Дневникът на Nympheacea

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Сря Май 01, 2013 1:28 pm

Здравейте, много неща имам да пиша и много мисли ми се въртят в главата, в случай че, пропусна нещо ще добавям.
Започнах Зоната от днес. Решението беше взето "от раз". Почти нищо не съм чела, за сега. Защо? Нямам време.
Признавам си една от причините да направя този дневник е, че "ах мързел" помощта сама ще дойде под формата на коментари. Друга причина да направя дневника, е че вече си загубих листчетата с менюто, което си съставих до сега.
Надявам се, че моите менюта ще помогнат на други като мен, които нямат много време да четат, но огромно желание да започнат.
Защо толкова бързам? - защото се познавам много добре, от години се люшкам между периоди на диети /всякакви/ и болезнено черевоугодство. И понеже мисля, че приключих с последния ми експеримент, за мене беше важно да не се отпусна и да залитна пак в опити за въглехидратно самоубийство.
След много мислене и понякога четене, както и на база най обикновени житейски знания, стигнах до извода, че за да съм добре и да изглеждам добре не ми трябват диети, а хранителен режим, трябваше изцяло да си изградя нова философия. Преди 2 месеца започнах да се храня 3 пъти на ден, без мерене на продукти, акцент изключително върху салатите в НЕОГРАНИЧЕНО количество. Добавях за разнообразие различни храни, като например сиренце, пастърма, маслини, синьо сирене, които да ми разнообразяват храненето, но основното беше маруля, салата айсберг и краставици. Резултатът за 2 месеца +1 кг /68/ но коремът ми значително се спъхна. Убедих се, че нещо ми куца и от самосебе си стигнах до извода за контролираното здравословно хранене, и ето ме тук.
Аз съм жена, с ниска или никаква физическа активност, 160 см височина, 68 кг, 92 см талия, 103 см ханш /циците не ги мерих умишлено, за да не се депресирам от загубата на сантиметри /

Калкулаторът ми изчисли 9 блока, които реших да разделя на 3 основни хранения, всяко от които по 2 блока, и 3 закуски всяка от 1 блок

Та днес 01,05,2013 година какво сътворих:
ставане 8:30
кафе без захар, преди го пиех с 2 лъжички/Здрасти Tan Zaso/

закуска 2 блока 9,00 часа
2 БП 4 бр белтъци на тиган без мазнина
1 БВ 240 гр домат
1/2 БВ 240 гр краставица
1/2 БВ 120 гр тиквичка /сурова, много е вкусна/

2 БМ 1 с.л тахан


закуска междинка 1 блок 11,00 /защото трябваше да излизам за 1-2 часа/

1 БП 56 гр извара
1/2 БВ 120 гр тиквичка
1/2 БВ 240 гр домат

1 БМ 1/2 с.л тахан


Обяд 2 блока 13,00 часа

2 БП 84 гр свинска шунка /обещавам да си намеря пилешка/
1 БВ 100 гр ябълка /за десерт/
1/2 БВ 120 гр домат
1/2 БВ 240 гр краставица

2 БМ 2/3 с.л зехтин


за сега е това, мисля да се меря веднъж на 2-3 седмици /дано издържа/ и ще се старая да пиша менюто за всеки ден, после като минат празниците ще стане интересно с работата/
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Дневникът на Nympheacea

Зоната
 

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Pipilota » Сря Май 01, 2013 2:19 pm

nympheacea Поздравления за ентусиазма и чудесния дневник :) Всичко ми изглежда ок в менюто ти, въпреки че не се задълбочавах много в следенето на грамажите. Само на едно местенце грамажа на доматите ми се мярна за един блок вместо половин, но предполагам това е просто грешка. След всичките диети през които си минала, сега ще видиш какво наистина е режим :) Ядене през 2-3 часа :)Ако времето ти е много кът, можеш да премахнеш едното междинно хранене между закуската и обяда, и за сметка на това да закусваш 3 блока :hug:
И другото, ако имаш все пак малко свободни минути, добре ще е да се запознаеш по подробно със зоната, за д ане ти става боза в главата :) За сега изглежда, че се справяш чудесно :) И пиши как си с пиенето на вода :) След няколко ден в Зоната определено ще трябва да увеличиш количествата вода :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Сря Май 01, 2013 2:39 pm

Pipilota благодаря за коментара.
Това с домата наистина е печатна грешка. Относно водата цел ми е 2,25л на ден, но това не е проблем защото още от флирта с марулята почна да ми се пие вода.
Разбира се, при всяка възможност гледам да чета, до момента вътрешното ми усещане е абсолютно вярно с това което научавам.
Относно работата, и повечето хранения мисля да си приготвям всичко от вечерта, в купички, да не мисля и съставям менюта.
Сега с тези повечко почивни дни имам възможност, и за това не се двоумих много за този дневник. Това ще ми е и личния cook book :P
В момента разучавам рибеното масло, и това което ми се върти в главата е
1. дали няма да намеря някоя добра марка да кажем в Гърция
2. дали до тогава или докато някой познат ми изпрати от някоя по-бяла от нас страна, да не взема да си купя каквото има тук, с мисълта, по-добре каквото и да е /без noname и ниско качество/, отколкото без изобщо.

Забравих да добавя, че се чувствам малко сънена, но не ми се спи, току що приспах наследника и дори и не си помислих да се възползвам. Може би е защото до вчера, към този момент на деня вече съм на 2-3 кафета.....

Общо взето идеята ми е да се центрирам в Зоната от раз, и там да си остана нищо че съм мързел и лакомник, както четох тук във форума цитирам по памет "най-сладки са липсващите сантиметри" е и моята мотивация.

Другото което знам от опит е, че е много важен режимът, да се яде по едно и също време на деня, това поне май го понаучих, ще видим. :angel:

още веднъж благодарско
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Чет Май 02, 2013 7:09 pm

Вчера съгреших, много. Малката яде сладолед, не издържах и изядох 2 лъжички, а после преди ядене, й направих най-любимия ми сандвич, филия домашен хляб със сирене и домат, изяде 3/4 останалото .... изядох аз. Реших да не ям последна за деня закуска заради филийката.
Днес всичко беше много по-лесно. Събудих се доста рано, излежавах се и като станах беше 7:30 ....
Като цяло днес ми беше безкрайно лесно да си съставям менюто, само хвърлям поглед на блоковете и отивам да меря.

закуска 2 блока 7,30
кисело мляко 1 БП 1 БВ 120 гр
Овесени ядки 1 БВ 14 гр
Извара 1 БП 56 гр
тахан 2 БМ 1 с.л.

междинна закуска 1 блок 11,00
шунка 1 БП 42 гр
комбинирах тиквичка и краставица до 1 БВ бяха различен грамаж, но общо въглехидратите ги сметнах като за 1 блок
тахан 1 БМ 1/2 с.л

Обяд 2 блока 13,00
шунка 2 БП 84 гр
домати 1/2 БВ 120 гр
краставици 1/2 БВ 240гр
ябълка 1 БВ 100 гр
орехи 2 БМ 2 бр

следобедна закуска 1 блок 16,00
извара 1 БП 56 гр
краставица 1 БВ 480 гр
тахан 1 БМ 1/2 с. л

вечеря 2 блока 18,30
шунка 2 БМ 84 гр /купих нова шунка, предишната беше ужасно солена/
краставица 1 БВ 480 гр
ябълка 1 БВ 100 гр
тахан 2 БМ 1 с.л

знам, че е еднообразно, но наистина това ми се яде. Мисля, че вече почвам да долавям разлика между различните съставки на менютата, за това наблягам на краставицата, държи ме сита и не изпитвам глад за сладко. Когато взема блок въглехидрат под формата на плод, после умирам за сладко а и май огладнявам по-рано, за това когато искам ябълка, я включвам в двоен блок и балансирам с доволно количество краставица.

Странното днес е, че ужасно много ми се пие вода, може би до вечерта ще приключа с 3,5 литра

Не мога да разбера само как да изчисля салатата айсберг, пише 2 глави или 2 чаши, нещо не мога да добия представа като количество как ще е.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот roksi » Пет Май 03, 2013 8:47 am

:wave: айсберга я смятаме както марулята -500гр. за 1блВ
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Съб Май 04, 2013 8:42 pm

Рокси благодаря за отговора.

Не пиша в дневника, защото се опитвам да прочета всичко от форума. Лично най-мразя да задам въпрос, който е вече задаван n-ти път. Направо сега се чувствам виновна ........

Иначе яденето е супер, почнах да си включвам филийка домашен хляб в двойно-блоковите хранения. Днес даже опекох и мъфини. Голям кеф, вече съм убедена, че това е моят хранителен режим.
Продължавам да пия много вода. Вече ставам в 6:30 /без аларма/. Чувствам се изключително добре и вече нямам оттоци на ръцете и краката.

Мисля да почна да творя рецепти, но едновременно с това обмислям и идея да направя екселска таблица със всички данни от таблицата, в която /на първо време/ да може да се попълва наличното к-во от даден продукт. Пример. Имам само един домат но той не е 1 БВ нито 1/2. и така примерно да може само чрез вкарването на грамажа да се получи количеството на блоковете които му съответстват. Ако стане, си мисля по-нататък да направя още една таблица с празни полета където да могат да се попълват стойностите от етикет.
...
Ама за сега лека нощ и Честито Възкресение Господне на всички православни християни.

P.S. Pipilota не знам какво да кажа за всичко което си направила и продължаваш да правиш. Благодаря и Респект
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Pipilota » Нед Май 05, 2013 1:14 am

Хей, :hug: изобщо не се притеснявай да задаваш въпроси, дори и да са питали вече за това. Това е форум, където всеки се чувства свободен да пита какво си иска. Тук постоянно влизат нови хора, с различен опит, и можеш да получиш дори по-добри отговори :done:
Относно хляба, ако ме питаш мен, постарай се напълно да го изключиш от менюто си. С времето, малко по-малко го намалявай. Аз като цяло не ям хляб, но понякога ако много бързам, и нямам възможност да си приготвя нещо зоново, тогава посягам към някоя филийка, със салам и сиренце, като гледам протеина дори да ми е в повече, и въпреки тове после не се чувствам добре. т.е усещам, че съм яла хляб :) но това се случва с хора, които дълго време са били стриктно в зоната, само на зелените храни, като мен :)
А с мъжа ми например направо съм се изумявала някой път. Последния път правих мусака, за две порции, от по 3 блока от всичко вътре, а той яде 5 блока :) и по принцип винаги му добавям 2 блока сирене или салам към муската. Обаче последния път просто забравих, и му сервирах само мусаката от 3 блока със салатка. И след като се нахрани, минаха 10-15 минути, и ми вика "абе нещо като че ли протеина ми дойде малко, да не си объркала нещо в мусаката" :о Направо не можах да повярвам какво нещо е човешкият организъм :) Аз по често съгрешавам в Зоната, т.е по често ям на око, докато той от 2 години е плътно стриктно хранене, и то само на зелени храни,(с изключение на празниците и поводи) и може би за това усеща и най-малката разлика.

Много са малко лудите като нас, да стоят стриктно в Зоната години на ред, и за това може и да им се струва невероятно, но е факт :) Чувството което е като си вдигне инсулина от много въглехидрати е ужасно. Ние с мъжо сме го кръстили "инсулиново гадно " :laugh1: Като има някакъв повод, и хапнем торта или се поглезим с водка или уиски, повече от нормалното за 2-3 блока, и после ела ни виж :) След 15-20 минути какво оплакване почва. Никога преди това не съм изпитвала това чувство. Сега ми е познато до болка :) Айде спирам да пиша, че се унесох :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Вто Май 07, 2013 9:06 pm

Първи ден на работа след дългата "ваканция".
Зоновият ми режим оцеля, реално погледнато не съм учудена. Приготвих си всичко в отделни купички за отделните хранения. Включително и една импровизирана манджа - омлет със спанак, чушки, тиквички и сирене..... повече няма да правя спонтанни експерименти, все пак си го изядох. Беше ми останал един мъфин с овесени ядки, който си го оставих за най накрая. За нещастие фурната се развали и не можах да си опека нови.
Вече съм готова за утре.
Резултатите до сега:
Свалям от всякъде, дори и то пръстите на ръцете. Чувствам се страхотно.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот roksi » Вто Май 07, 2013 9:36 pm

:bigsm47: поздравления, как успя да устоиш на вкусните велигденски изкушения ?
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Сря Май 08, 2013 7:27 pm

Рокси мила, не успях да устоя на агънцето..... и малко гръцки козунак с традиционните махлеби и кауколе /подправки/ но този направо ме разби защото имаше и дъвка.........
Ядох малко, но точно както пишеше, пак бях в зоната от следващото планово ядене. Въпреки прегрешенията ми съм изумена... продължавам да свалям.
Миналата вечер се случи нещо ужасно, но очаквано, след последното ядене, преди да си легна, ми стана мъчно за шунката от сандвича на дъщеря ми, изядох я и се събудих в 4,00 с ужасен глад. Изядох приготвената междинна закуска и веднага се успокоих.
Никога не съм си представяла, че зоната ще ме освободи от лакомията, но това става факт. Вече се чувствам свободна, невероятно усещане, сякаш бях в някакъв омагьосан кръг.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Вто Май 28, 2013 10:33 am

Ох, много време мина откакто бях тук за последно, и по точно мина цял 1/2 лунен цикъл.
С удоволствие установих, че подозренията ми за застой в период на пълнене на луната се оказаха верни, но вече от няколко дни луната е намаляваща и същото се случва и с обема ми :P.
Поръчах си рибено масло от http://www.iherb.com/, с доставка само за 4$ и очаквам скоро да пристигне.
Направих и първото си дълго пътуване /6 часа/ откакто съм зонова. Ядох следобедна закуска и вечеря в колата, дори без да се налага да спирам и съм много щастлива.
Имах проблем с блоковете както бях писала в форума, дали да са 9 или 11 и след 1 ден тест установих, че 11 са ми ужасно много за това си се придържам към деветката.
Основно ям сурова храна въпреки че пробвах и готвено няколко пъти, за сега с толкова много крехки краставички просто не мога да мисля за нищо друго.
Може да е грешно, но в последните няколко седмици менюто ми е изключително еднообразно.

Закуска:
орехи 2 бр - 2БМ
овесени ядки 28 гр - 2БВ
сирене 84 гр - 2 БП
/знам си го наизуст/

ааа единствената разлика е, че махнах предиобедното междинно хранене и сега обяда ми е 3 блока
ОБЯД
краставици 480 гр - 1БВ
домати 240 гр - 1 БВ
зехтин 1 ч.л. - 3БМ
и само променям протеините
или риба 126 гр - 3 БП
или шунка 126 гр - 3 БП
или сирене 126 гр - 3 БП /може и в комбинация с някое от по горните, разбира се в съответното отношение/

Следобедна закуска
мъфин със сирене вместо извара
или
шунка 42 гр - 1 БП
орех 1 бр - 1БМ
череши 8 бр - 1БВ

Вечерята ми е като обяда но само 2 блока

и преди лягане пак мъфин

знам, че много хора не могат да търпят еднообразие, но аз като "захапя" нещо което ми харесва, мога да го ям с месеци.

Меренето ще ми е на 1 юни, за съжаление измерих обиколка само на ханш и талия а имам чувството че свалям повече от пространството между тях. Все пак, към момента си събувам дънките без да ги разкопчавам :P
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Пон Юни 24, 2013 5:35 am

Лелееееееееее почти месец не съм писала нищо... срам срам.

Ама като се сетя какви прегрешения имах този месец, май трябваше да си мълча. Както и да е, на първи ще си чуя присъдата на кантара.

Сега само да кажа, вече не ям краставички, най накрая ми омръзнаха, отделно от това, вече не ога да приемам такива големи количества храна. Сега съм на доматки, но и това само на обяд и вечеря и то по един блок. Да живеят прасковите!!!!
Все по-рядко ми се яде хляб, липсва ми сочността на другите храни, а и да се похваля, от 2 дни сме на море, плувам по горе долу 1 км на ден и е нещо уникално. За съжаление там където живея няма приличен басейн за плуване, всичко е за плацикане и толкова ще ми липсва..... :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
:sad: НО, открих йога курс, мисля да се пробвам от новия месец, дано ме приемат, стискайте ми палци
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Пон Юни 24, 2013 8:32 am

1 километър плуване!!! :bigsm20:

И аз избягвам краставиците напоследък. Не толкова заради огромното количество за блок, колкото заради това, че ги съхраняват в пликове, от които пък нитратите се превръщат в нитрити и стават още по-вредни.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот nympheacea » Вто Юни 25, 2013 2:02 pm

Ужас!!!
днес обяд 3 блока
протеините бяха добре - 1/2 скумрия на скара
ама се прецаках с доматите - 2 блока
и праскова -1 блок
+ орехи
Имам чувството че ще се спукам, но не ми е тежко, само надуто :lol:

Плуването върши ЧУДЕСА!!! Горещо го препоръчвам на всеки, стяга невероятно. ААааа и да не забравя да спомена, това е единственото спасение от целулита /имам в предвид зоната/.

Italliano стилът ми на плуване е 1/2 ютия, от тези старите дето тежат 1 тон, ама все пак е невероятен кеф, и това разстояние не е нищо особенно, след първите 100 метра, се чувствам като русалка и ако не ми е толкова скучно мисля че мога и повече да мина.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Italiano » Вто Юни 25, 2013 2:32 pm

Важното е, че се движиш. А плуването е от най-полезните спортове, защото натоварва най-голям брой мускулни групи.
1 километър ми се струва много. Това са си 20 дължини на стандартен басейн в олимпийски размери (50 метра). Съвсем не е малко.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Nympheacea

Мнениеот Pipilota » Сря Юни 26, 2013 3:01 am

Ахааа, поздравления за нашата нимфа :love: . Супер стимулиращо е това плуване. Сега е момента да се възползваш, и да плуваш колкото можеш. Но след подобни натоварвания как се чувстваш после, в смисъл не огладняваш ли повечко? Взимай по един блок екстра след, или преди подобен маратон :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта