Дневникът на Gugi/ Гуги

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Маня » Чет Яну 29, 2015 8:58 am

Не мисля, че това би попречило. Май и аз ги бях правила само с киснат. Защото често си правя хумус точно така - с накиснат за поне 24 часа суров нахут, като по време на кисненето няколко пъти сменям водата. Мисля, че може да се добави и малко бакпулвер, за да бухнат леко.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Зоната
 

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Чет Яну 29, 2015 12:12 pm

Manya написа:Не мисля, че това би попречило. Май и аз ги бях правила само с киснат. Защото често си правя хумус точно така - с накиснат за поне 24 часа суров нахут, като по време на кисненето няколко пъти сменям водата. Мисля, че може да се добави и малко бакпулвер, за да бухнат леко.


пак благодаря за информацията :) следващия път с модификациите ;)

интересно, но и днес имам киселини, което доста ме притеснява. Дали случайно не е заради изварата? Започвам да се чудя и се притеснявам да не бъркам нещо?
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Пет Яну 30, 2015 5:59 pm

Днес се изложих. Трябваше да ходя на служебен обяд и не можах да си взема кутийката с нахутени кюфтенца.
Хапнах зелена салата с малко парче козе сирене и половин чашка червено вино. Надявам се не е било страшно и все пак горе-долу съм била в Зоната. Иначе следобедната закуска съм я опоскала и не чувствам промяна :)

Бих искала да споделя, че освен с проблем с килограмите имам и с кожата. От около година и половина по лицето ми излизат странни пъпки, които не минават и не минават. То не бяха доктори, не бяха хапчета и мазила. Откакто съм в Зоната има значително подобрение, освен фактът, че се чувствам прекрасно :) :smdance:

Благодаря ти, ЗонО ;)
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Нед Фев 01, 2015 12:26 pm

Този уикенд, както почти всички останали с половинката ми не сме в София и съответно от 2 седмици насам първото нещо, което слагам в багажа е везничката, а последствията от нея са, че и той трябва да яде каквото ям аз след като не иска сам да си готви ;)

В този ред на мисли вчера сготвих пилешките хапки на тиган на Manya - всички си облизахме пръстите :) благодаря ти, Manya. Просто нямам думи колко крехки и приятни станаха и тъй като за себе си трябваше да прибавя 3 блока В + М забърках една салата със спанак, зелена, домат, авокадо, слънчогледово семе и червен лук, овкусена със сол, лимон и капки зехтин + 2 чаши вино ;)

А за десерт (какъвто беше планът) забърках нещо, за което сигурно ще ме линчувате, тъй като има червен продукт, но стана убийствено вкусно, а и просто нямаше откъде да взема стевия (забравих я вкъщи), а в местния магазин това удоволствие го няма. Та нещото, което забърках реших да кръстя така:

О'зонов чийзкейк - Да бе, да!
Необходими продукти:
1 кофичка извара Олимпус - 7МП
кисело мляко 0.1% - 1БПВ
желатин - едно пакетче - 1БП
ягоди - 2БВ
захар - 3БВ

Забъркват се изварата, киселото мляко и захарта.
Желатинът се приготвя спрямо описанието на опаковката. Когато е готов в него се добавят 2-3 лъжици от сместа.
В това време нарязох на дребно ягодите и ги добавих в сместа. Веднага след това добавих желатина, разбърках и прибрах в хладилника. Днес и двамата хапваме кой за закуска, кой за десерт към закуската това творение, като аз му добавих някой неща, за да съм балансирана.

Десертът се състои от:
9БП
6БВ

Съответно към всяко парче трябва да се добавят - малко над 1/4 Въглехидрат (може да е 30 гр. ябълка) и 1 БМ (може да е 1 блок бадеми, слънчогледово семе (3 гр.), кашу или друга мазнина по ваш избор.

Аз лично добавих ябълка и слънчогледово семе, тъй като с това разполагах. Мисля следващия път като го правя да настъргам останалата мазнина, а именно 6БМ под формата на бадеми в самата смес.
Иначе, за да се докарат 9БПВМ може да се добавят още плодове или вместо захарта да се сложи стевия и с всяко парче да се пийва по около 100 мл. вино (стига да се хапва за десерт, а не за закуска ;))

Дано съм се справила със сметките, защото иначе много ще се ядосам :(

А утре ще пратя ъпдейт с моите резултати, които както ги усещам май са доста добри, дано кантарът и метърът утре са на същото мнение.

Весела неделя от мен :)
Последна промяна Gugi на Нед Фев 01, 2015 2:32 pm, променена общо 1 път
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Маня » Нед Фев 01, 2015 12:47 pm

Чизкейкът ти звучи много вкусно. Само не е трябвало да смяташ мазнините в изварата. Тя се води протеин и не е смесен продукт. Можела си спокойно да си добавиш ядки за мазнина. А следващия път като е със стевия можеш да увеличиш плодовете. Или да ползваш някой от природните подсладители - мед, агаве, кленов сироп, петмес от фурми (или накиснати и смлени фурми)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Нед Фев 01, 2015 1:00 pm

Manya написа:Чизкейкът ти звучи много вкусно. Само не е трябвало да смяташ мазнините в изварата. Тя се води протеин и не е смесен продукт. Можела си спокойно да си добавиш ядки за мазнина. А следващия път като е със стевия можеш да увеличиш плодовете. Или да ползваш някой от природните подсладители - мед, агаве, кленов сироп, петмес от фурми (или накиснати и смлени фурми)


Благодаря за съвета, Manya.
Слеващия път ще ревизирам рецептата ще я снимам и ще я кача в темата за рецептите, та ако някой реши да се възползва :)
Иначе аз броях мазнините от изварата, защото не е обезмаслена като тази на Маджаров, а има 2 гр. и си рекох, че сигурно трябва да ги преброя, но оттук нататък ще знам, че не трябва и ще сложа повече ядки и така десертът би станал още по-вкусен - надявам се :)
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Melkat » Нед Фев 01, 2015 4:04 pm

И на мен този чийзкейк ми изглежда много вкусен, Гуги :) Чудесно е, че още една кулинарна вълшебница се появи в нашето семейство :thcook1: Докато четях рецептата си помислих, че ще добре да бъде балансиран, за да не го мисли човек при едноблоковите закуски. Аз нямам ягоди, затова мисля да направя следната комбинация:
О'зонов чийзкейк - Да бе, да! на Гуги – 9 БПВМ
Необходими продукти:
350 г извара – 7БП
220 г кисело мляко 0.1% - 1БПВ
желатин - едно пакетче - 1БП
6 броя киви – 6 БВ
1 с.л. мед- 2БВ
9 броя орехи – 9 БМ
Стевия на вкус ( ако е нужно)
С плодовете и ядките може да се правят различни комбинации според вкуса и наличностите :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Нед Фев 01, 2015 7:15 pm

Melkat написа:И на мен този чийзкейк ми изглежда много вкусен, Гуги :) Чудесно е, че още една кулинарна вълшебница се появи в нашето семейство :thcook1: Докато четях рецептата си помислих, че ще добре да бъде балансиран, за да не го мисли човек при едноблоковите закуски. Аз нямам ягоди, затова мисля да направя следната комбинация:
О'зонов чийзкейк - Да бе, да! на Гуги – 9 БПВМ
Необходими продукти:
350 г извара – 7БП
220 г кисело мляко 0.1% - 1БПВ
желатин - едно пакетче - 1БП
6 броя киви – 6 БВ
1 с.л. мед- 2БВ
9 броя орехи – 9 БМ
Стевия на вкус ( ако е нужно)
С плодовете и ядките може да се правят различни комбинации според вкуса и наличностите :)


Чудесно предложение Melkat за балансиран О'зонов чийзкейк :) БЛАГОДАРЯ!
Следващия път и аз така ще го забъркам. С киви и ягоди пък според мен стане супер :) :smdance:
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот tanita68 » Нед Фев 01, 2015 9:58 pm

Ако му се измисли и някаква бисквита за основа ще стане съвсем като чийзкейк. :) :bigsm18:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Маня » Пон Фев 02, 2015 8:32 am

Това може да се нарече О'зонова панакота :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Пон Фев 02, 2015 9:05 am

Tanita, мислех си и аз, защото тази рецепта по оригинал е с бисквита ама как да я направя не знам.
Хрупкавост от трици и други зърна едва ли ще успея да създам, освен ако не е сиропиран чийзкейк ;)
Иначе Manya, за панакотата - приемам новото име, а сега има ново предизвикателство - да го направим чийзкейк (ама истински ;))
Половинката се мръщеше, че няма бисквити ама и така го хапна ;)

А сега малко отчет:
Имайки предвид, че съм 159 см. и преди да започна Зоната тежах - 77.8 кг, талията ми беше - 83 см, пъпът - 100 см, а ханшът - 115 см. Та ето какво се случи за 2 седмици:
Все още съм 159 см. като много ми се ще да стана поне 164 см (колкото се писах в личната карта преди 10 години ;))
тежа - 74.9 кг.
талия - 79 см
пъп - 96 см
ханш - 113 см.

Гордея се с тези резултати, защото имам най-бавния метаболизъм на планетата и все пак успявам.

А да кажа, че всеки ден вървя по 5 км, а новата ни придобивка от тази сряда ще бъде - ПЪТЕКА ;))

Весела седмица от мен :)

П.П.: Не си споделям дневното меню, защото е много сходно с миналата седмица, т.е. едва ли ще има грешки.

Весела седмица Зонковци :)
Последна промяна Gugi на Пон Фев 02, 2015 10:17 am, променена общо 1 път
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Melkat » Пон Фев 02, 2015 10:02 am

Весела седмица и на теб, Гуги :) Супер резултати имаш, поздравления :yess:
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Пон Фев 02, 2015 10:18 am

Melkat написа:Весела седмица и на теб, Гуги :) Супер резултати имаш, поздравления :yess:


мерси, Melkat :) и аз се радвам на резултатите, даже много с оглед на моя метаболизъм, който споменах малко по-горе ;)
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 03, 2015 3:23 am

Оооо Гугиии, честита ти пиперка :bigsm27: Да си я отглеждаш със здраве :tongue: И сега на състезанието ще те ошлайфаме перфектно, така че се приготвяй психически :hugs1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Вто Фев 03, 2015 10:09 am

pipilota написа:Оооо Гугиии, честита ти пиперка :bigsm27: Да си я отглеждаш със здраве :tongue: И сега на състезанието ще те ошлайфаме перфектно, така че се приготяй психически :hugs1:


благодаря ти, Pipi, ще отглеждам пиперката и ще си направя и семейство (надявам се :))
За състезанието много се вълнувам, даже казах на половинката и той ме подкрепя. Само казвате старт и се яхваме на хорото. Аз съм много стриктна и вярвам, че ще бъда мотивираща конкуренция :)

Супер сте, хора и зоНбита :) :lol:

Весел ден от мен :)
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Вто Фев 03, 2015 10:42 am

Иначе да ви се разпиша за днешния ден.

Първо да споделя, че аз се меря всеки ден (болестно състояние от преди 10 години, в които се боря с килограмите) и днес съм 400 гр. надолу, но това не е важно, защото най е хубаво в понеделник, когато говорим за наистина свалени килограми :)

Иначе какво забърках сутринта за закуска (тук ще ме линчувате сигурна съм, но хладилникът беше почти празен, а аз се прибрах в 11).
Та:
3 Блока закуска, като ще компенсирам вечерята с 2 Б.

Зонов сандвич:
- 2 фиилийки хляб Вита (с орязани крайчета), които по етикет и грамаж правят точно 2 1/2 БВ
- извара - 1БП
- шунка - 1БП
- сиренце - 1/2 БП
- ленено семе - 3БМ
- кафе с мляко - 1/2 БПВ

Разбърках изварата с една лъжичка кисело мляко и сложих вътре пикантна шарена сол с мааалко чесън на прах (за аромат), колкото и странно да звучи като за закуска ;) Изсипах вътре натрошеното ленено семе и отново разбърках. Препекох филийките на скара, намазах ги с изварата отгоре сложих по една парче шунка и малко сиренце.
Да ви кажа това удоволствие 1 път в месеца е просто простен грях.

Но пък най-интересното от цялата работа е - че не милеех за това, грам, не ми липсва хлябът, аз постоянно пека някакви овесени бъркочи (много вкусни при това :chef1: ), но Зоната ми дава всичко, от което имам нужда и нищо ама нищо не ми липсва. Толкова съм щастлива и кипя от енергия :)
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта