Дневникът на Катеринка

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Нед Юни 24, 2018 7:45 am

Щом толкова сте загрижена за океаните, тогава не акайте, не се къпете, и не ползвайте препарати за почистване, защото всичко се излива в тях!
Това дето ми го пишете за книгите са глупости, не сте чели както трябва.
И биохимията не я интересува от коя класа си, и колко пари имаш, познавам богаташи, с кореми по един метър, познавам бедни хора, които чудесно се грижат за себе си. Някои намират начин, накои оправдание :)
Не мога да разбера, щом зоната не е вашата чаша чай, както казва една моя приятелка, защо го пишете тоя пост, искате да убедите мен, че зоната е кофти, или аз да убеждавам вас, че въпреки мнението ви, тя е супер, и вие задължително трябва да опитате?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Зоната
 

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот чичо Чарли » Сря Юни 27, 2018 10:53 am

Проклетница написа:Добре де, може и да ми е глупав въпроса, но пък мен си ме интересува
Зоната и без друго е достатъчно скъпо удоволствие, особено ако се храниш разнообразно (щото да, може да живееш на инат, домати, сирене и маслини доста време сигурно, но в дългосрочен план хич не е препоръчително), и всичкото това рибено масло.....оставете парите, въпреки че струва доста, ами ако всичко живо се юрне да пие висок клас, фармацевтично пречистено и не знам си какво рибено масло, колко време ще издържат океаните и въобще природата на това безумно потребление. Съгласна съм, че здравето е най-ценно и все пак.....не стига че по пет пъти на ден белтъчини (млечните не дотам препоръчителни, защото не знаем какво точно има в тях, яйцата само белтъци, месото - ама чисто да е), ами и рибено масло.....твърде консуматорско ми идва
И да, и аз съм от тези с проблемните килограми, и въпреки всичко не ми идва отвътре да живея така, все едно след мен няма да има хора, щото всичкото това, което ядем и пием е ресурс, и със сигурност докато се добие и пречисти, и направи годен и полезен, се нанасят доста щети, които не виждаме
В първите си книги Сиърс пишеше, че на организма му е все тая откъде ще си вземе въглехидрата, дали щяло да е от бонбони или тесто, или алкохол, с годините поумня, дума да няма, и въпреки всичко цялата зона е много комерсиално насочена и в крайна сметка излиза, че ако не си поне от средната класа, няма да си здрав

Здравейте г-це /г-жо/ , за първи път срещам толкова отрицателно отношение към Зоната, а доколкото усещам и към хората , които са положили усилия да я спазват. Значи, на когото не му отърва , просто не се занимава. Отслабва си както намери за добре. Не намирам, че хората, регистрирани в този сайт са настроени да живеят, спазвайки Зоната на принципа "след мене потоп". И на мене ми идва рибеното масло доста скъпичко, но като имам пари си купувам, като нямам карам и без него.На яйцата жълтъците не ги изхвърлям, ползвам си ги, но гледам да е по-рядко. Просто ме е жал за "матряла" :) Но явно на това момиче Катеринка здравословния проблем е бил много голям и както се вижда от дневника й и е положила неимоверни усилия за здравето си. Както по-горе е писал Бат Роска повечето хора ползват Зоната за отслабване. По-малко са тези, които го правят с мисълта за здравето си.
И в крайна сметка Зоната може да се прилага и с метода "на око",да не се тормозиш толкова с грамовете. А може и да не е чак толкова скъпо удоволствие. Зависи как ще си нагласиш менюто. От моя гледна точно е по-добре да вложиш парички в храна, отколкото да ги даваш за скъпоструващи лекарства, които понякога не се знае дали лекуват изобщо. Грижата Ви за природата я разбирам. Но няма как да се справим, за да я опазим. Светът върви срещу себе си , сами ще се унищожим. Но да не бъдем прекалени песимисти. :) Извинявам се, с не искам да Ви засегна, но се поставих на мястото на Катето и ми стана супер тъпо. Желая Ви успех, дали със Зоната или с някоя друга диета, наистина човек трябва да се отнася с уважение към здравето си. :bouquet:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот BatRoska » Сря Юни 27, 2018 9:23 pm

Както по-горе е писал Бат Роска повечето хора ползват Зоната за отслабване. По-малко са тези, които го правят с мисълта за здравето си.
Чичо Чарли, не ми се ще да цапам дневника на Катя, но ако съм познал, че аз съм споменатият, не виждам нищо повече от един въпрос докъде го е докарала с борбата на ИР. Нямам нейния проблем, но не зонувам само за отслабване :Hello:
Аватар
BatRoska
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Дек 29, 2016 6:19 pm
Мъж

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот чичо Чарли » Чет Юни 28, 2018 8:17 am

BatRoska написа:
Както по-горе е писал Бат Роска повечето хора ползват Зоната за отслабване. По-малко са тези, които го правят с мисълта за здравето си.
Чичо Чарли, не ми се ще да цапам дневника на Катя, но ако съм познал, че аз съм споменатият, не виждам нищо повече от един въпрос докъде го е докарала с борбата на ИР. Нямам нейния проблем, но не зонувам само за отслабване :Hello:

Бат Роска здравей! Наистина не са приятни тези дебати в дневника на момичето.Предлагам да не си вдигаме адреналина повече тук. :lol: Това, че съм споменала името ти в свое мнение, не е никакво лично отношение.Та ние не се познаваме. Просто си супер прав в случая. Познавам хора, които са в Зоната само за да постигнат ефект с теглото си. Малцина се задълбочават, за да се погрижат за здравето си. Може би защото нямат належащи и големи проблеми. Благородно им завиждам. Аз също не зонувам само заради теглото си. Бъди здрав и успешно зонуване! И още веднъж - нищо лично човек! :bigsm41: :akordeo:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот BatRoska » Чет Юни 28, 2018 10:10 pm

Биричката и акордеончето ми харесаха, чичо Чарли :applaus:
Аватар
BatRoska
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Дек 29, 2016 6:19 pm
Мъж

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Чет Юни 28, 2018 10:45 pm

За какво замърсяване от зоната говори тази дама :lol: ако всички се хранят зоново, ще спасим света от производството на опаковки за безалкохолни, олиа, вафли, и тем подобни, разбирате ме какво искам да кажа, да не изброявам сега всичко което не ядем, и което ако целия свят е зонов, просто няма да се произвеждат куп боклуци :lol: ще бъде био земеделска планета :smdance:
А всичко което написах за моята ИР е с цел да поразтърся зоновото и не толкова общество, половината зонбита не знаят че я имат :notagree: което не е правилно, но уви, медицината нещо не се справя....
Между другото, направих си изследване на хома индекс, и резултата ми е 1,66 при реф.стойности до 2,5 :smdance:
Има още едно изследване което ми предстои, но това показва че съм на прав път :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Pipilota » Съб Юни 30, 2018 4:48 am

Според мен, дамата-потребител "Проклетница" има сериозни хормонални проблеми, оказващи пагубно влияние върху мисловната дейност...което ма навява над единствената спасителна мисъл - че трябва ASAP (спешно) да влезе в Зоната....мисля АЗ...!!!
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот shtur4e » Пет Юли 06, 2018 10:07 pm

Отдавна не съм писала, но не мога да не споделя това, което ме вълнува по темата. Вярно е, че Зоната се възприема като система за отслабване. Вярно е, че всички на които споделих за нея, издържаха известно време и се отказаха. Дори това, че нормализираха теглото и здравето си, не ги мотивира достатъчно. Тъй като това са хора от близкия ми кръг, ги наблюдавах и не мога да не споделя впечатленията си. Започнаха вместо рибено масло, да си купуват лекарства за кръвно и сърце. Вместо сурови ядки, нови дрънкулки от мола. Вместо ежедневното движение, прекарват време в някое заведение с кафе и кока-кола /или ужасно модерните натурални сокове, бъкани с глюкозо-фруктозен сироп/. Вместо време за приготвяне на здравословна храна, отделиха време за чакане пред кабинета на джи пи-то. Вместо за здравословна храна, харчат големи суми за дрехи, които да скрият натрупаните килограми. В Зоната било скъпо, било трудоемко и време-емко. Мдаа. :think2: Всеки има право на избор. И на това да го следва. ПРЕДИ ЗОНАТА ВИНАГИ съм имала проблем с килограмите. Сега - не. Или ако имам, е в резултат на временните ми прегрешения. Трябва да се четат книгите на Бари Сиърс. Аз например открих много, много истини в "Зоната, свободна от възраст". Защото съм на тази вълна - застаряващ спортист. Ще споделя нещо твърде лично. В Зоната съм вече втора година. Наближавам 50-те. Винаги съм спортувала активно /без да съм професионален спортист/, но за последните 2 години имам общо 5 медала /разбира се, в състезания за моята възрастова група/, от които 2 сребърни и 3 бронзови. Не ми се ще да остана без златен медал. Не заради его-то ми. Искам това да бъде венецът на зонуването, на приключението, наречено "ЗОНА". Мисля, че е въпрос на време и много труд, разбира се. Не си представям живот без Зоната. За мен, ЗОНАТА е живот. Истински живот. :yess:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот sotir » Нед Юли 08, 2018 8:18 am

shtur4e написа: За мен, ЗОНАТА е живот. :yess:


За мен Зоната е посока.
До преди 3 години не знаех какво е Зоната. Настъпи момент, в който трябваше да променя начина на живот. Четях дононощно. Подаднах на този форум. И реших да опитам. Виждах, че за повечето теглото е най-важно,
но при мен това не беше фикс идея. За 6 месеца бях 30% по-лек (просто се получаваше), но важното е че, е чувствах много по-добре. Вече 2 години и половина съм в "плато", придържайки се към зоната, но не я спазвам като истинските зононвци. Процента на телесните мазнини по таблицата на Сиърс ми е е 17%. Не спазвам количеството пловодове по таблицата. Ям на воля ягоди, череши, диня, праскови и т.н. , така наречените сезоннни. Като ям например риба или пиле не ги меря колко грама, а преценявам колко ми е необходим в момемнта. За себе си съм постигнал устойчиво равновесие. Да, първите месеци и аз мерих с кантар грамовете на продуктите, а и бях доста стриктен. Сега кантар използвам 2-3 пъти в месеца и то за контрол на теглото. На няколко пъти бях качил с 2-3 кг, но за седмица свалям 4-5 кг без проблем. Просто ускорявам метаболизма, като начина и количеството на храна не променям, даже увеличавам храненията ди до 6 на денонощие през 3 часа. Понякога съм свалил повече от това, което го имам за еталон - тогава се стремя да изгарям по-малко калории.
За мен зоната не е редукция тегло, начин на живот и т.н. , а е нещо като "дилема на затворника" от теория на игрите, т.е. определена ситуация всеки я решва по своя преценка. Сиърс има безценни здравни съвети , но всеки трябва да почувства кои, как и до каква степен ги прилаг спрямо себе си.
sotir
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 10:21 pm
Мъж

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот чичо Чарли » Пон Юли 09, 2018 9:30 am

Ще се радвам дамата "проклетница" да прочете последните два поста на "Щурче" и на Сотир. Благородно им завиждам! Браво не само за положените усилия, а и за вникването във философията на Зоната. И аз предпочитам да си давам паричките за по-здравословна храна, отколкото за парцалки и разни еднодневни удоволствия. Но наистина всеки сам си прави избора. Ние не можем да съдим хората, че не приемат Зоната или че не са съгласни с нея. Вече не се мъча да убеждавам никого, който иска чете, който не иска....... яде фафли и пие кола :lol: :lol: :laugh1: :laugh1:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Юли 11, 2018 7:04 am

shtur4e написа:Отдавна не съм писала, но не мога да не споделя това, което ме вълнува по темата. Вярно е, че Зоната се възприема като система за отслабване. Вярно е, че всички на които споделих за нея, издържаха известно време и се отказаха. Дори това, че нормализираха теглото и здравето си, не ги мотивира достатъчно. Тъй като това са хора от близкия ми кръг, ги наблюдавах и не мога да не споделя впечатленията си. Започнаха вместо рибено масло, да си купуват лекарства за кръвно и сърце. Вместо сурови ядки, нови дрънкулки от мола. Вместо ежедневното движение, прекарват време в някое заведение с кафе и кока-кола /или ужасно модерните натурални сокове, бъкани с глюкозо-фруктозен сироп/. Вместо време за приготвяне на здравословна храна, отделиха време за чакане пред кабинета на джи пи-то. Вместо за здравословна храна, харчат големи суми за дрехи, които да скрият натрупаните килограми. В Зоната било скъпо, било трудоемко и време-емко. Мдаа. :think2: Всеки има право на избор. И на това да го следва. ПРЕДИ ЗОНАТА ВИНАГИ съм имала проблем с килограмите. Сега - не. Или ако имам, е в резултат на временните ми прегрешения. Трябва да се четат книгите на Бари Сиърс. Аз например открих много, много истини в "Зоната, свободна от възраст". Защото съм на тази вълна - застаряващ спортист. Ще споделя нещо твърде лично. В Зоната съм вече втора година. Наближавам 50-те. Винаги съм спортувала активно /без да съм професионален спортист/, но за последните 2 години имам общо 5 медала /разбира се, в състезания за моята възрастова група/, от които 2 сребърни и 3 бронзови. Не ми се ще да остана без златен медал. Не заради его-то ми. Искам това да бъде венецът на зонуването, на приключението, наречено "ЗОНА". Мисля, че е въпрос на време и много труд, разбира се. Не си представям живот без Зоната. За мен, ЗОНАТА е живот. Истински живот. :yess:



Стискам палци за медала :bigsm18:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот shtur4e » Сря Юли 11, 2018 9:39 pm

Мерсаж. Да стискаме палци и за повече люде в Зоната... Ще ми се обаче пак да повторя - всеки има право на избор и на това да го следва. Уважавам избора на всеки. Нека не се делим на зонуващи и всички останали. Всеки е на различен километър от пътя си. Здраве и късмет! :goodluck:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Проклетница » Пет Юли 13, 2018 6:50 am

Предварително се извинявам, че отново съм по страниците на чуждия дневник, но дето се казва така и така вече съм в издънка...
През 2007 година (да, преди 11 години) прочетох първата книга на Сиърс. Дори не помня вече откъде съм разбрала за него и как ми е попаднала. Според същата тази книга ми се падаха 7 блока, цифром и словом - толкоз! Кански мъки с шивашки метър, таблици и калкулатор (математиката и без друго никога не ми е била дружка). Млада майка, с малко дете, аз реших че ще съм яка, слаба и здрава мацка. Близо година с тия седем блока си ходех гладна като куче (с прекъсвания, разбира се, като вземе да ти се вие свят от глад, ти пада лесно пердето). Честичко се налагаше да изкарам деня на кисело мляко (балансирано бе, и удобно), вечерта на салата със сирене и някое яйце - тогава не ставаше въпрос за ужасии от сорта на арахидонова киселина. Точно в тази връзка пак ще кажа, че Сиърс с годините поумня, вече дава повечко храница.
След година и нещо може би, отдавна зарязала тоз глад, попаднах на форумите в бг мама, където видиш ли пак се спрягаше зоната. Бе сетих се аз, че тоя обещаваше чудеса. Тогава добра и разумна душа ми каза да ям по 10 блока, защото в противен случай хитрото ми телце рано или късно ще ми натрие носа в някакъв момент с тези никакви калории (ако не ме лъже паметта, един комбиниран блок е горе-долу стотина калории, със седем блока.....бе глад). И аз пак - охооооо, сега ще ям повече, няма да залитам по улиците и да се разревавам при вида на някоя мазна поничка (даже не ги обичам), няма да крада от солетите на детето и така. Тук вече се спънах в парите. Бога ми, и до ден-днешен не мога да си обясня как няколко грама от това и малко от онова, могат така да удрят по джоба. По моя се усещаше още първата седмица. Никога не съм работила за минимална заплата, напротив, но не се оправях. Някъде някой беше писал, че по-добре да дава пари за храна, отколкото за лекарства - или парцалки. Да така е, известно ми е. Аз обаче години плащах ипотека, дълговете на близък роднина (твърде, твърде близък, да да го отсвиря и да се оправя сам) и си гледах сама детето. Колкото и да бях разумна и практична (колко да съм била практична на 32-33 години, не знам, но опитвах), не успявах да докарам парите в зоната като за една тенджера супа за два дни, примерно. Не ми се получаваше, а в някои моменти човек просто скача според тоягата и приоритетите си. И да, за да не почне пак някой да ми обяснява, че здравето е най-важно - известно ми е, просто не съм имала сериозни проблеми благодарение на гените си, засега. Което ми е позволявало да не се вкопчвам в зоната. Това ми се случи по повод здравето на друг много близък, когато пак от челен опит установих, че за съжаление не е и панацея.
Върнах се пак да прочета защо толкова неприятно и някак обидно им стана на всички. Стана ми ясно, явно съм била ядосана тогава :mrgreen: ( с 18 години стаж като редактор можех да го напиша да звучи в пъти по-добре, макар и същото като смисъл). Реално никога и по никакъв повод не съм твърдяла че зоната не действа. Писах, че е скъпа и консуматорска според мен. Продължавам да го твърдя, освен личния ми опит, била съм и доброволец в организации, където виждаш хора, живеещи по начин, който караше пилешката ми пържола и свежа салата да изглежда зла и цинична. Била съм може би твърде емоционална, но съм го преживяла така или иначе и за мен са факти. Да, подобрява здравословното състояние, нищо че не спаси яйчника на близката ми, а изследванията й след година и половина в зоната бяха такива, че доктора само дето не напсува ( в смисъл, бяха повече от перфектни).
И все повече ресурси изисква зоната, допреди година не трябваше да пиеш и витамини, за да се усвоява рибеното масло. Нормално е разбира се нещо, върху което се работи, да се променя и развива, ама да ви обижда, когато някой каже, че е скъпо?
Нямах намерение изобщо да обръщам форума на изповедалня, но ми дойде в повечко демонстрираното високомерно пренебрежение видиш ли да попрочета и да видя какво се постига с постоянство. Чела съм. И я познавам от времето, когато не беше толкова много-много съвършена зоната.

п.п. И освен пак да се извиня, че ползвах чуждия дневник. Мога още мноооого доводи от личния си опит да излагам, няма смисъл. Писах, е е скъпа, консуматорска, изисква ресурс. Жалко, че това ви обижда и ви е неприятно, но това няма да промени мнението ми. Което, разбира се, определено няма да навирам в очите на когото и да е. Всеки си има пътя, който да си извърви и да си избере камъните, които ще носи
Аватар
Проклетница
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 8:09 am

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Юли 25, 2018 10:41 pm

Проклетнице, не, не писахте че е скъпа, прочетете си поста още един път, и ще разберете защо реагирахме така ;)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта