Дневникът на Suzi

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Чет Мар 23, 2017 12:52 am

Леле, то прах, то паяжини, то чудо :oh: Да взема да поразчистя ли малко :hm:
:swipping: :vacuum: :typalka:

Здравейте, приятели :)

Извадих дневничето от архивите. Като гледам почти две години не съм писала в него. Ех, времето лели, килограмите не щат :laugh4:
Понеже се включих в състезанието, което милата ни Пипи организира през февруари и учудих себе си със стриктността си, мисля тук отново да си записвам менюто. След състезанието бързо изгубих мотивация и много ме е яд :( Тук накратко ще пиша какво съм хапвала, колко вода съм изпила и дали съм спортувала. Може спокойно да не ме четете :laugh1:

Мерките към 17.03.17

____________________ 17.03.17

Килограми ___________ 99,1
Ханш ________________ 120
Талия ________________ 95
Корем ________________ 107
Гръдна обиколка ______ 113
Бедро ________________ 71

Меню - 22.03.17

09:30 - 220 мл прясно мляко (+ кафе и стевия)
13:30 - Варена „Мусака“ по рецепта от сайта
16:30 - 240 гр. домати + 56 гр. печено пуешко + 1 мандарина + 2/3 ч.л зехтин
21:30 - Зонова салата (салатки ям постоянно, но често сменям продукти и количества, затова ще изписвам само Зонова салата - със сметките мисля, че нямам проблем) + чаша вино
00:15 - 130 гр. кисело мляко (по етикет)

Вода - 1,7 л.
Движение - Ходим, заедно с мъжа ми, на различни курсове във фитнеса, както и тренировки с уредите. Днес бяхме на два курса един след друг. Първо за заздравяване на гърба и кръста, а после и на Muscle pump + 1 минута планк.
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Зоната
 

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Чет Мар 23, 2017 11:45 pm

Меню - 23.03.17

08:30 - 220 мл прясно мляко (+ кафе и стевия)
13:00 - Варена „Мусака“ по рецепта от сайта
17:00 - 1 мъфин с шунка по рецепта от сайта + 1 зонов сладолед (рецептата е на предишната страница в дневника ми)
21:30 - Зонова салата с пуешко месо и котидж
00:00 - 130 гр. кисело мляко (по етикет)

Вода - 2,0 л.
Движение - Functional Step + 1 минута планк
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот shtur4e » Пет Мар 24, 2017 8:25 am

Мила Suzi, на първата страница от дневника ти пише, че си била 95 кг, а на последната, че си 99 кг :doNotKnow: Виждам, че не можеш без сладко, гледайки менюто ти и споделянето за шоколада. Почти на всяко хранене имаш нещо сладко, ама от това сладко, дето е на ръба на Зоната, например меда в "зоновия" сладолед. Зонов е само по отношение на количеството хранителни съставки, иначе е червен заради меда и доста мазен, заради фастъченото масло и тахана, които по правило се правят от печени ядки, сиреч от наситени мастни киселини. Добавянето не безвредната стевия към млякото и кафето наистина показва, че не можеш без сладко. А знаеш ли, че въглехидратния блок в млякото всъщност е млечна захар, защо още и още... И преди съм цитирала Бари, който в една от книгите си пише, че за мозъка на човек са необходими 130 грама захари на ден , това означава една ябълка. Повече не ти е нужно. Незоновото сладкото и мазно не хранят тялото ти, те го разрушават. Гладът за сладко в организма ти е глад за правилно хранене. Нищо друго. Всеки път, когато ти се дояде сладко (или мазничко, защото обикновено вървят ръка за ръка), се запитай дали си струва да умножаваш по нула усилията ти да останеш в зоната... :think2: Гладът за сладко е илюзия, това е просто едно послание от разбърканите хормони, че искат да бъдат вкарани в ред. Това не е реален глад за храна. Както пише Бари, средно дебелият човек носи в себе си запас от калории, равен на 1700 палачинки. Смяташ ли, че към тези палачинки трябва да добавиш още шоколад? Прочети ако е необходимо отново книгите на Бари, ще ти донесат повече рабиране на проблема ти, съответно възможност за решаването му. Ще ти опиша пример, който той дава с пристрастяването към захарта: има опит с мишки, на които нарочно направили леки ранички, сиреч нуждаели се от нещо успокояващо; първата седмица, освен храна и вода, им дали достъп до вода със захар и те с охота си пийвали от нея; втората седмица били на храна и вода без захар, но имали достъп до ...кокаин, който също с охота приемали; трета седмица, пак вода без захар и храна, но им сложили и вода със захар, и кокаин...разбира се, те се възползвал и от двете, но предпочитанията им били основно към водата със захар. Защото и захарта, и кокаина имат еднакво въздействие върху мозъка, карат го да произвежда "хормони на щастието", но видно от примера, пристрастяването към захарта било по-силно, отколкото към кокаина... Това, което прави шоколадът с мозъка ти, го правят плодовете и зеленчуците, но доста по-бавно и сигурно, и най-вече здравословно. И смятам, че ти го усещаш в дните, когато спазваш правилен режим. Всеки човек, спечелен за Зоната е важен, това значи повече здрави и благополучни хора на тази планета, бъди един от тях! С теб сме! :hug:
Последна промяна shtur4e на Пет Мар 24, 2017 9:11 pm, променена общо 1 път
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Dafny » Пет Мар 24, 2017 2:09 pm

Само да добавя-печените ядки означават транс мазнини, което е много по-лошо от наситени мазнини (особено късоверижни като в кравето масло и кокосовото). Тъй като в ядките се съдържат омега-6 и омега -3 при печенето те се трансформират, двойните връзки се разкъсват и се образуват транс мазнини (това е енергетично по-изгодния изомер), но в природата естествено съществуват само цис-изомерите. Еволюционно ние можем да използваме само тях затова транс-мазнините се отлагат и са причина за тромбози, атеросклероза и прочие "приятни " неща.
Аватар
Dafny
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 14, 2017 2:04 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пет Мар 24, 2017 10:44 pm

Хей, то имало посещение в моето дневниче днес :) Много се радвам :hug: Благодаря, момичета, за всичко, което сте споделили :bouquet:
Shtur4e, не ям купено сладко от 01.01.17, т.е вече почти 3 месеца, с което съм доста горда ;) Може би трябваше да го напиша като поднових дневника, но понеже скоро беше състезанието, където писах всички тези неща и реших да не се повтарям.
Сладоледът вчера беше 1/2 блок и го изядох, защото стоеше последен от доста дълго време във фризера. Стевията, която добавям е една капка и не я приемам за нещо толкова драматично.
Когато започнах състезанието през февруари бях 101,7 кг, така че се надявам най-накрая да се задържа в правилната посока. Естествено не съм перфектна, но ще доизкусурявам нещата ;) Засега няма да спра кафенцето сутрин, но след няколко месеца може да мина на чай :)
Още веднъж благодаря за съветите, всичко ми е от полза, отказване този път няма :yess: Ще събирам информация и ще се усъвършенствам :bow:

Меню - 24.03.17

09:30 - 220 мл прясно мляко (+ кафе и стевия)
13:30 - Зонова салата с нахут, пуешко месо и котидж
17:30 - 1 мъфин с шунка
20:15 - Зонова салата с нахут, пуешко месо и котидж
00:00 - 130 гр. кисело мляко (по етикет)

Вода - 2,0 л.
Движение - 16,51 км колело + 1 минута планк
Скрит текст:
Изображение
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот shtur4e » Съб Мар 25, 2017 7:56 am

Мила Suzi, поздравления за успехите и вярвам, че не се сърдиш за тона и за критиката. :hugs1: Предполагм, че всеки от нас преди Зоната е бил в капана на сладкото, та затова му отделих толкова писане. А как се чувстваш без "купено сладко", прияжда ли ти се? Кафенце и аз пийвам сутрин, но гледам да намалявам количеството, а и то не е толкова голям проблем за режима. Давай все така - зоново хранене и движение, а ние сме с теб! :goodluck:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Съб Мар 25, 2017 11:42 pm

Shtur4e, от време на време ми се прияжда, ама по-трудно беше в началото, първите една, две седмици. После става по-лесно. Тогава се случваше и да сънувам, че ям шоколад, но дори и насън изпитвах вина :laugh: Тъй като това упражнение не ми е за първи път (през 2015 не ядох сладко 7 месеца, а преди това имам и едно 3-месечно спиране), май и мозъкът и тялото ми свикнаха, че положението е "всичко или нищо" :laugh4: Сега съм решила, че няма да купувам до края на годината. Хубавото на това решение е, че ако много ми се прияде нещо, мога да си направя домашно или, ако някой ме почерпи - да си взема. Така нямам чувството, че нещо ми е забранено, а съвсем осъзнато и за добро, ограничено ;)

Меню - 25.03.17

08:00 - 220 мл прясно мляко (+ кафе и стевия)
09:45 - Зонова пица
14:30 - Зонова пица
19:45 - Зонова салата с нахут, пуешко месо и котидж
00:00 - 130 гр. кисело мляко (по етикет)

Вода - 2,5 л.
Движение - 16.15 км - 21 386 стъпки - направихме си супер разходка :) Имаме едно ниско връхче наблизо (на около 100 км от нас) и се качваме често, а времето днес беше страхотно :)
Последна промяна Suzi на Нед Мар 26, 2017 11:40 pm, променена общо 1 път
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот shtur4e » Нед Мар 26, 2017 8:58 am

Дали не е възможно да си поставиш цел изобщо да не купуваш сладко, а не само до края на годината.... ;) В почти всички дневници чета за зонова пица и зонови мъфини. Днес ще се опитам да направя едно от двете, че яйца и извара, извара и яйца... да внеса нещо различно в менюто :bigsm39: Хубав и усмихнат зонов ден, Suzi! :hug:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Нед Мар 26, 2017 11:08 am

О, рецептите са страхотни и стават все повече :chef1: Ние правим тази пица всяка седмица и в двойна доза, че и мъжът ми се стреми да спазва режима :) Препоръчвам ти я :yess:

Хубав ден и на теб!
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Нед Мар 26, 2017 11:45 pm

Меню - 26.03.17

10:00 - 220 мл прясно мляко (+ кафе и стевия)
14:00 - Зонова салата с нахут, пуешко месо и сирене
18:45 - 1 мъфин с шунка
21:00 - Зонова салата с нахут, пуешко месо и сирене
00:00 - 130 гр. кисело мляко (по етикет)

Вода - 1,5 л.
Движение - 1-ви ден МЦ - почивка :)
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Вто Мар 28, 2017 12:46 am

Меню - 27.03.17

08:30 - 220 мл прясно мляко (+ кафе и стевия)
13:00 - Зонова салата с нахут, пуешко месо и сирене
17:30 - 1 мъфин с шунка
20:00 - Зонова салата с нахут, пуешко месо и сирене
00:30 - 18 гр. шунка + 18 гр. сирене + 80 гр. грозде + 1 орех

Вода - 2,5 л.
Движение - почивка

Чувствам се много добре :yess: Днес цял ден бях жадна и съответно редовен посетител на WC-то. Май по-голямата част от деня там я изкарах :laugh4:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот shtur4e » Вто Мар 28, 2017 6:34 am

Гледах рецептата за пицата, която правиш. Доста "червени" продукти има. Не може ли да замениш шунката с някакво мляно месо (не кайма, а смелено в магазина чисто месо), а сиренето - с извара. Кашкавалът е класика за пицата, тук няма спор. Гледам, че доста често употребяваш шунка, а всички купени колбаси съдържат нитрати или нитрити, които са мнОООООго вредни. Знам, че при вас шунката и наденичките са национална храна, но все пак. Сиренето пък съдържа доста мазнини, освен ако не е обезмаслено. Ама и аз как намилам, като някоя бабичка. Е, поне зонова бабичка. :bigsm27:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Мар 29, 2017 1:02 am

Шунката, която използвам (пилешка или пуешка) е с 2 % мазнини, сиренето и кашкавалът са light. Основни продукти са ми, така че се старая да купувам най-доброто :yess:

Меню - 28.03.17

09:30 - 220 мл прясно мляко (+ кафе и стевия)
13:30 - Зонова пица
17:30 - 1 кюфте - 1БП (само кайма и подправки) + 80 гр. грозде + 1 орех
19:45 - 240 гр. домати + 39 гр. нахут + 120 мл. вино + 2 кюфтета + 55 гр. котидж + 1 ч.л зехтин
00:30 - 130 гр. кисело мляко (по етикет)

Вода - 2,0 л.
Движение - Разходка - 7,16 км (9394 стъпки)
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Чет Мар 30, 2017 9:21 am

Добро утро! :)
Снощи заспах по-рано от предвиденото и пропуснах късното хранене :bored1:

Меню - 29.03.17

08:30 - 220 мл прясно мляко (+ кафе и стевия)
12:45 - Зонова пица
16:30 - 2 кюфтета + 160 гр. грозде + 6 бадема + 1 парче шоколадов десерт с круши (аз го направих с ябълки) по рецепта от сайта
21:30 - Зонова салата + 2 кюфтета, 55 гр. котидж, чиа и зехтин

Вода - 2,25 л.
Движение - 2 часа (2 тренировки една след друга) - първо за заздравяване на гърба и кръста, а после и Muscle pump.

Хубав ден на всички! :)
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пет Мар 31, 2017 12:00 am

Меню - 30.03.17

08:30 - 220 мл прясно мляко (+ кафе и стевия)
13:00 - 1 кюфте + 100 гр. ябълка + 3 бадема + 1 парче шоколадов десерт с ябълки
17:30 - 240 гр, домати + 35 гр. сирене + 35 гр. шунка + 55 котидж + 1 мандарина + 80 гр, грозде + 1 ч.л зехтин
21:30 - Зонова салата + 2 кюфтета, 55 гр. котидж, чиа и зехтин
00:00 - 130 гр. кисело мляко (по етикет)

Вода - 2,5 л.
Движение - Functional Step + 1 минута планк
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот shtur4e » Пет Мар 31, 2017 6:49 am

Suzi, погледни последната страничка в дневника на Маня с рецепта и снимка на страхотен зонов десерт...днес съм решила да го забъркам, но ще напазарувам всички подправки, които нямам, така че да стане с оригиналния вкус на професора в Зоната :bigsm39:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта