Дневникът на Tedy

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот gogo » Сря Окт 01, 2014 5:57 pm

Теди, пак ще повторя. Кисело мляко с 2% масленост не е балансирано като протеин+въглехидрат а си е мазнина. Щом сега почваш Зоната ти препоръчвам поне първите 4-5-6 месеца да ползваш 0,1% кисело мляко, докато ти се пренастрои хормоналния карбуратор. Що се отнася до храненията ако няма начин да се храниш през не повече от 5 часа то не е добре защото ще излизаш от Зоната. Колкото по малко излизаш от Зоната толкова по добре ще се чувстваш. :)
Последна промяна gogo на Чет Окт 02, 2014 8:33 am, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Tedy

Зоната
 

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Сря Окт 01, 2014 6:23 pm

За млякото разбрах Верея 0.1% +3 сурови бадема. Просто за това мляко прочетох мн добри неща в нета, било минало на мн тестове и било истинско българско мляко. Просто ми се иска да го пробвам, съществува ли още такова мляко. Мисля че оправих грешката с броя на храненията. Малко по рано хапнах 200гр кисело мляко 0.1% и бадемчета и така с вечерята и късната ми вечеря схте станат 5 хранения общо. обяда следобедната закуска и вечерята малко ми се сближиха, но се надявам това да не е проблем. От утре ще си изчисля времето по добре и ще ги направч 5 хранения.
Много ви благодаря на всички, голяма стеми подкрепа :yess:
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот gogo » Чет Окт 02, 2014 8:35 am

TiTi написа: обяда следобедната закуска и вечерята малко ми се сближиха, но се надявам това да не е проблем. От утре ще си изчисля времето по добре и ще ги направч 5 хранения.
Много ви благодаря на всички, голяма стеми подкрепа :yess:

Сближаването не е проблем относно Зоната. Проблемът идва когато между 2 хранения има повече от 5 часа. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Italiano » Чет Окт 02, 2014 11:28 am

TiTi написа:Това Елби 2% от каде си го купуваш. Много добри неща прочетох сега за него в интернет, а си мисля че дори не сам го виждала по магазините. Много отдавна се мача да намеря кисело мляко което дори мъничко да се доближава до истинското. За сега Боженци за мен е най-блиско, но мн бих искала да пробвам и това.

Не е препоръчително да консумираш неозбезмаслено мляко. Поне в началото.
Затова препоръчвам Елби да ги хапваш, когато се закотвиш в Зоната.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Чет Окт 02, 2014 12:15 pm

Здравейте, съветите ви са изпълнени напълно, вчера храненията бяха 5, станаха 9 блока - 2 - 3 - 1 - 2 - 1 :pray:
За днес менюто вече е ясно, закуска 2 блока тутманик "Стеф" (стана страхотен), за обяд имам още 3 блока от вчерашен миш маш, двете закуски ще са кисело мляко верея 0.1% + 3 бадемчета и за вечеря 2 блока, мисля да забъркам салатка с домати, нахут и риба тон (така ми се е дояла рибка).
Четох тук из форума, че разбираш че си в зоната когато почнеш да пиеш много вода. Аз никога не съм имала проблеми да изпивам 2 литра вода (не пия никакви други течности осен вода). Вчера обаче бях постоянно жадна :msmile11: , доста вода изпих. Определено повече от стойността, която излезе на калкулатора 2 литра. Някои има ли обяснение на това. И лошо ли е ако поя повече (просто се чувствам жадна).
Хубав ден на всички :smdance:
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот gogo » Чет Окт 02, 2014 12:25 pm

TiTi написа:Четох тук из форума, че разбираш че си в зоната когато почнеш да пиеш много вода. Аз никога не съм имала проблеми да изпивам 2 литра вода (не пия никакви други течности осен вода). Вчера обаче бях постоянно жадна :msmile11: , доста вода изпих. Определено повече от стойността, която излезе на калкулатора 2 литра. Някои има ли обяснение на това. И лошо ли е ако поя повече (просто се чувствам жадна).
Хубав ден на всички :smdance:

Теди, няма проблем да пиеш повече вода. Както е казал Мечо Пух - колкото повече, толкова повече. Хвърли и едно око тук, въпрос 28.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Чет Окт 02, 2014 7:19 pm

Здравейте, днес не знам какво става, но от обяд се чувствам подута, сякаш съм изяла света, преяла се чувствам и преди малко вечерях насила, изобщо не съм гладна. :refuse:
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот gogo » Чет Окт 02, 2014 8:25 pm

Гладна негладна щом е дошло време за хранене трябва да се яде. Това е добре, че не изпитваш глад, когато ти идва времето за ядене. И при мен почти винаги е така. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Чет Окт 02, 2014 8:30 pm

Значи да се радвам ;) Аз просто се притеснявам да не правя нещо грешно и когато реша да се кача на кантара да съм вместо с 5кг надолу, с толкова но в повече :laugh:
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Маня » Чет Окт 02, 2014 8:38 pm

Препоръка - спазвай си режима, не допускай да огладняваш, хапвай си менюто в определеното време, дори и да не си гладна. И се качи на кантара поне след 10-тина дни, не бързай. Зоната не е диета, която дава бърз ефект. Но е качествен и дълготраен, ако й останеш вярна за дълго време.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Пет Окт 03, 2014 4:30 pm

Здравейте, зончета! :hug:
Днес беше далаг ден изпалнен с кулинарни премеждия.
Менюто беше за закуска 2блока от останалия тутманик (добра заклуска се полу4ава с него), за обяд - 2 блока "Кюфтета от тиквички" (получиха се сравнително добре), следобедната закуска 1 блок кисело мляко и бадеми. За вечеря съм си приготвила 3 блока салатка с домати - 120гр, чушка - 120гр., нахут - 66гр и риба тон - 84грама (от консерва).
Пробвах днес да направя сладкиша с боровинки, но във формички за мъфени. Не се получи, не мойа да се отлепи от харстиените кошнички, нещо бях сбъркала. Спазих точно грамайа на всичко. Може би защото ми е за пръч път да се пробвам с такива хартиени кошнички. Следващия път ще си е в тава. Но вкуса е мн добър, за разлика от вида.

Та това ще ми е менюто за днес. Чувствам се доста по добре днес, не ми е тежко. Забелязах че се наспивам по бързо, може и да е внушение, но много се развам имам повече време през деня.

Хубав ден на всички :love:
Последна промяна Tedy на Пет Окт 03, 2014 4:43 pm, променена общо 1 път
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Italiano » Пет Окт 03, 2014 4:36 pm

Хммм, Тити, къде са ти 3-те блока въглехидрати за вечерята ...?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Пет Окт 03, 2014 4:45 pm

Ау пропуснала сам една част. Значи в кутииката за вечеря има - домати - 120гр = 0.5БВ, чушка - 120гр. = 0.5БВ, нахут - 66гр = 2БВ и риба тон - 84грама = 3БП и бадемчета. Сега ок ли е сметката. :hm: Надявам се да е ок, че съм на работа вече и няма от каде да добявя нищо :ang:
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Маня » Пет Окт 03, 2014 4:52 pm

Така вече е ОК.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Пет Окт 03, 2014 4:55 pm

:yess: Супер, благодаря ви много за бързите отговори и реакции, за помоща :love: :love: :love:
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Пет Окт 03, 2014 4:59 pm

Имам едно въпросче. Рибата тон, която сам си взела е в собствен сос, но аз изцеждам водата от нея и след това я меря на везната. Това грешка ли е? Стойността в таблицата за цялата консерва ли е или само за рибата изцедена?
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron