Дневникът на Димитър Иванов

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот Pipilota » Вто Юни 13, 2017 6:13 pm

shtur4e написа:Ах, Димитър...колко пъти го напомняме - МАКСИМУМ 15 БЛОКА НА ДЕН! :angryred: Излишъците над тези блокове неминуемо ще се превърнат в мазнини, освен че ще натоварят органите ти - черен дроб, панкреас и т.н. Ако продължаваш така, просто ще си пилееш времето и парите за оставане в Зоната. Няма да си в нея с повече от 15 блока на ден. :but:


Хейй, Димитър, добре дошъл в нашето мини общество :) Чак сега видях, че си имаш дневник и отново обре дошъл. Не ми остана веме да те прочета целия, но след първите няколко отговора реших да се намеся!

Аз много уважавам Щурче, и желанието й да бъде полезна, но в случая леко те е подхлъзнала. Със сигурност не е умишлено!
Едно много мое дете-мъж-21 годишен го храних с 22 блока на ден! Колкото и да не е за вярване. Зверски тренировки, ставане в 5 сутринта, 2 часа плуване, 2 часа почивка, ядене, после тренировки, плуване, ядене и така до побъркване. Зоната прави чудеса. За 6 месеца се превърна в неузнаваем мъж. Блоковете ти зависят от натоварването. Понякога дори е невъзможно да се събереш в калкулатора според натоварването ти. Тялото ти ще ти покаже от колко протеин се нуждаеш. Особено за планинар като теб, може и 15 блока са ти малко. Не съм чела останалите коментари, просто се спрях на първото, което ми хвана окото. Тези дни ще прегледам целия ти дневник!
:bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Зоната
 

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Сря Юни 14, 2017 6:42 am

Благодаря за всичкия положен труд , ще се постарая да материализирам усилията ти спазвйаки Зоната според възможностите си ! Разбирам и усмислям всичко което ми обясняваш , извинявай за натрапчивият въпрос с 15 блока! Сега смятам временно да спра да попълвам този дневник , тъй като лятото е исключотелно натоварен сезон за мен и ще влизам рядко , а и ще трябва да ползвам малкото си свободно време , за да последвам съвета ти да прочета книгите ! През юни , юли и авгост ще се старая да спазвам Зонта а в Края на авгост ще започна да влизам по , често в този дневник и форума , ще опиша успехите или неуспехите си , и ще ви затрупам с нови въпроси ! Русалке още веднъж от сърце ти благодаря за положеният труд , желая ти успех във всички начинания !!!!
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Сря Юни 14, 2017 7:25 am

Значи тъй като и Pipilota се намеси ще обясня за физическата си активност и начин на живот , за да помислим заедно какво е правилно да правя ! Уточнявам , че летния и зимният сезон са ми различни това което пиша важи за предстоящите 3 месеца ! Така по принцип боледувам от болест на сънят която се казва Сънна Атнея на 34 години съм ( спя по 5 до 6 часа) , аз съм търговец който внася в страната десетки хиляди артикули ( споменах за сайта www.ivanoviplus.com) от там си представете , че през активната част на деня лятото водя ежедневно между 150 и 300 телефонни разговора , пиша ви го , за да уточня психологическото натоварване ! Сутрин ставам към 6 хапвам и отивам на зала 5 пъти седмично , тренирам до 8.30 което е около 1 , 1,5 часа тренировка с дъмбели и щанги работният ми ден започва в 9 и от там работя между 12 и 16 часа работя 7 дни в седмицата но събота и неделя е от 5 до 9 часа максимум (когато ходя на планина местя офиса в колата на някой приятел и продавам по телефона пътувайки) ! Ако имам възможност тъй като фитнес залата е близко до работа понякога трнирам вечер а по някога в дупка през времето си през деня , ще търся време през седмицата поне 2 ,3 пъти х 40 мин да колоездя или бягам ! Тъй като испитвам огромно психологическо напрежение с оглед на многото тел разговори ( С хора с различен интелект има и уникални малоумници ) имам нужда веднъж в седмицата да отпусна , при мен това е или брутално напиване завършващо по някога много тежко или планинарството ( слава бого , че го открих иначе щях да се пропия ) значи щитайте , че веднъж на 7 или 10 дни имам една много мръсна вечер ! Ами това ми предстой подчертавам , че го поша защото Pipilota каза , че може да има разминаване иначе разликата в блоковете не е голяма пише ми , че трябва да са 16 а аз ям 15 ! Ама май взех да исъхвам , все по често ми казват състрадателно "много си отслабнал"! Пак подчертавам , че не правя зоната за да свалям , целя други позитиви като концентрация и издържливост! Имам и друг проблем тренирам 2 години а раката ми все е 36 37 сантиметра старая се да тренирам правилно а не раста , това е още нещо за което разчитам на зоната да ми помогне ! МЕРСИ ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА СТЕ , ОТ ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ ДА НЕ СЕ ОТЪРВЕТЕ И КЪСМЕТЪТ ДА Е ВАШЕ КАЧЕСТВО!!!
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Сря Юни 14, 2017 7:35 am

Изображение
ЕТО НАЙ - НОВАТА МИ СНИМКА ЗА ДА ДОБИЕТЕ ПРЕДСТАВА
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Нед Юни 18, 2017 11:53 pm

Тези дни ме е обзело колебанието в хранителен план и действието в професйонален ! Щурче каза 15 бл максимум , Пипилота каза няма ядове яж повече и аз съм в очакване някой да ми даде правилен съвет ! Инъче за храненето ям по 15 блока възможно в най натуралният вид от зеленият сектор ! Обаче много взех да се одирам и не си харесвам лицето толкова слабо изглежда измъчено !
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот doval » Пон Юни 19, 2017 10:06 am

Здравей,

Пипи е създала сайта и има много богат опит. Можеш да й се довериш спокойно и да си качиш блоковете.
Иначе за всичко останало Щурче е права и можеш да я слушаш, защото много чете и много знае.

Поздрави,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот shtur4e » Пон Юни 19, 2017 9:56 pm

В духа на последния пост: Димитър, можеш да се довериш спокойно на Владо, защото редовно приема рибено масло, много чете за него и е известен с позитивизма и желанието си да помогне на всеки с каквото може. :typing1:
Сега сериозно за блоковете - щом Пипи го е изпробвала на практика и не е имало проблем, давай, увеличи и твоите. Особено ако не се харесваш толкова слаб, колкото си в момента. Лицето ти може да изглежда слабо, но не Зоната го прави да изглежда измъчено...мда. Това зависи от вътрешното ти състояние, знаеш, нали. :medi: Просто обичай себе си и другите. Нищо повече не е нужно. :comp1:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Сря Юни 21, 2017 2:05 pm

много ви благодаря , тук вече идва време да задам въпросът дали да исчисля блоковете си като много висока спортна активност ики отметката с щангите ? Понагоре съм оточнил какъв е животът ми през лятото ! за дневникъ ям х16 блока само зеленият сектор ! Благодаря ви за усилията !
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот shtur4e » Чет Юни 22, 2017 7:15 am

Виж колко блока ти се получават при двата вида активност. Аз бих пробвала така - едната седмица ще се храня с едните блокове, другата - с другите. Тялото само ще покаже кой от двата броя блокове му стигат. Въпрос на твоя преценка. Втори вариант е - избираш да се храниш постоянно с блоковете, получени при "много активен начин на живот" и ако не са ти достатъчни, хапваш някой друг блок отгоре. Третият вариант е - избираш да се храниш постоянно с блоковете, получени при "елитни спортисти 5 пъти седмично" и ако са ти много (започнеш да качваш мазнини, следи ги с калкулатора на телесните мазнини), ги намаляваш. За качването на мускулна маса за ръката ти - тренирането с тежести повече от 45минути е неефективно, дори може да причини разрушаване на вече натрупаната мускулна маса. Тук в сайта е публикувана книгата "Зоната, свободна от възраст". Понеже знам, че няма да седнеш да четеш, ти копирам стр.64-65, където е обяснено какво се случва с хормоните по време на аеробна и анаеробна тренировка, как трябва да се тренира и как да се храним преди и след тренировка. Тъй като книгата разглежда връзката между Зоната и дълголетието, двата начина на тренировка са разгледани във връзка с удължаването на живота.
"По време на анаеробно упражнения настъпват различни събития, когато се опитвате да увеличите свобождаването на хормона на растежа и тестостерон. Всъщност освобождаването на тези хормони (хормонът на растежа в частност) не настъпва по време на тренировката, а в един прозорец от 15 до 30 минути след нея. Колкото по-интензивно е упражнението, толкова повече са освободените хормон на растежа и тестостерон.
Затова анаеробната тренировка, като вдигане на тежести и спринтовете на къси разстояния идеално подхождат за развитието на нова мускулна маса.Освобождаването на хормона на растежа е необходим основно за ремонт на микросълзите в мускулите, които се появяват при интензивно анаеробно упражнение. Колкото по-интензивна е
тренировката, толкова повече са уврежданията на мускулната тъкан. Хормонът на растежа не само
поправя уврежданията на мускулната тъкан, но и увеличава размера на съществуващата тъкан. В допълнение вдигането на тежести също води до увеличаване на тестостерона, който действа в комбинация с хормона на растежа за формиране на нова мускулна маса. За съжаление, колкото повече е инсулина в кръвта, толкова по-
малко хормон на растежа се освобождава, независимо от интензитета на анаеробната тренировка. Това означава, че всички ползи от анаеробното упражнение могат бързо да се загубят от високо-въглехидратни спортни „енергийни“ напитки изпити непосредствено след упражнението.
И както при аеробните упражнения е възможно претрениране с анаеробни упражнения. Анаеробните
упражнения произвеждат доста повече стрес от аеробните. След приблизително 45 минути вдигане на
тежести нивото на кортизол се е увеличило до такава степен, че настъпват намаляващи хормонални
отговори. В допълнение нивата на тестостерона започват да падат тъй като повечето от прекурсорите
на тестостерона са отклонени за облекчаване увеличеното производство нна кортизол в отговор на
стреса дължащ се на упражненията.
Въпросът може да е? „Защо да тренираме вдигане на тежести изобщо, когато просто можем да
получим ползите чрез инжектиране на хормон на растежа?“ Внимателно контролирани изследвания
са показали, че силата при възрастни мъже не се повишава чрез инжектиране хормон на растежа в
сравнение с плацебо инфекции, ако двете групи следват еднакви тренировъчни програми с вдигане
на тежести. От друга страна е известно, че силата при възрастни индивиди може да се увеличи близо
100% само чрез трениране с вдигане на тежести. Въпреки че упражненията са важни, те няма да имат такъв ефект върху дълголетието като диета Зоната. Причината защо храната ви може да даде далеч по-голям ефект върху програмата ви против стареене от тренировките е, че вероятно ще тренирате един час на ден, но можете да се храните 24 чаша на ден. Като последица, всички хормонални ползи от упражненията могат да бъдат
компенсирани от храната. Затова аз силно се застъпвам за правилото 80/20, когато става въпрос за намаляване на инсулина. 80% от способността да намалите нивата на инсулин идват от диета Зоната. Само 20% ще дойдат от упражнения. Но като използвате и двете, ще имате страхотна комбинация от „лекарства“ за намаляване нивата на инсулин.
От друга страна, опитвайки се да увеличите упражненията, за да противодействате на увеличаването
на инсулина дължащ не високо-въглехидратна диета е в разрез само по себе си поради следните причини. Първо, приемате твърде много калории, които ще увеличат производството на свободни радикали. Второ, увеличените нива на тренировки по-нататък ще увеличат производството на свободни радикали. Накрая ще има и увеличено производство на кортизол, за да поддържа нивата на кръвната захар, той като няма достатъчно протеин в храната, който да стимулира основния хормон за възстановяване на кръвната захар (т.е. глюкагона).
Ако искате максимално да комбинирате диета и упражнения, съществуват три възможности за прилагане на диета, за да се повишат и двата типа хормонални промени, дължащи се на упражненията.
Първият прозорец е приблизително 30 до 45 минути преди упражнения. Мускулите не са стресирани, така че изискванията за нивата на кръвната захар са минимални. Но тази ситуация скоро ще се промени от тренировката. Основната хормонална система за поддържане на кръвната захар по време на упражнения е глюкагона. Това става идеалното време да започне да увеличава нивата си. Тъй като протеинът е основния стимулатор на освобождаване на глюкагон следва да поемете малко количество протеин (около 7 грама или 1 унция (28 g) беден на мазнини протеин) 30 до 45 минути преди тренировка. Тъй като нуждите от кръвна захар скоро ще се увеличат значително, трябва да приемете едновременно и около 9 грама въглехидрати с нисък гликемичен товар, за да сте сигурни, че те ще навлязат бавно в кръвта. Накрая, за да сте сигурни, че въглехидратите ще навлязат в кръвния поток с достатъчно ниска скорост, за да не пришпорят инсулина, трябва да приемете в същото време и 1-2 грама мазнини. Тази хормонална подкрепа (т.е. Зонова закуска) преди упражнения съдържа около 100 калории. Не достатъчно калории, за да отклонят значителна енергия или кръвоток към храносмилане, но достатъчно калории във вярната пропорция на макронутриенти, за да гарантира промяна в хормоналната среда на кръвния поток преди упражненията.
Втората благоприятна възможност настъпва веднага след спиране на тренировката. Нивата на инсулина, които потиснати по време на упражнение (освен ако не пиете много високо въглехидратни спортни „енергийни“ напитки) ще започнат да се покачват обратно към нивата си преди упражненията. Ако сте правили анаеробна тренировка, това увеличение на инсулина ще възпре освобождаването на хормона на растежа. Затова, за да се смекчи това увеличение на инсулина, вземете още една Зонова закуска, както е описана по-горе веднага след като свършите упражненията си. Това подготвя почвата за максимално освобождаване на хормона на растежа, което настъпва 15 до 30 минути след приключване на анаеробната тренировка.
Последната възможност настъпва в рамките на 2 часа след края на упражненията. Нивата на инсулин
продължават да се връщат към изходното ниво и това е най-доброто време да се хапне голямо Зоново
ястие, за да се гарантира присъствието на протеини и въглехидрати, за да снабдят с нов запас
мускулните клетки. Но трябва да балансирате тези два макронутриента, за да сте сигурни, че няма да
се пришпори повече инсулина. Доказано е, че когато протеините и въглехидратите се дават заедно,
мускулният гликоген се възстановява с по-голяма скорост и в по-голяма степен, отколкото когато
въглехидратите се дават самостоятелно. За средния мъж това означава около 30 g беден на мазнини
протеин и 40 g въглехидрати с нисък гликемичен товар с около 6 g допълнителна мазнина.
Повече от това количество протеин не може да се използва от тялото и ще се превърне в мазнини.
Повече от това количество въглехидрати ще пришпори повече от необходимото инсулина а мазнината
гарантира възможното най-бавно навлизане на въглехидратите в кръвния поток, за да смекчи
инсулиновия отговор.
Като използвате умерени упражнения, имате още едно „лекарство“ за намаляване на два от четирите
стълба на стареенето (излишния инсулин и излишната кръвна захар). Комбинирайте умерени
упражнения с диета Зоната и имате изключително мощен начин да намалите всичките четири стълба
на стареенето и да подобрите хормоналната комуникация. В следващата глава ще обсъдя друг начин
за намаляване на кортизола. Той не е така мощен като диета Зоната или умерените упражнения за
увеличаване на дълголетието, но е използват хиляди години с огромен успех. Той се нарича медитация
и е ключ за дълголетие на мозъка.
".
Само уточнявам, че посочените от Сиърс "30 g беден на мазнини протеин и 40 g въглехидрати с нисък гликемичен товар с около 6 g допълнителна мазнина" са количества за "чист протеин", "чист въглехидрат" и ненаситена мазнина. Т.е. 7 гр чист протеин за един блок и т.н. за въглехидрата и мазнините, според таблицата на хранителните блокове. Успех! :yess:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Съб Юли 01, 2017 11:12 pm

След като вдигнах хранителните блокове на 18 забелязвам леко омазняване ще ги сваля пак на 16 за да проверя какво ше се случи иначе спазвам хранителният режим въпреки всички трудности , който срещам спортувам и работя сутрин от 8 и 30 вечер до 1 и 30 с исключение на неделя единственото за което отделям време извън работа е зоната ( добре , че майка ми и баща ми ми дават домашна продукция която заради техният труд и себе си ям) и спорт , карам много колело (правих Бургас Каваци и обратно във вторник 70 км и ежедневно го ползвам за да ходя кадето ми се налага из Бургас ) ходя на фитнес по около час 5 дни в седмоцата и съм физически и умствено активен постоянно ! Кофтито е , че ми се появи стара киста на опашката а и ме мъчи хемаройд ( извинете ме ) но искам да питам дали режимът има нещо общо ? А друго което ме интересува е приятел ми каза , че 200 гр. домашно кисело мляко представлява 1 бл. белтък 1 мазнини и 1 въглехидрат а купешкото 0,1 вирея е същото но без мазнини как мислите ?
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот doval » Нед Юли 02, 2017 2:56 pm

Здравейте Димитър

Когато започвате Зоната може да се появи запек, съответно от запека и хемороиди.
Препоръчвам ви да започнете да пиете витамин Е, да приемате малко по голяма доза рибено масло
и като цяло малко повече мазнини. Освен това може да си вземете хуск, който помага за редовния стомах.
Това в съчетание на мазилата предписани ви от доктор.

Приятели ви е абсолютно прав за киселото мляко. Аз лично не ви препоръчвам да ядете мляко 0.1%
Вземайте си по добре 2%. И е добре да е хубаво мляко, защото повечето са бъкани с нишесте и отново запичат.

Поздрави,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот shtur4e » Чет Юли 06, 2017 9:05 pm

Това за киселото мляко си го пише в таблицата на хранителните блокове, ама кой да гледа. По-лесно е във форума или от приятел. Най-добрият избор, по мое наблюдение е българско кисело мляко, 2%, БДС (български държавен стандарт). Такова е например киселото мляко 2% на "Верея". Купувах от Лидл, "Pilos", защото е по-евтино, но видях, че съдържа "млечен протеин", сиреч някаква измислена добавка, която може да бъде всякаква по произход. Почивах изминалите 10 дни на юг от Бургас, ама де да знам, че един от всичките колоездачи около въпросните "Каваци" си бил ти? :laugh1: :kolelo: Доста опасно начинание да се кара колело по главния път, между другото. Морето е все така неповторимо и чудесно преживяване, като изключим високите температури и някои български обичаи...(не народни, а бизнес-обичаи) :swimm:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

възникнъли въпроси

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Нед Юли 16, 2017 8:03 pm

Тъй като се старая много всичко със зоната да е наред при мен ми излизат въпроси !Знам ,че мога да разчитам на компететни хора тук!През тази част на годината натовареността ми е огромна работя по 16 17 часа ,малко спя ,ходя за час на ден на фитнес 4 до 5 пъти седмично ,работя 7 дни в седмицата ! Мозъкът ми е страшно натоварен водя много телефонни разговори , за днес неделя при положение ,че съм буден от 8 часа вече са 101 ! Зоната ми ппомага всичко това да се случва , за което съм много признателен на професорът , на вас и на един приятел който ме насочва ! Вупросът ми към вас е понеже знам , че всичко това е хиперактивност на мозъкът и тялото а след всяко нагорнище в живота идва и надолнище , но в момента нямам възможност и желание да променя обстоятелствата ви питам дали да се притеснявам от тях ? Друг въпрос е , благодаря на онзи горе , че след снощикогато за втори път в последните 2 месеца месеца излязох от зоната ,за да празнувам Р.Д. станах на 35 съм се успал и се събудих в12 :30 случва ми се рядко да пропусна хранене но ми се случва по някога , какво да правя в такъв случай ?Знам , че част от вас ще ме насочат към книгите но им отговарям , чета ги но е бавно заради натовареността ! Третият ми въпрос е понякога ми се налага да си копувам пуешко вакумирано , знам , че от здравословна гледна точка не е ок но нямам друг избор и знания за повече а й като се замисля в планината е малко удобно да носиш друг протейн (междодругото откровенно не харесвам големите вериги като metro lidl bila и тнт. те изгониха част от сънародниците ми от страната ,извиват ръцете на търговци и пройзводитечи има и още ред причини да е така) та на пуешкото пише , че има 1гр. мазнини на 100 гр. аз да го имам ли в предвид или не и кога да имам тези неща в предвид( за пуешкото е просто пример ) ! Със сигурност пропускам нещо но нищо има време пак ще питам знам ,че е малко неприятно да пишем романи тук за това оставям тел. номер 0899111168 , за да не ви тормозя да пишете дълги отговори , най удобно ми е вечер към 20 , 21 часа ! Благодаря на вас и онзи горе ,че ви има и ми помагате ако повече хора в нашата държавица бяха като вас тя щеше да върви на добре !
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

възникнъли въпроси

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Нед Юли 16, 2017 8:06 pm

Тъй като се старая много всичко със зоната да е наред при мен ми излизат въпроси !Знам ,че мога да разчитам на компететни хора тук!През тази част на годината натовареността ми е огромна работя по 16 17 часа ,малко спя ,ходя за час на ден на фитнес 4 до 5 пъти седмично ,работя 7 дни в седмицата ! Мозъкът ми е страшно натоварен водя много телефонни разговори , за днес неделя при положение ,че съм буден от 8 часа вече са 101 ! Зоната ми ппомага всичко това да се случва , за което съм много признателен на професорът , на вас и на един приятел който ме насочва ! Вупросът ми към вас е понеже знам , че всичко това е хиперактивност на мозъкът и тялото а след всяко нагорнище в живота идва и надолнище , но в момента нямам възможност и желание да променя обстоятелствата ви питам дали да се притеснявам от тях ? Друг въпрос е , благодаря на онзи горе , че след снощикогато за втори път в последните 2 месеца месеца излязох от зоната ,за да празнувам Р.Д. станах на 35 съм се успал и се събудих в12 :30 случва ми се рядко да пропусна хранене но ми се случва по някога , какво да правя в такъв случай ?Знам , че част от вас ще ме насочат към книгите но им отговарям , чета ги но е бавно заради натовареността ! Третият ми въпрос е понякога ми се налага да си копувам пуешко вакумирано , знам , че от здравословна гледна точка не е ок но нямам друг избор и знания за повече а й като се замисля в планината е малко удобно да носиш друг протейн (междодругото откровенно не харесвам големите вериги като metro lidl bila и тнт. те изгониха част от сънародниците ми от страната ,извиват ръцете на търговци и пройзводитечи има и още ред причини да е така) та на пуешкото пише , че има 1гр. мазнини на 100 гр. аз да го имам ли в предвид или не и кога да имам тези неща в предвид( за пуешкото е просто пример ) ! Със сигурност пропускам нещо но нищо има време пак ще питам знам ,че е малко неприятно да пишем романи тук за това оставям тел. номер 0899111168 , за да не ви тормозя да пишете дълги отговори , най удобно ми е вечер към 20 , 21 часа ! Благодаря на вас и онзи горе ,че ви има и ми помагате ако повече хора в нашата държавица бяха като вас тя щеше да върви на добре !
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот shtur4e » Пон Юли 17, 2017 6:15 am

Май от зоновото отиваме към личното пространство...но щом се обръщаш за помощ, ще се опитам да отговоря според моите разбирания и житейски опит:
На въпрос № 1 - Дали да се притесняваш от хипердинамичния начин на живот, който водиш. Последнопреведената книга на Бари, "Зоната, свободна от възраст" казва доста по този въпрос, но сигурно няма да я прочетеш скоро. Ще цитирам по памет някои изводи от нея - При всички процеси, които карат тялото да работи на по-бързи обороти от обикновено - често и в голям обем хранене, физическа активност и др., се увеличава количеството на отделяните свободни радикали. Не случайно Бари казва, че не бива да се приемат повече от 500 гр. храна на едно ядене. Знаеш какво означава свръхпроизводството на свободни радикали - похабяване на системите на организма и остаряване. Високите дози рибено масло и антиоксиданти (вит. А, С, Е) биха помогнали в такъв момент, но дали ще е достатъчно ефективно и за колко дълго...не зная. Никой не е споделял опита от такъв експеримент. Последно - за разговорите по телефона, предполагам смарт фон. Всички такива устройства работят в 4G мрежа, както ежедневно ни заливат от рекламите. Това означава, че използвайки такъв телефон, доброволно се "потапяш" в електромагнитно поле от 40 000 000 000 херца. Обикновените мобилни телефони (с копчета) ползват мрежа с честота около 900 херца. :think2: Ако ти е възможно, ползвай обикновен телефон за разговори, а за обмен на информация (съобщения, вайбър и др.) - таблет, него поне не допираш директно до главата си.
На въпрос № 2 - Ако пропуснеш хранене, не е фатално. Аз правя така - хапвам по 1 блок повече на хранене, ако имам нужда. Ако не - просто продължавам по режима.
На въпрос № 3 - В първите си две книги Бари пише, че при изчисляване на количеството мазнини в 1 блок, е взел предвид наличието на мазнини в "немазните" меса, така че хапвай спокойно риба, пиле, пуешко и всякакво друго месо от зелената част на таблицата.
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Чет Сеп 07, 2017 10:00 pm

След доста време намирам време да благодаря за отговорът , както и да задам няколко нови въпроса ! Значи в момента се намирам в Китай тук кухнята е ужасна те по принцип готвят с животинска мазнина- месо (нещо като пържене в дълбок тиган ) след което не исхвърлят мазнината а доливат малко вода и варят зеленчуците вътре ! С оглед на което цял ден съм на яйца сварени в кафеварката в хотела нося си и скара , за да пека месо ! Питам сподес мен не трябва да припарвам в техните ресторанти (вие така ли мислите )? Друг въпрос имам относно един исключително вкусен патладжан на скара който правят тук , лошото е за да не залепва слагат много,много олйо давайте съвет как да ям патладжана който харесвам и да съм в зоната ! 3ти въпрос по принцип изглеждам добре на 80 до 85 кг (или поне аз и околните мислим така ) но покрай зоната и голямата натовареност която имах стигнах 66-68 аз съм 173 см. ходя на фитнес , много спортувам и така със сигурност не се харесвам !Вдигнах 1 блок на ден протейн и 4 мазнини но нищо нищо не се случва или ако се случва става супер бавно , по принцип не искам да излизам от Зоната зашото се чувствам добре ! Искам мускули и малко повече мазнини ходих на няколко лекара всички показатели с исключение на Вегитативната нервна система и ниско кръвно (онзи ден не бях спал много и найстина бях отпаднал ) са отлични платих над 200 лв . за различни иследвания на кръв и урина и всичко е 6 точки да не забравя да добавя , че според една докторка по храненето телесните ми мазнини са в опасни нива под 6 % ! С нея и още един доктор по спорта се консултирах да си бия малки количества хормон на растежа тези хора казаха , че е ок ! Интересува ме вашето мнение като знам , че в книгите пише , че с блок протейн ще кача 400 гр. маса на месец но нещо не се получава а и за да наваксам 15те кг. който гоня ми трябват 3 години ок но ако и губя по малко мазнини заради зоната те ще станат 4 , което е твърде дълаг срок с оглед на това , че вече съм на 35 и тялото не пройзвежда количеството тестостерон като на 20 а бабините зъби нещо не ми хареса как действат миналата година- ме поставя в безисходица , мисля че с оглед на въпроса за тестотеронът годините за трупане на маса ще станат 6 а с оглед на това , че през летният сезон и около нова година ми е трудно с фитнеса 8 и тъкмо преди да се пенсйонирам ще изглеждам добре :laugh4: ! А междодругото покрай всички иследвания който си правих ми трябва добър психолог някой познава ли такъв който ще свърши работа а не е просто " касичка" ! Благодаря за усилията !
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта