Дневникът на JustMe

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на JustMe

Мнениеот JustMe » Съб Юни 11, 2016 1:12 pm

Тъй като съм доста хаотична и постоянно си записвам седмичните резултати на хвърчащи листчета, които редовно изчезват, реших да си направя този дневник и да записвам тук всичко.
Първото ми зоново приключение започна през пролетта на 2011 година при тегло 96 килограма и висичина 162 сантиметра. След 11 месеца приключи при тегло 68 килограма(няма да споменавам тук подробно причините довели до края на моето зонуване тогава). Останалите мерки от тогава не ги помня.

Сега съм отново в зоната от 29.05.2016 със следните мерки:

тегло - 91 килограма
ханш - 121 сантиметра
корем - 107 сантиметра

В средата на първата седмица добавих и ежедневни спортни занимания - правя всеки ден упражненията от диска на Синди Крауфорд - оформете тялото си. В началото започнах с по 5 от 20 повторения на всяко упражнение. След като мина мускулната треска от първите 2-3 тренировки ги увеличих на 7 от 20, а от вчера повторенията вече са 10 от 20. Знам че не е кой знае какво постижение, но аз много се гордея със себе си. Изобщо не съм по спорта и по-принцип единственото физическо натоварване ми е ходенето пеша, носенето на покупките и ежедневните домакински работи. Досега винаги съм казвала, че нямам време за спорт. За фитнес зали и разни там спортни клубове и групи по зумба, тае бо, аеробика, каланетика и т.н., честно казано нямам и желание. Открих обаче, че нямам проблеми да спортувам вкъщи.

Днес, две седмици по-късно мерките ми са:

тегло - 88,5 килограма
ханш - 120 сантиметра
корем - 104 сантиметра

Свалени 2,5 килограма и 5 сантиметра.
Знам, че ако се придържам изцяло в зелената зона, резултатите щяха да са по-добри, но аз не желая да се чувствам на диета. Ям каквото ми е вкусно и нямам никакво намерение да включвам храни, които не харесвам, колкото и полезни да са те. За всички години на диети и режим, разбрах само че всяка промяна на храната(заместване на храната, която харесвам с тази, която е полезна) води само до бързи резултати в отслабването и до бърз отказ от съответния режим/диета. Като уточнявам, че с това изказване, нямам изобщо предвид, че се храня само с оранжеви и червени храни, но като не харесвам чушки например, няма да ги добавя. Не съм голям любител на сиренето, но обичам кашкавал и не виждам нищо лошо да си набавя някой и друг блок от него. Не понасям вкуса и мириса на нахут, но нямам проблем с овесените трици и овесените ядки, нито с царевицата и не виждам проблем в това да ги използвам. Съгласна съм, че човек трябва да се движи предимно в зелената зона, но за да е успешен един режим, преди всичко трябва да ти е вкусен. В този сайт ма доста рецепти, които харесах и пробвах, като някои модифицирах спрямо собствените си вкусове. Чувствам се много добре и особено втората седмица вече започнах да се чувствам изпълнена с енергия, наспивам се по-бързо, движа се повече, по-концентрирана съм.
Много съм благодарна за рецептите и идеите за зонови храни, тъй като не съм голям фен на салатите и храните, които не са минали термична обработка :)
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Дневникът на JustMe

Зоната
 

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот JustMe » Съб Юни 11, 2016 7:05 pm

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=562739720580669&set=g.1583153808663775&type=1&theater

Изпробвана и много вкусна рецепта :)
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот JustMe » Пон Юни 13, 2016 11:21 am

https://www.facebook.com/groups/1583153808663775/1598060683839754/?ref=notif&notif_t=group_activity&notif_id=1465808054078649 - това също е място на което може да се открие много интересна информация.

До събота си мислех, че се храня с храни, които не са от най-добрите, докато в събота вечерта не попаднах на файлчето с топ 100 храни в зоната и видях, че се се придържам основно към тези храни :smdance:
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот Маня » Пон Юни 13, 2016 11:27 am

JustMe, благодаря че споделяш връзки към страницата във фейсбук, в която обсъждаме опита си в Зоната. Очакваше се и тук да имаме нещо като "чекмедже", в което да се качват файлове с информация, но тъй като все още го няма - намерихме начин фейсбук да ни предостави тази възможност. Всъщност голяма част от информацията се повтаря и в този форум - в различни теми, когато може да се публикува чрез копи-пейст. Всички, които сме в страницата във фейса сме последователи на този сайт и този форум. Всички сме тръгнали оттук и в никакъв случай няма да се откажем. Просто фейса ни предлага на моменти по-бърза и удобна форма за споделяне на опит.

В интернет можеш да намериш и други форуми, сайтове и фейсбук страници свързани със Зоната. Но ако искаш да си последовател на ИНСТИНСКАТА Зона - тук е мястото да черпиш информация. Както от сайта, публикуваните в него книги, така и от форума с опита на много много хора ползващи Зоната.

Радвам се, че файлчето ти е допаднало - но то всъщност съдържа храните от зелената част на таблицата на хранителните блокове в Зоната.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот JustMe » Пон Юни 13, 2016 12:15 pm

Да, забелязах, че във файла са храните от зелената част, но някак е по-лесно и удобно, когато са на едно място и виждаш само тях :)

Други форуми и аз съм виждала, но този ми допадна най-много, тъй като е само на тема зоната и в него има доста полезна информация, както и на сайта. А във фейсбук страницата ми е много по-лесно да си намеря рецепти :)

Много съм благодарна, че ви има, тъй като преди години беше доста по-трудно да намериш информация, а за рецепти да не говорим.
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот JustMe » Съб Юни 18, 2016 2:45 pm

Резултатите от 3-тата седмица :)

тегло - 87 килограма
ханш - 120 сантиметра
корем - 103 сантиметра

Общо свалени 4 килограма и 5 сантиметра. Тази седмица ми беше малко слаба, тъй като в понеделник вечерта ми вадиха мъдрец и до петък на обяд карах предимно на прясно мляко и тези мъфини:

http://www.vzonata.com/myfini/

от вчера вече минаха повечето неприятни моменти от ваденето на мъдреца и започнах да разнообразявам. За съжаление и спорта ми се размина тази седмица, заради навехнат глезен. Изобщо, седмицата беше лоша :(
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот Petja » Пет Юни 24, 2016 10:13 pm

Здравей JustMe!
Седмицата може да ти е слаба, но резултатите са ти страхотни. :yess:
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот JustMe » Нед Юни 26, 2016 4:16 pm

Petja, предполагам, че резултатите са, заради старанието все пак да остана в зоната, въпреки страничните фактори :)

Тази седмица нямам свалени килограми, но пък имам свалени сантиметри :) Върнах се към спорта и разнообразното хранене и се чувствам добре.

Резултатите от 4-тата седмица:

тегло - 87 килограма
ханш - 118 сантиметра
корем - 101 сантиметра

Общо свалени 4 килограма и 8 сантиметра. :smdance:

Това са стартовите ми резултати от калкулатора на Бари:
Your Results:

Body Fat %:48
Body Fat Weight (lbs):96
Lean Body Mass (lbs):104
Daily Protein Requirement (g):77
or # of Blocks of Protein:11
# of Blocks of Carbohydrate:11
# of Blocks of Fat:11

А това са днешните:
Your Results:

Body Fat %:46
Body Fat Weight (lbs):90
Lean Body Mass (lbs):105
Daily Protein Requirement (g):77
or # of Blocks of Protein:11
# of Blocks of Carbohydrate:11
# of Blocks of Fat:11

Мазнините са намалели с 2%, в същото време имам покачване на крехката телесна маса - мисля че вървя в правилната посока. Доволна съм от резултатите за един месец :) Има и доста по-впечатлеващи от моите и предполагам, че ако не спортувах щях да сваля повече килограми, но целта ми не са килограмите. Важното за мен е да се чувствам добре и да ми харесва как изглеждам. Цифровия обик на тази мечтана от мен визия не е от такова огромно значение. Самият факт, че свалям килограми, също е доста ключов - ясен показател е, че инсулина ми се движи в норма. Рано ми е още да ходя на изследвания, но съм оптимист за следващите ;)
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот JustMe » Чет Юли 14, 2016 2:40 pm

Днес си поръчах рибено масло - 2 опаковки от това:

http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-Om ... ftgels/858

Кода ми отстъпка е LVQ258, който иска може да го ползва.

Трябва да пристигне между 22 юли и 19 август. Досега не съм ползвала рибено масло и го чакам с нетърпение. Ако правилно съм изчислила, двете опаковки ще ми стигнат за близо 3 месеца :)

Скоро не съм давала резултати, но не съм се отказала от зоната - реших да последвам съвета на Маня и да се меря веднъж месечно :)
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот Маня » Чет Юли 14, 2016 5:05 pm

Ако аз трябваше да си поръчам - от чисто финансова гледна точка 1 опаковка от 240 капсули излиза 23,17 евро. Две опаковки от 120 капсули излизат 25,48 евро. Продуктът е един и същ, просто по-голямата разфасовка е по-рентабилна. Помисли си следващия път.
За да ти се застъпват количествата е добре 20-тина дни след като получиш първата доставка (с оглед поръчаното количество) да си направиш нова поръчка.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот JustMe » Чет Юли 14, 2016 9:02 pm

:stupid: чак сега се замислих за това. Следващия път ще е голямата опаковка .
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот JustMe » Чет Юли 28, 2016 8:35 pm

След двудневно неуспешно надбягване с работното време на пощата, днес третия опит се оказа успешен и вече си имам рибено масло :smdance: :smdance: Притеснявах се цял месец дали ще успея да го поръчам и дали няма да има проблеми, а поръчката се оказа доста по-лесна, от това да успея да пропътувам София по диагонал и да стигна навреме в пощата :) Между другото, сама си се чудя защо така се спекох с тая поръчка, като че ли друг път не съм поръчвала, че отгоре на всичко и английски знам :doNotKnow: Луда работа :)
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот Маня » Чет Юли 28, 2016 8:40 pm

Честито! Сега предвиди кога да си направиш следващата поръчка, за да се застъпват. И отново помисли (естествено ако финансите ти позволяват) за Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот JustMe » Пон Авг 01, 2016 11:55 am

Резултатите ми след втория месец:

тегло - 85 килограма
ханш - 115 сантиметра
корем - 97 сантиметра

Общо свалени от началото 6 килограма и 15 сантиметра :)

Това са стартовите ми резултати от калкулатора на Бари:
Your Results:

Body Fat %:48
Body Fat Weight (lbs):96
Lean Body Mass (lbs):104
Daily Protein Requirement (g):77
or # of Blocks of Protein:11
# of Blocks of Carbohydrate:11
# of Blocks of Fat:11

Това са след един месец:
Your Results:

Body Fat %:46
Body Fat Weight (lbs):90
Lean Body Mass (lbs):105
Daily Protein Requirement (g):77
or # of Blocks of Protein:11
# of Blocks of Carbohydrate:11
# of Blocks of Fat:11

Това са след 2 месеца:
Body Fat %:43
Body Fat Weight (lbs):80
Lean Body Mass (lbs):105
Daily Protein Requirement (g):77
or # of Blocks of Protein:11
# of Blocks of Carbohydrate:11
# of Blocks of Fat:11

За два месеца съм се отървала от 5% мазнини и нямам загуба на крехка телесна маса. Доволна съм :smdance: През втория месец нямам много свалени килограми, но от към сантиметри е доста добре, което на мен ми е по-важно. Чувствам се добре и се захванах със 100 дини под една мишница :) Изведнъж добих сили и вдъхновение, за да се захвана с нещата, които исках да направя, но все не намирах време и вдъхновение за тях. Естествено, отиде ми на кино времето за спорт, но пък се стремя да вървя пеша по по 1-2 часа на ден. В заключение, не е толкова важно колко тежи човек, важното е как се чувства и какво излъчва и докато доскоро се чувствах изморена и изчерпана, сега съм бодра и енергична и малко по малко започвам да се движа в посоката, която до скоро беше мираж.
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот JustMe » Пон Авг 01, 2016 12:00 pm

Маня написа:Честито! Сега предвиди кога да си направиш следващата поръчка, за да се застъпват. И отново помисли (естествено ако финансите ти позволяват) за Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels


Маня, много ще ми дойдат разходите иначе го обмислях доста. Много се бях занемарила(чак престъпно за човек на 31) и сега ще се наложи да изръся една торба пари при зъболекаря. Но никой не ми е виновен, че не съм ходила дори на преглед в последните 7 години и си седя от не знам и аз вече колко време с наболяващи ме зъби. Както и да е - каквото било, било. Сега е време за промяна :)
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Дневникът на JustMe

Мнениеот NikoLinia » Нед Авг 07, 2016 9:19 pm

Чудесно се справяш! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron