Дневникът на Tedy

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Вто Окт 07, 2014 4:33 pm

Да меко казано шашава. Спя до късно и нямам жреме да направя толкова хранения, но се опитвам, мисля че се получава за сега. Другата седмица ще съм с нормален график и ще е по-добре. Килограмите тръгнаха надолу и въпреки че не съм много стриктна заради този график и изкушенията през weekenda :( . Чувствам се доста добре, днес пак ще хапвам зоново, тутманик и готвено от вчера :peace1:
Хубав ден на всички!
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Зоната
 

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Пон Окт 13, 2014 8:54 am

Здравейте, през weekenda се отдадох на разходки и готвене :smdance: Миналата седмица се храних много стриктно, но днес кантара не беше много благосклонен към мен - 0.600гр. Това е равносметката за 1 седмица, но аз съм доволна. През тази седмица не намерих време да ида да поспортувам и мовеби и това е повлияло на ниските резултати. Но от днес поне в бъдещите 2 седмица съм с нормално работно време и ще ми остава повече време и за спорт и за готвене :yess:
От снощи и моят приятел изяви желание да пробва Зоната и сега кутиите за работа са още повече, но смятам че ще се справя :hm: Вчера забърках един сладкиш за закуска, че 2 седмици само тутманик малко ми омразна :bored1: Ето я и рецептата за моето сътворение (комбинирах няколко рецепти от сайта и вкарах и доста от системата "нагоди го" :lol: )
яйца - 4бр. - 4БП
Сирене "Котидж" - 280гр - 5БП
кисело мляко - 220гр. - 1БП+1БВ
Овесени трици - 134гр - (по етикет 19.14гр. за блог) - 7БВ
Ябълки - 200гр - 2БВ
Мазнина - 2 с.л. в тестото и малко за намазняжане на формата - 10БМ
подсладител и малко канела
Казваите, ако има грешки, защото стана много вкусен и ще го повторя :wow:
За обяд имам леща (сготвена и сметната предварително) = 1.5БВ и една малка пилешка пържолка = 3БП и за десерт грозде = 1.5БВ и бадемки = 9бр = 3БМ
За вечеря ще премеря останалата леща и ако стига за мен и моя нов отслабващ приятел, ще е тя, протеините ще са пилешко филенце и извара. Аз съм лесна имам само 2 блока за вечеря, ще го видя него остави си 4 блока, направо незнам как ще успее да го изяде, но няма да го оставя докато не видя че чинията е "ометена" :msmile5: . За малките закуски както и до сега съм си взела кисело мляко и бадемки.

Хубава зонова седмица на всички от мен.
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Чет Окт 16, 2014 8:03 am

Здравейте на всички зонуващи. Намерих вереме пак да напиша няколко реда тук, а и да се оплача малко :doNotKnow:
Приятеля ми започна да зонува и той и сега е едно непрестанно готвене, вчера дори неможах да ида на тренировка защото трябваше да готвя. :stupid: Ужас!!! Реших да направя прясно зеле с пиле, с надеждата да стигне поне за 3 ядения, но след като го направих, измерих и разделих на блокове се оказа че цяла вечер съм готвила 4 блока. Моля даите предложения какво да направя, което да е повече блокове и да е вкусно. За закуска правя или тутманик или някои мои измислен кекс и него през ден. Направо е голямо готвене. След работа се прибирам и само това, малко телевизия и нямам време за нищо.
От 3 седмици съм в зоната (или се опитвам да съм в нея), държа се предимно в зелената зона, прегрешения почти няма, но килограмите започнаха да се точат много бавно. Първата седмица свалих 1,30кг, втората само около 0,600кг, а тази ще е оше по-малко. Всичко спазвам, хранения, блокове, тренирам когато остане време. Аз се радвам и на малко, защото общите ми килограми за сваляне са малко, но се притеснявам да не би да бъркам някаде.
Ето оплаках ви се и сега ви пожелавам хубав и усмихнат ден!!
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот _belladonna_ » Чет Окт 16, 2014 8:25 am

Теди и аз съм така-голямо готвене. Ама и голямо ядене. :) И аз съм на зелени продукти и един час дъвча салата. А примерно купувам 6-7 пилешки пържоли и за два дни протеина е готов. За всички. Към тях всяка вечер задушавам
я броколи, я салата, чаша вино и това е. Ползвам и рецептите от сайта като умножавам най често по 3 и става ядене между 9 и 12 блока.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Маня » Чет Окт 16, 2014 8:29 am

Теди, отслабването в Зоната не става бързо. Особено когато килограмите за сваляне са малко. Зоната не е диета за отслабване, а начин на хранене за здраве. Отслабването е бонус. Освен това все отслабва различно. Смъкнатите от теб грамчета са в кръга на нормалното. И това не трябва да те притеснява. Колкого до готвенето: в сайта има раздел рецепти - там има много идеи. Ако влезезш и в двете теми за готвене във форума също ще откриеш много рецепти.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Чет Окт 16, 2014 11:20 am

Разглеждам темицката за готвене и рецепти, ще скълъпя нещо за тая вечер.
Имам един въпрос. Какав протеин да си взема, марка, цена, кои е по-добар и на поносима цена?
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Маня » Чет Окт 16, 2014 11:58 am

Аз по принцип ползвам неовкусен суроватъчен протеин изолат. Пробвала съм на различни производители. Предпочитам неовкусен, защото може да се комбинира и със зеленчуци в смутите. Освен това със сигурност в него няма подсладители, защото някои от тях определено не са за препоръчване.
В последно време ползвам този. Предлага се и в България, но излиза малко по-скъпо. Но по принцип най-ми допадат протеините на Now Foods - суроватъчен, соев.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Вто Окт 21, 2014 9:54 am

Здравейте, имам въпросче :th: Вчера се опитах да сготвя нахут. Парво че го киснах 1 ден, сменях му водата, после го върих 3-4 часа и пак остана суров :hm: Но айде нищо ще се изяде, хубав или не това е :doNotKnow: Та за въпроса, купих суров нахут както ми препоръчаха тук във форума. На пакета пишеше, че има 60гр въглехидрат за 100гр. нахут. Сметнах го и ми излезе че 1гр суров нахут прави 1БВ. След като го сготвих го измерих и излезе, че сготвен със зеленчуците и другите неща който сложих за да стане вкусен, 42гр за 1БВ. Но ми се вижда супер малко. Днес за обяд си измерих 3 блока, то наистина е съвем малко, 2 лъжици. Моля помагаите правилно ли съм го сметнала. Малко ми е притеснено, защото мисда го ям в бъдещите 2-3 дни и ако съм сбъркала моля поправете ме :pray:
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Маня » Вто Окт 21, 2014 10:05 am

Тити, първо си сметнала с малка грешка колко е суровия - трябва да е 15 г за блок (900/60=15 или 100/60*9=15). Когато го свариш той поема доста вода и увеличава обема си понякога двойно (зависи от нахута). Но като грамаж е горе-долу толкова - 40-50 гр. за блок (в таблицата е дадена 1/4 чаша за варен нахут). Малко е като количество наистина, но е начин за намаляване обема на въглехидратните блокове (особено добро допълнение към зелена салата). 3 блока сварен трябва да са 3/4 ч.ч. (и пак ще ти изглежда малко).
Последна промяна Маня на Вто Окт 21, 2014 10:50 am, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Вто Окт 21, 2014 10:11 am

Да да правописна грешка е това - 15гр. ми излезе суровия нахут и сварен 42гр заедно със малко количество зеленчуци който сложих вътре.
А ти въриш ли нахут, да ми дадеш съвет как да го въря, много бавно става. Снощи стана много късно пак съм от рано на работа и реших колкото се е свърил толкова, но според мен не е готов. Бях си взимала в консерва и там беше много добре сварен. Имате ли съвет за мен как да го въря по бързо. Киснах го 1 ден с топла вода, но пак не стана.
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот ginette » Вто Окт 21, 2014 10:28 am

Tити ,аз варя нахут ,но със скороварка .Накиснат за една нощ ,на др.ден кипвам съвсем за малко ,за да сменя водата .След това слагам нахута в скороварката ,покривам с 3-4 пръста вода и варя 45 ' на степен 3 ( от 6 общо ) и става като мозък . :yess:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Вто Окт 21, 2014 10:32 am

И аз се замислих за несхто такова, но не разполагам с такъв уред и мисля че специално за да си въря нахут няма да е много изгодно да си купя. Мойе би ще започна да си купувам в буркан готова или в консерва.
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Маня » Вто Окт 21, 2014 11:06 am

Става и в тенджера под налягане. Аз напоследък не го варя, а само кисна по 24 часа като сменям водата. И си го хрускам накиснат само - но аз съм с малко изчанчен вкус, не знам ще ти хареса ли така. От така само накиснат си направих и страхотен хумус - останах много доволна.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Pipilota » Нед Окт 26, 2014 5:41 am

Titi, бърз въпрос- ти си Тити, а дневникът е на Теди..нещо объркващо има, ако може да се поправи това малко недоразумение, ще съм ти благодарна :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Tedy

Мнениеот Tedy » Пон Окт 27, 2014 9:40 pm

Здеавейте, промяната е направена :yess:
Tedy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2014 4:22 pm

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron