Дневникът на Suzi

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Чет Яну 01, 2015 7:31 pm

Здравейте и честита Нова 2015 година!
Желая ви здраве, късмет и сбъднати мечти! :)

Първо искам да благодаря на Пипилота, че е създала този прекрасен сайт, както и на всички вас, които споделяте своя опит в него!

За Зоната чух за първи път в предаване по БТВ, в което гостуваше Руслан Мъйнов :) Веднага потърсих информация в чичко Гугъл и попаднах на този невероятен сайт. Изчетох всичко на един дъх (не помня дали имаше дневници) и много бързо взех решение да започна този начин на хранене. Купих си кантарче, необходимите продукти и така десетина дни. Чувствах се супер, килограмите се размърдаха надолу и аз щастлива, че съм открила най-накрая начин да се отърва от тях, реших, че трябва да наградя това постижение с някои и друг шоколад :( Оттогава се въртя около сайта, но не и около Зоната. Готвя по много от рецептите тук, но си хапвам и вредни храни. Т.е нищо не правя, освен да качвам още и още килограми. Положението вече е натърпимо, а аз залъгвам себе си, че поставям ново начало от следващия понеделник, от 1-во число на месеца, от първи януари ... и т.н. Дори се регистрирах в сайта на 31.12.2013, с намерението да създам дневник, но неуверена в себе си не го направих ... Разочарованието е пълно, пределът е достигнат и е време да се взимам в ръце!
В началото си мислех - Нека изкарам поне две седмици в Зоната, да има някакъв резултат, пък тогава ще пиша в сайта ... по-късно осъзнах, че трябва да пиша в сайта, за да изкрам две седмици в Зоната ... И така надявам се от срам към вас и към себе си, да се сритам в трибуквието и да се разделя с проклетите сланинки!

Ох, отнесох се :stupid:

Сега малко информация за стройната ми снага - на 28 години съм, 1.70 м, 95 кг.
Блокове - 11 - разпределени - 2, 2, 1, 2, 3, 1 (скоро разпределението ще е различно, но сега е според ежедневието ми). Вода пия м/у 1,8 - 2,5 л. Трябва да пия по 3,15 :о , но получавам отоци на краката и затова не поемам такова количество.

Цел до 01.09.2015 - Здраве и самочувствие, изразено в бленуваните 59 кг.
Най-голям проблем - проклетият шоколад :(

И така менюто си ще напиша на 02.01, с което надявам се ще поставя началото на така желаното Зоново пътешествие.
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Дневникът на Suzi

Зоната
 

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Melkat » Чет Яну 01, 2015 9:08 pm

За много години, Сузи! Да си жива и здрава и тази година да е успешна за зоновото ти начинание :)
Оскар Уайлд е казал, че единственият начин да устоиш на изкушението е като му се отдадеш.Колкото и йезуитско да е, бих те посъветвала да не се възнаграждаваш за постигнатите успехи с любимите ти изкушения. Мисля, че е по-лесно да не ядеш изобщо, отколкото да хапнеш и после да спреш. От думите ти разбирам, че попадаш в нещо като омагъосан кръг.
Успех :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Съб Яну 03, 2015 12:14 am

Благодаря за пожеланията, Melkat!
Надявам се тази година по-рядко да се отдавам на изкушението ;) Наистина ми е огромен проблем. Преди време спрях сладкото на инат за 3 месеца (хванах се на бас с мъжа ми, който каза, че няма да издържа и 3 дни). В началото ми беше трудно, постоянно мислех за шоколад, дори го сънувах :msmile3: , но като минаха две, три седмици и вече не ми липсваше. Надявам се и сега така да стане, но не мисля да се отказвам от него, дори съм си определила дни, в които да си позволявам по нещо сладичко - 2 пъти в месеца. Да видим дали ще успея :pray:

Ето и какво хапвах днес:

08:30 - 1 варено яйце + 52 гр. котидж (изчислен по етикет) + 240 гр. домат + 1 мандарина + 3 маслини + 1 орех
12:30 - Салата (240 гр. домат + 240 гр. краставица + 52 гр. котидж + 28 гр. печени пуешки гърди + 6 маслини) + 1 много малка мандаринка
15:30 - За съжаление не успях да хапна това, което бях решила. Пих само кафе, тъй като колата реши да прави проблеми и се наложи да чакаме пътна помощ на паркинга на един магазин, та отидоха близо два часа. Както и да е, утре се надявам да се справя по-добре.
18:00 - 56 гр. печени пуешки гърди + 1 киви + 1 мандарина + 3 маслини + 1 орех
21:30 - Салата (240 гр. домат + 240 гр. краставица + 2 ръжени сухара (1,5 БВ по етикет) + 52 гр. котидж + 28 гр. печени пуешки гърди + 1 варено яйце + 9 маслини)
00:30 - ще ям 130 гр. (изчислено по етикет) кисело мляко 0,1 % + 1 орех

Чувстам се добре, леко гладна и малко ме боли глава, но може да е и от силния вятър днес.
Вода не пих достатъчно - около 1,5 л.
Последна промяна Suzi на Нед Яну 04, 2015 3:52 pm, променена общо 1 път
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 03, 2015 1:14 am

Suzi, Добре си дошла при нас :hug: Проблема със сладкото ще се реши от самосебе си, когато успееш да се задържиш в Зоната повече от 15 дена....в първите 1-2 седмици е нормално да се случват разни неща, непознати за организма ти, и съответно и ти да чувстваш разни непознати, къде приятни, къде неприятни усещания...но така е в началото с всяка промяна. Зора е да удържиш фронта поне 2 седмици. После като виждаш стрелката на кантара, и ще видиш как стимула става все по и по-голям.
Ние за това сме тук, за да даваме кураж на всички начинаещи, и съответно после разочарованието ни е огромно, като виждаме как повечето изчезват като дим....дано да не си от тях. Успех :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Tonkata » Съб Яну 03, 2015 1:20 am

Честита Нова Година, Suzi и добре дошла ! :Hello:
Пожелавам ти желанията ти да станат реалност !
Доколкото до опитите ти да се следваш Зоната си мисля, че е добре успоредно с хранене по зоновите принципи да препрочетеш отново книгите на Барито. Убедена съм, че там ще намериш отговор и на твоя проблем - Защо този тип "награди" не са най-добрите-
Suzi написа: ............ реших, че трябва да наградя това постижение с някои и друг шоколад :( Оттогава се въртя около сайта, но не и около Зоната............

Като начало този текст мисля да ти е от помощ:
• Отслабването няма почти нищо общо с волята. Нужна ви е информация, не воля. -стр.19, Зоната
Успех в следването на целите ти ! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Нед Яну 04, 2015 3:42 am

Pipi, Tonkata, благодаря сърдечно за приветствието и пожеланията! :bouquet:

Pipi, надявам се най-накрая да изкарам 15 дни и дано да не ми се яде толкова много шоколад :pray:
От Зоната не мисля да се отказвам, защото и малкото прекарани дни в нея, при предишните ми хиляди опити, са ми доказали ползите й. За съжаление постоянството е това, което ми липсва :( Щастлива съм, че най-накрая реших да пиша, защото вашите думи много ме окуражават! И вчера и днес бях на косъм от това да хапна нещо вредно и да си кажа "от утре", ама после си викам - и какво ще напиша във форума, че се провалих още на първия ден, не – обещала съм :but: и така... Мисля че споделянето тук е много важно за мен! Още веднъж ти благодаря, че правиш всичко това възможно с този чудесен сайт! :applaus:

Tonkata, засега съм прочела само книгата „Зоната“, но трябва да я прочета пак - признавам. „Овладяване на Зоната“ я започнах, но за съжаление не ми остава много време в момента.
Съгласявам се, че по-големият обем информация помага за взимането на осъзнато решение, защото така спрях цигарите преди вече две години. Четох, четох и се убеждавах всеки ден, че трябва да ги спра. Колкото повече разбирах в детайли за всички вреди, които нанасят на организма и как тровя любимия човек (който никога не е пушил), а и миризмата на косата, дрехите и т.н, толкова по-лесно ставаше отказването, въпреки че пушех от много, много години. Реших, че това ще помогне и при шоколада - постоянно търсех информация за вредата от консумирането му в индустриалните количества, в които аз го правех. Дори си направих уолпейпър с една мадама и до нея изброени негативите на захарта, и си го сложих на десктопа, та да го чета всеки път като реша да ям сладко - не помогна. Правех си домашен шоколад по 1001 здравословни рецепти - хубав беше, ама пак не ми мина желанието за купешкия. Затова мисля, че ми е нужна воля и дисциплина, за да мога поне да го огранича. Дано и Зоната да допринесе за това!

Ето и менюто на 03.01 - станах по-късно и хапнах само 1 блок, че трябваше да ям пак след 2 часа - днес 10 блока.

10:30 - 130 гр. кисело мляко + 1 орех
12:30 - 52 гр. котидж + 1 варено яйце + 240 гр. домат + 1 мандарина + 3 маслини + 1 орех
15:30 - 52 гр. котидж + 100 гр. ябълка + 1 орех
18:00 - Мусака с овес II вид (любимата ми рецепта от сайта) 2 БПВ + 2 ореха (готвя я без мазнина)
21:30 - 3 кюфтета (всяко 42 гр. - направени само от пуешка кайма) + 240 гр. домат + 90 гр. печени гъби (1/4 БВ) + 90 гр. ч. вино (3/4 БВ) + 1 мандарина + 6 маслини + 1 орех
00:30 - 130 гр. кисело мляко + 1 орех

Гъбите ги измерих вече изпечени и предполагам съм сбъркала в грамажа, но другия път ще се поправя.
Втори ден без шоколад - яде ми се, ама няма да се предам ;)
Вода - 1,8 л.

Забравих да споделя, че с късната вечеря в 00:30 взимам и 5 капсули РМ. Поръчвам това http://www.iherb.com/p/8305 по информация от темата за РМ. Благодаря на Гого и всички, който споделят опит в тази тема :applaus:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот GODzillata » Нед Яну 04, 2015 10:47 am

ЧНГ, Сузи и добре дошла! :bouquet:

Нова година - нови членове! :mrgreen: :yess:

И к'во викаш....постоянно сънуваш, че мармоти завиват шоколад в станиол, а? :th: ;)

Изображение

Сега пак погледни шоколада - съставен е от блокчета, нали?
Блокчета въглехидрати и блокчета мазнини - вече не изглежда толкова апетитно, а?

Както ти се каза - изкарай поне 2 седмици зелена Зона и после сама ще се учудиш, че подминаваш шоколада като експрес малка гара.

Дерзай и имаш всички шансове да обърнеш 95 на 59!
Само да не се задържиш прекалено дълго на 69!!! :mrgreen: :laugh:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Нед Яну 04, 2015 1:51 pm

ЧНГ и на теб, GODzillata!

Че сънувам, сънувам, ама не мармоти да завиват шоколад, а Suzi да си го хапва скоростно. Толкова скоростно, че мога да го ак*м на блокчета :glaugh:
Сега пак погледни шоколада - съставен е от блокчета, нали?
Блокчета въглехидрати и блокчета мазнини - вече не изглежда толкова апетитно, а?

Много добре го знам аз от какво е съставен, ама пак ми изглежда апетитно, луда работа :bambam:
Благодаря, надявам се, че ще държа фронта и повече от две седмица ;) и ще преследвам 59, но един по-дълъг престой на 69 няма да откажа :laugh1: ;)
Последна промяна Suzi на Нед Яну 04, 2015 3:51 pm, променена общо 1 път
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Нед Яну 04, 2015 2:57 pm

Като толкова го обичаш този пусти шоколад (че кой не го обича :laugh1: ) има и зоново решение за използването му. Е, един леко оранжевеещ блок на ден няма да е чак такова прегрешение. Можеш да си забъркаш мус от авокадо, какао и фурми. Ако добавиш протеин на прах един блок излиза около 70 г и е ужасно вкусно. Реуцептата е в моя дневник. Можеш да удвоиш какаото и да не ползваш фурми, а да го подсладиш със стевия.
Пак шоколад са и бонбонките на Кари. Има ги в рецептите в сайта. И те могат да се преобразуват с добавяне на протеин на прах и да си ги направиш по 1 блок за следобедна и късновечерната подкрепа. И гладът за шоколад се задоволява перфектно. Е, не е фин млечен, но той така и така не е полезен. Друго нещо е горчивия шоколад. Какаото изобщо е препоръчвано от Бари като богато на полифеноли.
Можеш да си купиш и какаови зърна. 3 зърна са 1 блок мазнина. Можеш да ги ползваш вместо ядки.
Между другото - 1 блокче от Линд 99% е 1 БМ (1 от 21 съдържащи се в опаковката :laugh4: ). Винаги би могла да го добавиш като десерт (горчив :laugh4: ) към меню, в което не си добавяла мазнина.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Нед Яну 04, 2015 3:50 pm

Благодаря за отговора и споделените съвети, Manya! :)

Бонбонките на Кари са супер, правя ги редовно ;) Мус с авокадо, но без фурми, правих един път - не ми хареса, но пък мъжът ми го изяде с кеф :doNotKnow: След това замених авокадото с банан и стана по-добре. С удоволствие ще надникна в твоя дневник за зоновата рецепта за мус :chef1:
Линд обожавам, ама червения :lol: , но ще пробвам и горчивия, все пак каузата е здраве! :yess:
Знам, че вкус се превъзпитава, но трябва време. Така не пия кола вече 10 години, а преди всеки ден си купувах. Сега вкусът не ми харесва. Надявам се да успея и с вредния шоколад и да го заменя с полезен! :pray:
Продължавам да опитвам, няма отказване този път :but:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Нед Яну 04, 2015 11:57 pm

Днес пак станах късно и разбърках часовете на хранене и блоковете - 10 Б

Меню 04.01

11:00 - 130 гр. кисело мляко + 1 орех
13:00 - Мусака с овес по рецепта от сайта 2 БПВ + 2 ореха
15:30 - 1 кюфте + 1 мандарина + 3 маслини
18:00 - 1 протеинка (по рецепта от сайта) 2 БП + 240 гр. домат + 1 киви + 6 маслини
21:30 - 126 гр. сьомга на скара + 70 гр. варен нахут (1 ¾ БВ) + 55 гр. карфиол (1/8 БВ) + 45 гр. броколи (1/8 БВ) + 115 мл. Вино + 1 ч.л зехтин
00:30 - ще ям 130 гр. кисело мляко + 1 орех

Вода - 2,1 л. и 100 пъти посетих WC-то :msmile11:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Пон Яну 05, 2015 7:49 am

Сузи, какво е това кисело мляко дето го консумираш по 130 г. Българските кисели млека са смесен продукт и количеството най-често е около 200 г за 1 БПВ, ако е 0,1% масленост. Тези с 2% масленост не са добре балансирани и с тях обикновено не се добавя мазнина. За протеин може да се приеме само цедено кисело мляко Олимпус 0% и то е 82 г за БП и към него могат да се добавят 2 БМ
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Pipilota » Пон Яну 05, 2015 7:55 am

И на първо време, докато се бориш с вкусния шоколад, замени го с възможно най-чистия и най-катранено черен горчив шоколад....пак ще знаеш, че имаш шоколад в къщи, ама някак си много ще те яд, че горчи, и все помалко ще ти се иска да го поглеждаш, но пък ще си спокойна, че все пак имаш шоколад в къщи....и това е част от психологичната атака :smdance:
Трябват ти поне две седмици както казах, докато инсулина се научи да чува командата мирно... после ще става все по-податлив на команди, докато не го дресираш перфектно.. :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пон Яну 05, 2015 12:04 pm

Manya, много благодаря, че следиш менюто ми за грешки! :applaus:
Забравих да кажа, че живея в Германия и киселото мляко, което ям тук не е като българското за съжаление :(
100 гр. съдържат 6,9 гр. въглехидрат и 5,5 протеин. 100/6,9 = 14,49. 14,49*9 = 130,43
....................................................................100/5,5 = 18,18. 18,18*7 = 127,27
Не знам дали са ми верни изчисленията, но приех, че един БП = 130 гр. И тъй като е 0,1 % хапвам и мазнини.

Pipi, благодаря за съветите! :)
Засега реших да се опитам въобще да не хапвам шоколад до 17.01. Тогава, по предложение на Manya, ще си закупя Линд 99 % какао и ще се опитам да ям по 1 блокче на ден. Ако това успея да направя, може да ме впишат в "Рекордите на Гинес" :laugh1:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Пон Яну 05, 2015 12:13 pm

Изчисленията ти за млякото са верни. Така че си го хапвай по 130 г за 1 БПВ и спокойно си добавяй и 1 БМ. А се опитай да отложиш поне до края на януари шоколада. Сама ще усетиш, че почва да не ти липсва.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пон Яну 05, 2015 12:22 pm

Изчисленията ти за млякото са верни. Така че си го хапвай по 130 г за 1 БПВ и спокойно си добавяй и 1 БМ. А се опитай да отложиш поне до края на януари шоколада. Сама ще усетиш, че почва да не ти липсва.


Ще опитам, ама не знам дали ще се справя :sad: Аз и друг път съм го спирала за определен период на инат, ама после му се нахвърлям неконтролируемо :torta: Затова си миля, че е по-добре малкият дявол, ама да видим как ще се чувставм на 17 и ще преценя :bored1:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта