Дневникът на Suzi

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Вто Яну 13, 2015 8:14 am

Suzi написа: Вие как консумирате ядките?

Силно препоръчително е да са сурови, дори предварително накиснати във вода за няколко часа, за да се освободят от съдържащите се в тях инхибитори - полезни за самите ядки и семена, за да ги запазят до намирането на подходящи условия за поникване, но доста вредни за човешкия организъм. В моя дневник има инфо кои ядки и семена колко време минимум трябва да се киснат, за да започне процеса на кълнене. Тогава стават най-полезни.
Е, това не значи, че в даден момент не можеш да си хапнеш и печени, но по-възможност по-рядко.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Suzi

Зоната
 

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Italiano » Вто Яну 13, 2015 2:10 pm

Добре, де, това за ядките не трябва ли и него да го оформим (разбирай - ти :laugh: ) в статия и да е на сайта?!
Щото после къде да ровим из дневника ти ... ще се загуби из страниците.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Вто Яну 13, 2015 2:16 pm

Italiano написа:Добре, де, това за ядките не трябва ли и него да го оформим (разбирай - ти :laugh: ) в статия и да е на сайта?!
Щото после къде да ровим из дневника ти ... ще се загуби из страниците.

Що бе, Ити? Ползвам челен опит от Гого. И той все към неговия дневник препраща :laugh1:
Освен това това за ядките не е "зонова" препоръка, а прочетено тук там из книжки и нета.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Italiano » Вто Яну 13, 2015 2:26 pm

Ама на Гого всичко му е на 1-ва страница и знаеш къде да го намериш. :)

Айде, искаме статии! :laugh:

А към Зоната ядките ще ги вържеш много лесно с няколко уводни абзаца за полезните мазнини и колко важни са те за Зоната. ;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Яну 14, 2015 2:12 am

Благодаря за отговора, Manya! Ще ги хапвам предимно сурови и ще прочета дневника ти за повече инфо за кисненето :yess:

Меню 13.01

09:00 - Протеинка + 1 портокал + 2 ореха
13:00 - Зелен фасул на фурна - 2 БПВМ
16:00 - 1 кюфте + 240 гр. домат + 3 маслини
20:30 - Спаначен омлет (3 БП + 1,5 БВ) + 120 гр. грозде + 1 ч.л зехтин
00:30 - 130 гр. кисело мляко + 1 орех

Вода - 2,2 л.
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Чет Яну 15, 2015 1:55 am

Хей, хей, да се похваля - днес ходих на фитнес, където кракът ми не беше стъпвал от 2 месеца (или 3 :skyle5:). Много съм щастлива, че най-накрая го направих :smdance: Явно волята се е завърнала тези дни при мен, хайде дано се позадържи :laugh1: :pray:

Меню 14.01

08:30 - Протеинка + 1 мандарина + 80 гр. грозде + 1 орех
13:00 - 3 кюфтета + 240 гр. домат + 240 гр. краставица + 90 гр. гъби + 20 гр. грозде + 1 мандарина + 1 ч.л зехтин
17:00 - 1 кюфте + 1 мандарина + 1 орех
20:45 - 84 гр. пуешко месо + 240 домат + 240 краставица + 2 ръжени сухара (1,5 БВ) + 1 ч.л зехтин
00:30 - 130 гр. кисело мляко + 1 орех

Вода - 2,4 л.
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пет Яну 16, 2015 2:01 am

ДВЕ СЕДМИЦИ В ЗОНАТА! :bigsm16: Най-накрая! Защо не започнах този дневник още миналата година :stupid:
Действа ми супер мотивиращо! Като знам, че трябва да напиша, ако прегреша и не го правя, а много малко ми оставаше на няколко пъти. Надявам се, разбира се, седмиците да станат месеци, а месеците години :pray: Все пак началото е най-трудно :)
Мерки и теглилки ще има на 01.02, но се чувствам супер, коланчето се закопчава една дупка навътре :smdance: Не изпитвам глад и се будя лесно :yess1:
Единствен проблем си остава шоколадът - яде ми се и това е :bored1:. Тъй като съм изпробвала около 100 начина да спра да ям сладко, без успех, то най-накрая разбрах, че няма да се справя и се предавам :bigsm6: - много обичам шоколад и липсата му наистина ме измъчва. Реших (за тази година) и още на 01 януари си определих по два дни в месеца, в които да ям сладко - по едно нещо (не цял ден да изкарам само на захар). Мисля, че това за мен ще е постижение, нещо като "контролирано нарушаване на правилата" и от следващото хранене пак на колелото :kolelo:
Все пак ще опитам до края на януари да изкарам само с един шоколад Линд 99 %, който ще си купя в събота.
Със сметките мисля, че горе-долу добре се справям и днес ще си запиша менюто за последно. Аз и без друго хапвам едно и също. Като поразгледам рецептите във форума и дневниците, ако изникнат въпроси ще питам :yess:

Меню 15.01

09:00 - Протеинка + 1 портокал + 1 орех
13:00 - 84 гр. сьомга + 90 гр. киноа (2 БВ) + 2/3 ч.л зехтин
16:30 - 28 гр. пуешко месо + 240 гр. домат + 3 маслини
20:30 - 126 гр. сьомга + 90 гр. киноа + 1 мандарина + 1 ч.л зехтин
00:30 - 130 гр. кисело мляко + 1 орех

Вода - 2,3 л.
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Italiano » Пет Яну 16, 2015 10:11 am

Suzi написа:Мерки и теглилки ще има на 01.02, но се чувствам супер, коланчето се закопчава една дупка навътре :smdance: Не изпитвам глад и се будя лесно :yess1:

Ами, това е истината.
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Пет Яну 16, 2015 10:18 am

Suzi написа:Все пак ще опитам до края на януари да изкарам само с един шоколад Линд 99 %, който ще си купя в събота.

Сузи, препоръчвам ти първо да пробваш със люспи от какаови зърна или цели какаови зърна (по възможност сурови) или какао на прах, което да забъркаш на бонбонките на Кари. С последните ще можеш да си хапваш всеки ден по 1 блок. Шоколадовият им вкус е супер. Аз си ги обогатявам и с протеин, добавям чили или мента и стават супер.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот gogo » Пет Яну 16, 2015 4:23 pm

Suzi написа:Все пак ще опитам до края на януари да изкарам само с един шоколад Линд 99 %, който ще си купя в събота.


Линда 99% можеш да го приемаш като БМ=3 гр. или едно кутийче от шоколада. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Съб Яну 17, 2015 12:52 am

Благодаря за съветите :applaus: Ще потърся какаови зърна, въпреки че никога не съм си купувала и не знам как ще ги хапвам (предполагам, че доста горчат :th:). Но е време да се пробват нови, полезни продукти, щом се търси и нов резултат :yess:
Линда 99% можеш да го приемаш като БМ=3 гр. или едно кутийче от шоколада. ;)

Така и ще опитам да го консумирам. Дано успея, че по принцип като отворя един шоколад и след 5 минути е изчезнал :mrgreen: Мъжът ми е запознат със ситуацията и гледа веднага да си вземе поне едно парченце :lol:. Отдавна съм му казала: "Или си бърз, или си гладен" :laugh1:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот tanita68 » Съб Яну 17, 2015 8:00 pm

Едно време моята баба казваше : "Без едно мога, но с едно не мога!" Така че аз се придържам към този принцип - по-добре да изкарам без него, защото като хапна се изкушавам повече след това. ;)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот gogo » Съб Яну 17, 2015 11:07 pm

Сузи, какаовите зърна след като им обелиш обвивката можеш да си ги смелиш в кафемелачка за по-лесно приемане. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пон Яну 19, 2015 1:14 am

Леле, хора, линдът 99 % е голям горчилак, отврат, едва изядох едно блокче :noo: Няма да бъда никак затруднена да го консумирам и повече от 20 дни :lol:

Едно време моята баба казваше : "Без едно мога, но с едно не мога!" Така че аз се придържам към този принцип - по-добре да изкарам без него, защото като хапна се изкушавам повече след това. ;)


А, бе, то и аз го използвам този принцип, но не като извинение да не хапна/пийна ;) нещо, а като извинение, че съм прекалила :laugh:

Сузи, какаовите зърна след като им обелиш обвивката можеш да си ги смелиш в кафемелачка за по-лесно приемане. ;)


Какаови зърна не успях да си купя. Търсих в два био магазина, но без резултат. Естествено не съм се отказала, ще намеря ;)
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Pipilota » Пон Яну 19, 2015 2:21 am

Suzi написа:Леле, хора, линдът 99 % е голям горчилак, отврат, едва изядох едно блокче :noo: Няма да бъда никак затруднена да го консумирам и повече от 20 дни :lol:

:bigsm23: Айде сега На ти шоколад...рева, рева, айде ето ти шоколадче...и да не чувам гък после :bigsm26:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пон Яну 19, 2015 4:52 am

:laugh1: :laugh1: :laugh1:
Добре ме нагласихте вие :laugh3: - „купи си 99 %, балансирано ще го хапваш, проблемът е решен“. И аз щастлива - слушам и изпълнявам :bambam: Сега се чудя какво да го правя :hm: Или ще го забъркам с мед и протеин на прах, или ще лети към кошчето :bigsm37: Как може да го наричат шоколад, не знам :doNotKnow: :notagree:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron