Дневникът на Nympheacea

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Хриси » Пет Яну 17, 2014 9:10 pm

Здравей, Нимфи!
Изчетох целия ти дневник и докато четях се наслаждавах много на всичко прочетено. Поздравления за всичките ти успехи! В момента и аз вървя подобен път с отслабване, Зона и спиране на цигарите.
Както и да е, четох дневника ти, за да открия рецептата за мъфини, която Раня сподели, че си измислила и е лесна. Понеже не открих рецепта, ако няма да те затрудня много, би ли ми я написала?
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Nympheacea

Зоната
 

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот HippoDel » Пет Яну 17, 2014 9:56 pm

Хриси написа:Здравей, Нимфи!
Изчетох целия ти дневник и докато четях се наслаждавах много на всичко прочетено. Поздравления за всичките ти успехи! В момента и аз вървя подобен път с отслабване, Зона и спиране на цигарите.
Както и да е, четох дневника ти, за да открия рецептата за мъфини, която Раня сподели, че си измислила и е лесна. Понеже не открих рецепта, ако няма да те затрудня много, би ли ми я написала?

Хриси, рецептата е в сайта, на рецепти: http://www.vzonata.com/myfini/
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Хриси » Пет Яну 17, 2014 10:39 pm

Мерси, Хипо. Да видим какво ще излезе...
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Сря Яну 22, 2014 12:43 pm

Хриси, радвам се че те вдъхновявам, ама баш аз не съм най-много аз пример :lol:
само да кажа, че по-добре да заместиш сиренето със съответното к-во извара
Целувки
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Хриси » Сря Яну 22, 2014 1:49 pm

nympheacea написа:Хриси, радвам се че те вдъхновявам, ама баш аз не съм най-много аз пример :lol:
само да кажа, че по-добре да заместиш сиренето със съответното к-во извара
Целувки

Нимфи, във всяко начинание винаги има възходи и падове, важното е да достигнеш целта! Ако не се вдъхновявам, то едва ли ще мога да меря и тегля всеки ден. На 16-ти ден направих леко залитане и аз- хапнах на един ресторант миди (повечко), с 1 парченце пица и една мъъъничка палачинка. Мерих на око, ама знам че не е по зоната всичко.
Както и да е. За сиренцето - гледам да го огранича до най-много едно блокче на ядене.

Лек зонов ден!
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Сря Май 14, 2014 10:50 am

Миличките ми те, много ми липсвате и добре че е Рокси да ме пита нещо на лични та да влезна и да кажа едно бързо здрасти.

Нимфа от септември е в далечна зонова орбита с чести, но кратки приземявания в Зоната майка. От утре пак почвам "сериозно". Нямям време да влизам и сега като гледам колко страници с дневници са се появили и какъв тайтъл е придобил дневника на Гази, направо ме сърби всичко, очи, мозък /когато се намира/, мишка и т.н. да почна да чета. Уви време - йок.
Искам само на бързо да кажа, че Нимфа не се е изгубила безвъзвратно, но за сметка на това работи усилено на зоновото бойно поле. Имам много интересни наблюдения, които просто няма как да не загатна - млад организъм /22г/ в прекрасно здраве, преди 6 месеца започва прогресивно да пълнее. След 2 месеца СТРИКТНА ЗОНА + спорт губи 12 кг. Идеята е, колко бързо реагира необременен и млад организъм ако се хване в началото на процеса на пълнеене и разболяване като цяло.
Друго наблюдение, този път лично. След редица прекарани заболявания на горните дихателни пътища вкл. пневмонии, забелязах, че приемът на антибиотици ВЕЧЕ НЕ влияе на хормоналния ми баланс :bored1: за сметка на това имам някакви периодични изцепки, които все още наблюдавам и не съм идентифицирала, но всичко клони към специфични психични отклонения. Какви са, ще Ви информирам /ако не ме е срам/ когато разбера.
Да се оправдая, че може да не влизам, но имам много реални успехи с приятели и познати т.е. стриктно проповядвам Зоновата истина и набирам последователи, които разбира се, препращам насам да четат. :laugh4:

Относно ПУШЕНЕТО. Много хора в Пазарджик са полудели по един доктор - хипнотизатор от Хърватия. Познавам хора, които са ходили преди вече 1 година, спират от раз, нямат никакви проблеми после. В момента съм пуснала мухата на работата и сред приятели с оферта да се съберем групичка за една бърза екскурзия. Сеансът е еднократен, ако някой се интересува и има желаещи от тук, аз съм навита да карам до там и обратно :pray: За инфо пишете ми на лични.

Последно /за сега/ Пипи, Гази, Пламче, Гого, Кари, Рокси, Марианка ...... ох, ще пропусна някой... много ви целувам и прегръщам. Ако някой организира някакви събирания /сбирки/ пишете ми на лични.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Gazilot » Сря Май 14, 2014 11:06 am

Щурото Нимфи, радвам се да те видя, макар само за пръц и чао.
Успех с хърватина!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Karrita » Сря Май 14, 2014 12:31 pm

Еееее Нимфичка.....ти си жива бре :hug:
Айде по-скоро се завръщай тука, че :gunshot:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Tatyana » Сря Май 14, 2014 1:36 pm

Радвам се да видя една от "старите пушки", макар че не сме се засичали във форума. Твоя дневник е един от първите, които прочетох като започвах и съжалявах, че си спряла да пишеш. Чудех се дали/кога ще се появиш и е супер, че не сме те загубили безвъзвратно от зоновите редици ;)
nympheacea написа:Относно ПУШЕНЕТО. Много хора в Пазарджик са полудели по един доктор - хипнотизатор от Хърватия. Познавам хора, които са ходили преди вече 1 година, спират от раз, нямат никакви проблеми после.

Хипнозата наистина е много добра терапия за отказване от цигари и други зависимости, като особено помага за последващите неприятни усещания. Добре сте се насочили към нея, но имай предвид, че ПОМАГА САМО ако наистина искаш да откажеш пустите му цигари и си убедена в това. Говоря от опит, тъй като съм психолог по образование и съм ходила на различни специализации по хипноза. Това, което дават по филмите няма нищо общо с реалността и под хипноза човек трудно би направил (още по-малко казал, защото просто не ти се говори) каквото и да е след това, ако вътрешно не е убеден, че го иска.
Дано този доктор наистина е добър и ако отидеш след това да се похвалиш, че си се отървала от тях. Това е една от причините, поради които започнах Зоната. След още някое и друго стопено килце и аз ще се пробвам да ги махна тези л.... :tappingfoot::. Хипнозата при мен не даде резултат. Още след първия сеанс човека ми каза "Що искаш да ми даваш грешни пари, като ти засега не искаш да ги спираш?". Но беше един от преподавателите ми и се съмнявам, че в днешния комерсиален свят някой ще ти го каже директно. За съжаление той претърпя инцидент и вече не е сред нас, иначе веднага бих те насочила към него.
Успех с "гадните клечки", както ги наричаше Пипи и дано да ти остава време по-честичко да пишеш тук :yess:

p.s. Извини ме за дългия пост, но исках да се разбере предварително от който го прочете, че хипнозата не е панацея, ако човека не е решил наистина да ги спре.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Чет Май 15, 2014 11:48 am

Мен ме пропусна ... ревнувам. :noo:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Чет Май 15, 2014 5:19 pm

Италиано миличък, усещах, че ми липсва едно /и не само едно/ основно звено ама понеже съм много заета и бързах просто да се "разпиша"(както и сега). Да знаеш, че ти си единствената причина да не намразя родния ти град, 'щото една гад от там ми трови нервите.

Татяна, искренно ти благодаря за дългия и полезен пост. Твърдо съм убедена в това което казваш. При мен опитите да спра цигарите са безбройни, и преди изобщо да разбера за въпросния доктор аз сама търсих инфо конкретно за хипнозата. Убедена съм, че искам да ги спра, проблемът ми е друг, психологически и нямам идея как да го реша. Кардинален е и засяга зоната също така. В определени моменти, без значение от емоционалното ми състояние се съботирам, идва ми импулс да направя точно обратното на това, което се опитвам да постигна, осъзнавам последствията и въпреки това го правя....... в момента се опитвам да реша точно този проблем, защото наистина не мога нищо да постигна в каквато и да е сфера.
Радвам се, че дневника ми е послужил за нещо независимо дали е само за информация и/или вдъхновение, надявам се да съм по-редовна в писането, но нямам наистина време да чета, а без да знам какво става тук, просто е безсмислено да спамя.
Целувам ви всички
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Чет Май 15, 2014 10:02 pm

nympheacea написа: Да знаеш, че ти си единствената причина да не намразя родния ти град, 'щото една гад от там ми трови нервите.

Да уточня, че родният ми град не е Благоевград, но и на двете места мога да се включа. Казвай кой е тоя гад и да го почваме. :laugh:

nympheacea написа:Целувам ви всички

Е те това е приказка! :hug:

Чакаме те пак да си влизаш като едно време. Все пак ти беше първия Зонов шеф. :chef1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот marianapanova » Сря Юли 02, 2014 6:51 pm

:hug: Нимфиии сладка моя кога,кога кога най после ще се видим :doNotKnow: ти със същия номер ли си да се чуем за да се разберем нещо!
Пиши когато имаш време :hug:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот ginette » Сря Юли 02, 2014 8:02 pm

Нимфи и аз съм чела дневника ти и имам в тетрадка и твои рецепти .На много от нас си била полезна .А сега за цигарите..След много усложнен бронхит ,вечер не можех да дишам и седнала кашлях си мислех ,как можех да си го причинявам .Изплаших се много и се ненавеждах .Спрях ги от раз .Всички ми се радваха и не можеха да повярват ,че те пушат, а мен това не ме изкушава .И така повече от година и половина .Но затова се иска и спокойствие ,почнаха се притеснения около децата...и не само те (това е извинение разбира се )и така изпуших уж само една ,и още една и отнова пропуших, сега ги редувам с електронната ,та се чудя кога ще ги преборя .Търся съмишлленици ,тук да дадем обещание.. :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Чет Юли 03, 2014 11:54 am

Марианка, Нимфи я търси направо по телефона.
Тя не ни обича вече.
:(
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот marianapanova » Чет Юли 03, 2014 1:47 pm

Или нека не бъдем лоши,сигурна съм че има причина за отсъствието и, и ше се реваншира!
Само че знаеш ли койлипства или греша Пламъчето нещо я няма.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта