Историята на ozone

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Историята на ozone

Мнениеот ozone » Съб Юли 30, 2016 10:15 pm

Здравейте, зонковци!
Благодаря ви, че ви има!
По принцип не съм много-много от пишещите, но съм редовен читател на форума. Надявам се, един от многото "тихи" последователи на "Зоната"!
Ето и моята история:
Открай време, все се помня дебелак... Никога не ми е пречело теглото кой знае колко, може би, само при определени социални контакти - знаете... Вече съм на 45 и започнах да усещам тежестта на времето - високо кръвно, затруднено предвижване... Кръвното ми беше от порядъка на 145/90 при пулс в покой около 90 удара в минута. Все повече навлизах в омагьосания кръг - наднормено тегло-затруднено предвижване-допълнително тегло. Висок съм 190 см, тежах 175 кг. Ужаст! :)
През годините, никога не съм пробвал сериозно диети, нямам воля да гладувам. Може би, само веднъж преди няколко години, протеиновата на Дюкан. Бях свалил десетина килограма за два-три месеца, но мои познати пострадаха доста от този начин на хранене и навреме се отказах. А се и чувствах постоянно гладен - обяснимо, но от гледната точка на сегашната ми "камбанария".
Както и много други в България, предполагам, научих за Зоната от историята на Руслан Маинов, да е жив и здрав чиляка! След това, попаднах във форума тук, започнах да чета... Перфектно "смляна" информация, преведени книги и не на последно място, а може би на първо в моя случай - таблицата с грамажите по блокове. Благодарности на всички, които са се погрижили за систематизирането на инфото и на всички писали мнения в прекрасния форум!!!
Винаги съм се хранел неправилно, не закусвах, тъпчех се на обяд и при второто ми хранене късно вечер след 22 часа. Обичах пържено, постоянно имах киселини. Не съм се изследвал за диабет никога, но от години знам, че имам ниска кръвна захар от прекомерно количество инсулин, около 3 mmol/l. Имам и апаратче за мерене на кръвната захар, но не го ползвах редовно. Като малък, са ме водили на изследвания нашите, да разберат милите, 'що дебелея, отговор - нарушена обмяна на веществата. Не обичам сладко, но от време на време изпадах в предхипогликемични състояния и ядях, да речем - по два шоколада, като ми премалее.
На 03.08.2015 г., започнах зоново хранене при данни - тегло 175.6 кг., талия 170 см., ханш 170 см., гърди 155 см. Калкулаторът ми сметна 11 блока. Тук трябва да отбележа, че перфектно пасва зоната на моят начин на хранене. Какво имам в предвид... Не съм си падал по "готвено" никога (обичам тъй наречената сухоежбина и за това нямам проблем със смятането на блоковете), имам условията за точно спазване на часовете. Общо взето, подреден график с нищожна възможност за изненади. Бях си поръчал предварително и Омега 3 от Гоговото, да се свети името му! :)
Първите няколко дни при пренастройката се чувствах леко замаян (предполагам точно заради ниската захар), но неусетно го преодолях, бях подготвен от вас. Само за четири дни смъкнах 1.7 кг. натрупана вода и възпаления, почувствах го първо по прасците на краката. Започнах да се чувствам все по-добре, прилив на енергия, наспивах се бързо, никакъв глад заради честите хранения, изобщо - навлязох в зоната. Колкото повече се хранех така, толкова по-добре се чувствах. Продължих... Основни източници на протеин са ми телешкото и свинско контрафиле, от време на време бяло пилешко и риба. За мазнини, предимно ползвам зехтин екстра върджин и орехи. Въглехидратите - всякакви зеленчуци в "зелено", а и някои от оранжевата част на таблицата, като сварени зрял боб и картофи. Обичам много ябълки и за следобедната и късна закуски, предпочитам тях. Разбира се, ям и други плодове.
Днес, точно година по-късно, съм със следните данни: 132 кг. (43.6 кг. по-малко, 'баси!?), талия 137 см. - 33 см. надолу, гърди 128 см. - 27 см минус, висок съм все още 190 см. :) Целта ми е да достигна и задържа около 110 кг., че иначе съвсем ще се стопя. :) Кръвното ми, още след първия месец започна да навлиза в поносими стойности, като в момента е постоянно около 120/80, пулсът ми 60-65 удара в покой, кръвната захар се нормализира, нямам киселини отдавна. Понеже, явно костната ми структура се е изградила през годините постепенно, така че да издържа на голямото тегло, познайте колко силен се чувствам сега!? Точно обратното на някои днешни пишман мутроидни бодибилдери, които за кратко време правят маса и мускули, но ако им хвърлиш да носят един чувал на гърба, "увяхват" за бързо. А аз, по дяволите, съм премахнал две торби цимент от гърба си - хвърча! Шаолинска му работа... :) Започнах да се движа все повече и да практикувам стари хобита. Увеличих блоковете на 12 поради тези причини. Разбира се, както много други тук, съм "прегрешавал" и аз от време на време, но нищо фатално, на следващият ден - продължавах стриктно. Забелязах също, че няколко грама разлика отгоре в премерването на храната, поне при мен - не стопират положителният ефект, като се има и в предвид, че тегля сготвените, а не сурови продукти.
Освен да ви благодаря, пиша това и за да остане по някакъв начин в аналите, като пример че "Зоната" действа. Дано помогне и мотивира и други да откриват магията на правилното хранене. Прикрепям и екселската таблица, където съм си попълвал ТТ данни през тази година. Може би, ще кача по-късно и някоя снимка, но по-скоро - не, не искам публичност и джурналя да нарушават спокойствието ми. Ако някой иска, мога да му пратя снимки на ЛС, от типа - преди-след. Щото, всеки може да напише каквото си иска, но дали наистина е така... :)
Съжалявам само, че не стана по-рано популярен у нас този труд на Д-р Бари Сиърс! Човекът още в края на деветдесетте публикува. Като си помисля само, колко възможности съм пропуснал в живота си заради пустото тегло...! Но, нали знаете, всяко зло за добро, дебелите, развиваме други качества малко или много. :)
Успех на всички и още веднъж - ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!
Имайте вяра в себе си и Бари-то, защото тук при този начин на хранене, волята не е толкова важна и шансът да успеете е голям. Щом аз успявам?! Наука, баце! :)
Зоната е като наркотик, малко да кривна от правия път, започвам да се чувствам не комфортно. Но не е този ефект на гузност, за който се знае при гладуващите диети, просто, веднъж свикнал на правилно хранене, организмът си иска постоянно това прекрасно чувство - да е в Зоната. Та това имах в предвид, като намекнах за волята по-горе - никакъв проблем, поне за мен, този начин на хранене да ми бъде постоянен от тук насетне.
И, те това е накратко...
Дълъг, пълноценен и щастлив живот ви желая зонковци!

П.П. Ето екселския файл с движението ми в Зоната
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Историята на ozone

Зоната
 

Re: Историята на ozone

Мнениеот Gazilot » Нед Юли 31, 2016 12:03 pm

Браво, пич!
Неслучайно се обръщам с пич, защото предполагам, че наистина се чувстваш така - от торба с.. меса в ПИЧ!
Много от нас са го изпитали. И от женския пол също, но няма да напиша определението - много съм срамежлив!
Та поздрави за "отворените очи" и "верният път". Относно наркотика, наречен Зона и гузността поради нешмъркането му - винаги съм твърдял, че истински посветеният на Зоната се чувства гузен, като не е в нея. А тези, които насила го правят, без да разбират за какво иде реч, се чувстват щастливи, бягайки от тази "диета". Абе както и да е, поздравления за постигнатите резултати, физически и духовно.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Историята на ozone

Мнениеот Маня » Нед Юли 31, 2016 12:21 pm

Една вдъхновяваща история за онези, които сега или скоро са се срещнали със Зоната. Да, в България като книга се появява 10 години след появата в САЩ. А за следващите 11 верятно доста хора са я опитали, но не всички я разбират или осъзнават ефекта й. А е толкова лесно да си в Зоната. И вкусно.

Браво ozone! Благодаря, че сподели тук своята история. И дано повече хора я прочетат. Заслужава си.

И нещо, което лично мен силно ме впечатли - първо си си подготвил омаге-3 и тогава си започнал - защото едно от нещата, които препоръчва Бари Сиърс е преди да се започне каквато и да е диета за отслабване (защото масово думата диета се свързва именно с това - да се свалят бързо няколко излишни килограма) трябва да се започне с приема на омега-3 мастни киселини. Това гарантира намаляване на риска от бързото навлизане на освободените от мастните клетки в процеса на отслабване токсични мазнини в кръвния поток и неблагоприятните последствия от това за целия организъм. Нещо, което малко хора, тръгващи към Зоната осмислят.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Историята на ozone

Мнениеот ozone » Пон Юли 31, 2017 9:39 am

Здрасти, зонковци!
Минавам да направя годишния си отчет… Не съм ви забравил, чета форума редовно. Този път ще бъда по-кратък... Продължавам да съм в Зоната и тази година. Тренирам силови упражнения 5 дни в седмицата и натрупах доста мускулна маса. Може би и заради това, тази година не съм толкова назад с килограмите – 117.6 кг. съм в момента, тоест – 14.4 за годината съм свалил (през първата бяха 43.6 кг.), общо 58 кг. за двете години. Блоковете - 13, промених маслото на "Спорт ресърч", вземам витамин "Е" и магнезий, веднъж-дваж съм си купувал и CoQ10. От време на време съгрешавам с някоя биричка и разни алгоголи, но с храната съм стриктен. :) Чувствам се добре, на няколко пъти сменям гардероби – дай Боже всеки му такива разходи. Намират ми се и последователи, друго си е да познаваш лично човек, който се е справил (донякъде) с килограмите. :) Целта са ми 110 оки, дано в близките шест месеца се справя с оставащите 7.6 кг.
Това е накратко, пак повтарям – ако някой от форума иска снимки на ЛС, ще му пратя за допълнителна мотивация, но не искам публичност.
Поздрави на всички и не се колебайте – Зоната действа, променете живота си!!!
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Re: Историята на ozone

Мнениеот mimeta » Вто Авг 01, 2017 1:07 pm

Ozone, браво! Постигнал си страхотни резултати!
И благодаря за вдъхновението. Тези отчети са много полезни за нас, начинаещите :)
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Историята на ozone

Мнениеот ozone » Пет Дек 29, 2017 12:40 am

Весело посрещане на Новата година, зонковци! Здраве и успехи на всички!
Ще "кача" няколко снимки, защото получих доста запитвания относно разликата преди-след.
АЛБУМ
Продължавам зонуването, но килограмите все по-бавно падат... От здраве и самочувствие - не се оплаквам. :smdance:
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Re: Историята на ozone

Мнениеот ozone » Сря Авг 15, 2018 11:19 pm

Здрасти, зонковци!
Годишен отчет да направя... Продължавам да съм с вас. В момента съм точно 113 кг., за годината 4.6 кг. надолу, общо от 08.2015 г. - 62.6 кг. стопени. Не можах да постигна целта си от 110 оки, но бавно и славно си я гоня. Тренирам здраво и трупам мускулна маса, правя забежки от Зоната по два-три пъти месечно, но прекален светец...
Добавих снимка към албума по-горе от преди няколко дни.
Здрави и успешни да сте! Вие променихте живота ми.
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Re: Историята на ozone

Мнениеот gogo » Чет Авг 16, 2018 8:45 am

Браво на теб! :yess: :smdance: :jumpwow:
Ти си още едно доказателство, че Зоната работи. Ще е интересно да споделиш дали тя е повлияла в положителна посока освен за кръвното и захарта и за други показатели от кръвни изследвания?
И накрая бих те посъветвал да видиш и калкулатора на д-р Сиърс. Постнал съм го в края на първия пост на моя дневник. Той ти дава информация за % телесни мазнини и крехка телесна маса, които стойности според мен са важни и показателни. Така например ако теглото ти не намалява, но %телесна мазнина спада, а крехката телесна маса се увеличава то това показва, че Зоната работи!
Успех! :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Историята на ozone

Мнениеот ozone » Чет Авг 16, 2018 9:59 am

Мерси, Гого! Живичък и здравичък да си!
Последните кръвни изследвания, които съм правил, бяха Ноември 2017 г., ще закача снимка. Видях тогава, че съм по средата на референтните стойности и понеже, като всеки българин, ходя на "доктор" само при проблем - оттогава не съм стъпвал. Инсулинът беше важното за мен, че от 2.5 го вкарах в нормални стойности.
Преди време бях видял този калкулатор, за който говориш, но иска регистрация и помня мерките бяха в американски стандарт, та ме домързя рязко. :) Ако някога ти остане време и имаш регистрация там, пиши какво е нужно на ЛС да споделя и евентуално да ги въведеш, водя си статистика още от началото на зонуването ми. Иначе, и за мен това е най-вероятното обяснение за все по-трудно намаляващите килограми - крехката телесна маса. А също така и забежките ми с алкохол - пия по три-четири бири на седмица, но пък гледам да балансирам с крехко мезе. хахахах

Изображение
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Re: Историята на ozone

Мнениеот ozone » Нед Авг 04, 2019 12:46 pm

Здрасти, зонковчета!
Минавам за годишен отчет... През изминалата година имах добър напредък със стопяването на излишни килограми. Както писах и преди, бях си поставил за цел да стигна 110 кг. В момента съм 101.4 кг. и новата ми цел е двуцифрено число. :)
По години сметката е следната:
1. Първа година 03.08.2015 - 03.08.2016 -43.6 кг.
2. 2016-2017 -14.4 кг.
3. 2017-2018 -3.7 кг.
4. 2018 - 03.08.2019 -12.5 кг.
Общо: 74.2 кг.
Чувствам се перфектно. Третата година, както сами виждате горе, не вървеше "борбата", но тази съм доволен много.
Живи и здрави всички, следвайте мечтите си!

Снимка от Май месец, около 104 кг.:
Изображение
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Re: Историята на ozone

Мнениеот камъче » Пет Сеп 13, 2019 9:01 am

Поздравления, ozone!
Толкова вдъхновяващ пример си!
На мен ми предстои нещо подобно - да стана наполовина.
Дано имам твоята воля и успея този път!
Браво!
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Историята на ozone

Мнениеот Pipilota » Пон Дек 09, 2019 5:11 am

Хей, Озоне, от август до сега ни вест, ни кост :th: Да не би да напусна зоновото ни божествено сектантство ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Историята на ozone

Мнениеот ozone » Сря Дек 11, 2019 1:35 pm

Хей, Пипилота Виктуалия Транспаранта...! Хич даже не съм напуснал - зонувам си блаженно! Смъкнах под стотака, в момента съм 98-99 кг. Не съм бил двуцифрено число килограми от прогимназията нейде. :laugh: Тия дни ще кача някое фото...
Весела Коледа, зонковци!
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Re: Историята на ozone

Мнениеот ozone » Пет Дек 13, 2019 4:52 pm

Изображение
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Re: Историята на ozone

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 20, 2020 7:29 pm

Ozoneee, идвай по-често, разкажи нещо тук. Благодарим за снимките :peace1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Историята на ozone

Мнениеот Happy » Чет Юни 18, 2020 12:17 pm

Здравей!

Много приятно ми беше да чета твоя дневник. Постигнатите резултати са прекрасни. Предполагам вече си в режим на задържане. Чакам с нетърпение юли-август, когато виждам правиш отчетите си :)
Happy
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 15, 2020 2:38 pm
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron