Дневникът на Tan Zaso

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Чет Апр 11, 2013 11:34 am

Привет на всички!

Със Зоната се запознах преди около три седмици /27.03/, и от тогава се опитвам да вляза в нея... Причината да потърся диета е проблемът ми с високата захар, СРДЧ, депресия... След като направих изчисления установих, че в продължение на години съм се хранил едва с 30-40% от нужните ми протеини. Още първата седмица от диетата направена не много стриктно, се почуствах по-добре, с повече енергия, по-добър сън... Прави ми впечатление, че при Зоната се храня по-малко, а имам повече енергия и не изпитвам глад /освен ако не пропусна междинно хранене/.
Сега се опитвам да си направя организация на пазаруване и готвене и измисляне на лесни рецепти.
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Дневникът на Tan Zaso

Зоната
 

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Чет Апр 11, 2013 11:45 am

11.04.2013

7:00 Кафе+Бабини зъби+Бял равнец,

8:00 Кисело мляко, ябълка, витамини, рибено масло

12:00 Постен боб, сирене, люта чушка,

16:00 Ябълка, слънчоглед, сирене

18:00 Салата от черна ряпа, морков, зехтин, яйца, сирене, рибено масло

23:00 Ябълка, сирене
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Пет Апр 12, 2013 11:31 am

12.04.2013

7:00 Кафе

8:00 Кисело мляко, ябълка, витамини, рибено масло

12:00 Каша-коприва, сирене, яйца, люта чушка, червено вино

16:00

18:00 Принцеси с кайма
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Самми » Съб Апр 13, 2013 11:48 am

Tan Zaso, закуската ти от кисело мляко + ябълка не е балансирана, ябълката ти е въглехидрат в повече, защото прочети си данните за киселото мляко :). Поздравления за това, че от самото начало разчиташ и на готвена храна, а не само на комбинация от сухи зонови храни. :done:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Съб Апр 13, 2013 3:51 pm

Да така е, ябълката дава Въглехидрати в повече, мисля да добавя и протеин, но още не съм си избрал какъв точно да си взема, а и понеже обичам плодове не видях по-подходящ белтък за комбиниране. Имам и други неточности с Зоната, но смятам постепенно да ги изчистя, все пак в сравнение с предишното ми хранене сега съм намалил въглехидратите с 50% и съм увеличил белтъчините с 50%, а мазнините съм намалил с повече от 70%, а и има доста провокатори около мен и вчера ме изкушиха с три принцеси с бял хляб, което в сравнение с ябълката е много по-лошо...

А относно готвената храна, месля само в едно от храненията ми максимум две въглехидратите да са термично обработени, в останалите да са сурови зеленчуци и плодове.

13.04.2013

7:00 Кафе

8:00 Кисело мляко, ябълка, витамини, рибено масло

12:00 Каша-коприва, сирене, яйца

16:00 Ябълка, сирене

18:00 Черна ряпа, морков, зехтин, кюфтета, рибено масло

23:00

http://youtu.be/ASO_zypdnsQ
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 14, 2013 6:57 am

Tan Zaso :laugh3: И аз да нахълтам в твоя дневник :hug: Посмях се с тоя клип :) Давай и пускай така по едно поздравче от време на време, да става весело в Зоната :)
Относно храненията, това кафе...и аз като теб първата ми работа преди беше кафето, после закуската. Само че с малко инат и с времето, успях да им разменя местата, т.е първо закуската, после кафето.

И оправи тази закуска, че ми вади очите :bigsm17: Пробвай домат, сиренце, маслини, саламче.. докато намериш най-вкусното :)
А и поздравления за дневника. Дано и другите да се престрашат, и вземат пример от теб. Така като имаш дневник, всеки ти обръща повече внимание, и помоща и идеите да двойни :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Нед Апр 14, 2013 12:43 pm

14.04.2013

7:00 Кафе

8:00 Кисело мляко, ябълка, витамини, рибено масло, Л-глутамин

12:00 Каша-коприва, сирене,

16:00 Ябълка, яйце

18:00 Черна ряпа, морков, зехтин, кюфтета,

23:00

pipilota кафето сутрин на гладно ми е навик от миналото, когато след преяждането на вечеря на другия ден огладнявах чак на обяд и сутрин минавах само с кафе. И аз мисля да започна да го пия по време на самата закуска, а също ми е идея да променя и увелича закуската... нещо от рода на - ham and eggs!?!?
Доматите ще ги включа, когато им дойде сезона, не ми харесват тези от парници, а салами не ям... Сега чакам с нетърпение салатките и марулките.
Благодаря ви за съветите!!! :4smile:
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Пон Апр 15, 2013 12:26 pm

15.04.2013

6:00 Кафе, хвощ, бабини зъби,

8:00 Кисело мляко, ябълка, витамини, рибено масло, Л-глутамин

12:00 Черна ряпа, морков, зехтин, скумрия

16:00 Ябълка, сирене

18:00 Скумрия, домат/консерва/, зехтин, рибено масло

23:00
Последна промяна Tan Zaso на Пон Апр 15, 2013 6:33 pm, променена общо 1 път
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Pipilota » Пон Апр 15, 2013 3:19 pm

Tan Zaso вече 5 ти ден от както пишеш тук, и се очаква да си в Зоната, ама с тия закуски дори и не си близо до зоната :) Направо си бухаш въглехидратите и си закусваш яко :)) И гледам че в мнюто ти попадат и восоколгликемични зеленчуци като моркови и боб. И сега вече няма да се учудя, ако ми кажеш, че нямаш и кантарче, и ядеш на око :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Пон Апр 15, 2013 5:56 pm

Мислех, че след като добавих към киселото мляко и ябълката на закуска - Л-глутамин съм уравновесил въглехидратите от ябълката!?!?!?
Супер :bigsm20: сега ми дойде идеята да уравновесявам плодовете/които много обичам/ с извара, а понеже тя има отвратителен вкус може да е смесвам с киселото мляко... ще пробвам, да видя какво ще излезе.

Относно моркова мислех, че няма да е проблем да го ползвам за овкусяване на ряпата, но ще го махна.

А за боба явно има нещо объркано или грешка в превода, защото Бари Сиърс в Зоната го дава като благоприятен въглехидрат наравно с лещата!?!? но щом не е ще го махна.

Кантарче ползвам само при готвене, при сервиране мярката ми е купичка.

Благодаря за съветите!

п.п. Явно въглехидратите си ме теглят подсъзнателно, а и се опитвам да осмислям нещата, не сляпо да ги следвам и срещам противоречия. А и ябълката ми на закуска е1/2-1ВБ, другата половина си е оставям за по-късно ако до тогава не ми е изяде някой. :laugh1:
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Вто Апр 16, 2013 10:55 am

16.04.2013

8:00 Кисело мляко, витамини, рибено масло,

11:00 Черна ряпа, зехтин, скумрия

16:00 Яхния от леща, овесени ядки, лук, чушки, домати, зехтин+сирене

20:00 Яхния от леща, овесени ядки, лук, чушки, домати, зехтин+сирене, рибено масло,

23:00
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Сря Апр 17, 2013 1:48 pm

17.04.2013

8:00 Кафе с билки /бях решил да го спирам, не не издържах.../

8:00 Кисело мляко, витамини, рибено масло,

11:00 Яхния от леща, овесени ядки, лук, чушки, домати, зехтин+сирене /умирам за сладко, да видя до довечера дали ще издържа/

16:00

20:00

23:00
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Pipilota » Сря Апр 17, 2013 2:21 pm

Оохх Tan Zaso :bigsm17: Ще ме уомориш с тая закуска. Мляко, мляко, мляко, мляко, мляко, мляко аааааааманннн! :bigsm36: Направи си един омлет със сирене, или иди си купи нормален овес, НЕПРЕРАБОТЕН, и си направи каша с месо и сирене. Има толкова варианти, а ти се пинкаш само с някакво мляко. Ако продъжаваш така, ще ти се разсърдя, и няма да ти говоря повече :laugh:

И туй пък какво е??
11:00 Яхния от леща, овесени ядки, лук, чушки, домати, зехтин+сирене /умирам за сладко, да видя до довечера дали ще издържа/
...къде са ти протеините първо- това сирене колко блока е ? Просто не разбирам защо неуморно трябва да ядеш само млечни продукти, месо ЙОК...и второ напълно норамално да умираш за сладко с тези твои ФИНИ овеени ядки, за които си мислиш, че ядеш полезна храна.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Сря Апр 17, 2013 4:59 pm

Сутрин въпреки кафето много трудно се разсънвам, и хем ми се спи, хем не съм гладен. Протягам ръка и си взимам млекце, ям го насила за да не ми е празен стомаха, но и аз съм решил да си направя закуската по-“тежка“, нещо от рода на „ham and eggs“. Утре ще пробвам да се „натъпча“ с леща и яйца на закуска.
pipilota написа:И туй пък какво е??
11:00 Яхния от леща, овесени ядки, лук, чушки, домати, зехтин+сирене /умирам за сладко, да видя до довечера дали ще издържа/
...къде са ти протеините първо- това сирене колко блока е ?

:cook:
Леща яхния – „рецепта"
леща-7Б
овесени ядки-2Б
чушки-2Б
домат-2Б
лук-2Б
подправки-чубрица, червен пипер, босилек, риган,

Лещата се кипва и водата се изхвърля, след това се прибавят всички продукти и се вари около 30мин. При сервиране се добавя зехтин или в лещата, или върху нарязаното и пиперосано сиренце. Реших да е правя само варена, защото мазнината излиза отгоре и не се разпределя правилно при сервиране, а така си е дозирам точно.
:cook:
Съотношението между Въглехидрати-Белтъчини-Мазнини ми е основното правило в диетата!

Относно избора на белтъчини/мляко, яйца, месо, риба/ ги избирам според въглехидратите, имам и риба и кайма в предните дни. Тази вечер, ще ям риба със салата, въпреки че ми се яде леща , но ми е гадно да ям леща с риба.

А и организацията и пазаруването ми е основния проблем, ако някой ми готви и пазарува и на всяко ядене ми осигурява различни белтъчини и въглехидрати ще е супер. Аз съм решил белтъчините в основните ми ястия два дни да са риба, два дни месо, два дни сирене, два дни пиле, не знам дали е правилно. А и ето утре мисля да си набера коприва, а тя върви със сирене и яйце, много млечни стават но сега е сезона на копривата.

Ще си взема овес за покълване за да видя има ли разлика, но преди готвене ще го смилам с кафемелачката за да се готви по-бързо.

Много ти благодаря за съветите!!!

Един въпрос - Ако нямаш възможност да хапнеш според Зоната кое е по-добре, да ядеш нещо което не трябва или да пропуснеш хранене?
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот roksi » Чет Апр 18, 2013 9:11 am

и аз да се набъркам при вас :mix4: ,да кажа като пипи- стига с тази леща,на закуска може да си хапваш и палачинка от трици /те не са много скъпи за 0500гр. е около 2лв./ за 1бл е 1 с.л. палачинката може да поръсиш с извара,с рибка с шунка и др. по избор,за овеса мисля ,че няма значение да ли е натрошен или не, за сваряването е еднакво време.Мисля,че салата айсберг е доста изгодна като цена, и вариант за В .бл. една салатка ми стига за 3,4 дни като я комбинирам по 125 гр+ др. зеленчук,малко да има разнообразие. :lol:
и сподели какво е това кафе с билки :think2:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Tan Zaso

Мнениеот Tan Zaso » Чет Апр 18, 2013 2:00 pm

Roksi тази сутрин ми беше последната леща, както казах и преди мисля само едно от основните ми ястия/въглехидрати/ да е готвено, останалите да са пресни плодове и зеленчуци. Много обичам всякакви салати, като дойде сезона им ще започнете да ми пишете – стига с тези краставици и домати, направи една леща :laugh1:. Още съм в началото и постепенно се оборудвам с рецепти и менюта според сезоните, естествено е да правя грешки и това, че ми ги показвате много ми помага, както и съветите ви. Утре ако не вали ще се сдобия със свежи салатки... Днес си набрах коприва и я хапнах сурова, а довечера пак суров зеленчук.
:cook:
Кафето с билки го измислих, когато преди време се опитвах да го спра. В половин литър вряща вода слагам 1ч.л.-кафе, 1ч.л.-ж.кантарион, 1ч.л.-салвия/билки може да си слагаш каквито поискаш/

18.04.2013

8:00 Кафе с билки+леща с яйца /извратена комбинация :wow: /

11:00 Сурова коприва с кисело мляко/пак мляко, но такава е рецептата/, и св.филе, чесън и зехтин /садо-мазо ястие :mrgreen: /

16:00 Ябълка с белтъци и сусам

20:00 Салата от черан ряпа, коприва, зехтин и филе

23:00

Днес се чувствам страхотно, супер готино ми е и весело :laugh1:
http://youtu.be/mpaPBCBjSVc
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта