Дневникът на Silvy Джоунс

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Чет Апр 03, 2014 10:51 am

Ето,че днес и аз с радост се присъединявам към голямото семейство на "Зоната" :love:
Независимо колко неориентирана и плаха се чуствам с първите си стъпки, твърдо решена гледам само напред.
3 дни се ровя,чета и събирам....но реших,че докато не започна,колкото и да чета няма да бъда никога достатъчно готова!!! За това с риск дори да греша днес се родих в "Зоната"
Сигурна съм,че моето голямо ново семейство няма да ме изостави или предаде по дългия път за това искам предварително да благодаря на всички ви за подкрепата,добрината и търпението което проявявате към нас новородените :4smile:
И така.....ще се представя възможно най-кратко.... На 35 години съм,висока съм 177см и тежа към днешен ден 68кг. Въпреки,че има още какво да се желае,килограмите не са първопричината да се обърна към зоната...От всички прочетени мнения и вашия опит достигнах до извода,че е време да променя живота си в по добра насока...От дълго време не се чуствах добре в собствената си кожа. С ужасно неприятната дискова херния, непрестанната болка от това и никаквото подобрение се появиха стреса, чуството че се разпадам,постоянната умора и депресевните състояния. Ако по природа не бях весела,оптимистична и леко мръднала жена :bigsm42: вероятно щях да се озова в някоя черна и мизерна дупка от която трудно се излиза... Но ето,че винаги търсеща и отворена за нови открития попаднах на вас и с нетърпение очаквам да започна да тичам по този път :hug:
Днес официално открих ЗОНАЛЕНД за мен! След първата ми официална зонова закуска се чуствам добре, няма овации, но аз си се аплодирам вътрешно :bouquet:
Блгодаря ви отново за това,че ви има и с нетърпение очаквам да изпиша тук всичко, което се случва с мен .... :rose4:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Дневникът на Silvy Джоунс

Зоната
 

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот Маня » Чет Апр 03, 2014 11:29 am

Честито дневниче Силви! И знаещите, и тези с не толкова голям опит (като мен) ще се опитваме да ти помагаме в първите стъпки в Зоната. Не е трудно, повярвай, дори е забавно! А най-важното е, че полека-лека изчезват депресиите, болките в кръста, в ставите (това е от личния ми опит - вече не нося Космодиск и наколенки, мога да стоя дълго време права без да имам проблем в кръста и краката). И настроенито е различно - човек почва да лети! Желая ти приятно и весело пребиваване в Зоната!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Чет Апр 03, 2014 11:33 am

:love: Манна небесна за ушите ми! Благодаря ти Manya ! От все сърце :love1:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Чет Апр 03, 2014 11:50 am

А,ето и първият ми обяд!!!

56гр. Пилешки гърди 2 ПБ
120гр. Кисело мляко 1 ПБ + 1 ВБ
60гр. Домати+ 120гр. Краставица 1/2 ВБ
125гр. Маруля+ 20гр. Зелен лук 1/2 ВБ
1 Лимон 1 ВБ 1 ч.л. Зехтин 3МБ

Запекох пиленцето,полях го с чесновото млечно сосче и заедно с богата салатка се получи чудесно!!! :smdance:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот tanita68 » Чет Апр 03, 2014 11:57 am

Честито дневниче и от мен!
Няма проблеми, ще помагаме ако има нужда. Разбрах, че и ти си в чужбина, така че вероятно ще трябва да си изчисляваш повечето продукти по етикет. Като те съмнява нещо, пиши - ще помагаме. Аз например почти всичко си изчислявам по етикет, затова купувам само неща с написано съдържание в 100гр продукт. Рядко се случва да взема някоя шунка или филе без написано съдържание и тогава карам по таблицата.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот Стеф » Чет Апр 03, 2014 12:34 pm

Добре дошла и от мен :bouquet: /приеми тази китка в знак за обич от друга малко луда... :laugh4: /
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Чет Апр 03, 2014 12:50 pm

Благодаря ви мили момичета!!! :bigsm22:
Хубавото при мен Tanita е,че аз по принцип не си падам по шунки,филета и салами...дори не ме вълнува червената протеинова таблица :) ....При мен слабост са соковете фреш!!! Тооооолкова ги обичам и такова разнообразие има тук,ноооо това е положението! Без жертви няма как,нали?
Иначе като си погледнах днес салатата тип Цезар и реших че ще си взема лупа да си потърся пиленцето из гората от салата :lol:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот Маня » Чет Апр 03, 2014 1:35 pm

silvy_ba написа:Иначе като си погледнах днес салатата тип Цезар и реших че ще си взема лупа да си потърся пиленцето из гората от салата :lol:

Мда, точно така се получава. Пилето или рибата почти не се вижда в салатата.Но пък за тия дето сме любители на салата си е супер. Е, понякога обемът е малко по-по-по..., но е за предпочитане пред тлъста пържола.

Силви, не се лишавай от фреша, но не от центрофуга, а в блендер. Тогава всичко си остава, най-вече фибрите, които са важни. От всеки плод и зеленчук може да се направи "блендер фреш" с добавяне на малко водица. И таратора правя в блендера, за да не си играя да кълцам краставица, копър и чесън. Направо се пийва от чашата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Чет Апр 03, 2014 2:03 pm

Дамммм,видях че си писала по този въпрос. Смути също е супер вариянт!!!!
Направо си го замислих за утре сутрин ;) 2 блока
1 грейпфрут,120гр.котидж и 3 лъжици авокадо,всичко в блендера и съм на шест!!! Коктейла е готов!! :msmile8:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот HippoDel » Чет Апр 03, 2014 6:41 pm

Честито дневниче, Силви! :bouquet: Добре дошла, вече официално. ;)
Аз пък обичам да си хапвам плодчетата цели, а не на фрешове или смутита, ама тук в Дания, плодовете и зеленчуците са като пластмасови, направо ти завиждам и чак малко ме е яд, че ги хабиш като ги кълцаш или изтискваш. :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Чет Апр 03, 2014 6:58 pm

Добре заварила Hippo :moreflow:
Така си е...не оценяваме тук подобаващо какво имаме,защото е в изобилие!!! И ние страдаме от липсата на българските незаменими домати,но въпреки всичко имаме огромна компенсация. :bored1:
Ако трябва да съм откровенна, обичам плодовете много....и това с фреша си е жив мързел :shy: режеш,натискаш и си готов....няма цапане и чистене след това. А и някак си грейпфрута не мога да го ям с ципите.....а го обожавам!!! Ще се напъна,няма начин ;)
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот HippoDel » Чет Апр 03, 2014 7:18 pm

А, аз на грейпфрута задължително махам и ципите, да малко е трудоемко, но мнооооого вкусно. :delish: Обикновено карам мъжа ми да ми го бели, аз само си чистя ципите. :shy: Вчера хапнах един, беше неочаквано сладък за грейпфрут. :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот GODzillata » Чет Апр 03, 2014 8:03 pm

silvy_ba написа:.... На 35 години съм,висока съм 177см и тежа към днешен ден 68кг. .... :rose4:


Добре дошла! :bouquet:

Има традиция новаците да качват свои снимки тип "Сега по бански" и след година - "Една година по - късно" - така че, моля, нека да спазваме традициите. :mrgreen: ;) :laugh:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот Gazilot » Чет Апр 03, 2014 8:14 pm

Да, даже Годзи беше без бански на първата си снимка, по чорапи... Всички видяхме на Годзи....... чорапите!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот Маня » Чет Апр 03, 2014 8:16 pm

За онези, които се чудят как да си обелят цитроси от всякакъв вид (примерът е с грейпфрут, но е приложим за портокали, лимони, помело): https://www.youtube.com/watch?v=bbYSDCHzuXc

Нужен е само остър нож! :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Silvy Джоунс

Мнениеот silvy_ba » Чет Апр 03, 2014 8:28 pm

...а такаааааа :lol: стана тя каквато стана! Ами да си призная хич не знам как да качвам снимки ;)
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта