грозде трудно се слабее.

Хриси, недей така - лятото, когато регистрирах най-добрите си резултати, бях предимно на грозде. Лесно е за мерене, а и е супер вкусно.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Хриси » Пет Фев 21, 2014 1:49 pm

Ани, като цяло това, което си написала за 3 блока е добре, но не пишеш мазнините във филето колко са. В зависимост от тези мазнини, би трябвало да намалиш броя на бадемите.

За гроздето- както си прецениш. Според мен всеки организъм е различен, а и в едни и същи грамажи между грозде и ябълка, определено се погълват повече захари от грозде. На мен напоследък много ми допада блок с помело.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Ani » Пет Фев 21, 2014 2:37 pm

Мазнини 1 гр на 100 гр ?т.е?
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Хриси » Пет Фев 21, 2014 3:38 pm

Значи всичко е точно.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Tatyana » Пет Фев 21, 2014 3:50 pm

Ани, честито дневниче и от мен :)
Пожелавам ти да отбелязваш в него много свалени кг и см, но по-важното е да се чувстваш здрава и изпълнена с енергия. На мен също калкулатора ми изчисли 9 блока, но аз си хапвам по 10 (дори понякога 11) и не чувствам никакъв глад, освен ако не закъснея със следващия блок. От скромния ми опит (близо 2 седмици в зоната) ще споделя, че ако 2 от въглехидратните ми блокове за обяд и вечеря са салата, дори трудно ги изяждам, а за глад да не говорим. Ако са 3 блока зеленчуци - е, тогава вече няма изяждане (горчив опит от първите дни :laugh1: )
Затова третия ВБ го оставям за плод или чаша (115 мл) вино за вечеря. Сама ще си прецениш от опит с какво не се чувстваш гладна, защото в зоната глад наистина няма.
Хриси написа:Ани, като цяло това, което си написала за 3 блока е добре, но не пишеш мазнините във филето колко са. В зависимост от тези мазнини, би трябвало да намалиш броя на бадемите.

Аз не разбрах защо трябва да се намаляват броя на бадемите :th: Нали точно затова БМ е 1,5 г, а не 3 г., както е ако взимаш например протеин на прах? Може и аз да съм в грешка, но с такова впечатление останах, след като попрочетох форума и дневниците...Единствено не добавям ядки, ако киселото мляко е 2%, но с филето си хапвам маслини или ядки.
Моля, по-вещите да помагат, че сега вече се обърках :hm:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Karrita » Пет Фев 21, 2014 3:59 pm

Tatyana написа:
Хриси написа:Ани, като цяло това, което си написала за 3 блока е добре, но не пишеш мазнините във филето колко са. В зависимост от тези мазнини, би трябвало да намалиш броя на бадемите.

Аз не разбрах защо трябва да се намаляват броя на бадемите :th: Нали точно затова БМ е 1,5 г, а не 3 г., както е ако взимаш например протеин на прах? Може и аз да съм в грешка, но с такова впечатление останах, след като попрочетох форума и дневниците...Единствено не добавям ядки, ако киселото мляко е 2%, но с филето си хапвам маслини или ядки.
Моля, по-вещите да помагат, че сега вече се обърках :hm:

Напълно си права Татяна. Добавят се мазнини към филето, защото добавяме ПОЛЕЗНИ мазнини, а и едва ли това филе е направено само от сланина, че да има чак толкова мазнини в него!!!!

P.S.
И все си мисля, че съвети трябва да дават хора, прекарали в Зоната поне няколко месеца! Нищо лично, но така се бъркат новодошлите.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Tatyana » Пет Фев 21, 2014 4:11 pm

Кариии, златна си и много ти благодаря :hug:
Направо се притесних, че 2 седмици съм била около зоната, но сега виждам, че всичко е о.к. Олекна ми :smdance:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Хриси » Пет Фев 21, 2014 4:12 pm

Кари, аз по-горе точно това отговорих на Ани, че ако филето не е с повече мазнини, то може да си изяде 9 бадема. Точно от по-опитните знам, че ако хапнеш сирене или по-мазно месо, по-добре е да се намали броят на мазнините, пък било и те да са от добрите.
При мен всичко си е наред, с този ми начин на изчисляване. При Ани явно има някакъв проблем, или поне аз така разбрах.
Хайде, повече няма да се обаждам, че пак да не заблудя някой.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Karrita » Пет Фев 21, 2014 6:43 pm

Хриска, казах нищо лично, не се обиждай.....Това се отнася за всеки и го казах от доста наблюдения досега.... Не може да се опитваш да влезеш в Зоната и на втората седмица да започнеш да даваш съвети....( и пак повтарям не се отнася лично до теб), има много такива написани съвети, имена няма да споменавам....но някакси не е логично според мен и то само защото да не стават обърквания!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Tatyana » Пет Фев 21, 2014 8:06 pm

Хриси, приеми искрените ми извинения, ако съм те засегнала по някакъв начин :hug:
В никакъв случай не съм искала това. Малко се пообърках с тези бадеми, защото мазнини не добавям само, ако млечните не са обезмаслени, а при филетата ги хапвам. Та затова попитах, да не правя някаква грешка.
А форума наистина е страхотен и винаги някой се отзовава на неизбежните в началото въпроси. Благодарности за което на всички. :bouquet:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Italiano » Съб Фев 22, 2014 12:13 am

Да, трябва да уточним разликата между скрити и открити мазнини.
Барито говори за скрити, като самият термин "скрити" означава, че не се отличават на фона на основната хранителна група (най-често протеини). Не се набиват на очи.
Когато с 1 ПБ поемаш почти цял МБ, тогава вече става въпрос за "открити" мазнини.
А това най-често се случва при млечните продукти със средна масленост.
При тези с по-висока масленост вече минаваме приоритетно към мазнини и говорим за "пълно разкритие". :laugh1:
При месата принципно преобладават скритите мазнини, стига да не ядете някакви много "шарени" меса или нещо, което се води месо, ама всъщност не е.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Gazilot » Съб Фев 22, 2014 2:26 am

Като един прясно преимeнуван член на форума, реших да дам и аз моите 5 цента.
Някой оспорва Барито на тема слабеене. Онемях. Аз, свалилият 25 килограма за 6 месеца и 2 седмици и ялия 3 месеца и 2 седмици от тях предимно грозде! Недейте така, моля Ви се. Нашамаросайте учителката във Вас, или попа, дето все Ви мрънка, че ти чадо си Пътят, истината и живота! На база източникът на знанията ни последните 5, 10, 15 години, а именно Интернет, е много лесно да се дезинформираш или объркаш. Нета е мястото където всеки може да пише за всичко, каквото и колкото желае, да го гарнира с тежест, да го фалшифицира с финес и да го изпльоска на общественото внимание. То не бяха фотошоп ментета, то не бяха евтини популистки призиви, то не бяха чужди постулати, изповръщани по стените на еврейското сурат-тескере.
Хора, нека тука поне говорим от опит! Теоретици с лопата да ги ринеш, нека споделим НИЕ какво сме изпитали, направили, открили в, около или отзад Зоната. Да споделим при нас КАК някой продукт е подействал, а не как някой от гореспоменатите сенсейшънкетчъри решил да спечели 15 клика на страницата си.
Предайте личният си опит, а не чуждият! Благодаря Ви.

И ако някой не ме е разбрал какво искам да кажа, трябва да му кажа, че не е сам.
Сър Гъзи!
Последна промяна Gazilot на Съб Фев 22, 2014 12:56 pm, променена общо 1 път
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на АНИ

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 22, 2014 5:20 am

:laugh4: Сър Гази, сори за невежеството, ама ко значи " преимунаван член" :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron