Историята на ozone

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Историята на ozone

Мнениеот ozone » Съб Юни 20, 2020 10:16 am

Здрасти, Щастливке!
Благодаря ти за отзива! Точно така - от края на Декември 2019 г., не съм смъкнал килограми, но не съм и качил. Движа се между 98-100. Най-вероятно, това се дължи на факта, че почти не тегля храната вече, а карам "на око". Окомерът ми е точен явно. :) Улавям се, че чийтвам с кашкавал и сирена доста напоследък, това също оказва влияние. Тренирам с тежести и ластици 4-5 пъти седмично, за кардио имам гребен тренажор.
Яд ме е, че нямах волята да "изчистя" до 95 кг., но ако съм под 100, ми се струва че не мога да качвам мускулна маса. :think2:

Ето една снимка от 17.04.2020:
Изображение
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Re: Историята на ozone

Зоната
 

Re: Историята на ozone

Мнениеот ozone » Чет Авг 06, 2020 9:18 pm

Такааа... Изминаха 5 години, откакто започнах Зоната. Тази година всичко на всичко съм свалил 1.5 кг. Около 98-99 кг. поддържам. Здравословно съм добре. Благодаря ви зонковци!
Един въпрос да задам... Понеже тук има доста хора свалили много килограми - Какво ви е мнението за абдоминопластиката? Някой правил ли е? Гложди ме една мисъл, да се подложа на такава. Въпреки не толкова рязкото сваляне, имам увисвания под пъпа и то доста. Талията ми е 112, а под пъпа съм на 120 см. поне. И друго прозрях - бас държа, че тази кожа е поне 6-7 кг. Това според мен, няма как да се свие. Тренирах-тренирах, компенсирах в горната част на тялото, но долу - не мога. Правя по над 200 коремни преси на тренировка - нормални и обратни - нъцки. Прочетох доста ифо, но се двоумя...
Споделете, моля, мнения!

Изображение
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Re: Историята на ozone

Мнениеот камъче » Пет Авг 07, 2020 3:02 pm

Привет, Ozone! :hug:
Поздравление за постигнатия успех, за постоянството ти, за новия живот!
Пет години! Браво!
Благодаря за това, че вдъхновяваш и други като мен!
Сега за абдоминопластиката.
Не съм проучвала, но съм се ослушвала.
Надеждата ми е била първо да отслабна, после да го мисля ... пък дано не се наложи.
По всичко личи, че ще имам подобен проблем, даже отсега е ясно.
Имам позната, с която преди времем пишехме в един друг форум. Тя се справи с килограмите (за разлика от мен) и се реши на такава операция. Живее в Израел, смъкна около 60кг, една част от които беше трупнала след раждане (за мен това има значение, колко време си ги носил килцата). Много спортуваше. На консултация с лекар и бяха казали, че трябва да мине година и половина и да задържи свалените килограми и тогава да преценят. Мина и това време и си направи абдоминопластика, сложи цици, не си спомням дали и вътрешната страна на бедрата нямаше намеса. Ами стана нов човек, с ново самочувствие.
Нямам идея какво струва такава операция и дали всеки може да си го позволи. Не съм сигурна, че такава операция се води просто козметична намеса, или застрашава и други органи/системи.
Но подкрепям решението ти, защото ако има нещо, което те притеснява и не ти позволява да се радваш на живота пълноценно - трябва да го преодолееш.
С друга дама пак съм разгоаряла на подобна тема, тя малко повече разчита на хапове и медицински процедури отколкото на промяна в начина на живот (поне не успявам да я надъхам достатъчно, въпреки, че вече се смятам за добър пример). Тя също е разговаряла със специалист и са и споменали за възможни проблеми с лимфни възли... Спирам дотук, за да не изплямпам някоя глупост без да разбирам особено - тоя така каза, оня иначе.
Преди време попаднах на тази статия (надявам се да не е в разрез с правилата, че ще сложа линк) - https://fitbg.net/blog/fat-loss/uvisnal ... otslabvane
Значи и в това отношение ще те следя какво си решил и как ще процедираш.
Лично аз те подкрепям. Но поискай поне две медицински становища, независими едно от друго, в полза на процедурата. Смятам, че заслужаваш промяната. Но не и с цената на здравето.
Надявам се да споделиш какво си решил.
Разбира се, на чужд гръб и 100 тояги са малко. Ти ще решиш, ти ще го изпиташ и изстрадаш.
При мен този въпрос ще получи отговор след като отслабна + година и половина, хаха, което не се знае кога ще бъде.
Надявам се дотогава някой да е утъпкал тревата :)

п.п ... А аз вече съм двуцифрена! :applaus:
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Историята на ozone

Мнениеот ozone » Пон Яну 25, 2021 9:02 pm

Честита ви Нова година зонковци! Здрави и успешни!
Държа форма здраво... Забелязвам, че никакви кулинарни глезотийки, ако и да с зонови, не ми влияят добре. Имам в предвид - разни модерни зонови кейкчета, палачинки-малачинки и т.н. "смеси". Разяждат ме така да се каже. :) Върнах се на "разделно" хранене и това е най-добре поне за мен. Домати, зеле, моркови, ябълки, варен картоф, това е моята "истина" за въглехидрати в този сезон. 97-8 кг. съм в момента, но сантиметрите лека-полека намаляват все още...

Ето една снимка от вчера, малко похвърчах с дрона:

Изображение
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Re: Историята на ozone

Мнениеот Pipilota » Сря Яну 27, 2021 4:08 am

Хайде бе, Озоне :hug: къде изчезна? И се радвам, че пак кацна тук. Какво стабна с идеята за абдоминопластиката? Нещо се мъчиш със Зоната усещам, изневеряваш с разни режими, ама майната му де, важен е резултата...Но запомни- важния резултат е вътре в тялото ти, не отвън.
Пиши нещо, клюкай какво става, липсваш тук :) ...Всъщност много хора липсват, понеже мигрираха във фейса :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Историята на ozone

Мнениеот ozone » Чет Яну 28, 2021 11:30 am

Хей, Пипилотке! Не, не, не се мъча със Зоната въобще аз. Такъв тип човек съм, че веднъж като открия нещо, което работи - само ме гледай как го прилагам. :) Просто казвам, че като един дългогодишен лакомник, ако пробвам някоя идея (именно тези глезотийки от фейсбука имам в предвид), макар и зоново - нямам спирка. Лесно превишавам блоковете - от раз. Не съм от опитвачите. :) Това е от моята си камбанария, за други с по-силна воля, може да е удачно - за мен, не.
За абдоминопластиката, за сега съм пас. Началото на лятото 2020, си срязах кракът около коляното доста лошо при едно катерене - на стъкло от бутилка. Десетина шева имах. И, като гледам какъв белег ми остана (чак последния месец взе да избледнява), си помислих - какво ще бъде при една такава процедура. Може би живот и здраве, в края на 2021 ще размисля, не знам....
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Re: Историята на ozone

Мнениеот ozone » Пет Юли 30, 2021 1:08 pm

Хей, зонковци! Честита ми 6 годишнина! :bow:
Все още се държа в Зоната. Поувеличих малко блоковете и задържам на 98-9 кг. през тази година.

Да сте живинки и здравинки и следвайте мечтите си!
https://www.youtube.com/watch?v=P9a10bBCC2k
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта